Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FK Partizan Beograd (FM 07) by ales_pfc: Crno na belom


Sir Aleš
 Share

Recommended Posts

Nadam se da ce ova karijera biti sledece godine u izboru za karijeru godine. Verovatno cu glasati za ovu. :respekt:

 

Puno hvala.  :thumbup:

http://www.shrani.si/f/3K/3N/4RunrHIi/blic-sport.jpg

 

U mislima je samo Apatin

 

»Ne želimo, da bežimo od odgovornosti, ali raspored je pakleni«, na današnjoj press konferenciji komentirao je trener Partizana poslednji dio sezone. Sezone, u koji če se možda u samo četiri dana odlučivati o broju trofeja za crno-bele.

 

Sad, kad je Bayern prošlost, mogli bismo reči, da je igranje u ligi šampiona za vas laže nego u domačem šampionatu?

 

Nije, to se samo čini. Ali itekako je laže igrati, kad se suparnik otvori nego kad odmah parkira autobus u 16-m prostor. Videli smo več to u duelu sa Romom, kod kuče imali smo mnogo problema. Za trenutak sam pomislio, da igramo sa, recimo, Sremom.

 

U poslednjih šest kola u čak četiri Partizan (link) če biti gost, kao i OFK (link), koji ipak gostuje u Humskoj…

 

Biti če to jedan od mečeva sezone, ali mi smo dokazali, da možda na trenutke igramo u gostima čak i bolje. Ne brinem se zbog toga, što moramo još da idemo na Marakanu, ako to  mislite. I ne oziremo se na derbi 17. maja još, za nas je prva i jedina stvar Apatin i radimo sve, da tamo dođemo do nova tri boda.

Dali ste očekivali to, što OFK nije pristao na prestavljanje utakmice na termin nakon finala Lige Šampiona u Norveškoj?

 

Pošteno, jesam. Naravno, da oni računaju na našu umornost, ali do toga imaju pravo.

 

OFK, nakon toga finale Lige Šampiona, i još Marakana: zvuči pakleno…

Nisam rekao, da nije. To če biti pre svega psihički testovi. U osnovi bolji smo od svih trojice, a pitanje je, kakvi pristop če oni odabrati. Znaju, da smo imali ove sezone več problema sa ozlijedama, pogotovo u napadu.

 

Inače tim iz Karaburme poslednjih nekoliko sezona baš vam diše za vrat. Da li ste očekivali ove sezone tako žestoku borbu?

 

Znali smo, da ima OFK veoma kompaktan tim. Ove sezone iskoristili su puno naših kikseva. Ali napravili su usodnu grešku, kad su promenili trenera i dozvolili Andjicu,da odlazi u Vojvodinu. Ovo je samoubojstvo. Zbog toga, ne zbog kratke klupe, koju imaju, teško če izdržati do kraja prvenstva.

 

Promene trenera u finišu sezone ipak nisu samo stvar OFK-a i Vojvodine. Još uvek niste posve otkrito spregovorili o aferi »Terry«. Kako se osečate i kako isčekujete finale LŠ, koji če biti itekako poseban.

U ovom trenutku, kao što sam rekao, moja i jedina skrb je, da se dobro pripremimo za meč u Apatinu. Što se tiče Terryja, sve mu najbolje, ali mislim, da ako če on slaviti titulu šampiona Europe, neče baš mirno spavati.

Ipak na drugoj strani če biti neko, koji zna sve o vas.

To nije bitno. Danas utakmice možu, da se seciraju na prafaktorje i uopče nemamo što tajiti. To što če odlučivati, če biti dnevna forma igrača i psihička spremnost. A ta, i izkustvo, su na našoj strani. Toga niko ne može promeniti ili se naučiti.

Dali čete mu seči u ruke pre utakmice?

 

Poželeti ču mu puno sreče.

 

Što se tiče tima, Cvetkovic je nakon povrede ponovno počeo, da zabija, Radinovic več je tu, Kurcubic vodi tim… Da li ima što novo sa Aquinom, kojem na leto steče ugovor?

 

O tome ču razgovarati na kraju sezone. On je još naš član i na njega računam do kraja.

Nije vam zamerio vašeg mišljenja o Brazilcima?

 

O tome sam več govorio i to što se piše, malo se skrenulo sa puta.

Ipak ste izjavili…

 

Izjavio sam, da napadači, koji samo čekaju, da lopta dođe kod njih, oni koji se uopšte ne trude, koji misle, da če uraditi dva, tri driblinge i onda če biti na You Tubeu, za takve nema mesta u Partizanu. Meni je žao, što je Aquino drukčije razumio. Ali ono ostalo, što sam rekao, za tim i danas stojim.

To, da su neke nacijonalnosti precenjene, a druge podcenjene…

2022. godine bio sam na svetskom prvenstvu u Italiji i posve slučajno završio sam na utakmici Poljska-Kolumbija.  Kolumbijci su pobedili 2:0, a moglo je biti i više. Bilo je nešto vrlo zanimljivih igrača, koji bi mogli da pređu i u Partizan, ali tad naša skautska mreža još nije bila tako razširena, a "nekima" dovođenje "drugorazrednih Indijanaca" nije bilo u prvom planu. Sad je Kolumbija vice šampion sveta, pa sami procenite…  Na neki način imamo sreču, što Englezi, Italijani, ne dolaze u Partizan.  Još uvek neki ne mogu da veruju, i to u nogometno razvitim nacijama, da tim, koji je devet puta pobedio Ligu Šampiona, u svom sastavu ima igrače iz »nepopularnih zemlja«: Južna Afrika, Rusija, Austrija.

Da li imate konkretnu osobu u mislima, kad kažete "neki"?

Za mene je ova tema završena.

 

Leto če doneti i europsko prvenstvo, koje če se održati u Belgiji. Ako uzmemo vaše poslednje mišljenje u obzir, ko je vaš favorit i kako če nastupiti obe balkanske zemlje, Srbija i Bosna?

Moji favoriti su Francuzi i Španci. Igraju koliko toliko konstantno, diktirajo tempo i mogu, da menjaju stil igre. Ne verujem, da Česi mogu da obrane naslov iz 2032. Ali kao i uvek, odlučivat če dnevna forma i fizička spremnost.

 

Srbija, ako če imati kompaktan i stabilan tim, može proči daleko. Za mene prolaz iz grupe ne bi bio nikakvo iznenađenje. Nemačka i Engleska jesu favoriti, ali verujem, da "orlovi" možeju pobediti barem jednu od dvojice. Pre 12 godina uspela je, zašto ne bi ponovo? Za Belgiju jedino me brine to, što su domačini, inače po kvaliteti ne odstupaju. Bosna igra u grupi smrti i zaista težko če proči dalje, ali želim i njim puno uspeha, jer imaju nadarjene igrače, za koje če biti ovako takmičenje velik test..

 

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalno, ovo polako postaje i prica. :respekt:

 

Malo sam odlučio, da kombinujem, zavisi od inspiracije.  :D

 

Nastavak če morati malo, da sačeka, jer u sledečim danima imam neke važne stvari, da obavim  :(, pa da se onda okrečemo završnici sezone.  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

moze ss od nekog najboljeg igraca da vidim ocene ?  :D

 

Može. Obrati pažnju na rating izvođenja penala...  ???

 

Evo prvo trojica najskupljih igrača na svetu:

 

Gonzalo Vila (Real Madrid)

Yenisehir Orhan (Real Madrid)

Oleg Troshin (Milan)

 

Najbolji igrač po ocenama u Partizanu: Oscar Gomez, ali je trenutačno ozlijeđen.

 

Ova je za tebe  :D : Najbolji igrač OFK-a: Jacek Wojcik (isto tako ozlijeđen...)

Link to comment
Share on other sites

Može. Obrati pažnju na rating izvođenja penala...  ???

 

Evo prvo trojica najskupljih igrača na svetu:

 

Gonzalo Vila (Real Madrid)

Yenisehir Orhan (Real Madrid)

Oleg Troshin (Milan)

 

Najbolji igrač po ocenama u Partizanu: Oscar Gomez, ali je trenutačno ozlijeđen.

 

Ova je za tebe  :D : Najbolji igrač OFK-a: Jacek Wojcik (isto tako ozlijeđen...)

 

A daj ovo za izvodjenje penala nije normalno.  :o Naprimer onaj tvoj Oscar Gomez ima Free Kick-20, a Penalty Tacking-9... Nemoguce da je tolika razlika izmedju ocene za slobodnnjake i penale  facepalm facepalm facepalm

Link to comment
Share on other sites

Može. Obrati pažnju na rating izvođenja penala...  ???

 

Evo prvo trojica najskupljih igrača na svetu:

 

Gonzalo Vila (Real Madrid)

Yenisehir Orhan (Real Madrid)

Oleg Troshin (Milan)

 

Najbolji igrač po ocenama u Partizanu: Oscar Gomez, ali je trenutačno ozlijeđen.

 

 

Ova je za tebe  :D : Najbolji igrač OFK-a: Jacek Wojcik (isto tako ozlijeđen...)

hvala ... odlicni igraci , i ocene su super ali sto svi imaju tako slab rejting izvodjenja penala? :S

 

 

PS @ Inspirisao si me da pocnem da igram FM2005 ili 2006 ... :D

Link to comment
Share on other sites

hvala ... odlicni igraci , i ocene su super ali sto svi imaju tako slab rejting izvodjenja penala? :S

 

Ne znam, i čudno mi je, evo išao sam malo gledati statistiku, koja kaže, da trebaju braniči, da jih izvode.

 

Player search ("ceo svet", 17.214 igrača) -> Igrači, koji imaju rating "Izvođenje penala" >15:

 

Broj igrača: 277  ???

 

- > Rating >18

Broj igrača: 48, od toga 15 braniča.

 

Najinteresantnija stvar: PARTIZAN

 

*najviši rating ima Ruben Benitez (DR): 15.

*14: Hurtado (DL)

*13: Arias (DM), Brienza (DC)

*12: Silva (DR)

*11: Novakovic (DM), Radinovic (FC)

...

Napadači: 7 (Shutov, Cvetkovic), 9 (Aquino, Kurcubic), 10 (Simic)  :-X

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, i čudno mi je, evo išao sam malo gledati statistiku, koja kaže, da trebaju braniči, da jih izvode.

 

Player search ("ceo svet", 17.214 igrača) -> Igrači, koji imaju rating "Izvođenje penala" >15:

 

Broj igrača: 277  ???

 

- > Rating >18

Broj igrača: 48, od toga 15 braniča.

 

Najinteresantnija stvar: PARTIZAN

 

*najviši rating ima Ruben Benitez (DR): 15.

*14: Hurtado (DL)

*13: Arias (DM), Brienza (DC)

*12: Silva (DR)

*11: Novakovic (DM), Radinovic (FC)

...

Napadači: 7 (Shutov, Cvetkovic), 9 (Aquino, Kurcubic), 10 (Simic)  :-X

 

hahah stvarno sam se zacudio i ismejao :D losa godina za penale :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.oleole.com/media/main/images/crests/team/000/966/partizan-belgrad-50x50-en.jpg?1214244944

Sezona 2035/2036: crno-beli svemir i godina jubileja

Najbolji igrač po ocenama: Oscar Gomez (7.75)

Najbolji strijelac: Dalibor Simic - 19 (8) nastupa i 19 golova

 

Prvo, da obnovimo ovogodišnje transfere:

 

Ruben Pozo (Once Caldas, 2 mil. €). Golman broj 2. Odlična zamena i kao čete videti, brzo če postati jednakopravan Urugvajcu da Silvi.

Dalibor Simic (free). Odlični bosanski napadač, nekadašnji član Real Madrida bio je na meti  mnogo klubova, ali izabrao je Partizan. Jedan od ključnih igrača sezone.

Misa Milic (Buducnost Podgorica, 350K). Kvalitetan i radnički sposoban napadački vezist, natreniran i za položaj MC-a.

Jelen Superliga: Partizan i OFK kao Barsa i Real; Simic i Kurcubic heroji

Tabela:

 

Nakon teške borbe, najteže u poslednjih 20 godina, unatoč nekim ozlijedama ključnih igrača (Brienza i posobno Slavise Cvetkovica u finišu sezone) crno-beli su ipak stigli, da odbrane i da osvoje 26. uzastopnu domaču titulu i ukupno 29. pod vodstvom trenera A.M. U poslednjih šest utakmica i Partizan (score 5-1-0) i OFK (4-1-1) nisu puno kiksali, tako da je očekivano odlućio derbi 17. maja u Humskoj. Do tad crno-beli su slavili u Apatinu 3:0 i zatim remizirali kot Čukaričkog 2:2.

 

Odlučio je fantastičan aut izvođaj Beniteza, direktno na noge Simicu, za gol prvenstva.

 

Sledio je europski okršaj, a nakon toga još jedno teško gostovanje na Marakani. Milan Kurcubic (30), pre toga produžio je ugovor sa crno-belima na još dve sezone i preuzeo je kapitenski trak, te fanatastično krmario grobarsku barku za pobedu od 2:0. Njegov je bio i drugi gol, 100. ligaški! Javor (1:0) i Apatin kod kuče bili su samo formalnost za crno-bele...

 

 

Liga Šampiona: Istorija se piše na novo

 

21. maj 2036. Stadion Lerkendal, Trondheim. Duel Partizan-Chelsea. Pre finalnog meča sledila su dva šoka za Grobare. Prvi je bio, kad se saznalo za sudiju finala... to neče biti niko drug nego Nemac Wunderlich (ako ste čitali prošle reporte, onda znate za što ide...). A na večernom treningu povredio se prvi čuvar mreže da Silva. Da li če Pozo biti prava zamena? Na suprutnoj strani John Terry odlučio se iznenaditi svoj bivši klub formacijom 3-4-3.

 

11. minut... Simic donosi Partizan u vodstvo, koje traje samo 4 minuta. Kopecky iz slobodnjaka izjednačuje... Od tada dalje, kao da se na terenu nije događalo ništa... osim do 41. minute, kad je morao Kurcubic da zameni ozleđenog strelca prvog gola... Zatim... opet ništa... igra se u glavnom na sredini terena. Chelsea ide u 4-4-2... Sve do tri minute pre kraja. Igrač, koji je jednom zabio tri put Manchesteru, odlučio finale 2029 protiv Liverpoola, opet se specializirao kao krvnik Engleza. Opet je pokazao, da ima nos za golove u odlučujučim utakmicama. I golom tri minute pre kraja sklatio je zvezde sa neba.

 

Sad nema više dileme, tko je u središtu svemira...

 

"Dokazali smo, da unatoč ozlijedi Cvetkovica, Brienze, Rasica, Gomeza, da Silve, imamo vrhunski tim. Nemamo tima A i tima B. Imamo tim, koji če za vekove ostati pamčen u fudbalskoj istoriji. Ponosan sam, da sam se rodio u ovo vreme, da sam kapiten ovakvog kluba!" (Milan Kurcubic)

 

"Čestitam Partizanu. Utakmica je bila izjednačena, i svako bi mogao da pobedi. Na žalost oni su izkoristili jedinu pravu priliku u drugom delu." (John Terry)

 

»Iako je bio ovogodišnji finale jedan najnegledljivih i najdosadnijih u poslednjih nekoliko sezona, pamtičemo ga po rekordnom desetom slavlju crno-belih. Partizan i Chelsea igrom nisu opravdali svoj rezime, pogotovo u drugom poluvremenu, kad uopče nisu ni jedni ni drugi odlučili, da pucaju na gol.«  http://www.shrani.si/f/s/GX/9OhxWdA/bbc-sport.jpg

»Dragi John, promašio si još jedan penal. Iako za razliko od Moskve 2008 nije bilo kiše, opet si potonio.«  http://www.shrani.si/f/30/vz/16Vv21R3/sun.jpg

 

"NORWAY = NO WAY!"  http://www.shrani.si/f/37/NI/3dc0RGtE/mirror.jpg

 

Lav Kup

 

U finalu Vojvodina je pobedom od 2:0 nad Zvezdom osigurala Europu.

 

 

Jubileji: prošli pa stižu

 

Trener Partizana, koji če u junu napuniti 60 godina, u poslednjom kolu prvenstva (Mladost Apatin 2:0) na svojoj 1499. službenoj utakmici u ulogi trenera Partizana te u svojoj 30. sezoni, zabeležio je 1000. pobedu. U prvom kolu sledečeg šampionata tako če slaviti poseban jubilej…

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |