Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Što želim u FM15...?


Madridista
 Share

Recommended Posts

S obzirom da mogu samo da mastam, da portuju me iz 08 u ovaj. Da se izbaci debilno sutiranje iskosa ili iz mrtvog ugla ko god prosao po strani, kada taj igrac ima kome da doda. Jbte igrac sam ko duh na drugoj stativi, ovaj sutira bombu u spoljni deo mreze.

 

hahahaha i još najbolje kad taj lik što puca ima teamwork 50 i on puca, a 66 igrača čeka povratnu da zakucaju loptu u praznu mrežu facepalm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iznosenje lopte iz odbrane kratkim dodavanjima. Smireno, bez ispucavanja ako nema presinga. Generalno, da srede ME, da golmani ne budu moroni, da golovi iz centarsuteva s pola terena padaju jednom godisnje.

To nije do match engine-a, nego do nedostatka animacija za igrace. 3D je ove godine jako los, ubacili su mnoge stvari u match engine, ali su takodjer stavili da za 3-4 'stvari' postoji samo jedna animacija.

 

Izgleda da Englezi poachera dozivljavaju drugacije od Inzagija. Redovno mi se pojavljuje pored aut linije iako stavljam hold position, koliko god zeleo da ga zakucam u kazneni, ne ide. Bice da je to vise AF u FM-u.

Ni meni nikada ovo nije bilo jasno. Nikada nisu mogli da srede poachera otkako su uveli tu rolu u FMu. I complete forward i AF su vise poacheri nego sam poacher.

Link to comment
Share on other sites

Sta konkretno nije do ME? Ovo su zapazanja iz 2D, da se razumemo, a jos uvek nisam video da pod pritiskom vrhunski stoper odigra kratak pas.

Nije vazno 2d ili 3d, u 2d ima jos manje animacija nego u 3d i samim tim daje jos losiji prikaz sta se desava na terenu. ME je ono sto ce da se 'zapravo' desi na terenu i onda se animacija veze za taj 'dogadjaj'. ME je da je stoper X dodao loptu prema igracu Y, i za taj dogadjaj se veze najtacnija animacija dostupna (imaju razliciti faktori i varijable koje to odredjuju, od samih ocjena igraca, blizine protivnickih igraca pa cak i vremenskih uslova. ME je jako komplikovan i slozen, i kao takav je najbolji do sada. Problem je sto nisu nadogradili vizuelni dio, pa ne mozemo da ispravljamo greske kao u prethodnim verzijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se sjećam na 08 golova kad bi nakon kornera igrač kluba koji se brani potegao volejčinu sa nekih 80 metara u rašlje. Uspoređivati Me Osmice i ovoga sada je jako nezahvalno obzirom da na trenutni ME utječe sigurno nekih stotinu fičera više nego što je to bio slučaj sa Osmicom.

Ja osobno sam imao skoro pa prijelaz sa FMa 08 na 14. 09 i 10 nisam igro, 11 vidio kod frenda, 12 kupio i odigro dva polu sejva. 13 isto nisam igro, zabavljo se sa CM-om 01/02.

Hoću reći da će mi 08 vjerovatno ostati najdraži FM ikad, ali također hoću reći otkad su pečirali i treći put ja se na 14 zabavljam ko malo dijete, a skoro sam odusto od menađera, a igram ga od Commodorca još.

Link to comment
Share on other sites

Postojao je ranije uvek neki bag kod kornera, ali niko te nije terao da ga koristis. Takodje, ME je i u 12/13 imao svojih mana, ali se makar znalo sta ces dobiti kojom promenom u taktici. Sad je manje-vise sreca i verovatnoca da te pokopa neki kretenski gol. Cini mi se da je previse promena preveliki zalogaj za SI, nisu to Nemci pa da naprave u startu da valja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postojao je ranije uvek neki bag kod kornera, ali niko te nije terao da ga koristis. Takodje, ME je i u 12/13 imao svojih mana, ali se makar znalo sta ces dobiti kojom promenom u taktici. Sad je manje-vise sreca i verovatnoca da te pokopa neki kretenski gol. Cini mi se da je previse promena preveliki zalogaj za SI, nisu to Nemci pa da naprave u startu da valja.

 

Pročitaj post iznad dobro pa onda pametuj. Nisam reko da sam ja korstio bug nego obratno. Znači ja imam korner, moj golman je dobro van svojih 16, protivnik čisti loptu koja pada njihovom napadaču koji stoji malo van svojih 16 i iz okreta poteže volej i zabija ga sa 80 metara.

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/qpI6eNy.jpg

 

Summary of the official announcement:

Game will be released in November

Information on new features in early October

Revealed new logo & box art

Beta access for pre-orders 2 weeks prior release

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pih otkad se ovo koristi, samo rijetko tko će ti reći da koristi FM. Za Wengera se pričalo da igrače traži u FMu, a i dobra stvar jer puno puta se vidjelo da FM pogodi tko će biti dobar, ima iznimki, ali ih je manje negoli onih koji stvarno budu odlični (primjeri su ti eto Yaya Sanogo, James Rodriguez, Fredy Guarin itd)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |