Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zelje


markinho
 Share

Recommended Posts

evo vam ideja, napravite Dream League. pravite nove timove i rasporedite najbolje igrace sveta u sve timove ili jednostavno samo prebacite ove najace timove sveta i tako napravite jedno 10 liga i tu sve timove sve poredjane po jacini, znaci u prvoj ligi svi najjaci barsa,real,man utd,chelsea... a u drugoj ligi isto tako od onih timova koji su ostali...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo vidim da se daju ideje, pa evo jedna koju sam ja uvik mslia napravit, al sam lijen sve to radit.

napravite kontinentsko natjecanje. napravite klubove s imenima europa, j.amerika, s.amerika... Najbolje uropljane stavite u europu, najbolje j.amerikance stavite u j.ameriku itd.

 

ps: svi govore da radite nekakve dream temamove, ako budete to radili bilo bi zanimljivo u nijh uvest i igrače iz prošlosti, napravite maradonu, pele-a...

Link to comment
Share on other sites

Evo tima

 

 

0GXm1ZSjxkM

 

Tokom leta i jeseni 1987. ondasnja Jugoslavija bila je najperspektivnija sportska sila sveta u dva najpopularnija sporta, fudbalu i kosarci. Prvo su mladi kosarkasi u Bormiu osvojili svet s jednom neponovljivom generacijom koja jos uvek ima i te kako zapazenu ulogu u ovom sportu (Kukoc, Divac, Radja, Djordjevic...) a potom su fudbaleri sledili primer i u dalekom Cileu 25. oktobra 1987. postali prvaci sveta pobedivsi u finalu SR Nemacku boljim izvodjenjem penala (5:4).

 

Mladi fudbaleri su u Cile otisli kao anonimni igraci od kojih je samo Robert Prosinecki poceo da pravi ime skrenuvsi na sebe paznju u dresu Crvene zvezde. Ostali su bili tek na pragu prvih timova. Na aerodromu ih je ispratio samo Ante Pavlovic, ondasnji generalni sekretar FSJ. Docek je bio spektakularan jer su se "anonimci" vratili kao prvaci sveta. Na putu do titule preslisali su prvo domacina Cile sa 4:2, potom Argentinu sa 4:0, pa Togo sa 4:1, da bi u cetvrtfinalu dokrajcili Juznoamerikance pobedom nad Brazilom od 2:1. U polufinalu je pala ondasnja Nemacka DR predvodjena Matijasom Zamerom, prosle godine najboljim fudbalerom Evrope, a u dramaticnom finalu "plavi" su bili uspesniji od SR Nemacke tek posle serije penala posto je u regularnom delu i u produzecima ostalo 0:0. Svih pet puta nasi igraci bili su sigurni tako da je prednost, koju je jos u prvoj seriji doneo Dragoje Lekovic Jegulja odbranivsi sut Viteceka, inace najboljeg strelca turnira, bila odlucujuca. Pavlicic, Suker, Brnovic, Zirojevic i Boban bili su nepogresivi i titula je krenula put Jugoslavije.

 

Podvig je bio tim veci sto u finalu nisu igrali Robert Prosinecki, zvanicno proglasen najboljim igracem Mundijala, i Predrag Mijatovic koji je bio iskljucen u polufinalnom mecu s Nemackom DR. Vise od 65.000 gledalaca, koji su od prvog dana navijali za nase decake zato sto su, jednostavno, igrali najbolji fudbal, odusevljeno je pozdravio uspeh Jugoslavije i iskreno ucestvovalo u slavlju. U Cileu, naime, ima mnogo jugoslovenskih iseljenika koji su bili vise od domacina.

 

Samo cetiri godine posle osvajanja titule prvaka sveta, "Cileanci" - tako su ih svi zvali - bili su osudjeni da se podele i prestroje uz svoje nacije i svoje nove drzave. Medjutim, u velikoj vecini ostali su prijatelji, a primer Pedje Mijatovica i Davora Sukera u Real Madridu najbolje svedoci da iskreno prijateljstvo uvek moze biti iznad politike, nacije ili religije. Njih dvojica su u tih 10 godina stigli od "anonimaca" do najcuvenijeg kluba sveta kome bas oni vracaju nekadasnju slavu, moc i imidz. Zvonimir Boban i Robert Prosinecki delili su sobicu na maksimirskom stadionu kada su dovedeni u Dinamo kao talenti, ali danas priznaju da ni u najsmelijim snovima nisu sebe videlu u Realu, Milanu, Barseloni, dokle su stigli. Jarni je bio u Juventusu, sada je u Betisu, Brnovic je vec cetiri godine nezamenljiv u Espanjolu, Petric igra u Glazgov Rendzersu, Stimac je u kolevci fudbala Engleskoj, Lekovic brani u Skotskoj, Pavlicic je u Spaniji... Nikada jedna generacija juniorskih prvaka sveta nije izbacila toliko sjajnih igraca kao ta nasa iz Cilea.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam ja sad Necinhu PM sa mojim predlogom.

 

 

@ja13 svidja mi se predlog. inace isto sto sam i ja predlozio Necinnho za igrace iz prosloste, samo sta mislite, da radimo samo zive ili i zive i mrtve.

 

sviđa ti se ono za kontinente ili drugo?

šta se tiće igrača iz prošlosti ja bi stavia sve, nema veze jer živ ili mrtav.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jednu ideju za veliki, pardon, VELIKI projekat. Da uradimo tri ili cetiri nove DB i onda ih sve aktiviramo i igramo zajedno. Ovako: napravimo SFRJ lige i reprezentaciju, onda to uradimo i sa Cehoslovackom i napravimo i Ist. i Zap. Nemacku. Danas mi je to palo na pamet ali mozda je i mnogo da se sve to uradi.

 

Ako ne to, onda cemo vec smisliti nesto novo, ionako vidim da ima dosta predloga  :)

Link to comment
Share on other sites

E ovo ti nije loše za SFRJ,SSSR (Ako planiraš i nju),Cehoslovačku i Zap. Nemačku. Odmah da kažem ako bi radili to da ja ne mogu raditi Čehoslovačku i Zap. Nemačku (Možda bi malo mogao da pomognem oko Čehoslovačke ali oko Zap. Nemačke nema šanse jer ne znam koji su klubovi iz Zap. Nemačke) Što se tiče SFRJ i SSSR NO PROBLEM!!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Evo ja mislim realna podela:

 

 

Sloba neka radi SFRJ- da bi bilo realno uzmi radi ligu od 16 klubova i stavi koji su ove sezoni bili medju najboljih:

 

 

Srbija-4

Hrvatska-4

BiH-2

Slovenia-2

Montenegro-2

Makedonija-2

 

 

Ja cu SSSR isto cu stavite ekipe koje su bile najjace samo cu videti podelu.

 

 

Necinho ti radi Zapapdnu i istocnu nemacku.

 

 

Ja cu videti i grafiku ako mogu da sredim. Ako neko ima primedbe neka kaze.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

već nekoliko dana sam član ovog sajta, i sve pohvale  :respekt: ! Prezadovoljan sam!  :great:

Pošto je ovo ipak tema : zelje, onda bih i ja imao jednu, ne znam da l' je moguća, ali vrijedi pitati.  :help:

Želio bih ligu BiH, sa regionalnim ligama, prvenstveno orjentisane na RS, jer mi je to i bitno... Klub iz mog mjesta nastupa u tzv. 3. ligi RS, tj. regionalnoj ligi - Centar  :pras: ... pa bih ako može nekako da se napravi "proširena" BiH liga, tj. sa regionalnim ligama... Možda je to veliki posao, možda ne, samo recite da l' je moguće ( ako jeste, kada će biti gotovo )... evo sajt FS RS, kako to izgleda za RS...

http://www.fsrs.org/ 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Ma moguće je,evo šaljem ti link za download ali samo njega pošto je sa drugog foruma pa nesmem da postavim ovde ali inače sve je detaljno odrađeno. :)

 

Dakle ima Premijer liga BIH,Prva liga FBIH i Prva liga RS + druga liga sa 6 pod divizija. Evo sad ti šaljem link na pm,ima oko 10,000 promena u bazi što govori koliko je detaljno urađeno. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |