Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Ко сам ја?Ја сам ШАМПИОН!


MurinjoŽ
 Share

Recommended Posts

rtv-logotip-281x281-281x281.jpg

Легендарни штопер завршио каријеру,крај једне лепе приче!!!

6.jpg

 

Данас се од професионалног фудбала званично опростио легендарни капитен Војводине Ранко Радановић (39).Искусни штопер остварио је свој сан и успео да у дугој играчкој карјери освоји трофеј и то са својим матичним клубом Војводином.Али да се вратимо на почетак нјегове играчке каријере и како је све почело:

 

1997-2004

1.jpg

Са свега 17.година у сезони 1997-1998 тадаснји тренер Томислав Манојловић прекомандовао је талентованог штопера у први тим.Млади дефанзивац се борио крчио свој пут и у свом првом мандату у клубу остао је 7 дугих година,доста добрих партија великих победа,на жалост без освојеног трофеја.Са пуне 24.године добија понуду Француског Сентетјена и за обештећење од 600.000 е напушта свој матични клуб и одлази пут иностранства.За седам година у Војводини одиграо је укупно 95.утакмица.

2004-2009

2.jpg

Долазак у редове Сентетјена на самом почетку деловало је као лош потез играча,слабо је играо и практично прве три године играо је само за Б тим без наступа у првом тиму.Познат као велики радник Радановић успева да се наметне тадаснјем тренеру у сезони 2007-2008 и постаје један од стандардних првотимаца.За екипу из Француске забележио је укупно 41.наступ.У лето 2009.године на дресу сад већ искусног дефанзивца стиже понуда Украјинског Металиста и одлични финансиски услови,одлази без обештећења јер му је тог лета са Французима истекао петогодишњи уговор.

2009-2014

3.jpg

Са клубом из Украјине потписује петогодишњи уговор и долази као алтернатива тада већ одличној задњој линији тима из Карховије.И ако је од самог старта играо мало,живот у Украјини изузетно му прија убрзо купује кућу на периферији и лако се адаптира на живот.За дугих пет година и ако мало игра стиче велико поштовање тамошњих навијача за које постаје симбол борбе и истрајности.На лето 2014.године истиче му уговор са Металистом и уз леп испраћај од стране клуба и навијача напушта Украјину.Већ тог лета пуно се спекулише да га бивши клуб Војводина јако жели,деловало је да је посао био близу реализације али искаче одлична понуда Руског Ростова и искусни 34.годишњи штопер одлучује да се још једном окуша у иностранству.

2014-2016

4.jpg

Доласком у Русију парафира двогодишњи уговор и рекло бих се погађа право у мету.Јака руска лига му прија,у првој сезони је стандардан и један је од стубова ове екипе.Одличне партије њега и целог тима крунише трофеј купа Русије који му је први освојени трофеј у каријери.Навијачи у Русији му скандирају,читав град га обожава али пред крај те сезоне сустиже га умор и тежа повреда колена која га од терена одва пуних 9.месеци.Другу сезону фактички је пропустио целу,а за време двогодишњег боравка у Ростову одиграо је 22.утакмице и био стрелац 2.поготка.

 

2016-2019

5.jpg

После успешне епизоде у Русији али и тешке повреде већ у зрелим играчким годинама овај штопер планира крај играчке каријере,али као што то у фудбалу бива један позив мења све,тадашња управа Фк Војводине позива га да се врати у Нови Сад дају му трогодишњи уговор и капитенску траку.Као прави капитен понашањем на терену и ван њега за три године играња у Србији стиче поштовање како својих навијача тако и читаве фудбалске јавности наше земље.Сезону 2019 под вођством Ненада Лалатовића никада неће заборавити,два пута побеђује велики Партизан други пут у страшној утакмици финала купа на пенале.Театрално се са трофејом освајача купа повлачи у заслужену пензију,али поручује навијачима да ЗБОГОМ НИЈЕ КРАЈ......

 

 

Лето 2019

skola-fss1.png

Неколико месеци након напуштања професионалног играња фудбала 39.годишњи Ранко Радановић уписује лиценцу у сколи за тренере ФСС у класи са Игором Матићем,ненадом Милијашем.Неколико месеци касније стиче УЕФА ПРО лиценцу и сада је слободан у исчекивању свог првог ангажмана.По чаршиским круговима већ се нагађа да се отказ спрема  тренеру Воше Славољубу Ђорђевићу а да се као главни каднидат помиње управо Радановић,но оставимо нагађања чекајмо званичне потврде.

 

 

(Другари дошао сам на овакву идеју,нешто слично нисам виђао по форумима надам се да ће сама прича трајати дуже од предходне,коју сам окончао због квара рачунара али сам узео други и сад сам пун воље и жеље да са вама поделим занимљиву каријеру.Критикујте,коментаришите дајите предлоге отворен сам за све.Спортски поздрав!😝)

Edited by MurinjoŽ
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

rtv-logotip-281x281-281x281-1.jpg

Ђорђевић више није тренер Војводине!

Самарџић"Растали смо се пријатељски"

Ђорђевић"Нисам успео,хвала клубу"

ns-za-vosu.jpg

 

Управни одбор данас је једногласно разрешио дужности доскорашњег шефа стручног штаба Славољуба Ђорђевића.Предходна сезона није била ни приближно оно што је управа очекивала,епилог је био очекиван.Леп гест са обе стране је да су и једна и друга страна схватили да је овај епилог најбољи за клуб и његов даљи развој.Оно што се очекује је именовање новог шефа струке у наредним данима,нека имена се већ помињу али за сада то је све у домену нагађања.

 

"Жао ми је,али сносим кривицу за све"

1626345006-Novi-Sad-Slavoljub-Djordjevic

"Људи увек сам био искрен са вама,са људима из клуба као и са навијачима.Покушао сам све,уложио сам сву своју енергију своје знање,хтео сам само најбоље за клуб али једноставно се није дало.Ситуација је била тешка,новца за појачања није било ,неки играчи су напустили клуб по мом доласку али то није изговор то су само чињенице.Мени је била велика част и задовољство што сам имао прилику да водим један од највећих клубова у нашој земљи.Желим Војводини све најбоље у будућности."

 


"Хвала Славету,поштен човек и према себи и према раду"

mqdefault.jpg

 

"Конференцију за медије морамо скратити из разлога што је време новац,а ми имамо пуно посла у избору новог стручног штаба и формирања финансија за идућу сезону.Славољуб је један поштен момак,добар тренер,човек за чије понаћање и рад као и однос према истом ми као клуб имамо само речи хвале.Много тога се у предходној сезони није сложило,нисмо успели да испунимо зацртане циљеве.Споразумно смо раскинули уговор,и желим Славољубу све најбоље у даљој каријери.Када нешто буде конкретно ми ће мо јавност благовремено обавестити." 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |