Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Romantizam i Renesansa


Dino151
 Share

Recommended Posts

Prvo moram priznati da pišem ovo iz čiste radoznalosti, ne mogu vam obećati da će karijera trajati mjesecima, niti da neću dobiti otkaz u prvim kolima, ne mogu vam obećati ni da će me motivacija držati jednako kroz dulji period, ali dok me drži, nadam se da ćete moći uživati u potrošenim minutama prateći ovu karijeru.

 

Možda vas naziv asocira na karijeru iz prošle godine: "Kao u Snu", koja je pobrala dobre kritike javnosti, ovaj puta će biti slično, ali ne isto jer ovaj klub nema ni upola takve reference kao što je Southamtpon.

 

Budem se trudio pronaći neke zanimljive detalje koji će vas privući, možda neke zanimljive transfere, ili nešto treće.

 

Neke stvari se neće mjenjati, kao što je ovaj font, niti naziv managera, kao ni stil igranja, pa kud me to dovelo, to se neće mjenjati. Klub će biti drugačiji, mnogima obražen.

 

Jedna slika, tisuću riječi....

 

 

 

http://i.imgur.com/Q2nNQZc.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam momci na obećavajućim komentarima. Imate lajk od mene. Drugi dio krećemo malo drugačije:

 

Teorija dobrih početaka

 

Ulomak iz knjige: "Zagreb i ja"

 

Konačno sam tu. Vlak me vozio od dalekog Munchena, sve do mog, Zagreba. Pri samom ulasku vidim da je nešto čudno, neka loša klima odiše mojim inače veselim gradom.

 

Nakon odlaska sa stanice, odlučio sam se proštetati gradom, trgom Bana Jelačića, i onim sitnim ulicama koje su mi svaki puta pokazivale nešto novo, i nešto drugo. U zraku se čuo neki čudni "dišpet", na ulici se prodavao kulen i pršut, načuo sam i gange, a u lokalnom bircu danas svira Klapa s Mora, uz pratnju tamburica, ništa mi nije bilo jasno.

 

 

 

http://i.imgur.com/IAfO1N5.jpg

 

Odgovore odlučim potražiti u lokalnom bircu u kojem sam često znao naići, kažem, ma možda sretnem nekog starog priijatelja.. U kutku vidim starog, u očima nesretnog deda Jožu, poklonika starog Dinama, Cibone, Badela i ostalog što je uveseljavalo stari Zagreb. Odlučim ga priupitati: "Pa deda, da li možete reći što se događa?", tmurnog lica i hladnog pogleda kaže mi: E moj dečec, "Zagreb naš više ni kak je bio, u moj vreme".. Objasnim ja njemu da me dugo nije bilo u gradu, i pitam ga što se promjenilo, pritom misleći ma sigurno on zna.

Nije bio riječit, rekao je samo: "Sinek, sve je manje naš Zagrepčanaca, dolaze ljudi iz svih krajeva Hrvatske, a naši mladi odlaze"; pokušao sam ga utješiti, nije išlo. Čekao sam pravi trenutak da ga pitam, o njegovoj najvećoj strasti, nogometu naravno.

Deda je shvatio kako preko puta sebe ima osobu koju zanima puno toga, ali i ima osobu koja ne zna previše događanja u zadnje vrijeme, pa je odgovorio ovako:

"Ja ne znam odaklem da počnem, već par godina nemamo naš stari Dinamo, mafija u svakom klubu, a najveća radost u gradu je hokej, tu ti viš da nešto ne štima"...

 

Sa stihom stare pjesme: "Pariz nema kaj ti imaš, jer si lijep i jer si naš", završiti ćemo ulomak, koji je naravno izmišljen kao i imena.

 

Ali nažalost stvarnost nije izmišljena, što više, prilično je istinita i tužna za sve poklonike nogometa, pa i košarke.

 

Dosta o samom Zagrebu, mada taj grad ima veze u svemu u ovoj karijeri.

 

 

 

Izabrao sam klub koji je kao što sam napisao u prvom postu, dosta omražen i ne priznat od strane velikog broja poklonika nogometa u Hrvatskoj, ali klub barem u FM-u, ne treba biti tlaka jednog čovjeka, čovjeka na slici u prvom postu.

 

Zanimljivo da boje naznačene na slici imaju itekako veze sa odabirom kluba, to sam tek skužio kada su krenili vaši komentari, možda već sada znate o čemu se radi.

 

Ako još niste skužili, pogledajte sliku ispod:

 

 

http://i.imgur.com/5dgw8gw.png

 

 

Članovi iz Hrvatske vjerujem da znaju sve, ali oni koji toliko ne prate Hrvatski nogomet, vjerujem da će sa guštom pročitati idući post u kojem ću pisati o samom klubu, ciljevima i tako, ma znate već..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Hvala opet na komentarima. Ovaj report će sadržavati moj početak, ali i upoznavanje tematike sa članovima koji baš ne prate zbivanja u hr. nogometu.

 

http://i.imgur.com/FbWu1QT.png

 

Bijelo- plavo, da.

 

Podružnica, filijala, feeder klub, Dinamo 2, b ekipa, sve je to danas Lokomotiva i od tog nećemo bježati.

 

Klub koji je nastao 1914. , u svojoj povijesti je napravio gotovo ništa, više puta su mjenjali ime kluba (smijeh za zlobnike)

 

Wikipedia:

 

Željezničarski športski klub "Victoria"

1. svibnja 1914.1919.

) Športski klub "Željezničar" (

1919.- ljeto1941

Hrvatski željezničarski športski klub "HŽŠK" (

ljeto 1941. - 1945.

Fizkulturno društvo "Lokomotiva"

1945.1946.

Fizkulturno društvo "Crvena Lokomotiva" (sezona

1946./47.)

 

Nije baš ništa, malo sam okrutno napisao, najveći rezultat iz daljnje povijesti je 3. mjesto u Jugoligi davne 1952.

 

Wikipedia:

 

Sezone u 1. ligi Jugoslavije:

1947./48. - 4. mjesto

1948./49. - 8. mjesto

1950. - 8. mjesto

1951. - 6. mjesto

1952. - 3. mjesto

1952./53. - 8. mjesto

1953./54. - 11. mjesto

1954./55. - 14. mjesto (ispao iz lige)

1956./57. - 14. mjesto (ispao iz lige)

 

 

E sada, dolazimo do onog bitnog, klub se taborio godinama, desetljećima po županijskim, zonskim, regionalnim ligama, sve pakta sa.. E taj dio znate, ali za svaki slučaj da vam ponovo napišem.

 

Prije nekih 10-tak godina tada Dinamo, koji je povratio ime, nedugo zatim u dogovoru, prave pakt o tome da će Dinamo imati neslužbeni B tim, koji će polako rasti sve dok ne dođe do range "barem do Dinama".

 

Dinamo je prije toga svoje igrače slao po Inkeru, Zrinskom, Croatii Sesvete, i ostalim Zagrebačkim klubovima, ali to je većinom bilo jednosezonske posudbe jednog- dva igrača po sezoni.

 

Do tada, Lokomotiva je imala solidnu ekipu, igrala po trećoj ligi, na stadionu Kajzerica (znate veliki Dinamov plan o Plavom Vulkanu na Kajzerici), dok nisu preselili dok "starijeg" brata na Maksimir.

 

U sezoni 2006/07 dolazi do velikog preloma u dogovoru, Lokomotiva ispada u 4. ligu, godinu dana se vraća, sve ostalo je povijest, do sada...

 

Neki od poznatih igrača koji su se profilirali u odnosu ova dva kluba su: Andrej Kramarić, Domagoj Antolić, Josip Pivarić, Arijan Ademi, Frano Mlinar, Ivan Kelava, Tomislav Barbarić i drugi.

Kako bi vama objasnio iz drugih zemalja: U Dinamu su uvijek igrali, dobivali šanse najveći talenti, dok su u Lokose se selili igrači koji imaju potencijal, ali ih nije sigurno ubacivati u Dinamu, tako da recimo Alen Halilović, Mateo Kovačić nisu vidjeli Lokomotivu.

 

U odnosu dvaju kluba bilo je i u trenerskom dijelu: Tako je obje klupe vodio Kruno xxx Jurčić, Marijo Tot, a i Tomica Ivković polako polaže za Ferrarri.

 

Što kaže FM na to?

 

http://i.imgur.com/HkpTtAk.png

 

 

Dinamo Lokomotivi može slati igrače po želji, ali ih Lokomotiva ne mora prihvatiti, Dinamo može poslati ponudu, ali barem prema mojim iskustvima, ponuda nije automatski prihvaćena, budete vidjeti u nastavku na primjeru.

Ono što je zanimljivo, da Lokomotiva može uzimati igrače Dinamo po niskim cijenama, budete vidjeti koga sam im uzeo.

:D

 

Početak

 

Prije nego što krenem vam pisati kako sam krenuo u ovaj slobodno mogu reći izazov, par stvari o načinu kako budem igrao i čega se budem držao.

  • Skupih transfere neće biti
  • Davanje prilike mladim igračima, i našim, ne samo juniorima
  • Ulaganje u objekte za mlade i treninge
  • Napraviti ono što Dinamo nije, a to je klub koji će izvoditi ne samo supertalentirane klince, nego i one manje talentirane u jake klubove
  • Rezultat neće biti na prvom mjestu
  • U klubu želim imati što više klinaca s područja Zagreba
  • Povratak publike na stadion
  • Dugoročan save u kojem su Lokosi najveći hrvatski klub

Taktički dio

 

http://i.imgur.com/cHzrBFA.png

 

Otprilike na slici imate sve što treba biti istaknuto:

 

Cilj je igrati što realnije, tako igra Ivkovićeva Lokomotiva, disciplina, 4-5-1, svi iza lopte, i na kontre, puno igraju preko krila, puno lopti u prostor.

To se ne bi trebalo mjenjati puno, možda neke preinake premještajući krilne vezne na skroz krilne pozicije, ili malo ofanzivnija varijnanta 4-2-3-1 bez DMC igrača.

 

Igrački dio

 

Prilično kvalitetan kadar me dočekao:

 

Golmani Picak i Šarlija

Desni bočni: Gorupec i Matas

Lijevi: Musa i Bručić

Stoperi: Mesarić, Barbarić, Samateh, Puljić

Zadnji vezni: Chago i Mrzljak

Desno krilo: Šitum, Pjaca

Lijevo: Mišić, Šovšić

Centralni vezni: Trebotić, Pavičić, Špehar, Miskić

Napadači: Budimir, Lendrić, Cabraja

 

Puno u20 reprezentativaca, koji su bili na SP u Turskoj, strašno puno nadarenih igrača, uz par iskusnih, i par provjerenih HNL igrača (Lendrić, Budimir, Trebotić, Barbarić, Šovšić), i što je najvažnije, imam kostur ekipe:

Picak- Gorupec- Mrzljak- Pjaca, oni su pod ugovorom moji igrači, i....(ma pogledajte sliku ispod)

 

Slika je kao spojler za idući nastavak..

 

 

http://i.imgur.com/GJSwY0e.png

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Pravo osvježenje za ovaj dio. Odličan izbor kluba, pretpostavljao sam da je u pitanju grad Zagreb, ispostavilo se da je klub Lokomotiva. :D Odličan uvod, podsjeća na priču, što je i dobro jer je tako na početku zanimljivije. Dobra taktika, stil pisanja, samo nastavi, prati se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam opet na vašem vremenu i komentarima, to mi daje dodatnu volju za igranjem, također i preko 600 pogleda u samo dva dana, nadam se da ću vam se odužiti i ovim reportom i reportima koji dolaze.

 

http://i.imgur.com/J6ogwGY.jpg

 

 

Prvo da podsjetimo prošlog reporta:

 

Odbijena ponuda za Pjacu

Formacija 4-5-1

Zadovoljstvo sastavom

 

U ovom reportu budete vidjeli moje ciljeve za ovu sezonu, transfere i pripreme.

 

Transferi

 

http://i.imgur.com/dq8rRof.png

 

U samom ovu vam neću ni pisati kako nisam imao novaca za ništa, bilanca jedva nekih 20k funti, nedovoljno čak ni za Boška Balabana.

Prvo sam se htio riješiti Martinca, Peke, i trećeg golmana Bošnjaka. Naravno, nije bilo ponuda, Peko je na kraju ipak napustio klub, bilo kakva odšteta bila je dobra.

Ono što nisam planirao, je odlazak kapetana Mesarića, ozbirom na neku realnost da bolju ponudu neću nikada dobiti, i da on nije nekakav kalibar braniča, odlučio sam ga prodati ipak.

Kao zamjena, stigao je

Biliškov, čovjek koji je sezonama igrao po Njemačkoj. Iskusan čovjek treba biti u svakome redu.

 

Pošto sam scoutirao sve moguće Dinamove igrače, tražio sam one sa rubrikom free, i našao njega.

Robert Murić, pisao vam već u drugim temama što mislim o njemu, dečko je mislim veći talent i od Halilovića, ali nikako da dobije priliku u seniorima Dinama, ja sam to odlučio promjeniti. Uz njega, je došao Biljan, koji će zamjeniti Trebotića kada za to dođe vrijeme, do tad, neka se kali.

Ostali transferi nisu vrijedni spomena, poslije sam uzeo za 1,5k eura dvojicu mladih Hrvata iz Austrije, nemam što izgubiti sa njima.

 

Analiza Mercata:

 

Nije bilo previše promjena, zapravo, dvije promjene, desno krilo za desno krilo, i stoper za stopera, zarađeno je 100k, i to je dobro, novci nam trebaju.

 

Pripreme

 

http://i.imgur.com/8sZhjg3.jpg

....

 

 

Nije bilo previše vremena za razmišljanje, odigrali smo samo dvije prijateljske utakmice, protiv solidnog Mosora, i slabog niželigaša.

U tim utakmicama mi se isprofilirao prvi sastav, ali sam i vidio gdje griješim.

Ono što nije dobro, ekipa je neuigrana, praktički se od ove godine gradi, valjda će to rezultatski moći da se podnese u godini koja slijedi.

Treća prijateljska je bila poslije, u tjednom terminu između ligaških susreta.

 

Mosor- Lokomotiva 0-6

 

http://i.imgur.com/3o1QTBv.png

 

 

Ciljevi

 

MAX TV HNL

 

Realni cilj:

Realni cilj bi bio sredina tablice, znači od 5-7 mjesta, obzirom na kvalitetu mladost ekipe, to su nam i mediji predviđali (7. mjesto)

Moj cilj:

Glavni cilj je borba za Europu, i mislim da to možemo, znači 3-4 mjesto, ili kroz kup. Mada, to neće možda biti problem u prvom dijelu sezone, ali u drugom vjerovatno bude. Ekipa nam nije i neće biti konzistentna, i igrati ćemo promjenjivim ritmom, ako to prebrodimo, pred nama su velike stvari.

 

Hrvatski nacionalni kup

 

Realni cilj:

Realni cilj je prolazak među 8 najboljih, znači 1/4 finale, što vjerujem da možemo.

Moj cilj:

U RL su prošle godine bili u finalu, izborili Europu, ove godine to neću nametati, ali mi je cilj uđi među 4, ali mi kup nikako nije ispred lige.

 

Euroliga

 

Realni cilj:

Krećemo od 2. kola, nismo nositelji, i cilj bi bio makar dobiti kod kuće, pa probati tako iznenaditi, i sve ovisi o ždrijebu, ako se poklopi, možemo dalje.

Moj cilj:

Cilj je proći prvu prepreku, pa onda ako bude šanse za nešto više.

 

 

Za one koji žele znati više...

  • Chago kapetan ekipe
  • U RL Lokomotiva zapravo ne bi trebala igrati Kup, pošto su ispali u regionalnom dijelu
  • U ekipi je trenutno 8 igrača iz Dinama
  • Odbijene su sve ponude za Marka Pjacu
  • Oliver Neuville postao Scout Lokomotive

 

Toliko za večeras, pratite i dalje ovu karijeru, do pisanja..

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Slijedi ono pravo...

 

Pripreme su završile, treninzi valjda usavršeni, igra sređena, koliko-toliko.

U prvom kolu ove godine jače HNL čekao nas je uvijek neugodni HD, Hrvatski Dragovoljac, povratnik u prvu ligu, i klub sa velikim ambicijama i ove godine.

 

http://i.imgur.com/bNV1KCG.jpg

 

 

 

U Sigetu, pred nešto više od 1k ljudi, pod suđenjem Alena Gereka, dočekali smo konačno početak lige i šansu da se dokažemo.

 

Analiza prije utakmice:

 

Pred sam polazak u Siget, nisam puno razmišljao o rezultatu koji nas tamo očekuje, više sam pažnju usmjerio na način koji ćemo igrati.

Pisao sam, ekipa je neiugrana, i puno njih po prvi puta igra seniorski nogomet prve lige. Svaka čast što su bili najbolji juniori u državi, ili igrači nižih liga, ovo je ipak korak, dva više.

 

Bojao sam se lošeg početka, poraz bi značio veliko razočaranje, ozbirom da slijedi i susret u Euroligi koji nam donosi solidnu količinu novca.

Bio bi zadovoljan s bodom.

 

I tako i bi.

 

http://i.imgur.com/iJoCawG.png

 

Analiza poslije utakmice:

 

Dva gola iz prekida, prve stative i realno loš nogomet, nedovoljan za ekipe koje igraju u prvoj, najjačoj ligi države.

 

Utakmicu je komentirao Ivica Blažicko, nasmijani čovjek skroz desno na slici.

 

http://i.imgur.com/ntrXtS7.jpg

 

"Gledali smo vrlo lijep nogomet Zagrebačkih klubova, u kojem je ipak najpravednije da su protivnici podijeliti bodove.

Vidjeli smo pregršt prilika, i dva prelijepa gola iz kornera naših Zagorskih španera. Siguran sam da će u dogledno vrijeme i jedna i druga ekipa ponuditi puno reprezentivaca koji će nositi Hrvatsku reprezentaciju.

Toliko sa komentatorskog mjesta."

 

Za one koji žele znati više:

  • Lokomotiva odbila Charisteas
  • U Euroligi protiv Čelika iz Nikšić
  • Ozlijedio se Ante Budimir na 4 mjeseca
  • Tomislav Barbarić novi dokapetan

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Olie Neuville

Jos dok je na SportKlubu bila Cvajta, pa sam uzivao gledajuci njega i KZJ te igraca sa vjerovatno najboljim sutom iz daljine u istoriji ove igre, Sumaila Kulibali.

 

Sretno i dalje, Celik ces proci. A zasto Barbarica za zamjenika kapitena? Ja ga se sjecam iz Dinama kao jako loseg fudbalera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |