Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[SET TAKTIKA]Arsenal FC


al3k54nd4r
 Share

Recommended Posts

Arsenal FC

 

Ovo je set taktika napravljene za Arsenal. Ovaj set se sastoji iz tri taktike: jedna napadacka, druga univerzalna i treca je defanzivna. Znamo da Arsenal ima svoj prepoznatljivi stil igre, od noge do noge, napadi se grade polako i bez srljanja, sa velikim posedom lopte vrlo slicno kao i Barselona.

I na pocetku jos da kazem da su ove taktike isprobane i da kod mene rade, a i da sam sa vrlo slicnim taktikama osvojio Svetsko prvenstvo sa Spanijom. Pa da neduzim dalje, da krenemo...

 

 

 

Prvo cu vam opisati univerzalnu taktiku. Ovde je uglavnom sve jasno, ovu formaciju Arsenal najvise preferira, ekipa je umereno napadacki orijentisana, bez previse srljanja ka napred, sporo gradjenje napada, sa puno kreativne slobode,cim se izgubi lopta vrsi se pritisak na protivnika kako bi se ona vratila u nas posed.

 

Sastav tima

 

Sastav tima je po nekoj mojoj taktickoj zamisli treba da izgleda ovako (gore prikazano) naravno vi mozete tu nesto i da menjate npr. umesto Nasria stavite Diabya, umesto Arshavina Walcota...

*Napomena  bilo bi pozeljno da istrenirate Velu da igra na desnoj strani terena.

 

Instrukcije igraca

 

U zadnjoj linije je uglavnom sve standardno i nista specijalno nisam menjao. Zadnji vezni je postavljen na defensive midfield - support, on je podrska i odbrani i sredini terena.

E sad, mozda ce se neko zapitati zasto sam Fabregasu stavio da igra na Advanced playmaker - attack ,a ne na Deep lying playmaker- support. Odmah da kazem da sam u toku pravljenja ovih taktika isprobavao i jedno i drugo i cinilo mi se da Fabregas igra mnogo bolje kada ima opciju Advanced playmaker - attack, a samim tim igra bolje i ceo tim. Drugi igrac ma sredini terena (Nasri) ima opciju Advanced playmaker - support, mislim da on dobro obavlja sve svoje zadatke na sredini terena, a ako kojim slucajem nemate dobre rezultate sa ovom taktikom probajte da stavite Diabya umesto Nasrija ili stavite mu opciju Central midfield - support.

Oba krilna igraca su postavljena na Inside forward, jedan je na support, a drugi na attack. Oni ulaze u protivnicki sesnaesterac i traze neku pukotinu u odbrani kako bi se tu mogli ubaciti i naravno postici pogodak.

Napadac je postavljen na opciji Advanced forward - attack. Dugo sam se dvoumio ovde koju od opcija da stavim, ali sam se ipak odlucio na ovu. Ako vam ne bude islo probajte da promenite na opciju Complete forward - attack.

 

 

 

Sledeca taktika o kojoj cu govoriti je vise napadacki orijentisana, vise igraca ce se ubacivati napred i imacete vise opcija u napadu. Za razliku od prve taktike, ovde se igra mnogo sire i brze, odbrana je gurnuta skroz do polovine terena, ali i preti mnogo veca opasnost od kontra-napada. Zato trebate pazljivo da koristite ovu taktiku i ne bi bilo pozeljno da odmah krecete sa njom da igrate od pocetka meca. Ova taktika treba da se koristi kada igrate protiv slabijih ekipa, pogotovo kod kuce i kada jurite rezultat.

 

Instrukcije igraca

 

Jedino sto se promenilo u instrukcijama igraca u odnosu na prvu taktiku jeste to da bekovi idu mnogo vise napred i cesce dolaze u zavrsnicu akcija i da drugi centralni vezni (Nasri) vise orijentisan ka napred i zato on ima Central midfield - attack.

 

 

 

Ova taktika je mnogo defanzivnija od prve dve. Igracima je primaran cilj da odbrane stecenu prednost i da ne prime pogodak, a da u isto vreme pokusaju da naprave neki kontra-napad kojim bi resili utakmicu. Taktika se koristi uglavnom kada branite steceni rezultat, kada vam protivnik "neda da disete" poslednjih 15 minuta utakmice. Pozeljno je da se ova taktika koristi jedino poslednjih 15, 20 minuta meca.

 

Instrukcije igraca

 

Naravno, igraci su u ovoj taktici vise defanzivno orijentisani, bekovima je glavni cilj odbrana svog gola i zato vrlo retko idu napred. Zadnji vezni je defanzivno orijentisan, dok oba centralna vezna igraca imaju opciju Advanced playmaker - support. Oba krila imaju opciju Winger - support, jer vise ne zelim da ulaze u sredinu, nego da idu po strani i tako zadrzavaju vreme, pa i pri tom mogu da stvore neku sansu za napadaca.

 

Link za download http://www.filefront.com/16891797/Set-takitka_Arsenal.rar/

 

*Napomena instrukcije za kornera sam ostavio na default i tu nista nisam menjao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Imao sam dobre rezultate sa tim taktikama, trenutno nisam na kompu pa nemogu da vam posaljem SS rezultata, ali sigurno znam da nisam izgubio ni jedan mec, protivnike nisam pobedjivao nesto preterano velikim rezultatima (ipak je taktika bila jos u fazi pripreme), jedino mogu da izdvojim mec izmedju mene i seltika gde sam ih dobio 5-3 kod kuce, stim da sam dva gola primio u poslednjih 15 miin zato sto sam jos doradjivao defanzivnu taktiku.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |