Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 21 Karijera - popaj


popaj
 Share

Recommended Posts

Uvod

Vreme je i da krenemo sa ovim. Gotova mi je NFL sezona, NBA nesto ove godine i ne gledam, pa sam se bas posvetio fudbalu iako zadnjih par godina nisam nista osim Arsenala i PL nesto preterano pratio. Posle godina i godina igranja FM 10, resio sam da dam novoj verziji sansu. Posle malo testiranja sa mojim omiljenim klubim i Liverpulom resio da krenem jedan posten sejv i zabelezim ga ovde.

Krenuo sam nezaposlen i plan je da dodjem do nekog veceg kluba. Kao i uvek, uzimam identitet pravog penzionisanog igraca i od njega trenera svetske klase. Potpuno random, izbor je pao na Heritu Ilungu koga se neki secaju iz par sezona koje je prveo u Vest Hemu.

Nisam bas zeleo da igram u nekom nizem rangu, jer nisam bas najbolje upoznat sa situacijama ni u svim velikim ligama. Zbog toga sam odbio nekoliko ponuda is Serije B i Segunde. Kasnije, stigle su dve ponude iz Belgije. Izbor je pao na Oestende, klub koji nikada nisam vodio na FM-u.

 

Klub

2861.png?lm=1488995403

Ako udjete na Soccerway videcete da Oestende ima idlicnu sezonu i trenutno je cetvrti u belgijskoj ligi. Ovde, stvari nisu tako sjajne. Nalazimo se na 17. odnosno predposlednjem mestu na tebeli sa 12 bodova iz 19 utakmica. Jedini gori klub je Bersot VA sa jednim bodom manje – drugi klub koji mi je nudio mesto trenera.

Stvari stvarno ne izgledaju dobro i klub ima niz od 5 poraza, koji ukljucuje i onaj od drugog tima Briza u kupu. Jedine dve pobede u sezoni bile su protiv Anderlehta kuci (3-2) i Sent Trudena u gostima (1-2). Ispred nas je Sersel Briz sa 8 bodova vise od nas, a zatim slede jos tri kluba – Zulte Vargem, Leuven i Eupen sa po 23 boda.

 

Screenshot-1.jpg

 

Sanse da opstanemo nisu jako velike ali mislim da ce izazov biti zanimljiv. Po ocenama mi deluje da smo mozda i najlosiji tim u ligi, a sigurno medju 3 najgora. Dobra vest je da mislim se ovi srednji timovi mogu zaustaviti dobrom defanzivnom igrom pa nam dajem neke sanse.

 

Tim

Rekao sam ranije da bi trebalo igru graditi na odbrani. To bi moglo da bude problem posto, u poredjenju sa ostalim klubovima u ligi, odbrana nam bas i nije jaca strana. Tu cemo se svakako pojacati u Januaru a za sada nas u defanzivi predvodi Jack Hendry koji je tu na pozajmici iz Seltika. Jos jedan adut u odbrani bice nam Kevin Vandendriessche na poziciji zadnjeg veznog. Bekovi su okej ali svakako fali jos jedan dobar stoper.

Plan, bar za sada, je da igramo na protiv napade jer mislim da to najvise odgovara trenutnom igrackom kadru. Sredinu ce predvoditi Maxime D'Arpino ali cemo se svakako fokusirati na igru po krilima. Tu smo najjaci i imamo cak cetiri igraca koja sasvim sigurno mogu da startuju u prvoj ligi. Pre svega tu su nas tehnicki najbolji igrac Andrew Hjulsager i Fashion Sakala, tandem koji u pocetku planiram da startujem.

U klubu ima samo jedan posten napadac - Makhtar Gueye. Pravi target men koji bi trebao da se potrudi da i pobedimo po koju do kraja sezone.

Ideja je da Hjulsager igra desno iako je po difoltu levo krilo, najvise kako bi ubacivao loptu i snabdevao Maktara loptom. Sakala bi sa druge strane trebao da ulece u 16 i bude nas drugi scoring option. Evo i kako bi to trebalo da izgleda.

Screenshot-2.jpg

 

Ostalo

Imamo 500k u budzetu i ima mesta da se dovede neko. Za sada nisam nasao nikoga ko bi mogao sad bas da nam preokrene sezonu ali moci ce neke rupe da se popune. Moracu da sastavim i strucni stab posto nas u klubu trenutno ima samo nekoliko. Raspored deluje okej a uskoro nas cekaju i jako vazne utakmice protiv Bersota i Sersel Briza.

Incace, ne planiram nesto preterano dugo da se zadrzavam u klubu. Cim se ukaze prilika preuzecu neki jaci klub iz Belgije a voleo bih i sto pre da odem u Englesku. PL ili Cempionsip, svejedno. Mada, videcemo kako sejv bude tekao.

Toliko za sada. Apdejtovi nece biti jako redovni posto sam poceo novi posao a uskoro se i selim. Svakako necu stajati i gledacu da mi prva karijera na FM 21 bude za pamcenje. Sportski pozdrav!

Edited by popaj
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |