Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zašto je Football manager bolji od..?


Target Man
 Share

Recommended Posts

Evo da otvorim jednu temu i da vas pitam.Zašto je football manager bolji od Fifa Managera i Championship managera.Ja ove druge nisam ni pokušavao da igram jer mi je FM ipak "ušao u krv",a vas pitam koji ste i igrali Fifa i Championship,da kažete zašto je FM bolji i koje su mu prednosti a koje mane u odnosu na ova dva pomenuta.Hvala.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam igrao prvi Total club manager koji je napravio IE Sports. U to vreme je imao nedostižnu grafiku za tadašnji CM (čini mi se da je tada aktuelan bio 03/04). U njemu je bilo svega a najmanje fudbala. Baza je bila oskudna sa nekih 15-tak igrivih liga među kojima je bila čak i Rumunija  lol a rezultati skroz nerealni. Uglavnom tu si mogao da trošiš i svojui platu na kupovinu raznih stvari, da tražiš devojke i vodiš društveni život. Kao što rekoh najmanje fudbal se tu pominje.

CM/FM sam počeo da igram 2001 i od tada mi je ušao u krv i ne verujem da će ikada neki drugi manager moći da ga zameni bez obzira koliko on bio dobar a FM loš.

Evo najboljeg opisa ove igre

 

Link to comment
Share on other sites

Kao što kaže Skipper mnogo je nerealan Fifin menadžer, zadnji koji sam igrao bio je 09 i rezultati su bili strašno nerealni, takođe nemaju licencu za sve tako da i više nerazmišljam o njegovoj kupovini. CM 2010 je bio prvi koji sam probao, grafika kao i sve ostalo mi se nije baš svidelo, jedino što mi je sve sviđalo jeste ono za taktiku pre meča i ništa više.
Link to comment
Share on other sites

Zadnji a i prvi CM koji sam igrao je bio 03/04,ipak uz fm2008 najbolja igra serijala  :cast:

Ove novije nisam igrao...

Fifa menagere nisam nikad igrao,ali ako su slični manager modu iz fife onda je užas,kupovina igrača je vrlo prosta pa npr možete mesija da dovedete u everton,u fifi10 sam u manager modu sa zvezdom u prvoj sezoni stigao do 1/2 finala i izgubio 1-0 od čelsija,što govori o nerealnosti...(instalirao sam jedan dodatak pa imam zvezdu inače ovako je nema)

Igrao sam i total club manager,uz njega sam dosta vremena provodio,mada tad nisam znao da postoji fm ali u tcm-u,što kaže skiper svega ima ali fudbala najmanje,jedino mi se svidelo nameštanje taktike pred utakmicu

P.S. ne zovu se ie sports nego ea sports  :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igro Fifa menagere 2005, `06 ,`07 ,`08 ,`09 i `10. I nisu mi bili losi. Oni ne zahtijevaju neko posebno takticno znanje, ali je u grafickom smislu iznad FM sto nije tolko ni bitno. Glavna prednost je 3D mod koji je uistinu odlicno napravljen u ovom zadnjem serialu. FM sam krenuo igrat od ove godine i odlican je tako da cu od sada nastaviti igrati samo njega. Takodjer fifa ima puno nelicencirani liga i regena ima milijadre :D na samom startu sto jos daje veci znacaj nerealnosti. Uostalom ukoliko svaki put mjenjate taktiku u Fifa Manageru nema veze ako imate dobre igrace. Oni mogu igrati u bilo kojem sustavu xD---.
Link to comment
Share on other sites

Al' ima neke prednosti i FIFA M. Igrao sam 07,08,09 i zadnji ovaj 10. Jeste bolji FM od Fife sto se tice igraca ali je graficki po meni bolje uradjena FIFA i ima zanimljivih dodataka kao npr. mozes da se zenis i trosis pare koje zaradis mozes cak da ih doniras svom klubu,mozes kupiti klub to mi se najvise svidja :)
Link to comment
Share on other sites

zašto ...?zato jer je najrealnija managerska simulacija od svih .počinjem od taktike,treninga ,kupnja igrača do svega ostalog.Vidio sam da ste  da ste spomenuli cm03/04 ali on se ne ubraja ovdje jer su ga radili ljudi koji danas rade FM(Sega) a oni oji danas rade CM(eidos) je samo izdavao igru a ne radio
Link to comment
Share on other sites

Igrao sam i Total Club Manager, to je prva igra ovog tipa koju sam igrao pa sam zato bio impresioniran, sad kad pogledam zaista nije nesto, Fifa Manager sam instalirao jednom, i odmah mi je stari komp prestao sa radom, zauvek, tako da Fifa Manager zaista mrzim, CM nisam igrao nijedan, a FM od 2006 do 2010 sam igrao svaki, i moramo se sloziti da je to ono pravo, i  da bolje ne postoji... bar sto se igrivosti i realnosti svih aspekata tice, grafika je kao i uvek bila minorna...
Link to comment
Share on other sites

igrao sam fifa managera 06 i 07, ima nekih stvari koje su bolje nego na fm-u al ima i losijih...

 

to kao za zivot i svoje pare mi je skroz nepotrebno...  :bad:

 

kod fife su jako nerealni rezultati, u fifa manageru 06 osvojio sam Ligu Sampiona sa ofk Beogradom 2 sezone za redom, a ligu sam osvojio 40 i nesto puta za redom, sto govori o tome kako su nerealni rezultati...

 

al opet neke stvari su i bolje

 

Mozes da otvaras skole za mlade igrace u svim drzavama i Budzis stadion... sto meni jako fali u FM-u

Link to comment
Share on other sites

CM 00/01 je bio moj prvi manager, osvojio Kup Uefa s Dinamom Kievom (inače igrao sam s Kievom na svakom menageru)

tad nije bilo brzog interneta ko danas pa se teško nabavljala igraica te sem ju igral sve do CM 2003/04,

Onda prvi put igram TCM neznam koja godina al je Owen bio u Realu, i tako dalje,

opet krečem na football manager 2008, pa 2009 i sam ovaj 2010

Igro sam i Championship Manager 2010, nije loša igra, nisam igro puno, ono šta možeš sam svoje akcije izmisliti je savršeno :cast:  to mora bit kod FM 2011 KAVA

Link to comment
Share on other sites

igrao sam prije FIFu manager dok nisam saznao za FM...od onda samo FM..

 

FIFA ima puno nebitnih detalja..nebi ni to bilo loše al da je realnija,da se može kvalitetnije taktika složiti i sve ostalo što već i ptice na grani znaju da FIFa nema a FM ima

 

 

zato  FM  rules forever    :respekt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |