Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zvezda je zivot-ostalo su sitnice!


bojan95
 Share

Ko ce ove sezone osvojiti titulu?  

25 members have voted

  1. 1. Ko ce ove sezone osvojiti titulu?

    • Crvena Zvezda
      15
    • Partizan
      9
    • Vojvodina
      1
    • OFK Beograd
      0
    • Ostali
      0


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svanuo je najlepsi dan u mom zivotu.Dan kada treba da potpisem ugovor sa Zvezdom.Izasao sam na terasu,treba mi malo svezeg vazduha.Onda sam doruckovao i spremio se za potpisivanje ugovora.Prilikom izlaska primetio sam grupicu Grobara,meni dobro poznatih,ali sam uspeo da me ne prepoznaju,tako da sam bez problema prosao.Posto nisam imao para,isao sam pesaka,ali to mi nije palo tesko,jer sam se osecao veoma srecno.Posle pola sata hoda nasao sam se u ulici Ljutice Bogdana 1.Stajao sam jedno deset minuta i posmatrao Marakanu.

 

http://static.politika.co.rs/uploads/rubrike/134407/i/1/stadion-zvezde-foto-ZZI-JOVANOVICH.jpg

 

Posto sam malo uzivao,krenuo sam prema prostorijama kluba.U hodnicima nije bilo nikoga.Isao sam tako dok nisam naisao na jednog dekicu,ekonoma,valjda i upitao ga:

 

 

Ja:Izvinite,gde je kancelarija Vladana Lukica?

 

Ekonom:A sta ce vam on?

 

Ja:Pa imam neka posla.

 

Ekonom:Sacekaj tu,sad cu da vidim.

 

 

Ostao sam tako jedno pet minuta sam na sred hodnika.Cekao sam ekonoma.Kad na jednom naisao je Ivan Adzic u drustvu Dusana Savica.

 

 

Adzic:Dobar dan,Bojane.

 

Ja:Dobar dan.

 

Adzic:Vladan nije tu,tako da cemo ti i ja sami zavrsiti ovaj posao.Vladan i ja smo se dogovorili sa upravnim odborom,da mi odlucujemo o treneru.

 

Ja:Pa super.Zelim sto pre da pocnem da radim sa ekipom.

 

Adzic:To mi se svidja.Podji za mnom,da finisiramo ovaj posao.

 

 

Tako smo otisli do jedne kancelarije gde smo zavrsili celokupan posao.Sve je bilo kako je receno.Nisam imao nikakvih problema.Samo se sad jedino plasim reakcije navijaca,a za upravni odbor me bas briga,iako verujem da ce i oni biti iznenadjeni.

 

 

Adzic:Ovako od danas si trener Zvezde,cestitam.Mi ocekujemo od tebe da osvojis duplu krunu i naravno,bili bi smo zadovoljni ulaskom u rupnu fazu LE.Veceras imas konferenciju za stampu.Uz tebe cu biti ja i jedan prvotimac.

 

Ja:Hvala.Znam da sam za vas velika nepoznanica.Zahvaljujem vam se na ukazanom poverenju i dacu sve od sebe.Kad ja pocinjem sa radom?

 

Adzic:Pocinjes sad odmah.Imas svoju prostoriju,tamo ces se presvuci,a igrace te vec cekaju na terenu.

 

Ja:Onda da pozurim.Nadam se uspesnoj saradnji.

 

Adzic:U to ne sumnjam.Sad idi i predstavi se igracima.

 

 

Prilikom izlaska iz kancelarije naisao sam na Ninkova i Djrodjevica.Cudno su me pogledali i cutke su nastavili dalje.Nisam se obazirao na njih i otisao sam do svoje kancelarije.Presvukao se,prekrstio tri puta i krenu na teren.Tamo su se igraci vec nalazili i pricali su,valjda kako su proveli odmor.Bila je veoma lepa atmosfera.Prisao sam im i u jednom trenutku nastao je tajac.

 

 

http://195.178.51.69/uploads/news/2010_05/images/00020148.jpg

 

 

Ja:Zdravo momci!

 

Igraci:Zdravo!

 

Ja:Prvo cu da vam se predstavim.Ja sam vas novi trener.Zovem se Stefanopvic Bojan imam 35 godina i dugo sam igrao fudbal.Nadam se cemo lepo saradjivati,a sad ako ima neko od vas nesto kaze.

 

 

Svi su bili u neverici.Po neki komentar bi se cuo.Nisu ocekivali,tako mladog i nepoznatog trenera.

 

 

Djordjevic:Evo ja cu kao kapiten,da vam pozelim dobrodoslicu.Vidimo da ste mladi i neiskusni i trudicemo se vam olaksamo posao.

 

Ja:To volim da cujem.Vidim da ste dobri momci,ali pre svega morate da znate ciji grb nosite.Kod mene nema popustanja,ja sam veliki navijaca i fanatik tako bolje se cuvajte mene,hehehehhe.A sad otrcite dva kruga,da bi se zagrejali uz to ubacite ruke i koordinaciju.

 

 

Polako su krenuli na trcanje.Jos uvek su bili zateceni.Cuo se samo MIlovanovi,koji je prevodio Isahu i Adiju sta sam rekao.Do kraja treninga vec smo se dobro upoznali.Pricali smo dosta,a trening je bio kratak jer nisam zeleo da ih opterecujem prvog dana.Sutra ih ocekuju pregledi.Tako mi se zavrsio prvi dan na poslu,mogu reci uspesno.E da umalo da zaboravim.Od kluba sam dobio stan u blizini stadiona.Sad sam resio i to pitanje i mogao sam da se posvetim poslu.

 

 


 

 

 

Zvezda na niskim granama!!!

 

 

Kako ne zvanicno saznajemo Zvezda je dobila novog trenera.To je mlad i nepoznat trener.Doveli su coveka bez ikakvog iskustva.Pa zar je toliko ocajna situacija ili nesto drugo.Sve u svemu vise cemo saznati na vecerasnjoj konferenciji na kojoj ce biti i izvesni Stefanovic Bojan,novi trener Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

Lijepo pišeš , pratim  :thumbup:

 

Trudim se :).

 

Dobar nastavak. Samo stekao sam utisak da si ovo baš na brzinu pisao, ima tu i tamo grešaka tipa preskočeno slovo, P umesto O itd... Ipak to ne kvari priču, samo čisto da skrenem pažnju na to :)

 

Isparvio sam(P umesto O),hvala na sugestiji :thumbup:.Nisam bas zurio,ali dok kucam promakne mi neka greska,ali vi kazite,pa cu ja ispraviti.

 

P.S. Dodao sam slovo koje sam izostavio.

Link to comment
Share on other sites

Vec prvog dana sam prionuo na posao.Posle treninga sam ostao da se upoznam sa strucnim stabom.Zadovoljan sam,jer imam dosta kvalitetnih trenera,a posebno za mladje kategorije.Nisam zeleo da gubim vreme i skaute sam odmah poslao po Evropi,da mi pronadju buduce zvezde.Tako mi je vreme brzo proslo i dosla je i ta konferencija.Kada sam usao u salu,pocese da sevaju blicevi,na sta ja nisam navikao.Seo sam pored Adzica i Ninkova.Predstavio se i onda su krenula pitanja:

 

 

http://www.kraljevikaratea.com/images/zurnal.jpg

 

Kako se osecate,posto ste preuzeli jedan od najvecih klubova na Balkanu?

 

Ja:Osecaj je neopisiv,vodim klub mog zivota i dacu sve od sebe.

 

http://static.rtv.rs/slike/2010/08/02/sport-list_130x55.jpg

 

Da li osecate pritisak,zbog velicine ovog kluba?

 

Ja:Ne,uprava ima poverenje i postavili su mi ciljeve,koje sam i ja sam ocekivao.Zvezda uvek napada domace trofeje i u Evropi mora sto dalje da stigne.

 

http://www.partizan.rs/stampa/logo/sportal-logo.jpg

 

Kakav fudbal vi preferirate?

 

Ja:To necu izneti u javnost,ali taktika zavisi od igraca koje imam,tj.kakvog profila su oni.

 

http://www.serbianlogo.com/thumbnails/vecernje_novosti.gif

 

Hoce li biti transfera i da li ce to biti iskusni,provereni igraci ili mladji,talentovani?

 

Ja:Bice par pojacanja,uglavnom cu se orjetisati na mlade igrace.Pre svega moramo da razvijemo nasu omladinsku skolu,pa necemo morati da kupujemo strance.

 

http://static.rtv.rs/slike/2010/08/02/sport-list_130x55.jpg

 

Da li se plasite reakcije navijaca,zbog toga sto ste ne iskusni?

 

Ja:Evo zvanicno pozivam Delije,da ove godine dodju u sto vecem broju,kako bi nama pomogli,da osvojimo trofeje.Ne plasim se,jer i ja sam deo njih.

 

Adzic:Da li imate jos pitanja?

 

http://www.serbianlogo.com/thumbnails/vecernje_novosti.gif

 

Pitanje za Pavla,sta ocekujete od nove sezone i trenera?

 

Pavle:Od sezone ocekujem dva trofeja i nadamo se LE.Sto se tice trenera,vidim da je ambiciozan i da cemo se lepo slagati.Sad ne mogu vise nista da kazem,dok se malo bolje ne upoznamo.

 

Adzic:Ako nemate vise pitanje,zavrsavamo ovu konferenciju.

 

 

Na moju srecu,konferecija je prosla bez ikakvih provokativnih pitanja.Pitali su me ono sta sam i ocekivao.Sad mogu lepo i na miru da legnem u svom novom stanu,jer me ocekuju teski dani.Idu pripreme,koje cemo obaviti u Poljskoj,a zatim dve utakmice u Srbiji i onda Liga Evrope.

 

 

 


 

 

Hvala svima koji prate.

Link to comment
Share on other sites

29.jun,moj drugi dan kao trener.Za sad sve tece po planu.Posle obavljenih sistematskih pregleda,odlucio sam da na pomocnom terenu odigramo trening-utakmicu.Prvi tim ce igrati protiv rezervi i ujedno ce mi posluziti da vidim jel imam kvalitetnih igraca u rezervama.Rezervni sastav ce voditi moj asistent Nikola Radmanovic.Ima na raspolaganju citav omaldinski pogon i par starijih igraca.

 

Dok su igraci bili na sistematskom ja sam sastavljao taktiku,koju cu forsirati tokom sezone.Dugo sam razmisljao.Formacijski cemo igrati 4-2-4.Kad se budemo branili to ce biti 4-4-2.Formaciju sam prilagodio ekipi.Odmah sam uvideo nedostatak stopera,levo veznog i jedno centralnog veznog.

 

ODBRANA

 

Dosta sam se posvetio odbrani,jer smatram da ce nam tu najvise skripeti.Bekovi ce imati zadatak da zatvore u odbarni,pa ako se stvori pozicija za napad,mocice da krenu.Sto se tice stopera oni ce igrati veoma defanzivno.Uglvnom ce biti u liniji.Jedan od njih dvojice ce imati zadatak,da primi loptu kad ne moze napred i da on organizuje novi napad,dok ce drugi morati da mu cuva ledja.

 

VEZNI RED

 

E sad imam dosta veznih igraca,ali nijedan nije pravi plejmejker,tako da sam se fokusirao na timsku igru.Igracu sa dva centralna vezna i dva ofanzivna bocna igraca.Jedan od centralnih ce imati zadatak,da prekida napade protivnika i da prosledi najblizem saigracu,dok ce drugi pomagati i odbarni i napadu,treba da bude nosilac u prenosenju lopte iz odbrane ka napred.Bocni igraci imaju zadatak da probijaju po bokovima i upucuju korisne centarsuteve.

 

NAPAD

 

Igramo sa dva napadaca.Jedan ce morati da ide po loptu i da je donosi ka protivnickom golu u cemu ce mu pomagati drugi centralni vezni.Dok ce drugi napadac imati zadatak da resava situacije koje mu stvore saigraci.

 

 

Posto sam sredio taktiku,a igraci zavrsili preglede,utakmice je mogla da pocne.Vec na pocetku bila je primetna razlika u kvalitetu,ali pre svega u iskustvu.Posle blago pritiska moje ekipe usledila je jedan brza akcija i Kaludjerovic je postigao gol.Ugalvom smo dominirali,sto smo i realizovali golom u 28.minut,opet Kaludjerovic.Imali smo jos par sansi do polu-vremena,ali golova nije bilo.U nastavku sam izveo novu postavu,samo je Savio ostao do kraja meca.Rezerve su se polako oslobodile pritiska i iznudile su penal u 55.minuta,ali Mijovicev suta je zaustavio mladi Dmitrovic.Od tad pa do kraja utakmice postojali su samo moji igraci.Blazic i Binic su me odusevili prodorima po bokovima sto je rezultirano sa 3 postignuta gola,po jednim golom Perovica i Blazica i auto-golom mladog Stankovic.

 

Uvideo sam da se moja ekipa lako uklopila u moj sistem.Trebace nam par pojacanja,ali sve cemo to bolje znati u narednim danima.

 

 

TRANSFERI

 

Vec prvog dana sam poslao par igraca na transfer listu.To su Slavoljub Djordjevic,Aval Isah i Igor Mijovic.Procenjeno je da nam nisu potrebni ove godine i bolje da ih prodamo dok mozemo nesto da zaradimo na njima.Docice adekvatne zamene i napravicemo respektabilnu ekipu.

 

 

http://195.178.51.69/uploads/news/2010_37/images/00035283.jpg

Doslo vreme da Ganijca napusti Marakanu

 

 

Sto se tice dolazaka,bice ih uskoro.Snimili smo par igraca,ali necemo sad o tome,nego kad bude bilo vreme.

 

 

http://www.balonsd.com/slike/zurnal.jpg

 

Milinkovic prvo pojacanje Zvezde

 

 

Kako ne zvanicno saznajemo,Marko Milinkovic iz Kosica ce biti prvo pojacanje Crvene Zvezde.Nedavno je Stefanovic izjavio da mu je potreban levi vezni,a Marko se smatra idelanom opcijom.U razgovoru sa Markom smo saznali sledece:

 

 

Marko:Za sad ne mogu nista da vam kazem.Taj posao prepustam mom menadzeru,ali svakako bi bio srecan kada bih zaigrao za Zvezdu.

 

 


 

 

Prvo da se izvinim svima koji su cekali nastavak,a drugo potrudio sam se da vam docaram kako cu da igram u sezoni.Ajmo sad neki komentar.

Link to comment
Share on other sites

Evo vec 25 dana u klubu i sve tece po planu.Uglavnom sam obavio sve sto sam zeleo i sad nas ocekuje Liga Evrope.Dok sam sredjivao sa Adzicem papire za registraciju igraca ,zazvonio mi je telefon.

 

 

Ja:Halo!?

 

Bane:Pa gde si Stefanovic,zar si vec zaboravio na mene?

 

Ja:Ma nisam treneru,nego pripreme,transferi...

 

Bane:Tako i treba,pa da jednog dana postanes najbolji trener.Nego pricaj mi kako su ti prosle pripreme i transferi?

 

Ja:Sve je proslo,kako sam

planirao .Bazicni deo priprema smo odradili u Poljskoj i tamo odigrali par utakmica.Imali smo jednu pobedu i dve neresene.Zatim kad smo se vratili u Srbiju odigrali smo jos tri utakmice na dve smo pobedili i jednu igrali nereseno.Sve u svemu sam zadovoljan,nismo nijednu izgubili,ali ima tu jos mesta za napredak.

 

Bane:Svaka cast,dobar si za sad.Cuo sam da si doveo par kvalitetnih igraca...

 

Ja:Veoma sam zadovoljan

prelaznim rok.Doveo sam mlade igrace od kojih ocekujem da napreduju.Potrosili smo 1.7 miliona,jer najvise je otislo na nase najvece pojacanje Anele-a  ,750k.Svakako posle njega najveca pojacanja su Marko Milinkovic,ali on mozda ode na pozajmicu jer smo se posvadjali,zatim tu su Andle JaliNikola Krcmarevic.Ostala tri igraca su buducnost kluba i to su Marko Rajic,Jorge Pulido i Milos Cvetkovic.

 

Bane:Videcmo kakvog su kvaliteta na sledecim utakmicama.A koga si sve prodao?Morao si sigurno nekoga.

 

Ja:Mogu da ti kazem,da se za sad osim Krcmarevica nisu nesto pokazali,ali dobro tek su dosli ima vremena.Prodao sam par igraca ukljucujuci i kapitena Djordjevica za velikih 1.7 miliona francuskom Saint-Etienne-u.Od Isahove prodaje smo takodje lepo zaradili 1.5 miliona,on je otisao u Legiju.Ostali su otisli za sicu npr. Igor Mijovic za 16k u Jagiellonia,sa Bajkovicem sam se dogovorio da je bolje da ode i na njemu smo zaradili 110k,otisao je u Panionis.Milan Jeremic(Napredak,Marko Rajic(Sopot).Milos Cvetkovic(Sopot),Stevan Reljic(Vojvodina) i Marko Vesovic(Kolubara) su otisli na kaljenje u razlicite klubove,zbog jake konkurencije.E Bane izvini,ali moram da prekinem imam da obavim neki posao.Hvala sto si me pozvao.Pozdrav!

 

Bane:Aj pa se cujemo,sve najbolje.

 

 

 

Adzic:Bojane sad smo stupili u kontakt sa Miroslavom Djukicem,hoces da se cujes?

 

Ja:Da,odmah mi daj vezu..

 

Djukic:Halo ovde Miroslav,zeleli ste da me cujete...

 

Ja:Da g.Djukicu.Imam ponudu za vas,zelim da vi budete trener prvog tima Zvezde.Znam da ste vodili Partizan,ali nikada niste javno rekli i da navijate za njih.Treba mi brz odgovor...

 

Djukic:Oduvek sam bio Zvezdas i naravno da prihvatam.Kad mogu da potpisem ugovor?

 

Ja:To volim da cujem.Dodjite danas da zavrsimo to i nadam se uspesnoj saradnji.Palata ce vam biti 1600 eura nedeljno,moze?

 

Djukic:Naravno da moze,dolazim danas.Pozdrav!

 

 

Posto sam zavrsio prelazni rok,pripreme i kompletirao strucni stab,mogao sam da se usredsredim na Ligu Evrope.Prvi rival ce mi biti Azerbejdzanski klub Qarabag Agdam.Ne znamo puno o njima,ali se nadam prolazi zasta cemo morati da se tobro oznojimo.

 

 


 

Nadam se da vam se svidja kako pisem.Ako vam treba neki ss vi trazite i ajde sad malo da prokomentarisete transfere,pripreme i taktiku(potrudio sam se u proslom postu,da vam docaram odprilike kako cu da igram.

Link to comment
Share on other sites

http://www.balonsd.com/slike/zurnal.jpg

 

Bedna Zvezda!!!

 

 

 

Blago receno ocaj,uzas,bezidejnost,ne zalaganje...Sve je to Zvezda pokazala u dvomecu sa Azerbejdzanskim predstavnikom.Ovo je ubedljivo najgora utakmica u istoriji Zvezda.Sad uprava treba da se zapita da li je trebala da dovodio anonimnog trenera.Bojan je tokom priprema pokazao da ima talenta,ali da li je to dovoljno?Zvezda ne sme da dozvoli ovakve debakle.Zar je nas fudbal spao na tako niske grane?

Sada se ocekuje reakcija uprave,navijaca i da li ce Bojan dobiti otkaz.

 

Bojan nam je dao izjavu,posle koje mozemo da zakljucimo da ce najverovatnije podneti ostavku:

 

Ja:Ne mogu da verujem u ovo sto se desava.Ljuta sam na igrace,nista nisu pokazali.Ima deo i moje krivice,ali ja ne mogu da uticem na igrace da oni pokazu svoj kvalitet i da se bore,ne znam kako im nije dovoljno da pogledaju na Sever i da dobiju volju i sangu,ja da sma na njihovom mesto pokdiao bih sve na terenu.Toliko ne zalaganja nisam video u zivotu.Oni su nas pretrcavali,a mi smo ih gledali.Dali smo 3 gola,od toga dva iz penala sto je nedopustivo.Znam kako se osecaju navijaci i zato ja nudim ostavku upravi.Ne zelim da radim u klubu,ako me ne podrzavaju navijaci,jer niko nije iznad kluba i njih.

 

 

Delije

 

Nesto u klubu mora da se menja.Nije kriv samo trener za ovaj poraz.Bili smo na utakmici i videli smo da se igrace ne  bore.Izgleda da ne shvataju ciji grb nose na grudima.Bojan zasluzuje da ostane na klupi,ali vecina igraca to ne zasluzuje.Bojan nam je pokazao da nas razume,sto odavno niko nije pokazao u Zvezdi.Vidi se da radim svim srcem i da je veoma realan.Rekao je da i on snosi krivicu,ali i igraci.U cemu se mi potpuno slazemo.Mi ne stedimo grla i dlanove,a cime nam igraci vracaju,sramotom,debaklom...

 

Zato mi smo za to da Stefanovic i dalje vodio klub,ali da vecina igraca napusti Zvezdu.

 

 

Uprava

 

Lukic:Evo ja cu ispred celokupne uprave da iznesem nasu odluku.Stacemo iza Bojana i on ako zeli mocice da ostane u klubu,tome su najvise doprinele Delije.Ne zelim da komentarisem utakmicu,sve je vec dovoljno receno.Neki igraci ce biti najureni iz kluba,ali bukvalno.

 

 

Ja:Zahvaljujem se upravi,ali pre svega Delijama.Vidim da se konacno stvorila zdrava atmosfera izmedju uprave i navijaca,a moze se reci i sa trenerom.Dajte mi dva dana,da odlucim da li cu ostati ili otici.Hvala!

 

 


 

Verovatno cu nastaviti,ali jos ne mogu da poverujem.Ocekujte neocekivano u nastavcima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |