Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[TUT]Kako sacuvati prednosti u finisu utakmice?


al3k54nd4r
 Share

Recommended Posts

 

 

                                                       

KAKO SACUVATI PREDNOST U FINISU UTAKMICE?

 

 

 

Sigurno ste se puno puta nervirali kada primite gol u zavrsnici utakmice i tako izgubite i  dragocene bodove i zivce  :lud: :lud:...A jos kad primite gol u nadoknadi vremena... :pras: :pras: Znam kako vam je jer smo svi kroz to prolazili bezbroj puta...(cast izuzecima :)) Nzm kako je kod vas, ali ja sam mislio u jednom trenutku da batalim FM samo zbog toga sto primam golove u zavrsnici...jednostavno imao sam neki osecaj da to igrica zeli namerno da mi uradi da bi se ja iznervirao. Ali onda sam ipak odlucio da potrazim neko resenje...puno sam ceprkao po forumima i stranim i domacim i na kraju sam uspeo da nadjem resenje za ovaj veliki problem...

Sad ce sigurno neko reci...ma daj bre stavis short pas, usku igru, i drop deep i to ti je to, ali to nije sve. Jeste, ove instukcije su dobre kod cuvanja rezultata, ali (pogotovo u FM 2010, a verujem i u FM 2011) pojavilo se dodatan broj instrukcija koje nam pomazu da sacuvamo rezultat u samoj zavrsnici.

U tekstu sto sledi objasnjeno je koje instrukcije treba da koristite kada hocete da sacuvate rezultat i zasto bas ste instrukcije. Pa da krenemo...

 

*NAPOMENA - Ove instrukcije se koriste SAMO u poslednjih 15 min, moze i 20 min, ali bolje je ipak sto kasnije...

 

1. Promenite formaciju u 4-1-4-1 jer je po meni ta formacija najbolja za cuvanje rezultata (naravno, mozete vi uzeti neke druge formacije, ali bi bilo pozeljno da u toj formaciji imate DMC-a)

 

2.Team instruction: stavite Rigdh , Defensive, shorter pass (ostalo bi trebalo ostaviti default)

 

3.Touchline instruction: stavite Drop Deep, Play Narrower, Pass to Feet, Clear Ball to Flanks,

 

*NAPOMENA - Takodje, u finisu utakmice mozete staviti i Contain, ali to bi vam preporucio da stavljate jedino ako igrate protiv ekipe slabije protiv vas. (ja ovako radim, a vi mozete staviti Contain i kad igrate protiv jacih).

Ako vec stavite Contain, dobicete opciju Play ever safe, koju trebate da ukljucite i stavite opciju Retain Possesion i naravno ostale opcije (gore navedene) ostavite ukljucene.

 

4. Za ovu instrukciju, pod rednim brojem 4. , govoricu vam sa aspekta formacije 4-1-4-1 koju sam gore naveo.

*Ovo je vrlo vazna informacija koju ljudi jednostavno zanemare ili jednostavno ne zele da se bakcu sa time pred kraj meca.

Smete da stavite najvise 2-3 igraca (mada je i tri puno) smeju da budu ofanzivno orijentisani u finisu utakmice kad cuvate rezultat. U formaciji 4-1-4-1 jedino smeju da vam budu ofanzivno orijentisani napadac i jedan mc, a ostali igraci ili da imaju defend ili support duty (zadatak).

 

I na samom kraju zelim jos nesto da vam kazem. Sa ovako postavljenim instrukcijama vrlo malo puta sam primao golovo (gotovo da protivnik ni nema napade u finisu) tako da ove instrukcije kod mene rade.

 

***Ako neko i dalje bude imao problema u finisu meca sa ovako postavljenim instrukcijama, nek mi se javi na PM pa cemo zajedno resiti problem...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |