Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Sa pijace na trenersku klupu


Paul
 Share

Recommended Posts

In the beginning...

 

 

Bio je to dan kao i svaki drugi...Rano sam se probudio i krenuo na posao...Bavio sam se prodajom banana na centralnoj gradskoj pijaci,u mom rodnom gradu Bisau,prestonici nerazvijene,napacene zapadnoafricke drzavice Gvineje-Bisao.Kao i uvek na putu do tezge kupio sam sportske novine,i u njima procitah interesantnu vest:Tony Adams,bivsi fudbaler,kome sam spasao zivot na prasnjavim ulicama mog grada,kada su ga lokalni kriminalci napali prilikom njegove posete,koja je bila humanitarnog karaktera,preuzeo je engleskog desetoligasa Thame Uniteda.Tom prilikom sam se sprijateljio sa njim,i rekao sam mu da sam njegov veliki fan,kao i engleskog fudbala generalno,i da bih voleo da radim u Engleskoj bilo kakav posao koji ima veze sa fudbalom.Obecao mi je da ce me kontaktirati bude li bilo kakve sanse da se oprobam u "kolevci fudbala".Tako i bi,vec sutradan mi je stiglo pismo,jer telefon ima petoro ljudi u drzavi,cija me je sadrzina jako obradovala.U koverti je bilo objasnjenje situacije i avionska karta za London.Tony mi je ponudio mesto managera,uz obrazlozenje da u desetu ligu ne zele da dodju iole skolovani manageri,a kad vec bira amatera-pocetnika,voleo bi da to bude covek koji mu je spasao zivot.Pozdravio sam se sa brojnom rodbinom i autobusom sam krenuo ka Konakriju,glavnom gradu susedne Gvineje,jer se u njoj nalazi najblizi aerodrom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 19
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posle nekoliko sati leta od Konakrija do Lisabona,i od Lisabona do Londona,konacno smo sleteli na Heathrow aerodrom.Tamo me je cekao Tonijev brat Rob,koji je pozvao taksi,i krenuli smo ka Thame-u.Thame je mali grad,ima oko 11000 stanovnika i nalazi se u regionu Oxfordshire,na oko 25 km od Oxforda i 75 km od Londona.Put do stadiona "Windmill Road" koji se nalazi blizu centra grada,nije dugo trajao.Izasli smo iz taksija i krenuli ka skromnim klupskim prostorijama koje su se nalazile u okviru stadiona.Stadion prima 3600 gledalaca i ima 284 sedeca mesta,naravno nema ni krov ni podzemno grejanje,ali je najbitnije da je teren u vrlo dobrom stanju.Usli smo u Tonijevu kancelariju,srdacno smo se pozdravili i presli na stvar.Toni mi je objasnio da je Thame United amaterski klub,i da svi zaposleni rade volonterski,ali da to ne treba da me brine,jer imam zagarantovan smestaj i platu,samo sto u ugovoru treba da stoji da radim za dzabe jer tako pravila nalazu.Prihvatio sam te uslove i potpisao nekoliko papira.Zatim me je Toni proveo kroz istoriju kluba.Thame United je osnovan davne 1883 i za svojih 126 godina postojanja nikad nije napredovao,tj nije presao u visi rang.Sada se takmici u desetoj ligi,grupa Hellenic League Division One East.Mediji koji prate amaterski fudbal u Engleskoj predvidjaju da ce Thame Utd zavrsiti sezonu na trecem mestu,u ligi u kojoj prvoplasirani osvaja promociju u devetu ligu direktno,a drugoplasirani ide u doigravanje.Klub nema nijednog igraca koji bi se mogao okarakterisati kao legenda kluba,a nema ni rivale.Toni je na kraju sastanka rekao da nam je cilj borba za baraz,i dao mi spisak igraca i clanova strucnog staba,kao i  dozvolu da sam odlucim koga cu zadrzati,koga otpustiti i koga cu dovesti.
Link to comment
Share on other sites

Prvo sto sam zeleo da uradim bilo je formiranje koliko-toliko pristojnog strucnog staba,jer su prisutni pripadnici staff-a zaista bili ocajni.Bez puno razmisljanja svi su otpusteni,pa se krenulo u potragu za novim saradnicima.Dovedeni su:1 asistent,1 coach,1 physio,i jedan scout.

 

Asistent Hunter

Coach Bashir

Physio Lewin

Scout Bunting

 

Sa dovedenim strucnim stabom sam bio prezadovoljan,cak se tu nasao i fizioterapeut reprezentacije i ovim je bio gotovo sastavljanje saradnickog tima.

 

Sledio je tezi posao:angazovanje slobodnih igraca koji bi mogli da pojacaju Thame Utd.Asistent Hunter je predlozio da prisustvujem Trial Day-u,sto sam i ucinio,i u svoj notes ubelezio imena nekoliko igraca koji su na mene ostavili dobar utisak.Rec je o Godwinu Antwiju,Bakary Sorou,Luki Senicaninu,Larsu Stubhaugu,Jasonu Beardsleyu,Philu Younghusbandu i Stefanu Milojevicu.Svima je ponudjen amaterski ugovor na neodredjeno vreme,ali su svi odbili nase ponude i karijere nastavili mahom u engleskim treceligasima i cetvrtoligasima.Sledeci potez je bio trazenje parent kluba,od koga sam mnogo ocekivao.Medjutim usledio je hladan tus:od svih premijerligasa i ekipa iz championshipa nijedna nije htela da pomogne Thameu...Preostalo mi je samo jedno,da nudem igracima da dolaze na pozajmice ali da ja ne placam ni 10% njihove plate.Na srecu bilo je igraca koji su hteli da sticu iskustvo u desetom rangu engleskog fudbala...na moju ponudu pozitivno su odgovorili Nikki Ahmed,Daniel Philliskirk i Marko Mitrovic,sva trojica mladi igraci Chelsea,i tako su pojacane sve linije tima.Na kraju je u klub,na preporuku skauta dosao misteriozni mladic cije ime i prezime ni on ne zna.

Link to comment
Share on other sites

Doslo je vreme da se pocne sa uigravanjem ekipe koja je trebalo da se takmici u ligi.Spremao sam se da povedem moje momke na prvi prijateljski mec,kada sam dobio vest od moje porodice u dalekoj Gvineji-Bisao:usled velike suse veliki deo ovogodisnjeg roda banana na porodicnoj plantazi je propao,pa sam morao da se na par dana vratim u domovinu.Asistentu sam predao odgovornost vodjenja tima na prijateljskim mecevima,a ja sam se zaputio u Afriku.Asistent je odradio pripremne meceve solidno,ostvario je 3 pobede,2 remija i 2 poraza.Po mom povratku vec je bilo vreme za prvi mec sezone,u kome nisam znao sta da ocekujem.Mediji su prognozirali laganu pobedu protiv ekipe Rayners Lane,i moji igraci su opravdali ulogu favorita,pobedom od 4:0,uz hat-trick Richarda Banfielda ,ciji je pradeda bio nadzornik zeleznicke stanice u Argentini i po kome je sampion Argentine FK Banfield dobio ime.Strelac poslednjeg gola bio je najpoznatiji igrac ovog tima Marko Mitrovic.

Usledile su jos tri utakmice u prvenstvu,i sve tri smo resili u svoju korist,Pali su Milton Utd,Chalfont Wasps i Penn.Posle sjajnog starta sezone svi u klubu su ocekivali zreb za FA Vase,kup u organizaciji Fudbalske Asocijacije,u kome se takmice ekipe iz devetog i desetog ranga.Kuglice su odlucile da nas prvi protivnik u kupu bude Saltdean Utd,cime smo bili zadovoljni,jer je nas protivnik ekipa koja cak i ne igra ligasko takmicenje.

Link to comment
Share on other sites

Sezona se polako zahuktavala...vec par dana posle zreba bilo je vreme da se odigra prvo kolo kvalifikacija za FA Vase.U mec smo usli kao favoriti,ali se Tony dogovorio sa predsednikom Saltdeana da ih pustimo da pobede.Na teren sam izveo rezervni tim i rekao im sta treba da rade.Nisam bio ljut na Tonija zbog namestanja,i meni je bilo jasno da nam je FA Vase "zadnja rupa na svirali" a ovako smo dobili i nesto novca.Saltdean je pobedio sa 1:0 . Nastavili smo sa jakim treninzima i okrenuli smo se ligaskom takmicenju,u kome smo odlicno startovali,ostavarivsi 4 pobede u prva 4 kola.Usledili su mecevi sa:

Holyport

Farnborough reserves

Wokingham

Didcot reserves

Eton Wick

Henley

Prestwood

Chinnor

Woodley

Kintbury

Finchampstead

Soutk Kilburn

Milton United

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HELLENIC CHALENGE CUP

 

Qualifying Round: Thame United - Shortwood

 

1st Round: Thame United - Cirencester United

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TABELA

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ovim je bila gotova prva polusezona mog vodjenja Thame Uniteda,kojom sam licno zadovoljan.Na tabeli smo treci,sto je i prognozirano pre pocetka,sa malim zaostatkom za vodecim dvojcem.Ono sto je bitno je da su ispred nas 2 ekipe kojima je prognoziran plasman oko sredine tabele,pa mislim da nece uspeti da odrze ovakvu formu i da ce pasti na tabele.Na meni je samo da osiguram da moji igraci nastave sa dobrim partijama,pa cemo slaviti na kraju sezone.

 

Link to comment
Share on other sites

Na privatnom planu su mi cvetale ruze,naime ozenio sam se!Nase vencanje nije bilo veliko,vencali smo se u Thame-u,prisustvovali su moji i roditelji moje supruge,moj kum Tony Adams,i Mary-ina kuma iz Gvineje Bisao Kim.Medeni mesec smo proveli u domovini,gde su ljudi koji prate sport na moje iznenadjenje znali za moj rad u Engleskoj.Po povratku u Thame Mary se angazovala kao manekenka,pa nije mogla da provodi puno vremena sa mnom jer je cesto boravila u Londonu.Posle vremena adaptacije na zivot na Ostrvu stekao sam i prijatelje,upoznao sam dvoje ljudi iz moje zemlje,koji su proterani iz politickih razloga.Nastanili su se u Thame-u zajedno sa svojih dvoje dece,cerkom i sinom,koji ima talenta za fudbal,pa sam ga pozvao da se pridruzi omladinskom timu Thame Utd.Vreme odmora se zavrsavalo,i ponovo smo poceli sa treninzima...kada smo se okupili na stadionu svi smo bili srecni sto nastavljamo sa nasim pohodom na devetu ligu...Ono sto me je brinulo je cinjenica da su se igraci na mini odmoru opustili,cak previse,a klub nije imao fitness coacha,jer nije bilo uslova za dovodjenje istog.Preostalo mi je da ih dovedem u red tako sto sam ih vodio da nose dzakove cementa na gradilistu na kom je nicao najveci trzni centar u Thame-u.Naravno na treninzima su trcali do iznemoglosti,a potpisan je i sponzorski ugovor sa obliznjom teretanom,sto je igracima omogucilo besplatno koriscenje usluga iste.Nastavak sezone je bio tu...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |