Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Predlog za novu ligu Srbije


Necinho™
 Share

Recommended Posts

Kao sto to obicno biva, kada vidite da ja postujem na forumu posle sto godina, znaci da imam neku ideju u glavi :)

 

S obzirom da mi se mnogo igra ova nasa liga Srbije, ali mi je previse obicna i dosadna, zeleo bih da je neko napravi kao u linku koji ostavljam ispod.

 

Dakle, o cemu se radi?

 

Ne znam ko prati, ako iko prati, ali redakcija sajta B92 pravi serijal tekstova o rekonstrukciji srpskog fudbala i ukratko se radi o tome sta bi sve trebalo ciniti i na koji nacin da bi se nas fudbal digao iz pepela. U ovom do sada poslednjem tekstu, napravljen je citav sistem, do najsitnijih detalja o tome kako bi nasa liga trebalo da izgleda...

 

Voleo bih ako je neko raspolozen da procita ceo tekst (iako je duzi, zanimljiv je) i napravi lige Srbije bas onako kako su opisane u tekstu. Ukoliko neko ima neke nedoumice nakon citanja teksta, nek pita ovde, ja bih vec napravio da imam editor :)

 

http://www.b92.net/sport/teme/novakovic.php?yyyy=2014&mm=02&nav_id=810306

 

Hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam neki dan, kad si objavio, proletio kroz tekst i vidio da se u biti govori o ligi 10 i nekoj koncentraciji kvalitete. ali što se ide niže vidio sam da se priča o regionalizaciji. regionalizaciju u fm-u nije moguće solidno izvesti i uvijek ispadne sranje i miješanje klubova (od pokušaja sa jugom, do mog pokušaja sa hrvatskom ligom itd.). moj ti je savjet da ako hoćeš napišeš o kojim promjenama se govori u članku do tih liga sa regionalizacijom i ostaviš ovdje pa možda netko i napravi to. ništa ti ni tako ne obećavam ali mislim da je ovako malo tko i pogledao članak (pogotvo netko izvan srb, a ljudi iz srb trenutno u researchu i nemamo) thumbup

Link to comment
Share on other sites

Dakle moj predlog novog organizovanja profesionalnih liga Srbije sledi, a nadam se da ce mi neko izaci u susret i ovo kvalitetno pretociti u editor :)

 

Superliga Srbije

 

Naziv lige da bude bas takav, na srpskom.

10 klubova

Prvak ide u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Timovi sa pozicija 2 i 3 u kvalifikacije za Ligu Evrope, četvrtoplasirani ili osvajač kupa takođe (ovako je inace i u RL)

Poslednji ispada, deveti ide u plej-of.

Deset timova koji ce biti u Superligi: Partizan, C.zvezda, OFK Beograd, Radnicki Nis, Vojvodina, Jagodina, Spartak, Sloboda, Javor i Radnicki 1923

 

 

Prva liga Srbije

 

Naziv lige da bude Viša liga Srbije

10 klubova

Prvak ide u Superligu.

Timovi sa pozicija 2, 3 i 4 idu u plej-of koji igraju sa 9. iz Superlige, a najbolji iz tog plej-ofa ide u Superligu

Poslednji ispada, deveti ide u plej-of.

Deset timova koji ce biti u Visoj ligi: Rad, Cukaricki, Novi Pazar, Vozdovac, Napredak, Donji Srem, Borac Cacak, Metalac, Mladost Lucani i Smederevo

 

Treci rang takmicenja koji bi se otkljucao bi se zvao Nacionalna liga Srbije i bio bi sledeci sistem takmicenja:

 

Naziv lige da bude Nacionalna liga Srbije

12 klubova

Prvak ide u Visu ligu Srbije

Timovi sa pozicija 2, 3 i 4 idu u plej-of koji igraju sa 9. iz Vise lige, a najbolji iz tog plej-ofa ide u Visu ligu

Dva poslednja tima ispadaju a 10. ide u plej-of (ukoliko ne budete zeleli da pravite 4. rang, sto meni licno nije bitno, vise je da li zelite da se igrate u editoru pitanje, onda nek i 10. ispada a treci rang nek bude poslednji)

Dvanaest timova koji ce biti u Nacionalnoj ligi: Preostali klubovi iz 2. ranga u realnom svetu (Sloga Kraljevo, Sloga PM, Proleter, Bezanija, Jedinstvo Putevi, Timok, Sindjelic, Teleoptik, Radnik Surdulica, BSK Borca, Dolina i Indjija)

 

--------------------------------

 

Ukoliko neko zeli da pravi i 4. rang nek se obrati, ali ukljucuje regionalnu podelu pa ne znam koliko biste bili zainteresovani, inace su mi prioritet ova prva tri ranga u koje bih dodao jos neke sitnice ali to bih vam rekao kada bi neko se odlucio da pocne ovo da pravi.

 

Ljudi pomagajte, mislim da ako neko ovo bude zeleo da napravi, bice dosta zanimljivije za igranje! :) Hvala! :)

 

EDIT: Zaboravih za Kup Srbije da napisem sve sto treba, ali to moze i kada se neko zapravo odluci da radi ovo :)

Edited by Necinho™
Link to comment
Share on other sites

složit ću ti ja to (do regionalizacije) sigurno za vikend. tako da slobodno napišeš i te ostale sitnice i kup, i ako hoćeš datume (ili bar mjesece) početka, završetka liga i rundi u kupu i playoffovima. i pravila (ograničenja stranaca, mladih igrača, posudbi i sl.), datume transfer rokova i sekvence žutih kartona itd itd. ova pravila mogu biti različita za različite rangove, kup i sl. kad je moguće dovodit free igrače, mogu li trial igrati službene utakmice, treba li bosmanovo pravilo (ono 6 mjeseci prije isteka ugovora)...

Link to comment
Share on other sites

složit ću ti ja to (do regionalizacije) sigurno za vikend. tako da slobodno napišeš i te ostale sitnice i kup, i ako hoćeš datume (ili bar mjesece) početka, završetka liga i rundi u kupu i playoffovima. i pravila (ograničenja stranaca, mladih igrača, posudbi i sl.), datume transfer rokova i sekvence žutih kartona itd itd. ova pravila mogu biti različita za različite rangove, kup i sl. kad je moguće dovodit free igrače, mogu li trial igrati službene utakmice, treba li bosmanovo pravilo (ono 6 mjeseci prije isteka ugovora)...

 

Samo je bitno da se svi ovi plej-ofi igraju kao turniri, samo jedan mec, kao sto se igraju u Engleskoj, i da se igraju u petom mesecu, ali tamo pred kraj tog meseca kada se sve vec zavrsi.

 

Superliga Srbije

 

25 igraca po timu se registruje, 7 izmena na utakmicama, u prvih 18 igraca (11+izmene) moze da bude do 7 stranaca, do 5 pozajmljenih igraca u timu po sezoni, trial igraci nemaju prava nastupa u takmicenjima, transfer rokovi su isti kao u Evropi, 01.07. do 31.08. i 01.01 do 01.02. Sto se tice sekvenci kartona, neka bude 4,7,9,11,13 ako ima, ako nema nesto slicno odaberi. Igra se cetvorokruzni sistem sto znaci 36 utakmica po sezoni, takmicenje neka pocinje sredinom 8. meseca a zavrsava se sredinom 5. meseca, pauza neka bude od sredine 12. meseca do kraja 1. meseca, sto znaci pocetak prolecnog dela prvog vikenda drugog meseca. free igraci mogu uvek da se dovode, a bosmanovo pravilo neka se koristi. termini odigravanja neka budu sledeca:

 

Petak, 20.30 - jedan mec TV (ovde mogu i manji timovi da igraju, jer ce veci u slucaju plasmana u Evropu biti u nemogucnosti)

Subota 16.00 - tri meca (jedan mec TV)

Nedelja 20.30 - jedan mec TV

 

Nagrade neka budu finansijske za svaki tim sledece:

 

1. - 3.000.000 evra

2. - 2.500.000

3. - 2.250.000

4. - 2.000.000

5. - 1.500.000

6. - 1.250.000

7. - 1.000.000

8. - 750.000

9. - 600.000

10. - 400.000

 

Kup Srbije

 

Ucestvuju 32 tima iz prva tri ranga i zreb je potpuno otvoren, sto znaci da svako moze sa svakim da se sastane od samog starta, bez obzira na jacinu timova. Igra se jedna utakmica do polufinala a ako je nereseno, onda se ide u produzetke pa onda penale. Polufinale se igra na dva meca, kao u nokaut-fazi evropskih takmicenja, racuna se gol u gostima, ako i tada bude nereseno, produzeci pa penali. Termini su prva faza u oktobru, druga faza (1/8 finala) je u novembru a na pocetku decembra je 1/4 finale. Polufinala su u martu sa razlikom od 2-3 nedelje izmedju prvog i drugog meca. Finale je pocetkom maja. Pravila za strance su ista kao u Superligi, a sto se tice kartona, sekvenca je 2,4,6,8...

 

Nagrade finansijske su sledece:

 

Osvajac - 1.000.000 evra

Finalista - 750.000

Polufinalisti - 500.000

Cetvrtfinalisti - 300.000

Porazeni u 2. kolu (1/8 finala) - 150.000

Porazeni u 1. kolu (1/16 finala) - 75.000

 

Visa liga Srbije

 

(sve je skoro isto kao za Superligu, samo je izmena sa strancima)

25 igraca po timu se registruje, 7 izmena na utakmicama, u prvih 18 igraca (11+izmene) moze da bude do 5 stranaca, do 5 pozajmljenih igraca u timu po sezoni, trial igraci nemaju prava nastupa u takmicenjima, transfer rokovi su isti kao u Evropi, 01.07. do 31.08. i 01.01 do 01.02. Sto se tice sekvenci kartona, neka bude 4,7,9,11,13 ako ima, ako nema nesto slicno odaberi. Igra se cetvorokruzni sistem sto znaci 36 utakmica po sezoni, takmicenje neka pocinje sredinom 8. meseca a zavrsava se sredinom 5. meseca, pauza neka bude od sredine 12. meseca do kraja 1. meseca, sto znaci pocetak prolecnog dela prvog vikenda drugog meseca. free igraci mogu uvek da se dovode, a bosmanovo pravilo neka se koristi. termini odigravanja neka budu sledeca:

 

Subota, 16.00 - tri meca

Subota 20.30 - jedan mec TV

Nedelja 16.00 - jedan mec TV

 

Nagrade neka budu finansijske za svaki tim sledece:

 

1. - 1.000.000 evra

2. - 800.000

3. - 650.000

4. - 500.000

5. - 350.000

6. - 275.000

7. - 225.000

8. - 150.000

9. - 100.000

10. - 75.000

 

Nacionalna liga Srbije

 

(sve je skoro isto kao za Visu ligu, samo je izmena sa strancima)

25 igraca po timu se registruje, 7 izmena na utakmicama, u prvih 18 igraca (11+izmene) moze da bude do 3 stranca, do 5 pozajmljenih igraca u timu po sezoni, trial igraci nemaju prava nastupa u takmicenjima, transfer rokovi su isti kao u Evropi, 01.07. do 31.08. i 01.01 do 01.02. Sto se tice sekvenci kartona, neka bude 4,7,9,11,13 ako ima, ako nema nesto slicno odaberi. Igra se trokruzni sistem sto znaci 33 utakmice po sezoni, takmicenje neka pocinje sredinom 8. meseca a zavrsava se sredinom 5. meseca, pauza neka bude od sredine 12. meseca do kraja 1. meseca, sto znaci pocetak prolecnog dela prvog vikenda drugog meseca. free igraci mogu uvek da se dovode, a bosmanovo pravilo neka se koristi. termini odigravanja neka budu sledeca:

 

Subota, 16.00 - tri meca

Nedelja, 16.00 - dva meca

Ponedeljak 20.30 - jedan mec TV

 

Nagrade neka budu finansijske za svaki tim sledece:

 

1. - 350.000 evra

2. - 315.000

3. - 275.000

4. - 225.000

5. - 200.000

6. - 150.000

7. - 125.000

8. - 100.000

9. - 75.000

10. - 60.000

11. - 45.000

12. - 30.000

 

Superkup Srbije

 

Ja bih voleo da se igra u inostranstvu, ali znam da to editor ne dozvoljava, neka se inace igra na neutralnom terenu u drugom delu 12. meseca, kada je pauza u prvenstvima, 90 min+produzeci+penali, termin subota 20.30 TV prenos. Nagrada za pobednika je 350.000 evra a za porazenog je 200.000 evra. Sva ostala pravila su ista kao i u Superligi, naravno igraju pobednik Kupa Srbije i pobednik Superlige, ako neko osvoji oba trofeja, protivnik mu je 2. sa tabele lige.

 

Ja mislim da sam ti sve najbitnije stavio, nisam siguran, ti proveri ako ti nesto jos fali i slobodno pitaj za sve nedoumice, jer i zelim da sve bude detaljno i lepo odradjeno :) Hvala u svakom slucaju...

Link to comment
Share on other sites

samo još 2 stvari da razjasnimo

 

1. playoffovi (shvatio sam da su na 1 utakmicu) i runde kupa na jednu utakmicu. di se igraju? neutral il je domaćin home team?

2. superkup mislim da bi čak i moglo da se igra vani. koje te zemlje ili stadioni zanimaju? uvijek u istim ili rotacija između zemalja

Link to comment
Share on other sites

samo još 2 stvari da razjasnimo

 

1. playoffovi (shvatio sam da su na 1 utakmicu) i runde kupa na jednu utakmicu. di se igraju? neutral il je domaćin home team?

2. superkup mislim da bi čak i moglo da se igra vani. koje te zemlje ili stadioni zanimaju? uvijek u istim ili rotacija između zemalja

 

nadam se da nisi poceo da pravis, sada sam video da si ovo pisao...ispostavilo se da moj dobar drug ipak nekako ima editor (ne znam ni ja kako), pa cu preko njega srediti, da ne moras da se mucis :) i izvini ako sam te cimao nepotrebno, postavicu na kraju opis svega sto je uradjeno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |