Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

U inat svima


markinho
 Share

Recommended Posts

Kraj ili novi pocetak??

 

...Hajde neka podingu ruku svi oni koji su za to da predsednik Fk Partizana bude Savo Milosevic...Dobro sada mozete spustiti ruke..50. glasa za G. Savu Milosevica,a sada neka podignu ruke svi koji su  za to da Predsednik  fudbalskog kluba Partizan bude G. Dragan Djuric...7. glasova za gospodina djurica...Sada  je vreme da proglasimo novog predsednika Fk Partizan G. Savu Milosevica...

Gospodine,gospodine..Molilo bih vas da napustite autobus,stigli smo na poslednjoj stanici.-probudio me je vozac autobusa kada smo stigli na zadnjoj stanici..izasao sam  iz autobusa,ali nisam znao kuda da idem..Od kada sam izgubio u trci za predswednika Fk Partizan moj zivot se srusio..poceo sam da se kockam,zena i najbolji ortyaci su me napustili kad mi je bilo najteze,kucu sam prokockao para nemam..nije mi ostalo nista drugo osim da se ubijem,ali pre toga  sam hteo da odem kod svog starog prijatelja koga nisam video 2 pune godine.Odlucio sam da ako me on ne primi u kucu izvrsim samoubistvo...Milion misli su mi prolazile kroz glavu...Najzad sam stigao do njegove kuce.Pokucao sam na vrata,vrata su se otvorila i na vratima sam ugledao mog  starog prijatelja skojim sam proveo svoje detinjstvo,ali su nasi putevi bili odvojeni,ja sam napredovao u fudbalu i otisao u inostranstvo,a on je ostao u srbiji.Gledao me je zacudjeno i rekao: savo stari druze odkud ti u ovo doba noci covece??Ja mu nista nisam odgovara,prisao sam mu zagrlio ga jako i poceo da placem...Sta ti je covece zasto places,hajdemo unutra. zagrlio me je i uveo unutra..Seo je na krevet i poceo da me zapitkuje sta je bilo i otkud ja kod njega..Ja sam mu rekao kako stoje stvari,da sam sve pare prokockao,da su me ostavili svi oni koje sam smatrao priajteljima i da mi je samo jos on ostao..Onda on ustade i rece mi:U meni si ti uvek mogao da nadjes prijatelja,ti si jos uvek moj stari dobri prijatelj i naravno da te necu ostaviti na cedilu,mozes soatti kod mene koliko hoces,odoh ja sad da ti donesem cebe mocices da spavas tu kod mene na kaucu.. Hvala ti -izustih ja.. Ma nema na cemu da mi se zahvaljujes i ti bi to isto uradio za mene  nego sad lezi tu i odmori se imao si naporan dan..

Prolazili su dani i dani,on bi otisao ujutru na posao,a ja bih gledao tv posto nisam imao nista drugo da radim..Po povratku sa posla ja i Andrija gledali bi tekme i komnentarisali ih,takodje smo prepricavali nase dogodovstine iz detinjstva...Onda sam odlucio da nadjem posao [posto sam znao da mi pare nece pasti sneba i da moram da radim..On mi je rekao da kod njega na poslu traze magacionera,ako hocu mogu da radim primice me na poslu...Ja sam mu rekao daj sta das moze i to samo da ne sedim po ceo dan kuci...On mi je sredio posao i poceo sam da radim..Naravno posao magacionera bio je isuvise tezak,ali mi je najteze bilo da sedim tamo sa luzerima i da im svakodnevno pricam kako je bilo igrati u selti.osasuni,partizanu..Posle desetak radnih dana uvideo sam da od mog zivota ipak nema nista i da ovako necu vise moci izdrzati...Odlucio sam da ipak izvrsim samoubistvo..otisao sam i popeo sam se na jednoj zgradi..Dok sam se ohrabrivao da skocim telefon mi je zazvonio...Zvao me je neki nepoznat broj,mislio sma da su to ljudi kojima dugujem jos uvek od kocke i mislio sam dali d ase javim ili ne..na kraju sam skupio snage i javio sam se:halo ko je to?-upitah ja..Dobar dan dali je na telefonu G. Savo Milosevic?? kakav gospodin pomislih ja,ali ipak rekoh:Da ja sam,a ko je to?? Ovde sekretarica G. Dragana Djurica,G.Djuric bi zeleo da razgovara sa vama..sacekajte sad cu vas povezati..

Sta li oce sad od mene ta matora  budala??pomislih u sebi..dok sam razmiljao on se javio i rekao: Halo Slobo jesi to ti?? Ne nego moja baba !!-odgovorih mu ja..on se nasmeja iako mu nije bilo smesno..Slusaj rece mi on..Ne znam dali si citao danasnje novine..  nisam odogovrih ja..Ok onda nema veze..slusaj sad dobro ovo cu ti reci samo jednom..Juce mi je Stanojevic dao otkaz kaze da je dobio neku bolju ponudu i da zeli da ide u inostranstvo..To nas je mnogo pogodilo,Sezona samo sto nije pocela,a mi ostali bez selektora,na sednici smo odlucili da novi trener bude neko ko ima iskustva  igranja za ovaj klub i koga navijaci vole..Svi smo odlucili da to budes ti..Zato hajde da zakopamo ratne sekire i da ti sutra dodjes kod mene u kancelariju i da se dogovorimo ko ljudi znam da i tebi kao i nama ne ide trenutno mioslim da bi bio odlican trener..

Ne znam sta da ti kazem moracu da razmislim odgovorih mu ja iako  sam hteo da skocim sa zgrade sada,ali od radosti,a ne od tuge..nisam zeleo odmah da popustimn  morao sam malo da ga driblam..Ok..imas vremena do sutra u  podne da razmislis do tada sam u kancelariji i do tada traje moja ponuda,ako te ne bude bilo do tada shvaticu ako da si odbio ponudu i trazicu novog sefa strucnog staba..

ok..razmilsicu cujemo se..

ok,cujemo se

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samo si trebao velikim pocetnim slovom da otvoris temu :thumbup:

ma stavio sam ja izgleda da sam se ipak zeznuo.. :thumbup:

mzoda nije enki pocetak,ali bice bolje u nastavku znam da nema slika ali bice ih..ovo sam pisao na brzinu pala mi je na kraju i koncentracija,a nisam imao ni maste vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, moram da te pohvalim za ideju. Veoma lepo smišljeno. A sad malo kritika, sve u cilju poboljšanja priče naravno :) Ovo je moglo biti mnogo opširnije, na primer onaj deo kada hoćeš da skočiš, mogao si tu opisivati neka osećanja i slično. Imaš i jedan propust.

50. glasa za G. Savu Milosevica,a sada neka podignu ruke svi koji su  za to da Predsednik  fudbalskog kluba Partizan bude G. Dragan Djuric...7. glasova za gospodina djurica...

Da je Milošević tj. ti dobio 50 glasova sad bi u tvojoj priči bio predsednik :) Znači samo zameni...

 

Nadam se da češ ove kritike shvatiti pozitivno. Inače, kao što rekoh, priča je odlična, ideja je super. Samo piši ;)

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, moram da te pohvalim za ideju. Veoma lepo smišljeno. A sad malo kritika, sve u cilju poboljšanja priče naravno :) Ovo je moglo biti mnogo opširnije, na primer onaj deo kada hoćeš da skočiš, mogao si tu opisivati neka osećanja i slično. Imaš i jedan propust.Da je Milošević tj. ti dobio 50 glasova sad bi u tvojoj priči bio predsednik :) Znači samo zameni...

 

Nadam se da češ ove kritike shvatiti pozitivno. Inače, kao što rekoh, priča je odlična, ideja je super. Samo piši ;)

nije propust..to je bio njegov san da je postao predsednik..kasnije u prici pise da ga je probudio vozac autobusa... :thumbup:

p.s.hvala na kritikama poboljsacu u sledecem reportu.. :great:

Link to comment
Share on other sites

Da dodam,potrudi se oko tacke(nemoj da stavljas tri tacke),zareza i velikih slova.Bice lepse i vecina ce procitati,a ti sad stavio naslov malim slovima,jedva sam sebe naterao da procitam ovo.

Ovo su dobronamerne kritike u cilju poboljsanja kvaliteta price.

Link to comment
Share on other sites

Novi Pocetak!!!

 

Posle zavrsenog razgovora sa Djuricem shvatio sam da je preda mnom novi pocetak i da vise nemam razloga da se ubijem.Sisao sam sa zgrade i sav srecan otisao kuci.Srecu na mom licu nisam mogao da sakrijem.To je primetio i moj drug Andrija.Kada sam dosao kuci upitao me je sta je bilo i zasto sam toliko srecan.Ja nisam zeleo odmah da mu kazem da cu biti trener partizana,jer jos uvek nista nije bilo gotovo.Rekao sam mu samo da sam nasao bolji posao i da sutra idem na razgovor.Seo sam na krevet i upalio televizor.Nestrpljivo sam zeleo da cujem neke vesti o partizanu i stanojevicu.Onda je usledio i taj deo.Prvi put posle duzeg vremena osetio sam neku radost i leptirice u stomaku.Voditeljka na televizoru je rekla da je Stanojevic dao otkaz iz jos nepoznatih razloga.Na pitanje Djuricu ko ce biti nova zamena on je izjavio da ce to biti jedan veliki grobar i miljenik publike i da ce biti postignut dogovor ukoliko sutra.Tom izjavom Djurica shvatio sam da nas razgovor nije bio besmislen i da on stvarno zeli da ja budem trener Partizana.Posle dnevnika odmah sam otisao da spavam iako to nije po mom obicaju,ali dzaba sve to gledao sam u plafon sve do jutra i razmisljao sta cu i kako cu.

sutradan sam ustao u 7:00 i jedno 2 sata sam se spremao za taj sastanak,a onda sam istrcao iz kuce sav srecan.Onda sam usao  u autobus i pravac himska 1.U autobusu sam seo pored jednog starca koji je u mladosti bio vatreni grobar.Poceli smo neku pricu o partizanu  i ja sam ga upitao:Sta mislite dali bih ja bio dobar trener za partizan i dali bih bio prihvacen od strane grobara?Onda mi on odgovori:Slusaj momak,ti si bio dobar igrac cenio sam te dok si igrao u partizanu imas kvalitete zasto ne bi bio dobar trener? A sto se tice grobara njima je najvaznije  da trener  voli klub i  da se bori za njega,pa makar sve gubio vazno je da se trudi i da se ne predaje.Cekaj,a sto ti to mene pitas neces mozda ti da budes novi trener partizana? Ne znam cica ne znam sve je moguce.Hajde zbogom cica ovde ja silazim. -odgovorih mu ja.Ae dete zbogom i nek ti je sa srecom.

Razgovor sa prijatnim cicom me je jos vise ohrabrio.Onda sam na trenutak zastao  i pogledao u stadion.U meni su se smenjivale razne emocije.Bio  sam ushice i srecan u jednom trenutku su suze pocele da mi teku.Setio sam se svih lepih trenutaka koje sam proveo sa klubom i nadao sam se tome da cu bar upola toliko srecnih trenutaka imati i kao trener sa mojim voljenim klubom.Ali pre svega toga morao sam da odem na sastanak sa Djuricem i da zakljucim posao.Usao sam u prostorije kluba i trazio Djuricevu kancelariju,umesto  kancelarije pred ocima mi se pojavila  jedna slatka zena koja se predstavila kao njegova sekretarica.Imala je dugu  plavu kosu,lepo oblikovanu zadnjicu.  :zlo:

Prisao sam joj i upitao je:Dobar dan izvinite trazim kancelariju gospodina Djurica imam jedan vazan stastanak sa njim.

Sacekajte samo malo g. Milosevicu sacu da vas najavim on vas ocekuje sedte tu na stolici i sacekajte.Ja sam seo,a ona je u stilu velike dame na stiklama odsetala u njegovu kancelariju nisam mogao da pomerim oci sa njene zadnjice toliko sam bio opcinjen njome.Tek sam sad uvideo sta sam igubio na izborima za predsednika Partizana.Dok sam razmisljao o sekretarici ona mi je prisla i pozvala me da udjem.Ja sam ustao i otisao do kancelarije.Usao sam unutra i pozdravio se sa Djuricem.Dobar dan Savo i dobrodosao.-rekao mi je Djuric.Dobar dan -rekoh mu ja.Izvoli sedi.Hvala.Kao sto sam ti vec rekao preko telefona odlucili smo da te angazujemo za sefa strucnog staba.Posto znam da ce ti prvo pitanje biti kolika mi je plata ogovoricu ti kratko i jasno.Za pocetak plata ce ti biti 1.500 evra mesecno,a ugovor ce boiti na godinu dana.Ukoliko se budes dokazao produzicemo ugovor.

Dali si zadovoljan uslovima i dali ih prihvatas? Da,da prihvatam.Nadam se da ce biti ovo duga i uspesna saradnja SSavo.I ja se nadam g. Djuricu.A sad me izvini moram na neki vazan sastanak.Ti idi kuci i odmori se ,a sutra ce biti i zvanicno predstavljanje novinarima i upoznavanje sa ekipom kroz sve to provesce te moja sekretarica Marija. Ok hocu dovidjenja

 

Link to comment
Share on other sites

u sutrasnjem reportu ubacujem slike,upoznavanje sa marijom i ostalie stvarim..

nadam se da vam se svidja za sada..naravno ima elemenata za napredak,ali nisam bas neki expert za pisanje prica kao fm fan,ali se trudim zaista da bar priblizno dobro pisem kao on.. :shame:

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, ali zasto Savu zoves Slobo?

jebe,m li ga brate utripovao bsam se nesto..pa sta ima veze i sloba bi bio dobar trener..  :odvala:

Mnogo je bolje.Procitao sam sve u jedmo dahu.

 

 

Koji bre Sloba?Sloba Milosevic. hehe:odvala:lol

da da sloba ce biti novi trener pfc-a  :odvala: :odvala: :odvala:
Link to comment
Share on other sites

Sreca u nesreci

 

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41775000/jpg/_41775150_savo_416.jpg

 

Nakon izlaska iz Djuriceve kancelarije  odjurio sam na posao da bih dao otkaz.To sam uradio sa osmehom na licu.Oni su mi isplatili 10000 dinara za dosadanji period mog radnog staza kod njih.Nakon toga otisao sam u prodavnicu i kupio vino i pivo.Onda sam otisao kuci sav srecan.Na vratima me je cekao moj drug i on takodje sav srecan.Prvo sto mi je rekao bilo je:slusaj moram nesto veoma vazno da ti kazem,hajde upadaj u kucu. I ja tebi isto imam nesto veoma vazno da kazem-odgovorih mu ja.Udjosmo unutra i sedosmo na krevet.Hajde pricaj,sta je toliko vazno?-upitah ga ja.Slusaj ovako danas me je zvao moj cale iz engleske kaze da ima neki posao za mene.Ja radim u onoj rupi i crncim po ceo dan za 20000 hiljada pisljivih dinara,a tamo cu raditi na kasi posto imam zavrsenu trgovacku skolu,za 1000 evrica. Pa to je super-prekidoh ga ja. Ima jos nesto.Sta? upitah ga ja zacudjeno.Cale mi je rekao da mozes i ti da radis da ima mesto i za tebe.Neka hvala nema veze.i ja sam nasao posao. stvarno koji posao??-upita me iznenadjeno Andrija.Pa brate kako da ti kazem...Postao sam menadzer partizana.Sutra idem da potpisem ugovor i na prestavljanje novinarima.  Pa to je super e to moramo da zalijemo-rece on.Onda sam ja izvadio vino i pivo za svaki slucaj ako nam neko naidje.Pili smo do kasno u noc.Onda je on rekao da je sutra veoma vazan dan i za mene i za njega i da moramo da odspavamo.Ja sam se slozio stim.Otisli smo na spavanje,ali ja nisam mogao oka da sklopim bio sam veoma uzbudjen sto cu postati menadzer mog voljenog kluba.Uspavao sam se negde oko 3 sata posle ponoci posto nisam mogao vise da izdrzim bio sam umoran.Kada je svanulo jutro ortak me je probudio u 8:00 i rekao mi je da pozurim d ane bih zakasnio na posao.On je trebao da ode na aerodrom u 10:00.Ja sam ustao spremio se,rastao se sa Andrijom ioako mi nije bilo lako.Bilo mi je zao,ali misao da cu biti trener partizana  potisnula mi je tu tugu zbog Andrijinog odlaska.Onda sam izasao i posao na stanicu.Usput sam prolazio pored trafike i rekoh daj da stanem da kupim novine.Kupio sam novine i nastavio svoj put.Pogledao sam zadnju stranu i  tada je usledio sok za mene.Ceo moj zivot se odjednom srusio.Na zadnjoj stranici je pisalo:Stanojevic ipak ne napusta Partizan.Odjednom je pocelo da mi se vrti u glavi.Nisam znao gde se nalazim.Seo sam na klupi i malo se pribrao.Morao sam ipak da odem Do Djurica i da se uverim u to.Posto novinari ponekad umeju da lazu.Otisao sam u humsku i usao u prostorije kluba.Dosao sam do njegove  kancelarije i upao u nju.On je bio sam un njoj.Ljutito sam mu prisao bacio novine pred njega i upitao ga:Sta znaci  ovo djuricu jeli? Pa..slusaj..Ja..ja mislim da je tako najbolje za sve nas-bojazljivo odgovori on.Tada su kroz mene prosle hiljade i hiljade misli..Nisam znao sta u tom trenutku da uradim,dali da ga udarim...Onda sam sebi rekao,on to i zeli da ga udarim pa posle da mu placam odstetu.Nisam zeleo da se spustam na njegov nivo.Okrenuo sam  se jako zalupio vratima i izasao iz kancelarije.Onda sam stao ispred stadiona zapalio cigaretu..gledao sam u stadion i poceo da placem hiljade i hiljade misli i emocija su mi prolazile kroz glavu.Odjednom sam osetio jak bol u glavi i srusio se...to je poslednje cega se secam.

Kasnije tog danaprobudio sam se u Klinickom centru.Pored mene sedela je Marija Djuriceva sekretarica.Pogledao sam je i upitao:Sta cu ja ovde?Imali ste srcani udar g.Milosevicu.Ja sam bila izasla odmh posle vas da kupim  G.Djuricu cigarete i videla sam vas kako lezite na betonu.Odmah sam otrcala do telefona i pozvala hitnu pomoc.G.Djuric mi je rekao da budem svama dok god se ne probudite.-odgovorila mi je ona. Koliko sam bio u nesvesti?Niste dugo oko 3 sata. Hvala vam sto ste bili uz mene G.Marija to mi puno znaci.Nema na cemu.Mozete me zvati Marija.zelela sam da javim vasoj porodici,ali nisam znala broj telefona.Nemam ja nikoga.Roditelji su mi umrli,a zena me ostavila.Jao zao mi je G.Milosevicu nisam znala.Nista nista.Nego nemoj me zvati G.Milosevic zovi me savo.ok.Savo.sad bih morala da krenem.evo ti moja vizit karta  ako ti nesto bude trebalo samo pozovi. Ok.HocuOnda je ona otisla.U bolnici sam sedeo jos 5 dana.Ona je dosal samo jednom za tih 5 dana sto je meni bilo dovoljno.Onda su me pustili kuci.Kad sam otisao kuci nisam znao sta da radim.Andrija je bio u engleskoj.Nije imao pojima sta mi se desilo.Bio sam sam i usamljen.Trebao mi je neko skim  cu da pricam.Onda sam se setio Marije.Prosnasao sam u dzepu vizit kartu.Pozvao sam je  i pitao dali jos uvek vazi nas dogovor.Ona je rekla da vazi.rekao sam joj da zelim da je izvdem na jednu veceru u restoranu.Ona je rekla da ne voli vecere po restoranima nego da ce doci kod mene da gledamo fudbal.Meni je to odgovaralo sobzirom da sam imao samo nekih bednih 8000 dinara u dzepu.Otisao sam u  prodfavnicu i nakupovao sam gotovu brzu hranu.Posto ja nisam znao da spremam.Postavio sam sto upalio svece napravio romanticnu veceru i cekao da ona dodje.Bio sam nestrpljiv.Negde oko 9 sati zazvonilo je zvono ja sam hitro dosao do vrata i otvorio ih..Ispred mene se pojavila zenska koju nisam mogao da prepoznam.marija koja je na poslu izgledala fantasticno,ovde je izgledala 10x lepse.Imala je crvenu haljinu do kolena,imala je plavu kosu,plave oci.Bio sam fasciniran.stojao sam jedno desetak sekundi i biljio u nju kao napaljeni klinac,onda me je ona upitala:Oces jos da me gledas ili ces me pozvati unutra?-osmehnula se.izvolte izvolte udji -uzbudjeno odgovorih ja.Sedi tamo za sto prvo cemo vecerati,a posle cemo gledati fudbal posto si rekla da volis fudbal.-osmehnuvsi se rekao sam joj.ok.Kako ti kazes ti si domacin.Jeli smo i pricali o fudbalu.Ona je rekla da joj je zao sto nisam dobio posao u partizanu i da je Djuric jedno veliko djubre,ali mora da ga trpi jer joj je sef.Dok smo tako pricali ja sam sve vise i vise poceo da se zaljubljujem u nju.Bas o takvoj devojci sam sanjao celog svog zivota.Onda sam nehotice stavio moju ruku preko njenu.Ni sam ne znam zasto sam to uradio.Ona me je samo pogledala nasmesila se,ali je nije pomerala.sto me je jos vise ohrabrilo.Poceli su da mi igraju leptiricu u stomaku bio sam uzbudjen.Onda sam sklonio svoju ruku snjene i preporucio sam joj da sednemo na krevet i gledamo tv.Sto je ona rado prihvatila.Gledali smo umesto fudbala kosarku,igrao je partizan.Onda sam je ja zagrlio i sacekao da vidim njenu reakciju,ali se ona nije bunila i ja onda nisam pomerao svoju ruku.Onda gledao utakmicu i pricao joj o nekim istorijskim kosarkaskim utakmicama partizana.Dok sam joj pricao nisam primetio da me ona uopste ne slusa vec da samo gleda u mene.Pogledao sam je i pitao je:dali ti mene uopste slusas?ne ne slusam te..ti si mnogo lepsi od tvopje price..Ja sam bio sokiran.nisam znao sta da radim gledao sam je zacudjeno,a ond aje usledio jos jedan sok..Ona me je poljubila..Poceli smo strastveno da se ljubimo.Onda sam je ja bacio na krevet i pocelo je najlepse vece u mom zivotu...

 

 


hajde sad da vidim komentare..znam da nema puno slika,ali u ovom delu ni ne znam koje slike da stavljam.Videcu u nastavku.sledi jos zanimljiviji deo i preokret u mom  zivotu..Primam naravno i negativne komentare sve u korist poboljsanja price..

p.s.hvala sto pratite

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |