Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

4-2-3-1 Narrow; Athletic Bilbao


Bole™
 Share

Recommended Posts

http://2.bp.blogspot.com/-ph3gFj5O2ok/UMxNySAX13I/AAAAAAAANBA/5NngHA9r_8A/s1600/Athletco+Bilbao2.Png

 

 

Vecina koja je pratila moj save u Kako vam ide, poznata im je ova taktika koju koristim sa Athletic Bilbao. Na pocetku sam koristio razne od 4-5-1 pa 4-2-3-1 sa krilima ali pojava regena, posebno dosta njih na poziciji AMC-ova me natjeralo da promijenim taktiku tj da je prilagodim njima. Tako da sam odlucio da napravim 4-2-3-1 Narrow koju nisam prije nikad koristio jer se ne sjecam u kojoj ekipi nisam imao krila, a ova taktika ima tu manu sto su krila bespotrebna ili se mogu trenirati na poziciju AMC ili napadaca ili cak prodati.

 

Da odmah priznam, nisam neki takticar, pravim taktike po svojoj zelji, sad ta pravila ovo ide sa ovim ono sa onim, nikad ne pratim to, jer ne volim raditi po pravilima i cini mi se da je ova taktika rezultat toga. Taktika u potpunosti umrtvi igru protivnika, dok se stvara mnogo sansi na drugoj strani pa i golova. Dobra je protiv raznih taktika protiv kojih sam igrao, primim gol na kontru ili prekid, rijetko uigrana akcija.

 

http://i.imgur.com/De1jq9m.png?1

 

http://i.imgur.com/tUEzrjo.png?1

 

 

 

Instructions sam radio po svojoj zelji, retain possession mi nekako ide uz Control(takodje preporuka naseg Madraca :D), Work ball in the box cak i sa ovim, igraci na amc mnogo sutaju ali i asistiraju, najvjerovatnije sto nisam stavio pojedinacne instrukcije ali ovako ide odlicno tako da nema potrebe. Sto se tice float crosses, mozda su mogli i low posto mi Lopez nema dobre ocjene za skok igru ali snalazi se dok je Williams kompletan fizicki za sve vrste pasa. Iako sam naziv taktike je narrow tj uska ipak sam stavio da igraju sire, jer se desavalo da se sudaraju jedan s drugim a i uspiju razvuci odbrambene igrace kao i zadnje vezne i odigraju kratke pasove izbace ih iz igre i imaju sansu za sut ili asistenciju.

 

 

 

Unai Merino- regen kojeg sam doveo u prvoj sezoni tj cim se pojavio i sad je zamjena Rufflieru koji je u godinama, nije ensto brz ali svojom visinom i snalazenjem to nadoknadi.

 

Ander Arteaga- regen iz vlastite skole, koji nije imao mnogo zvjezdica prema scoutima ali sam odlucio d aga ubacim u vatru i dobio sam odlicnog DR-a. On je FB(automatic), dosta pomaze u napadu ali i u odbrani je na visini zadatka. PSG sad za njega nudi preko 50 mil :D

 

Aymeric Laporte- igrac kojeg sam zadrzao uz dosta muke jer je par puta zelio otici ali povecanje plate i laganje kao da nece dovoljno igrati u drugim klubovima je bilo dovoljno da ostane.

 

Inigo Martinez/Pelayo Suarez- njega sam doveo iz Real Sociedada za velike pare ali se isplatio, Suareza sam takodje doveo kad je imao 16 godina i pokazao se kao odlicna investicija, kao i Laporte igraju na DC(defend).

 

Cezar Azpillicueta/Javier Prieto- mucio sam se na ovoj poziciji, od Monreala do Aurenxetea ali kad je stigao Cesar sve se promijenilo, mnogo asistencija a posebno izvodjnenje auta u kazneni koji rezultira golom ili prebacanjem sa prve stative na drugu ili odbijanjem lopte pa u nastavku akcije bude gol. Prieto je regen koji se solidno razvija samo ima malo problema sa agresivnoscu :)

 

Miguel Angel Fradua/Jonathan Espericueta- Miguel je najbolji regen kojeg sam ikad vidio tj dobio, prema potencijalu se nalazi odmah uz Messi-a i Ronalda. Kompletan vezni igrac, koji cuda cini u odbrani i presijecanju lopti. Jonathan-a sam slucajno nasao na scoutingu, odjednom se pojavio da ima pravo da igra za Athletic i doveo sam ga, dosta asistencija kao i golova iz slobodnih udaraca. Rola je Ball winning midfielder.

 

Ion Martinez/ Mikel Zabala- dva regena od kojih je Ion kupljen a Zabala je moja skola. Zabala takodje igra i na AMC, zavisno od povreda igraca. Rola je Deep lying playmaker.

 

Jose Miguel Martin/Fernando Ochoa/Ander Santisteban/Aitor Pascual- Martin je doveden a ostali su moja skola, Ander je na roli shadow striker jer se tu najbolje snalazi, Pascual na Advanced playmaker sto i asistencije pokazuju medjutim sva tri igraca na AMC su efikasni kako golovima tako i asistencijama a treca rola je attacking midfielder.

 

Gonzalo Lopez/Inaki Williams- Gonzalo je dosao za male pare a isplatio se mnogo puta, on je zaduzen za utakmice u BBVA dok je Inaki starter u kupu i LP, nekad i liga na poziciji AMC, Shadow striker. Rola im je Advanced forward.

 

Ovdje su neke utakmice protiv jacih ekipa kao sto su Real, Barca Atletico, Arsenal itd.

 

 

 

 

Naravno za ovu taktiku kao i sve druge je vazan dobar Assistent manager koji je u ovom slucaju Juan Carlos Carcado koji ima odlican JPA i JPP kao i tactical knowledge i motivating.

 

http://i.imgur.com/nK23xSb.png?1

 

Situacija kad je lopta kod mene, kad igraci krecu u napad:

 

http://i.imgur.com/kxJ5YbM.jpg?1

 

Situacija kad je lopta kod protivnika:

 

http://i.imgur.com/rgjsELS.jpg?1

 

 

To je to, jos cu dodati neke stvari poslije i link za download pa ako neko ima zelju da proba taktiku i da sve kritike i pohvale su dobrodosle :D

 

http://static1.squarespace.com/static/53cfd7ebe4b07647985da19f/t/543efe51e4b01fa79711a842/1413414482099/download-now-button.png

Edited by Bole™
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po rezultatima se može reći da radi, ali ne mogu da ne primetim par rupa. Prvo, Clear ball to flanks, a nemaš igrača po bokovima kojima bi takve lopte bile upućene. Takođe, BWM kao holding igrač nije baš najbolja opcija, jer ima maksimalan presing po defaultu. U situaciji kada se braniš, imaš 4 igrača ispred (3 amc, špic), a 4-2 pozadi, pri čemu iskakanja BWM-a ostavljaju preveliku rupu. Primera radi, na slici koju si okačio:

 

 

http://i.xomf.com/ssynq.jpg

 

Eventualni dupli pas Diasa i Simova, ili izvlačenje centarfora za pas Diasa izbacuju BWM-a iz igre, ostavljajući tako preveliku rupu ispred odbrane. Upotreba CM(D) na tom mestu bi smanjila ovakve situacije. Takođe, zamenio bih mesta levom i srednjem AMC-u, kako ne bi dolazilo do preklapanja SS-a i AF-a.

 

Generalno, sasvim korektna taktika, najvećim delom lepo pokriven teren, ofanzivni bekovi daju širinu, visok tempo možda i nije neophodan uz Control, ali može da prođe ako ne patiš za posedom.

Edited by L'Aeroplanino
Link to comment
Share on other sites

Clear ball to flanks je vise da se samo ukloni opasnost ispred gola, jer desavalo mi se kad izbiju u sredinu bas kao sto i protivnici rade protiv mene da su vece sanse da naprave novi napad dok ovako im treba vremena da se organizuju a i moji amc-ovi igraju sire pa na njih te lopte idu. SS je blizu AF-a jer kupi odbijene lopte odmah iza njega dok ova dvojica cekaju svoju priliku takodje sa strane. Ja sam ove role prema igracima postavio, siguran sam da to moze bolje zato sam predstavio i da stavim download link da neko jos proba s nekim klubom ovu uz te promjene, samo ne pada mi nijedan klub s kojim bi se moglo odmah igrati ovako sa 3 amc-a. Pokusati cu ove role promijeniti u prijateljskim utakmicama ali pokazatelj su sami rezultati na kraju sezone, 3 nerijesene, bez poraza, 111 datih golova i samo 10 primljenih.

Link to comment
Share on other sites

Otpatke može da skuplja bilo koja rola. Konkretno, meni AP(A) ima takvu ulogu. To mnogo više zavisi od Anticipationa i Work Ratea, nego od role. S druge strane, SS je rola koja traži prostor, odnosno, neke igrače koji kreiraju prostor za SS-a, a AF to nije. Sve u svemu, SS bi imao mnogo veći manevarski prostor na bočnoj poziciji, te bi trebalo da bude i učinkovitiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |