Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

I'm forever blowing bubbles


FmFan™
 Share

Recommended Posts

Svaka cast...Zanimljivo...Uvijek se sve desava naopako..Npr. da ti je taj bod bio potreban da izbegnes opstanak ne bi ga osvojio...Kao u inat... :)

Da :) nadam se da opstanak nee biti primarni cilj :)

 

Zanimljivo...Kao i uvijek pisanje je za 10  :cast: :cast: :respekt:

Zanimljivo...Kao i uvijek pisanje je za 10  :cast: :cast: :respekt:

Hvala lepo, trudim se.

 

Nisam bas pratio, veceras cu sve da procitam, ovo je fenomenalno.

Drago mi je da ti se svidja. Prvih nekoliko epizoda nisam imao neku inspiraciju, sada sam se malo zalaufao :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Epizoda 7 – Things are not always what they seem to be

Prvo se čula lomljava stakla, a onda buktanje vatre. Pogledao sam kroz prozor i video da radionica gori. Radionica puna tudjih auta, novca i delova. Radionica koja jedina sprečava mog rodjaka Tomija da ne ode u Škotsku. Brzo sam istrčao napolje. Odjednom se ispred mene stvori čovek - plavi momak koji me oteo pre nekoliko dana. Zamahuje palicom koju drži u ruci...

 

Budim se obliven znojem... Uplašen sam. Ne znam da li sam samo sanjao požar u radionici. Brzo skačem iz kreveta i otvaram prozor. Sve je na svom mestu. Nema onih strašnih prizora koje sam video u snu. Malo mi je lakše...

 

Mesec dana kasnije

 

Sedim u studiju, ponovo u sportskoj emisiji u kojoj sam gostovao pre nego što sam seo na klupu Vest Hema. Onda samo bio tamo jer se verovalo da ću dobiti posao u Londonu. Sada sam tu jer se veruje da ću izgubiti taj posao.

 

Mnogo toga se izdešavalo od remija sa Mančesterom. Tog dana, rekao sam igračima da se ne trude. Nisu to očekivali.Na neki način su izgubili poverenje, koje su, doduše, tek počeli da grade. Ja sam zanemario odnos sa igračima jer se bojao da se nešto ne desi mom rodjaku ili radionici. Ipak, sve je prošlo dobro, bar što se toga tiče. Od tada primećujem da su igrači nemotivisani. Veoma. Posle tog remija sa Mančesterom, kada ih nisam pohvalio, što su očekivali, drugačije igraju. Vezali smo pet mečeva bez pobede i sada se priča o mom odlasku. Zato su me pozvali u ovu emisiju, da vide šta ću ja reći. Nisam ništa o tome konkretno pričao, govorio sam kako poštujem svaku odluku predsednika i da se neću protiviti šta god reše.

 

Po završetku simanja emisije izašao sam iz studija i krenuo kući. Hodao sam kroz hol televizije kada sam na jednom televizoru video čoveka koji je bio kriv za sve – plavušan koji me oteo, momak sa frizurom Alana Smita. Pogledao sam bolje i video da je snimak napravljen u ovom studiju. Nisam znao otkud on tu, šta je on u stvari. Plavušan je pričao sa jednim voditeljom, ali nisam znao o čemu zbog toga što je ton bio isključen. Jedan momak je prolazio kroz hol gde sam ja stajao, a ja sam ga pitao ko je voditelj na onom tv-u i kako mogu doći do njega.

 

Našao sam voditelja. Čekao sam ga ispred kancelarije. Pročitao sam njegovo ime na vratima koja su se otvorila. -Možete ući sada…

 

Posle kraćeg upoznavanja prešao sam na stvar:

 

-Skoro ste u vašoj emisiji uostili jednog čoveka… Zanima me nešto o njemu.

-Mnogo ljudi prodje kroz moju emisiju u toku meseca. Ne znam o kome pričate.

-Pričam o čoveku sa plavom kosom… Zanima me ko je on.

-Aha, Robert... On je vlasnik jedne kompanije… Kompanije koja sponzoriše jedan fudbalski klub.

-Da li se radi o Mančester Junajtedu?

-Ne… Robert je sponzor Totenhema.

 

Tek sada su mi neke stvari postajale nejasne… Brzo sam saznao o kojoj se kompaniji radi i krenuo u potragu…

Link to comment
Share on other sites

Epizoda 8 – It's not over yet

Ništa mi nije bilo jasno. Oteo me čovek koji se predstavlja kao navijač Mančestera, pretio mi i terao me da izgubim meč da bi Junajted ušao u formu, a onda saznajem da je taj čovek, Robert, vlasnik jedne kompanije koja finansira naše najveće rivale – Totenhema.

 

Zbog svih nedoumica rešio sam da odem lično kod njega. Pa šta bude. Lako sam našao njegovu kompaniju i ušao. Nekako sam našao njegovu kancelariju ispred koje je sedela sekretarica.

 

-Dobar dan, kako mogu da vam pomognem? –zapita me ljubazno.

-Treba mi vaš šef, Robert. –odgovorih hladnokrvno.

-Imate li zakazano? –iznenadi me pitanjem.

-Ne, ali mislim da bi me primio u kancelariju, mi smo poznanici. –trudio sam se da se izvučem.

-Izvinite, ali ne mogu da vas primim ukoliko niste zakazali.

 

Ja onako besan idem do vrata kancelarije i otvaram ih. Bukvalno ulećem unutra, a plavušan zavaljen u fotelju priča na telefon. Prekinuh mu vezu i stadoh iznad njega, a onda za mnom uleti i sekretarica koja je počela da se pravda da sam sam ušao.

 

-U redu je, neka gospodin udje. –reče Robert. Sekretarica izadje i zatvori vrata a on nastavi. –Pa, odavno se nismo videli, Braun… Znao sam da ćeš me naći, samo mislio sam da će se to desiti i ranije…

 

Ja sam bio svestan da ovakvim potezom mogu uvući sebe i rodjaka Tomija u probleme, ali nisam mogao a da ne probam da saznam o čemu se radi.

 

-Vidim, ti nikakve veze nemaš sa Mančesterom… Još gori si, finansiraš Totenhem.

-Pa, ljudi vole poslove koji donose novac. Sponzorisanje velikog fudbalskog kluba je odličan posao…

-Znači, tvoj cilj nije bio da Mančester pobedi. Tvoj cilj je bio da Vest Hem, tvoj rival, izgubi… -postajalo mi je jasno po malo.

-Ne znam o čemu pričaš… Kakav cilj? Ne sećam se nešto toga. –pravio se lud.

-Sada lako možeš završiti gde ti je mesto – iza rešetaka, sada kada znam ko si… Otmica i ucena su veliki prekršaji.

-Imaš li ti neke dokaze da to potkrepiš? –uhvati me on nespremnog. –Da, tako sam i mislio.

-Znači cilj je bio da Vest Hem upadne u probleme, u rezultatsku krizu. Da ja izgubim dobar odnos sa igračima, zar ne? Zar ne?

-Zanimljiv zaključak. Pa, ako će ti lakše biti, da. I da znaš da smo veoma zadovoljni. Nisi pobedio nikog veće pet mečeva. –reče i nasmeja se.

Bio sam pobedjen. Da li da ga fizički napadnem i time ugrozim sve za šta sam se borio prethodnih 6 meseci, ili da odem pognute glave, čekajući priliku da im na pravi način vratim. Izabrao sam ovo drugo.

-Neće se na ovome završiti. –rekoh mu i izadjoh…

____________________

 

Mesec dana kasnije…

 

U svoju kancelariju me pozvao predsednik kluba, Salivan. Po mojoj pretpostavci želeo je da okonča rad sa mnom i da me otera iz kluba. U ugovoru ima klauzu po kojoj može da me otpusti u 2011. godini a da mi ne plaća odštetu. A taman sam trebao da počnem da primam punu platu od 26.000… Do sada sam primao samo 5.000e i to je stajalo u ugovoru… Rezultati mog kluba nisu bili blistavi posle susreta sa Robertom. Doduše, bar sam ponovo uspostavio normalnu vezu sa igračima…

 

Pozvao me unutra i ja sam ušao. Na onoj mekanoj fotelji sedeo sam kao dete na zubarskoj stolici. Bio sam veoma nervozan i vrpoljio se.

 

-Braun, moram nešto da ti saopštim. –reče Salivan.

-U redu –trudio sam se ja da ostanem hladan.

-Dugo sam razmišljao o ovome i doneo konačno odluku… Nadam se da je tako najbolje za klub…

 

Samo sam čekao kada če izgovoriti da sam otpušten. Već sam ga video kako to govori.

 

-Dodajem u budžet još 15 miliona evra –reče.

Ja se trgoh.

-Kao što rekoh, mislim da je tako najbolje za klub… Ali nemoj da me izneveriš, nadji dobre igrače za taj novac.

-Znači, nećete me otpustiti?

-Ne, ne… -reče on sa osmehom na licu. -Otkud ti to. 12. mesto koje trenitno držimo je veoma dobro. Ali može to i bolje. Ajde sada, vrati se na posao…

 

Bio sam iznenadjen, u pozitivnom smislu.

 

Novac sam potrošio na nekoliko pojačanja.

Dodo - Mladi levi bek koji već može da igra, ali je doveden zbog budućnosti kluba. Koštao 1.8 miliona evra.

Miranda - Sjajni štoper koji mi je trebao da popuni prazninu koja je nastala Ben Haimovim povratkom u Portsmut. Koštao čak 15 miliona.

M. Diarra - Iskusni defanzivni veznjak koji dosta može da doprinese timu. Doveden kao slobodan igrač.

 

________________________

Evo, već nova epizoda. Niste dugo čekali :) Hvala što pratite ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |