Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Što želim u FM15...?


Madridista
 Share

Recommended Posts

Zelim da ukinu dug Milanu, jer kako ja znam to smo platili davno :/

 

Ne bih bilo lose da mozes pricati sa igracima u toku utakmice.

 

To ti kao član uprave ili igrać u klubu??? KAVA .!.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ove godine ću pojednostavnit moj sad već skoro desetogodišnji prijedlog:

 

Nek napokon uvedu opciju da je golman obranija penal!!! :wc:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja nekad dam u istoj minuti kad primim, mada rijeđe od ovog tvog.

Neznam šta misliš za kornere ali ja ih dosta primam ali bome i dosta zabijam iz njih.

Link to comment
Share on other sites

-Da igrači mogu pričati sa nama o njegovoj najboljoj poziciji i roli

-Da možemo označiti najbitnije ocjene za osoblje (kao što se radi sa igračem, recimo tražim DM i onda kad nađem igrača označim da mi stavi najbitnije za tu rolu)

-Da možemo točno odrediti koji će nam igrač ubacivati iz slobodnih, a koji pucati direktno i kada

-Kada nam klub ponudi intervju da možemo pitati da dovedu nekog određenog igrača ako pristanem

-Da možemo više pričati sa igračima tijekom utakmice, recimo kad zabije gol podriti ga i slično, da imam više utjecaja na igru bez pauziranja

-Da možemo vidjeti statistiku sudaca poslije utakmice pa recimo uložiti žalbu, da postoje sudačke greške i slično

-Da mogu razgovarati s igračem koji ima dvojno državljanstvo pa mu kažem recimo da igra za Španjolsku, a ne za Argentinu

-Da ubace neke driblinge igračima, a ne da samo trče pravocrtno po terenu

-Da možemo po početku umjesto praviti novog managera izabrati već postojećeg, npr. uzmem da sam Wenger pa imam njegovu povijest i to

-Mogućnost da napravim formaciju u kojoj ćemo se braniti i u kojoj ćemo napadati. Npr. na tekmu napadamo sa 4-2-3-1, a branimo se sa 4-4-2, nešto što Ancelotti fura u Realu; napada sa 4-3-3, a brani se sa 4-4-2

-Više mogućnosti u financijama, oko ugovora novih sa sponzorima i slično

-Da ja mogu sam birati trening kamp gdje ćemo trenirati u predsezoni

-Malo bogatiji komentator, da se ne ponavlja sve, isto tako i sve konferencije da imaju više pitanja i odgovora

-Realističniji transferi, a ne da mi za nekog klinju od 17 traži 60 milijuna eura

-Da ako dobijem ponudu nekog kluba, da moj trenutni klub pokuša me zadržat, da mi veći TB, dovesti će mi nekog igrača i tako to

-Da su golmani malo manje hobotnice, da ne love svaku živu loptu, kod slobodnih da nekad slabije procijene, a ne skoči i uhvati je kao da je moja baba opucala

-Da moji igrači ne čuvaju dvojica jednoga pa uvijek njihov jedan slobodan

 

Ima toga još, na pretek pa ćemo vidjet :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-Da igrači mogu pričati sa nama o njegovoj najboljoj poziciji i roli

To su one male stvari koje ne bi imale toliko uticaja, ali bi doprinjele na dubini FMa.

-Da možemo označiti najbitnije ocjene za osoblje (kao što se radi sa igračem, recimo tražim DM i onda kad nađem igrača označim da mi stavi najbitnije za tu rolu)

Meni je i to za igrace bezveze, nije uopste realno niti lici bilo cemu iz RL.

-Da možemo točno odrediti koji će nam igrač ubacivati iz slobodnih, a koji pucati direktno i kada

To onda vise nije simulacija, nego arkada ;)

-Kada nam klub ponudi intervju da možemo pitati da dovedu nekog određenog igrača ako pristanem

To ne bi bilo lose, ali mislim da je nepotrebno jer imas opciju da trazis vise novca prilikom intervjua. Ipak si ti menadzer, od tebe se ocekuje da dovodis igrace.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

-Da možemo više pričati sa igračima tijekom utakmice, recimo kad zabije gol podriti ga i slično, da imam više utjecaja na igru bez pauziranja

Opet one male stvari koje uticu na kvalitetu igre pozitivno. Mada ovo cemo tesko ikada da vidimo.

-Da možemo vidjeti statistiku sudaca poslije utakmice pa recimo uložiti žalbu, da postoje sudačke greške i slično

Zar to ne postoji vec?

-Da mogu razgovarati s igračem koji ima dvojno državljanstvo pa mu kažem recimo da igra za Španjolsku, a ne za Argentinu

Ovo ne bi bilo lose, ali samo za selektore, ne menadzere u klubovima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-Da ubace neke driblinge igračima, a ne da samo trče pravocrtno po terenu

Ovo je vjerovatno najvise puta pisano na svakom forumu. Nove/poboljsane animacije. Ne bolja grafika, nego jasnije crte animacija, dodavanja, driblinga, sutanja.

-Da možemo po početku umjesto praviti novog managera izabrati već postojećeg, npr. uzmem da sam Wenger pa imam njegovu povijest i to

Ovo se slazem ali samo za classic mode. Ipak ovaj 'normalni' mora da ostane koliko toliko vjeran pravoj slici fudbala.

-Mogućnost da napravim formaciju u kojoj ćemo se braniti i u kojoj ćemo napadati. Npr. na tekmu napadamo sa 4-2-3-1, a branimo se sa 4-4-2, nešto što Ancelotti fura u Realu; napada sa 4-3-3, a brani se sa 4-4-2

To sve mozes da uradis i bez dvije taktike. Imas PI, u tome mozes ovo da uradis. Ideja je dobra, i ja sam razmisljao o njoj, ali je nepotrebna u sadasnjem obliku kreiranja tatkike.

-Više mogućnosti u financijama, oko ugovora novih sa sponzorima i slično

To nije posao menadzera.

-Da ja mogu sam birati trening kamp gdje ćemo trenirati u predsezoni

Ja mislim da sam par puta birao gdje hocu trening kamp. Poprilicno sam siguran da jesam.

-Malo bogatiji komentator, da se ne ponavlja sve, isto tako i sve konferencije da imaju više pitanja i odgovora

Slazem se, iako je to varljivo. Zamisli koliko ti karijera pocnes, koliko ti traju karijere. Naravno da ce se pitanja ponavljati makar ih bilo 10k.

-Realističniji transferi, a ne da mi za nekog klinju od 17 traži 60 milijuna eura

+1.

-Da ako dobijem ponudu nekog kluba, da moj trenutni klub pokuša me zadržat, da mi veći TB, dovesti će mi nekog igrača i tako to

iz iskustva ti mogu da kazem da ako prihvatis ponudu nekog drugog tima, ako tvoj klub smatra da si vrijedan, poslace ti novi ugovor. Meni se to desavalo u Vitesseu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-Da su golmani malo manje hobotnice, da ne love svaku živu loptu, kod slobodnih da nekad slabije procijene, a ne skoči i uhvati je kao da je moja baba opucala

To se sve svodi na raznovrsnije animacije. Match engine recimo 10 razlicitih situacija cita pod 1 animaciju.

-Da moji igrači ne čuvaju dvojica jednoga pa uvijek njihov jedan slobodan

Vecinom stvar animacija, ali i taktike. Jedan protivnicki igrac se oslobodio, jednostavno su nadmudrili tvoje igrace.

Ima toga još, na pretek pa ćemo vidjet :D

Uh, umori se xD

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da smane cijene igracima, uzmem Milan budzet mi je 10 miliona ne mogu nikoga dovesti :/

Da dodam jos nesto, kod nagrade za slatnu loptu glupo mi je sto se gleda AVG, meni Lukaku u jednu sezonu zabio preko 50 golova, a Messi 20 i dobije zlatnu loptu facepalm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da srede je**ne crvene i žute kartone. Svaki prekršaj nakon što igrač ima žuti je crveni, baš sam gledao statistiku. Lik je dobio žuti karton u 81. minuti, prije toga je imao još jedan prekršaj. Zatim u 89. radi prekršaj i dobiva crveni karton. Znači tri prekršaja i dobije crveni, pa sudac goni se u tri pi*ke materine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da srede je****ne povrede + kartone. :a1324:

 

Ceste povrede traju jos od FM 11.

 

Takodje mi nelogicno kretanje poachera, zasto poacher i kada moze da prodje stane i ceka da se neko ubaci, kao da nije ta rola. :jebote:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iznosenje lopte iz odbrane kratkim dodavanjima. Smireno, bez ispucavanja ako nema presinga. Generalno, da srede ME, da golmani ne budu moroni, da golovi iz centarsuteva s pola terena padaju jednom godisnje.

 

 

Takodje mi nelogicno kretanje poachera, zasto poacher i kada moze da prodje stane i ceka da se neko ubaci, kao da nije ta rola. :jebote:

 

Izgleda da Englezi poachera dozivljavaju drugacije od Inzagija. Redovno mi se pojavljuje pored aut linije iako stavljam hold position, koliko god zeleo da ga zakucam u kazneni, ne ide. Bice da je to vise AF u FM-u.

 

-Da možemo točno odrediti koji će nam igrač ubacivati iz slobodnih, a koji pucati direktno i kada

-Mogućnost da napravim formaciju u kojoj ćemo se braniti i u kojoj ćemo napadati. Npr. na tekmu napadamo sa 4-2-3-1, a branimo se sa 4-4-2, nešto što Ancelotti fura u Realu; napada sa 4-3-3, a brani se sa 4-4-2

 

1. Prekide su najavili da ce sredjivati za FM15, to im je kao prioritet. Usrace ih najstrasnije, no dobro. Bar ce dodati opcije.

2. Tehnicki, to dobijas rolama. Formacija kojom se branis je ono sto postavis na terenu, a ona kojom napadas je odredjena slobodom u kretanju igraca. Recimo, ako imas 4-4-2 i jedno krilo (WM(A) recimo) koje ulazi u sredinu, dok drugo "stoji" centralno (WM(S), stay narrower), u napadu ce izgledati kao 4-3-3, dok ce se u odbrani vracati u osnovni oblik (4-4-2). Implementacija ovoga je malo losija, jer je ME djubre, ali tako je zamisljeno.

 

Dodavanje novih rola.

Dobro bi bilo da igracu mozes staviti u PI kad je u def. da dodaje bez rizika,a u nap. direktna dodavanja.

 

Ili nove role, ili potpuna sloboda u modifikaciji postojecih. Zapravo, idealno bi bilo kad bi otkljucali sve opcije u nekim rolama, a ne da presing i kretanje ne mogu da se menjaju na svim pozicijama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da mogu samo da mastam, da portuju me iz 08 u ovaj. Da se izbaci debilno sutiranje iskosa ili iz mrtvog ugla ko god prosao po strani, kada taj igrac ima kome da doda. Jbte igrac sam ko duh na drugoj stativi, ovaj sutira bombu u spoljni deo mreze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |