Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Real Sporting - povratak u sam vrh


el greco
 Share

Recommended Posts

http://blogs.elcomerciodigital.com/blogfiles/sporting-24-horas/Sporting.jpg

 

Lutao sam, trazio, gledao, proucavao, sve ne bih li nasao klub sa sjajnim igracima, a po mogucnosti i lepim grbom.Kada sam dosao do Sportinga, znao sam da je moja potraga privedena kraju.

Real Sporting de Gijon, kako mu puno ime glasi, se ne moze smatrati jednim od uspesnijih klubova Spanije, naprotiv, to je klub koji je retko dolazio do uspeha.Rekoh vec gore, privukao me je odlicni sastav koji Real Sporting trenutno poseduje

 

width=300 height=178http://img521.imageshack.us/img521/5840/rsportingdegijon.png[/img]

[/url]

 

Svakako, najveca zvezde jesu domaci igraci Miguel De Las Cuevas(24) i Roberto Canella(22), medjutim ne bi trebalo zaboraviti ni odlicnog Hrvata, Matu Bilica(29), kao ni talentovanog Spanca, Diega Castra(28)

Tu je jos i Urugvajac Eguren(29) koji je letos dosao iz Villareala, i mladjani Botia(21), iz Barcelone.Ovi igraci bi trebalo da predstavljaju okosnicu tima uz dodatna pojacanja, prvenstveno u odbrani, a po mogucnosti i na golu.Budzet od 2.6 miliona nije potpuno dovoljan da napravim tim koji zelim, ali cu morati da se snadjem nekako.

 

Ocekivanja uprave ove sezone su direktno srazmerna njihovom ulaganju u budzet za transfere, tacnije, zele samo da ostanu i sledece godine u Primeri.Na svu srecu nisam kao oni, jer zelim gornju polovinu tabele, a po mogucnosti i poziciju koja vodi u Kup UEFA.Znam da ce to biti tesko pored Reala iz Madrida, Barcelone, Valencie, Seville, Atletica, Villareala i mnogih drugih, ali mislim da uz odredjena pojacanja mogu da konkurisem za te pozicije.

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Odigrane su i pripremne utakmice, gde mi je ukupan skor na 7 utakmica 41:1.Doduse igrao sam sa klubovima mnj klase, ali se ne secam kada sam ikada u menadzeru ostvario ovako odlican rezultat.Cilj mi ie bio da uigram ekipu, i mislim da su se odlicno pokazali.Barral(27) i Bilic(29) su mi u ovom pripremnom periodu se pokazali kao neverovatan tandem, apsolutno su bili neprikosnoveni, a Bilic je redjao asistencije iako mu kreativnost nije najjaca strana.Jos su se pokazali odlicno i krila Luis Moran(23), odnosno Diego Castro(28).

 

Ipak, sve ove pobede nad timovima mnj klase, nista ne znace, pa i da su bile pobede nad timovima a, b, klase, jer u menadzeru je sve moguce, ali nadam se da su mi se igraci lepo ukomponovali i da ce tako nastaviti vec i u prvoj prvenstvenoj utakmici u sezoni gde gostujemo dominirajucem Atletiku.Bice veoma tesko, ali se nadam remiju, jer poraz na startu sezone bi lose uticao na moral celog tima.

 

Zanimljivo jos nijedno pojacanje nije stiglo u Gijon, iako je ostalo jos 15 dana do kraja prelaznog roka, ali isto tako nijedan igrac nije napustio klub.Pregovara se izmedju ostalog i sa stamenim stoperom Anderlehta, Madjarom Rolandom Juhaszom(27).Njegove godine i iskustvo, kao uopste i kvalitet bi pomogli mnogo mladom Botii da se snadje u odbrani.

http://blogsimages.skynet.be/images_v2/000/000/000/20081226/dyn006_original_220_341_pjpeg__8ecab4b758c42312070b9c221888647b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |