Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako ste dobili vaš kod...


Debeli Ronaldo
 Share

Recommended Posts

Večeras sam četovao sa jednim članom foruma i dotakli smo se teme steam kodova. Tu sam njemu objasnio kakvih sam sve problema imao pa ajde da podelim i sa vama kakav je moj posao xD

 

Surfujući netom u potrazi za cd key šopom koji prihvata novac (koji za divno čudo vredi isto kao i novac nekog ne balkanca :) ) sa moje kartice naletim na jedan koji i cenom i tim što prihvata plaćanje karticom meni odgovara. Online podrška, stalno dostupna, brzo odgovara, sve super :)

Nakon poslatog mejla koliko primeraka fm-a imaju na stanju dobijem sledeći odgovor

Hello,

we have 58 Football Manager 2012 Keys in stock now, but the stock changes in any time.

Zanemariću to što sam ih pitao za FM 13 a ne za FM 12 (koji u tom trenutku a i sada uopšte nemaju u ponudi).

Ok, pomislim. Biće tu dovoljno i za naše potrebe.

Dobijem uplatu za fm, kupim dolare, uplatim na moju karticu, kupim igru, očekujem kod, kad hoćeš malo morgen.

Hello Mr. Milos Jovanovic,

 

unfortunately there were some fraud cases in the form of charge backs in our company lately.

Because of that we ask you to send us your LANDLINE telephone number to verify your order.

Please follow the link and fill the form sheet on our homepage:

 

http://www.xxxxxxxx....

 

Once we receive your telephone number, we will call you within the next 1-24 hours.

We ask for your cooperation to be able to guarantee more safety for buyer and seller.

 

http://www.xxxxxxxx....

Pomislim ja da mnogi imaju tu vrstu telefonske provere, pa što ne bi imali i ovi amerikanci. Međutim klikom na link koji treba da mi izvrši telefonsku verifikaciju ništa ne postižem jer on ej ne funkicioniše sa srpskim sim karticama.

Odem da tražim pomoć od podrške, koja je jelte uvek dostupna, kad njih nema nigde i ko zna kad će biti tu. Ameru se prijelo pa otišao u McDonalds da ruča :P

Negde u to vreme meni počinju da stižu sms-ovi nezadovoljnog člana koji je naručio igru i nije je još uvek dobio. Ja pokušavam da ga uverim da je sve u redu i da mi nismo prevaranti koji samo hoće njegov novac.

U neko zlo doba odgovori podrška na moj tiket sledećim

Hello Mr. Milos Jovanovic,

 

unfortunately there were some fraud cases in the form of charge backs in our company lately.

Because of that we ask you to fill in the attached PDF file and send it back to us.

 

 

Please send us the filled in and scanned in form as attachment by E-Mail to verification@xxxxx

 

 

You only have to fill in this form once to be verified. You don’t have to do it at a later order.

We ask for your cooperation to be able to guarantee more safety for buyer and seller.

Iznerviran pogledam šta mi traže da verifikujem nalog i to je sledeće:

  • neki njihov obrazac gde popunim neke podatke i svojeručno ga potpišem
  • skeniranu ličnu kartu ili pasoš
  • moju sliku kako držim tu istu ličnu kartu ili pasoš

Iznenadio sam se što mi nisu tražili i izvod iz knjige rođenih, venčani list i potvrdu zašto ga nemam, sliku sa velike mature i potvrdu o zaposlenju oba roditelja.

Povrh svega toga novi sms sa sadržinom kad će kod :)

 

Raspravljajući sa podrškom i dobijajući još par puta famozni link za telefonsku verifikaciju konačno me pozvala neka fina teta sa kojom sam se ispričao i na kraju dobio kod.

 

Računajući da sam završio sa putešestvijem zvanim verifikacija naloga nakon izvesnog vremena opet kod njih naručim kod za drugog člana.

Naravno pare sa kartice odoše a ja dobijem kod :) Kod koji treba da stigne posle 5 minuta. Nakon 2 sata čekanja pošaljem im mejl i dobijem ovo

hello

i checked your order,and found that it needs address verification.

For security reasons, we request that you e-mail to verification@xxxxxx a scanned version of the following:

1. A copy or photo of your ID revealing your name and signature that match the information in your payment account.

2. The verification form, printed before, completely filled, as a picture or in scanned version.

3. A picture of you holding your ID. The photo has to be uncensored. As ID the passport is required, driver licenses are also accepted.

You only have to fill in the form once to be verified. You don’t have to do it at a later order.

We ask for your cooperation to be able to guarantee more safety for buyer and seller. And the verification is requested by the system at random.

After you sent all this to verification@xxxxxx ,we will handle it,and send you the key via email as soon as possible.

Thanks for your cooperation and support in advance.

thanks

Da li je moguće :LooL:

Opet, i da napomenem opet, im pošaljem to što traže i baja mi odgovara

Hello,

 

The photos have not been received yet, please send again here, we will check it right away,

Pa majku ti bezobraznu od kupovina kao što je moja živiš a mrzi te da pogledaš.

Razmenimo par mejlova u ''prijateljskom tonu'' i lik mi odgovori ovo:

Hallo

es tut mir sehr leid, aber wir haben nun keinen vorrat mehr . können sie noch 1-2 tage warten? Sobald es wieder verfügbar ist , werden wir Ihnen es sofort schicken Danke im vorraus.

 

 

Bei Rückfragen stehen wir Ihnen selbstverständlich zur Verfügung.

 

Mit freundlichen Grüßen,

Prebaci me u nemce ni krivog ni dužnog. Čika google mi kaže, pošto ja ne baratam sa nemačkim, da nemaju kodova na stanju i da čekam dan-dva. Sad idite na početak posta i vidite šta su mi odgovorili kad sam ih pitao imaju li kodova facepalm

 

Treba li pominjati da me član koji čeka kod zove i šalje sms na svakih 10 minuta?

 

Pošaljem im, na engleskom, mejl da ne želim da čekam 2 dana i da mi vrate novac. Mislim da nisu stigli da pročitaju mejl ja dobijam sledeće:

Hello Mr. Milos Jovanovic,

 

here is your KEY:

 

1x Football Manager 2013

 

 

File names of the attachements:

 

football_manager_2013_key_35539809_GAJN2XCS.jpg (Football Manager 2013 Key)

Za divno čudo ipak im trebaju moje pare.

 

Ima ovakvih slučajeva još ali sam izdvojio par najzanimljivijih. Takođe želim da znate da mi nije cilj da vas zajebem za 20-30€ i da od toga nemam ništa sem ovog divnog :hump: gde sam ja ona je**na strana. Što je najgore od svega većina od članova koji su pazarili od nas fm neće se ni pojaviti više na forumu do sledećeg serijala a onda imamo isto ovo samo druge jebače :second:

 

P.S. Poslednji slučaj mi se desio danas kada sam hteo da podignem novac što mi jedan momak uplatio. Ovoga puta nisu Ameri krivi već domaći :) Bankomat mi progutao karticu a nije dao pare xD

 

I šta drugo da vam kažem osim mir u svetu i pišemo se weee

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Izemti komenDiju, a ja hteo da pazarim preko nekih sajtova... A u zivotu nikad nisam kupio bilo sta na netu... A na Amazonu je za novu godinu bila akcija 14 evra i nekoliko dana posle, ali ja sam tada vec imao FM.

Link to comment
Share on other sites

Izemti komenDiju, a ja hteo da pazarim preko nekih sajtova... A u zivotu nikad nisam kupio bilo sta na netu... A na Amazonu je za novu godinu bila akcija 14 evra i nekoliko dana posle, ali ja sam tada vec imao FM.

Ima drugi sajt (njega drže neki šveđani) sa kojim nisam imao apsolutno nikakvih problema i po meni su oni najbolji sajt za kodove. Pregledni, laki za snalaženje a što se cena tiče kako kad. Nešto imaju povoljnije ali ne sve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |