Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Želim u novom Football Manageru..


Dino151
 Share

Recommended Posts

cijena igrača na transfermarktu ima utjecaja na cijenu igrača ali ne veliku. Daje samo uvid koliko otprilike vrijedi igrač a sad klub koji kupuje daje ponudu a matični klub daje prodajnu cijenu na osnovu kako taj igrač igra i koliko im je potreban. Krasan primjer ti je Bale... :)

Link to comment
Share on other sites

cijena igrača na transfermarktu ima utjecaja na cijenu igrača ali ne veliku. Daje samo uvid koliko otprilike vrijedi igrač a sad klub koji kupuje daje ponudu a matični klub daje prodajnu cijenu na osnovu kako taj igrač igra i koliko im je potreban. Krasan primjer ti je Bale... :)

Daje mozda tebi uvid koliko igrac vrijedi PO transfermakrtu. Ali nema nikakve veze sa trzisnom cijenom igraca, cijenom po kojoj se igrac prodaje. Ona moze bit ista, manja ili veca od te cijene na transfermarktu.

Link to comment
Share on other sites

Za klubove koji kupuju i prodaju nekog igraca nije mjerilo. Necu vise da se ponavljam koji uslovi moraju da postoje da bi se transfer desio, imate gore par puta ponovljeno. Web stranica nema uticaja na to.

Link to comment
Share on other sites

Ocene igrača daju lokalni researcheri, u tvom primerku konkretno za to su zadužene španske kolege. E sad ukoliko se primete greške i na ocenama

 

Ja imam osjećaj da su zadnje dvije godine u FMu Barcelonini igrači precijenjeni, gotovo je svaki za klasu bolji od Realovog, Bayernovog, a redovno ih oba kluba taru :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bio red da se mladim srpskim igracima i regenima povecaju ocene zbog razloga da Srbija svaki TP da ogroman broj pretalentovanih igraca u Evropu.

Link to comment
Share on other sites

Nije realna mogućnost. Ne možeš povećati ocene svim mladim igračima iz određene zemlje na osnovu nekoliko desetina talentovanih igrača.

Pa i druge nacije imaju talentovane igrače. Onaj koji odskače svakako se primeti i u fm-u.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali Srbija je konstantna u davanju talentovanih mladih igraca.

Jeste, konstanta je. Mene zanima koja drzava ima bolje mlade igrace od Srbije, a da nema tu konstantnost kao Srbija?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo par stvari:

 

- što manje bagova tako da poslije treba i što manje patcheva za ispravit to

- evo možda je glupost ali ja bi to volio vidjet: slavlje igrača i dodjela pehara

- bolji treninzi, mogućnost uigravanja točno određenih akcija, više opcija u prekidima (ponajprije da možemo birat u kojoj će situaciji na koji način izvodit prekid a ne da uvik mora isto)

- bolji editor

- da mogu upisat svoje dosadašnje fm uspjehe pa da nekrećem kao anoniman trener

 

to je sve što se sad mogu sjetit, i naravno kao i obično daljnje poboljšavanje i činjenje ME-a realnijim makar mi je ovaj fm 13 puno bolji od 12-ice...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za editor se definitivno slažem. I za što manje bugova ali to ti je teško malo. Uvijek ima bugova tako da zato i služe update-ovi. Previše ima stvari uprogramiranih i uvijek se neko sranje desi. Jbg i programeri su ljudi... ;)

Šta se mene tiče neka srede da nemoram davat za igrača koji vrijedi 25000 €, 7.5M € facepalm

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za editor se definitivno slažem. I za što manje bugova ali to ti je teško malo. Uvijek ima bugova tako da zato i služe update-ovi. Previše ima stvari uprogramiranih i uvijek se neko sranje desi. Jbg i programeri su ljudi... ;)

Šta se mene tiče neka srede da nemoram davat za igrača koji vrijedi 25000 €, 7.5M € facepalm

 

That´s what I am talking about.

Edited by Bili Tić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koliko za kojeg igrača moraš dat ovisi koliko je taj igrač važan klubu iz kojega ga kupuješ i koliko su bogati, logično da jednom chelseau ne trebaju pare i mogu tražit za igrača kolko oće a recimo hajduku je svaka ponuda dobra samo da zaradi...

 

mene više živcira što je teško prodat igrača u prvoj sezoni osim ako nije neka svijetska klasa...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sada čitam da Handanović bi trebao ostati u Interu ako dođe njegov omiljeni trener vratara iz Udinesea, to bi mogla biti dobra novian u novom FM-u, da igrači recimo traže da klub dovede osobe/trenere s kojim su i prije surađivali..

Link to comment
Share on other sites

1. da naprave jednu veliku pauzu i konsoliduju redove(ako uopste postoje u SI) jer je igra sve losija i losija pocevsi jos od 2007. Ubacuju stalno neke nove stvari koje rade ili slabo ili nikako(da li komentarisati 3d ili ne???) Gameplay je smece a realnost je svedena na 10%. Neko je pre mene rekao ovde da bi bilo dobro da fm izlazi svake 2 godine. ja se u potpunosti slazem sa tim cak mislim da bi 3 godine bio realan period jer nema dovoljno vremena da se popravi iovako smece od igre u svega 6-7 meseci. To je dokaz da je ovde bitan samo novac i da se ova tendencija nikad nece promeniti. Prave igre cekaju po 4-5 godina do sledeceg nastavka jer nece da rizikuju sa izbacivanjem smeca. Na svako pitanje ozbiljnijeg tipa naravno odgovora nema ali bitno je da je "piraterija zabranjena".

 

2. Sto se tice komentara o licencama i problemima vezanim za njih tu stvarno nemam sta da kazem jer je jasno da je lova presudna tako da je dzabe bilo sta vise reci.

 

3. Editor-nema potrebe traziti nikakve promene jer se nece desiti(narocito posle proslogodisnjeg lobiranja od strane velike vecine "postovane" Sigames forum zajednice a videli smo kakve su promene napravili) tako da nam ostaje da prckamo po ostacima kao i uvek. svakako pola stvari iz editora ne rade kako treba tako da nema potrebe da se trude. vise korisnih stvari sam pronasao ja ili neko od nas tako da nam pomoc ne treba

 

4. I onda na kraju ono cuveno pitanje: Da li cete kupiti FM 2014???

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam FM 13 ali verujem da nisu jos pojedine stvari promenili koje nemaju ni u FM 12...Sa vecinom bih se slozio..Ja bih samo dodao nekoliko sitnica..Da ako sam ja selektor reprezentacije neke da mogu u dogovoru sa savezom da podnesem prijavu za organizaciju EP ili SP...Da mogu i ako sam menadzer kluba u dogovoru sa savezom prijavim stadion za finale LS i LE...Ne znam da li je popravljeno u 13 ali u 12 nmg da drzim team meeting kad ja hocu..Ja imam niz od 3 poraza i hocu da popricam sa igracima odem u taj deo i pise da asistent ne vidi potrebu za sastankom -.-

Link to comment
Share on other sites

4. I onda na kraju ono cuveno pitanje: Da li cete kupiti FM 2014???

 

Naravno.

 

Ne slažem se sa tobom uz duže poštovanje. Smatram glupim da recimo izađe FM 14 pa FM 17 ili 18... zašto to? Pa nije sve u gameplayu (match engine).. barem meni nije. Ja igram na 2d i sviđa mi se. Ne koristim grafiku tj retko (slike igrača isključim po defaultu), grbove koristim ponekad kao i skinove. Ali to je to. Neki se čude, ali ja fm ne igram zato što mi treba bolja grafika ili šta već.. ja fm igram jer ga volim.. samo fm igram, u tim sam godinama da me bulšit poput fife i pesa ne zanima i fm ću igrati da bude najgori, najnerealniji.. vidim mnogi se žale, nikako ljudima ugoditi jer uvek će nekom biti loše a fm igrača ima miliona miliona.. šta da ti kažem.. ne mislim direktno protiv tebe.. već generalno protiv kritičara.. igrate li vi fm zbog grafike ili šta? lopta klizi, loši treninzi itd.. ako budu povećavali grafiku i game play uskoro trećina fm igrača neće moći da podrži fm.. kome se ne igra ovo neka ide na fifin menadžer.. tamo možete i decu da pravite.. ;)

Edited by SlobaGrobar
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igram ga i ja ali me nervira konstantno nazadovanje u igri(ili bar ne-napredovanje. Mi svake godine ocekujemo igru koja nece imati bagova koliko je imala prosla a desava se suprotno. Ni meni nije grafika toliko bitna ali konstantna kolicina bagova i gluposti jeste. Jos jedna stvar: reci da je PES bulšit je stvarno neozbiljno-ovde mislim na Sony verziju jer PC verzija jeste :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |