Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

F.C. Internazionale - Utakmica na Dan


popaj
 Share

Recommended Posts

Hej hej, ovo ce mi biti prva karijera na FM 14, igrao sam ga po malo ali ni jedan sejv mi nije nesto dugo trajao. Sada stizu septembarski i oktobarski rok pa nemam bas previse vremena da se igram. Zato sam resio da pocnem sejv u kojem cu igrati samo po jednu utakmicu na dan. Znaci 15-ak minuta na dan zajedno sa pisanjem reporta. Verujem da ce mi biti zanimljivo da igram tako i nadam se da ce isto tako biti vama da citate. Svaki report ce sadrzati informacije o utakmici koju sam taj dan odigrao i moje utiske o istoj. Za sada u Prvom postu dobicete malo informacija o ekipi i taktikama za ovu sezonu.

 

http://www.dodaj.rs/f/3N/SP/2ewCnZFS/interpng480480064000010.png

 

Za pocetak malo iformacija o ekipi. Niko nas nije napustio, samo je mladi golman Dawid Smug otisao na jednogodisnju pozajmicu u SPAL. Uprkos malom budzetu za plate, uspeo sam da dovedem dva igraca. Obojica su relativno kratkorocno resenje, ali za ovu sezonu ce biti ok. Prvo sam u klub doveo najboljeg strelca Svetskih Prvenstava, Miroslava Klosea. Za njega smo Laciju platili nesto manje od 4 miliona dolara. Mozda je bilo i boljih resenja, konkretnije neki mladji igrac, ali sam zeleo da dovedem Klosea, nisam bas imao puno susreta sa njim na FM-u pa sam odlucio da mu dam priliku u Interu. Za ovu sezonu ce biti sigurno dobar, a za kasnije cemo videti. Drugo pojacanje je Hernan Pellerano koji je dosao iz Spanije, tacnije iz Almerije. S obzirom da cu igrati uglavnom sa tri stopera trebao mi je jos jedan igrac na toj poziciji, a para bas i nije bilo previse pa sam odabrao ovog igraca. Za sada ce biti bekap a videcemo, mozda upadne i prvi tim, ne deluje lose. Za njega sam izdvojio 1.5 milion dolara. To je to sto se tice transfera. ne verujem da ce niko vise otici niti doci, ali ako se to kojim slucajem dogodi bicete obavesteni.

 

 

Sto se tice formacije, resio sam da igram sa tri stopera, dakle 5-3-2 formacija. Na golu Handanovic. Rolando (ili Pellerano, zavisi od priprema), Jesus i Ranocchia na pozicijama stopera. Jonathan i Perreira ce funkcionisati kao wing backovi. U sredini ce biti Kuzmanovic na deep lying playmaker, Taider na BBM a Guarin ce biti Advanced Playmaker. U napadu verovatno Belfodil i Klose, sa Advanced Forward, odnsno Complete Forward instrukcijama. Videcu jos kako cu Milita uklopiti u tim. Za stil igra izabrao sam Fluid - Control. Mislim da cu tako igrati i protiv jacih i protiv slabijih timova. Videcemo kako bude islo, ovakvu taktiku jos nikada nisam koristio. To je u principu to, druge dve formacije su prilicno slicne, jedna je samo malko ofanzivnija a druga malko defanzivnije.

 

Edited by popaj
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Alessandria 0:3 Inter

6.8.2014.

 

Prva pripremna utakmica prosla je onako kako sam zeleo. Nije bas neki protivnik al ovo je bilo samo uigravanje. Igrao je skroz isti tim koji sam naveo gore. Pellerano je dobio pretnost nad Rolandom i bio je skroz dobar. Ponovo, ovo je bila lagana utakmica, videcemo kako ce kasnije biti. Na utakmici je brilijirao Isak Belfodil, postigao dva gola i stvarno pokazao sta zna. Treci gol je postigao Rodrigo Palasio u drugom poluvremenu. Negde oko 55-og minuta sam zamenio ceo tim da pogledam i ostale igrace i skoro svi su zadovoljili. S obzirom da igram sa tri stopera nisam ni ocekicao neku ogromnu pobedu, bitno mi je da se tim slagao i da smo kontrolisali igru, te da nikakvih iznenadjenja ni sokova nije bilo. Uglavnom, tim je delovao odlicno. Videcemo jos u ostalim pripremnim utakmicama u kojima ce protivnicu biti malko jaci.

 

 

Sledece utakmice:

CSKA Sofia (friendly)

Hoffenheim (friendly)

Red Bull Salzburg (Cup Internazionale)

tba (Cup Internazionale)

 

Cup Internazionale sam organizovao na foru Emirejts kupa koje Arsenal igra svake godine. U koliko sejv potraje nadam se da cu svake godine uspeti da organizujem ovaj turnir, i da cu sledece godine dovesti neke jace timove. Sada ce u kupu ucestvovati Red Bul Salcburg, rumunski Cluz i Anderleht. U polufinalu igram sa Red Bulom a u finalu verujem da cu cekati Anderleht, naravno, ukoliko prodjem austrijance.

 

Hvala na komentarima, ne volim da koristim nikakve izmenjene data baze pa igram sa starom. A Kovacica nikad nisam imao u timu, za sada ce se on i Guarin menjati na advanced playmakeru pa cemo za dalje videti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Inter 2:1 CSKA Sofia

7.8.2014.

 

Za drugu pripremnu utakmicu izabrao sam malko jacu ekipu od prosle, ekipu CSKA Sofia. Ponovo je cilj bio da kontrolisemo celu utakmicu i da sto bolje cuvamo loptu. Na Dinovu preporuku Kovacic je dobio mesto u prvih jedanaest i bio je stvarno dobar, tako da ce za sada on tu i ostati. Pored njega, na utakmici su brilijirali wing backovi, Jonathan i Pereira, pored naravno odlicnih Belfodila i Klosea, koji su postigli golove za moj tim, na asistencije malo pre pomenutih wb-ova. Gol smo primili iz penala koji je proizasao iz kornera, tako da se ne brinem puno. Odbrana je delovala dobro, Ranocchia standardno dobar, Pellerano je delovao bledunjavo na ovoj utakmici ali nisam vise ni mogao ocekivati za tako male pare. Sve u svemu zadovoljan sam i ovom utakmicom.

 

http://www.dodaj.rs/t/3B/rP/1upBsOQ/fc-internazionale-tactic.jpg http://www.dodaj.rs/t/2a/yE/4VFrpSIo/inter-v-cska-sofia-field.jpg

 

 

Sledece utakmice:

Hoffenheim (friendly)

Red Bull Salzburg (Cup Internazionale)

tba (Cup Internazionale)

tba (Italian Cup)

 

Sledi pripremna utakmica protiv Hofenhajma, najveca proba do sada. Pa polufinale Kupa Internazionale. Ukoliko kojim slucajem ne prodjem u finale, zakazacu jos jednu prijateljsku utakmicu protiv nekog malo jaceg tima, mada to ne ocekujem, nego da cu u finalu igrati protiv Anderlehta.

 

Toliko za sada, svi komentari su dobrodosli.

Edited by popaj
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |