Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Izbor asistenata


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Sada cu vam objasniti kako to ide. Svaki asistent/menadzer ima odredjene tendencije u taktici. Neko voli da igra ofanzivno, neko voli da igra preko krila, neko igra sa playmakerom i sl. Ovdje na slici vidite sve tendencije koje su bitne za asistenta/menadzera. Na vama je da odredite kako vas asistent zeli da igra. Princip je jednostavan, sto je broj manji, to ce asistent/menadzer rijedje da igra tako. Sto je veci, to ce vise igrati tako.

 

http://www.dodaj.rs/f/2v/us/2msqQ5M3/2014-04-2900001.jpg

 

Primjer Attacking. Na slici vidimo da je 12. To znaci da ce se cesce napadati nego braniti. Da je 10, onda bi to bilo balansirano. Da je 1, onda bi se tim branio vecinu vremena i rijetko napadao. Obrnuto je ako je to 20. Onda bi tim uvijek bio u ofanzivi. Brojevi idu od 1 do 20. Sve sto vam nije jasno, pitajte ovdje.

 

Vase asistente mi posaljite na PP.

 

 

Template:

 

Attacking:

Defensive line:

Directness:

Dirtiness:

Flamboyancy:

Flexibility:

Free Roles:

Marking:

Offside:

Closing down:

Sitting back:

Tempo:

Playmaker:

Use of subs:

Width:

Mind games:

Squad rotation:

Link to comment
Share on other sites

Objasni mi što znači Flamboyancy, Flexibility, Free Roles, Use of subs, Mind games...

 

Ostale valjda znam, ako stavim broj 15 na Width, to bi trebalo značili da će igrati široko ili?

 

 

Marking ako stavim 15, je li to znači da će pritiskati protivnika?

 

Flamboyancy oznacava slobodu u driblingu, free roles oznacava slobodne uloge na terenu ( igraci ce cesce odlaziti sa svoje pozicije, imati slobodne uloge u timu), use of subs je koristenje zamjena, mind games je 'prepucavanje' preko medija. Mourinho ili Ferguson su najbolji primjeri.

 

Ako stavis width na 15, to znaci da ce igrati sire nego sto bi igrali ako stavis 10.

 

Ako stavis marking na 15, to znaci da ce se cesce koristiti man marking nego sto bi se koristio da si stavio 10. Ako stavis 5, znaci da ce se cesce koristiti 'stand off' nego ako bi stavio 10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Flexibility je fleksibilnost u taktici. Koliko ce mjenjati taktiku u utakmici.

 

Ne, to ne radi tako. Nego ce cesce raditi zamjene ako stavis 15 nego kada bi stavio 10. To ne znaci da ce raditi zamjene, nego ce ih samo cesce raditi nego sto nece.

Link to comment
Share on other sites

Za izbor asistenta mi samo moramo ime reci?

 

Ime i onda napises koje atribute zelis da ima. Mozes, a i ne moras to da radis. Ali eto, dao sam vam slobodu da kreirate svog asistenta i kako zelite da on reaguje. Template imas u prvom postu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |