Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Football Story


josipzg
 Share

Recommended Posts

Odrastao sam u Brazilu.Naravno kao i svaki dječak natjeravao sam loptu ulicom

cijeli dan.Za školu nisam mario,bar ne previše,igrao sam u lokalnom Sao-u Sebastiao-u

Nepoznat klub ali brazilcima poznat po tome što je jednom osvojio naslov prvaka druge lige

San mi je bio igrati kao Zico.Pele je svima bio veliki uzor ali za mene cilj da imam barem malo magije u nogama kao Zico nikad se nije ispunio.Za mene bio je apsolutni kralj nogometne igre

Svoju priču počinjem kao pomoćni trener u lokalnom trećeligašu Madureira-i

Jednom prilikom šef Gama javio da je zadržan u bolnici zbog problema sa srcem.

Naravno cijela ekipa kao i ja bili smo zatečeni ali to popodne igrali smo protiv Treze-a

Trebali smo bod kako bi ostali u ligi.Naravno nisam mijenjao početni sastav,osim što sam umjesto s jednim krenuo s 2 napadača.Lenny i Vitinho zabili su 2 gola u posljednjih 10 minuta i priuštili nam pobjedu od 2-0 i ostanak u trećoj ligi.Nedugo nakon toga dobio sam pismo uprave u kojem dobivam otkaz zbog navodnog nepoštivanja trenera i uprave.

Bio sam zatečen ali to mi je otvorili oči,u klubu me nisu cijenili kao čovjeka bio sam samo pomoćni trener,nije njima stalo do rezultata a kamoli do navijača

 

Sve me to pogodilo,ostao sam razočaran radio sam tamo već 5 godina a na kraju šikaniraju me kao psa i to preko pisma.Ali odlučio sam da ću krenuti u europu,ne danas ni sutra već za par mjeseci dok se sve slegne,imam prijatelja u Estoniji nadam se da će mi on pomoći...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na aerodromu sam se pozdravio s majkom,oca ionako nije bilo briga.Djevojka je ostala u Brazilu.Kad sam sletio u Gruziju gdje me Xisco čekao (moj prijatelj iz djetinjstva) prvo pitanje je bilo zašto nismo u Estoniji,makar za mene i ovo je dobro za početak a ionako nisam znao gdje sam.

Nakon što mi je ispričao da njegov sin igra u Dinamu iz Tibilsija i da je jedan klub iz gruzijske prve lige zainteresiran za moje usluge bio sam presretan.Navodno riječ je o FC Zestafoni-u,rekao mi je da sutra u 09:00 odem gore u upravu i da ponesem životopis,auto će me također čekati pred hotelom.

Brinuo sam se zbog životopisa,nisam imao nikakvog iskustva osim te treće lige.Ali vidjet ćemo kako će to sutra proći.

 

 

 

 

 

Probudio sam se,bilo je 08:45 auto je već trubio a po mojoj pretpostavci vozač mi je psovao sve čeg se mogao sjetiti.Ali nije bitno,spremio sam se na brzinu i ušao a vozač je bez pitanja nagazio do kraja kao da je pretpostavio da ću zakasniti.Cijelim putem imao sam neki loš predosjećaj,a kad sam izlazio iz automobila zahvaljujući se vozaču na ne baš tečnom engleskom vidio sam da imam i mobitel i novčanik i fascikl ali unutra nema životopisa.Krasno prvi ozbiljniji intervju a ja sam zaboravio najvažniju stvar.Kad sam ušao u prostorije kluba tajnica se činila jako ljubazna,dovela me do direktora kluba,njegovo ime bilo je Davit Abashize,on me potom doveo do šefa kluba Ilia-e Kokaia-a. Nakon upoznavanja rekao je da je zadovoljan viđenim na utakmici protiv Treze-a i da sam novi trener Zestafoni-a,vijest je već objavljen i na web stranici!??! Od mene nije očekivao ništa,rekao je da želi sredinu tablice,a vođenje momčadi i stil igre prepušta meni u potpunosti.

Dali je moguće da ima toliko povjerenje u čovjeka kojeg vidi prvi puta u životu?

Nije mi bilo jasno što se događa,dali se čovjek šali sa mnom ili je ovo skrivena kamera.

Ozbiljnim glasom rekao je da je sutrašnji prvi trening u 08:00 ujutro ali umjesto treninga bit će organizirano upoznavanje ekipe.Dan za mene nije mogao bolje završiti,naravno sutra ću se zahvaliti i Xiscou a do sutrašnjeg nastavka priče odmorite,čitamo se uskoro..

 

 

 

ALEX MOREIRA IS THE HEAD COACH OF FC ZESTAFONI

 

 

New coaches of FC “Zestafoni” were presented on the David Abashidze stadium. 28-year-old Alex Moreira from Brazil is a new Head Coach of the club. Last time he has worked for Madurerira from Brazil. The Brazilian coach has worked for 2 clubs in his career. He has no titles,unexperianced but very young and prospective coach signed the deal until the and of the season

 

Moreira will have two assistants: Nebojsa Topalov from Serbia and Levan Bajelidze, former coach of “Sioni” Bolnisi. Tamaz Odikadze remains as a goalkeeping coach.

 

32-year-old Giorgi Adamia and 31-year-old left defender Ilia Kandelaki are practicing in “Zestafoni”. Contract has not been signed up with them yet but it is just matter of time - they will play for “Zestafoni”.

 

Last time Adamia and Kandelaki played for “Inter” Baku. FC “Zestafoni” will have other new players but they are not known yet

Ilia Nanobashvili, www.worldsport.ge

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FC ZESTAFONI

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/db/FC_Zestafoni_Logo.png

 

FC Zestafoni službeno je osnovan 2004.

Prije toga u rzdoblju od 1937. do 1989. nosili su naziv FC METALURGI ZESTAFONI

Kraj 20. i početak 21. stoljeća donijeli su velike promjene u klubu,prvo se naravno krenulo sam promijenom imena pa se tako od 2004. godine klub službeno naziv FC ZESTAFONI

FC Zestafoni se od svog nastanka natječe u najjačoj ligi Estonije Umaglesi Liga

Od početka sudjelovanja u prvoj ligi uvijek su bili u top 5 momčadi.

U sezoni 2010/11 osvojili su i svoj prvi a sezonu kasnije i drugi naslov prvaka zemlje.

U europi u prvoj sezoni došli su do trećeg pretkola EUROPA LEAGUE i odmah se oprostili...

Dok su sezonu poslije nakon ispadanja u 3.pretkolu CHAMPIONS LEAGUE ispali i u playoffu EUROPA LEAGUE.

Sezone 2007/08. osvojili su svoj jedini kup Estonije,dok su u sezoni 2011/12. bili drugi,te nisu uspjeli osvojiti i prvenstvo i kup.

Sezone 2012./13 bili su 5. i ispali su u 2.pretkolu CHAMPIONS LEAGUE

Klub je još od 2007.aktivan u europi ali ništa značajnije od ispadanja odmah na početku nisu ostvarili.

Inače zanimljivo je saznati da se FC Zestaponi nalazi jedno mjesto (235) iznad Slaven Belupa (236) na najnovijoj UEFA-inoj klupskoj rang listi

Zanimljiv je podatak i to da je u razdoblju od 2004. godine do danas klub promijeno samo 10 trenera uključujući i Moreira-u

 

Stadion kluba je David Abashidze Stadium a ovo mu je glavna tribina:

http://www.fczestafoni.ge/Stadium/fotos/IMG_4014.JPG

 

 

 

Inače prima 8000 ljudi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logično je zaključiti da je klub iz grada Zestafonia koji se smjestio na zapadnom djelu Gruzije

Inače Zestaphoni kako se grad službeno naziva je administrativni centar okruga Zestafoni.

Broji 76,208 stanovnika broj iz popisa stanovništva 2006.godine

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/df/Flag_of_Zestafoni_Municipality.svg/100px-Flag_of_Zestafoni_Municipality.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Zestafonis_gerbi.jpg/100px-Zestafonis_gerbi.jpg

 

Dvije slike iznad su zastava i grb grada.

Još malo slika grada:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/Zestafoni.jpg

 

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/81987663.jpg

 

 

 

 

 

 

Došao je i taj prvi radni dan mene kao novog trenera FC Zestafoni-a.Jutarnji trening je kasnio zbog mog upoznavanja s igračima.Prije ulaska u svlačionicu progutao sam veliku knedlu ali kad sam ušao svi igrači su ustali i počeli pljeskati. Nisam mogao poželjeti topliju dobrodošlicu.Poslije međusobnog predstavljanja vidio sam da u momčadi ima starijih igrača i od mene.Sa ekipom sam otvoreno porazgovarao.

Naš krajnji cilj bio je pokušati se kvalificirati u europu narodne sezone,makar neki se nisu odmah složili samnom,ali pokazao sam odmah da želim autoritet u svojoj svlačionici izbacivanjem nekog klinca koji se nije ni presvukao,jednostavno potjerao sam ga s treninga makar sam se poslije morao objašnjavati šefu jer navodono taj isti klinac je sin nekog kvazi direktora u upravi...

Napokon je počeo prvi trening pod mojim vodstvom.

Uglavnom igračima sam pokušao dokučiti moju ideju nove formacije i mislim da je to prošlo dosta uspješno bez obzira na moje (ne)znanje engleskog jezika.

Uočio sam par boljih pojedinaca,ali nogomet čini jedna cijelina tako da u klubu ne tražim heroje.

 

 

 

 

 

 

10 DANA KASNIJE...

 

Nakon puno neprospavanih noći odlučio sam da ću neke igrače ipak slati na posudbu bez obzira što sam se odmah pri dolasku odlučio da neće biti odlazaka.

 

S ovim ću kadrom krenuti u moju prvu profesionalnu sezonu

Naravno sastav je prikazan i sa

pojačanjima.

 

 

 

GOLMANI

 

 

 

 

 

 

 

OBRANA

 

 

 

 

 

 

VEZA

 

 

 

 

 

 

NAPAD

 

 

 

 

 

 

 

PAŽNJA KLIKOM NA SS OTVARA SE STATUS IGRAČA

Edited by josipzg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pratim, malo si požurio sa reportima, čak tri za kratko vrijeme...

 

Pa s obzirom da sam dogurao do treće sezone i pišem karijeru i na drugom forumu u pravu si da sam požurio,ali htio sam vas upoznati sa ekipom :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |