Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Crvena zvezda - Unknown (2010-?)


unknown
 Share

Recommended Posts

Crvena zvezda - Unknown (2010-?)

 

Odlučio sam da i ja pišem karijeru kako bih dao sebi motiv da što duže odigram sejv. Igram sa svima dobro poznatim klubom - Crvena zvezda.

Pošto prvi put pišem, verovatno neće biti nešto posebno. Trudiću se da bude što manje teksta, a što više SS-ova.

Moj tim će igrati ofanzivno, uvek na tri boda. U opticaju će biti 2 formacije - 4-4-2 i 4-5-1, u zavisnoti od protivnika. Mislim da je to dovoljno za uvodnu reč, pa bi mogao i da počnem.

 

Sezona 10/11:

 

Cilj: oformiti kostur tima, prodati igrače koji nemaju kvalitet za CZ, dovesti pojačanja, osvojiti duplu krunu i plasirati se u grupnu fazu Lige Evrope.

 

Transferi:

Kupljeni:

Kupljena su četiri igrača, dvojica će doće kasnije. Prvi koji kasni je, dolazi na kraju ove sezone. On je jedan od dva biser, skaut mu je dao 5 zvezdica za PA.

Drugi je 15ogodišnjak iz Brazila, PA 4,5 zvezdice. Veliki talenat, ali on stiže tek za 3 god. Taman dok se nerazvije...

Pored njih dvojice došli su još Marko Milinkovic i Joãozinho.

 

Prodati:

Ne znam ni sam kako, al supeo sam da prodam Ignjatijevića i Đorđevića za 2,4 mil €. Pored njih prodati su i Bajković, Vasiljević i Bogdanvić.

Još ima nekoliko fudbalera koje čeka otkaz ako ih ne uvalim, makar za neku siću, drugom klubovima.

 

Kvalifikacije za LE

Treće pretkolo predkvalifikacija za LE preskočeno je sa pola snage rezultatima 4:2 i 5:1, žrtva je bio Švedski Elfsborg. AK99 igrač dvomeča sa 3 postignuta gola.

 

Žreb mi je odredio da u četvrtom predkolu igram sa Olimpijakosom. Olimpijakos je favorit, ali ja očekujem prolaz.

Nažalost nisam uspeo da se kvalifikujem u grupnu fazu. Ispao sam zahvaljujući lošim postavljanjem prilikom kornera Addy-ja i Ninkova. Prvi meč je završen 0:0, drugi 0:2.

 

Ako ništa drugo, bar rasterećen ulazim u trku za titulu.

 

Stručni štab:

 

 

Jedan od osnovnih ciljeva koje sam zacrtao da ću ispuniti kada krenem sa ovim sejvm je stručni štab.

Doveo sam 8 novih trenera kako bih omogućio da fudbaleri razvijaju što brze svoje atribute. Od trenera koji su se zatekli u klubu kada sam ja postao menadžer samo je kondicioni trener Željko Boljević ostao.

Asistent mi je Maurício Copertino, trener koji je radio u dosta klubova. Najviše se zadržao u Pamachaiki-u (Grčka) i Santosu (Brazil).

Ostatak stručnog štaba čine Nebojša topalov, Fikret Grbović, Giorgos Georgiadis ( radio u Panatenikosu, Olimpijakosu, Paoku, Njukaslu...), Miroslav Đukić, Živan Ljukovčan, Slobodan Radovanov i Milan Simeunović.

 

Igrački kadar i taktika:

 

Igrački kadar je prilično ograničen u prvoj sezoni, uglovnom zbog nedostatka novca. Nedostaje jedan štoper, desno i levo krilo i levi bek.

Taktika je napadačka, uglavnom Isah i Milovanović se smenjuju. Kada je Deksa u igri onda igram bez DM-a. Takođe i ostale pozicije (najviše u sredini) rotiram. Trudim se da ravnomerno rasporedim minutažu. Igrači kao što su Savio, Koroman, Đorđević, Trifunović uvodim u igru samo u slučaju povrede ili umora igrača koji su u prvom planu.

 

To je to, za sada... Lov na titulu može da počne... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Treće pretkolo predkvalifikacija za LE preskočeno je sa pola snage rezultatima 4:2 i 5:1, žrtva je bio Švedski Elfsborg. AK99 igrač dvomeča sa 3 postignuta gola.

 

Žreb mi je odredio da u četvrtom predkolu igram sa Olimpijakosom. Olimpijakos je favorit, ali ja očekujem prolaz.

Nažalost nisam uspeo da se kvalifikujem u grupnu fazu. Ispao sam zahvaljujući lošim postavljanjem prilikom kornera Addy-ja i Ninkova. Prvi meč je završen 0:0, drugi 0:2.

 

Ako ništa drugo, bar rasterećen ulazim u trku za titulu.

Link to comment
Share on other sites

Stručni štab:

 

 

Jedan od osnovnih ciljeva koje sam zacrtao da ću ispuniti kada krenem sa ovim sejvm je stručni štab.

Doveo sam 8 novih trenera kako bih omogućio da fudbaleri razvijaju što brze svoje atribute. Od trenera koji su se zatekli u klubu kada sam ja postao menadžer samo je kondicioni trener Željko Boljević ostao.

Asistent mi je Maurício Copertino, trener koji je radio u dosta klubova. Najviše se zadržao u Pamachaiki-u (Grčka) i Santosu (Brazil).

Ostatak stručnog štaba čine Nebojša topalov, Fikret Grbović, Giorgos Georgiadis ( radio u Panatenikosu, Olimpijakosu, Paoku, Njukaslu...), Miroslav Đukić, Živan Ljukovčan, Slobodan Radovanov i Milan Simeunović.

 

Sada je na igračima da vredno treniraju i ocene će rasti... :)

Link to comment
Share on other sites

Znam da ce ovo biti zanimljivo jer znam neka tvija pojacanja praticu pomno iako sam grobar. Samo jedan dobronameran savet bolje jedan dugacak report nego 3 mala ako te mrzi da cekas polu sezonu ti pisi na svaka 2 meseca ali onda pisi sve sta se desavalo znaci prokomentarisi po tebi svaku bitniju utakmicu svadju itd... Sto se tice nacina pisanja ako ti nest nije jasno slobodno pitaj dobices oodgovor sigurno od nekog. :great:
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, spojiću postove pa će biti preglednije i lepše za oko...  :thumbup:

 

Što se tiče pojačanje, nisu ista pošto nije isti sejv. Onaj me smorio jer sam bio previše dominantan, pa sam odlučio da igram novi. OVaj put probaću da budem što realniji, znači neće biti igrača od 5 miliona i neće biti plata od 800 000. Tako će biti bar za početak, kasnije kad se budu finansije popravile biće i skupljih igrača...nadam se... :)

Link to comment
Share on other sites

Igrački kadar i taktika:

 

Igrački kadar je prilično ograničen u prvoj sezoni, uglovnom zbog nedostatka novca. Nedostaje jedan štoper, desno i levo krilo i levi bek.

Taktika je napadačka, uglavnom Isah i Milovanović se smenjuju. Kada je Deksa u igri onda igram bez DM-a. Takođe i ostale pozicije (najviše u sredini) rotiram. Trudim se da ravnomerno rasporedim minutažu. Igrači kao što su Savio, Koroman, Đorđević, Trifunović uvodim u igru samo u slučaju povrede ili umora igrača koji su u prvom planu.

 

To je to, za sada... Lov na titulu može da počne... :)

Link to comment
Share on other sites

Ovako je mnogo bolje i jedan savet uvek stavljaj u rezervi jednog golmana jer ja jednom u proslom fm-u nisam stavio rezervnog golmana pa se na tekmi povredio stameni i branio mi je djordjevic rezultat je bio 1:6..Msm da je mnogo bolje staviti 1 golmana u rezervi a ne nagomilavati igrace od kojih pola neces pustiti.. :wink:
Link to comment
Share on other sites

Svuda grmi okolo, naša pesma ponovo

Sve je pijano, sve je gotovo

Naša Zvezda prva ponovo...

 

Prva sezona, prva dupla kruna

 

 

Sjajna prva sezona je iza CZ uprkos rane eliminacije iz Evrope. Kaluđerović igrač godine, 33 (24) gola na 32 utakmice. Pored nega sjajan je bio i Jevtić koji je postigao 17 (13) golova. Bilo je još raspoloženih igrača ( Milinković 10 (10)...) pa je CZ bila ubedljivo najefikasnija ekipa u šampionatu sa 89 postignutih golova. Najbolji paker je Milinković sa 18 asistencija, tokom sezone istakli su se još Jevtić (13), Joaozinho (11), Perović (9), Lazović (9).

Najubedljivija pobeda ostvarena je protiv Metalca 7:0, dok je najubedljiviji poraz bio na samom kraju šampionata protiv OFK Beograda 3:6 , kada je već prvenstvo bilo rešeno.

Brojevi u zagradi predstavljaju postignute golove/asistencije u JLS.

 

 

U zimskom prelaznom roku prodao sam dvojicu fudbalera, Koromana (100k) i Kadua (550), jednog regena sam kaparisao koji će mi se priključiti tek 2013god.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sezona 11/12

 

Posle kratkog odmora došlo je vreme da se krene u nove pobede. Tim je pretrpeo male promene, ali na bolje. Okosnica prošlogodišnje ekipe je ostala. Pojedince sam na jedvite jade zadržao (Ninkov, Kaluđerović...), dok sam prodavao uglavnom igrače na koje nisam računao prošle godine. Takođe, mnoge netalentovane klince sam otpustio. Evo rezultata prodaje/kupovine:

 

Transferi

 

 

Došli:

 

 

Posle mnogo natezanja sa CSKA uspeo sam da izdejstvujem dogovor i dovedem Uroša Ćosića, trenutno jednog od najtalentovanih Srpskih štopera.

Dobio je šansu već u prvim kvalifikacionim mečevima i imao je sjajnu statistiku. Na dve utakmice upisao se tri puta u strelce (Strejmur 2, Domžale 1), međutim kad su na red došli malo ozbiljniji protivnici nisam hteo da rizikujem pa sam ga preselio na klupu a štoperski tandem su činili Vilotić i Mihajlović.

U ovom prelaznom roku stigli su još i P.Luka (Rad, 575k€), I.Iturbe (1 800k€, Cerro Porteno), M.Kežman (slobodan igrač) i M.Okoli (65k, Sandnes Ulf).

 

Najveća želja ovog prelaznog roka bio je Jalel Dridi (regen), ali zbog previsoke cene nisam mogao da konkurišem za njegov angažman pa sam kao zamenu doveo Okoli-ja.

 

Otišli:

 

Savio (900k), Binić (250k), Jeremić (220k), Issah (800k), Mugoša (170k), Trifunović (575k).

Pošto nisam prodao nikog od standardnih (izuzev Savija), nisam ni imao priliku na nekom da zaradim ozbiljnije pare. Nadao sam se da ću finansije da obezbedim ulaskom u LŠ.

 

Kvalifikacije za Ligu Šampiona

 

Posle uspešno odrađenog p. roka, na red su došle kvalifikacije za Ligu Šampiona.

U drugom pretkolu sam se sastao sa Streymurom, klubom sa Farskih Ostrva. Taj dvomeč je protekao lagano, uz rezultat 4-0 i 5-0.

 

U trećem predkolu dobio sam Slovenski Domžale, sa kojim takođe nije bilo velikih problema. Pružili su otpor koliko su mogli. U suštini nisu mogli ništa, jednostavno je kvalitet bio na mojoj strani.

http://a.imagehost.org/t/0870/2_1_2.jpg http://a.imagehost.org/t/0775/2_2.jpg[/left]

 

U četvrtom pretkolu imao sam izuzetno veliku sreću. Dobio sam Kiparski Apollon. I ako rezultat na prvi pogled tako negovori, i ovo je bio lagan dvomeč. Tu tvrdnju može da potvrdi i statistika. U prvoj utakmici sam napadao svim silama, Apollon se odlično branio. Njihov golman ih je spasio u par navrata, odbranivši 3-4 zicera. Rezultat je bio 1-0. U drugom meču sam se skroz povukao, u nameri da rizik svedem na minimum. Uprkos defanzivnoj taktici bio sam dominantan na terenu. Revaš je završen 0-0, što je značilo plasman u LŠ. Od UEFAe sam dobio značajunu finansijsku injekciju - 7 100k€.

 

Usledio je novi žreb, ovaj put za grupe. Upao sam u grupu B. Protivnici su Liverpool, Zenit i Sporting. Moj cilj je treće mesto, nadam se da ću ga ispuniti.

http://a.imagehost.org/t/0500/grupa.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |