Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[Taktika]Ling's 4-3-3 fried chicken tactic


Ling^2
 Share

Recommended Posts

File Name: Ling's 4-3-3 fried chicken tactic

File Submitter: Ling

File Submitted: 22 Feb 2013

File Category: Taktike

 

http://www.dodaj.rs/f/I/10X/3SVoOZ0x/cooltext928746809.png

 

Nakon duzeg vremena, ponovo cu da postavim jednu taktiku na forum. Football Manger ju cita kao 4-3-3, ali ona je zapravo 4-5-1, aludiram na moderni fudbal koji se trenutno igra najcesce u Spaniji. Klasicni primjer je Real Madrid, bar kada je u pitanju napadacki dio taktike. Vezni red je kopija Barceloninog stila igre, cesto preko 60% posjed je zagarantovan. Naravno, morate imati igrace za ovakav stil igre. Pa da pocnem sa prezentacijom:

 

http://www.dodaj.rs/f/D/xT/1k41uZvk/2013-02-2200001.jpg

 

Ovako taktika izgleda. Dakle, glavna osobina ove taktike jesu dva inside forwarda koji cine vise od 50% tima. Oni nose tim na ledjima. Vise o njima kada za to dodje vrijeme. Dalje se primjecuje jedna nova uloga u timu kada su u pitanju moji napadaci. A to je Advanced forward. Zasto bas ta uloga, i to cu da objasnim kada za to dodje vrijeme. Vezni red i odbrana u standardni, razbijac i playmaker, dok su iza njih dva stopera i dva beka.


 

http://www.dodaj.rs/f/3E/T4/32kRrH9E/2013-02-2200002.jpg

 

Ovako izgleda ta taktika 'iznutra'. Kratki pasevi i relativno spor tempo da bi se kontrolisala igra, takodjer visok presing ofanzivnih igraca da bi se lopta sto prije vratila u posjed naseg tima.


 

Instrukcije za svaku poziciju ( klik na pozicije)

 

 

RB - CB - CB - LB

 

 

IF - AM - IF

 

 

 

GK: Normalan golman. Vazne ocjene su agility, positioning, handling, reflexes.

LB/RB: Primjecujete na slikama da je isti igrac u pitanju. Tako ce da bude i za CB i IF pozicije jer su iste instrukcije. Uglavnom, vazno je da bude relativno brz, da ima dobar positioning, tackling i crossing. Primjetio sam kod sebe u karijeri da klubovi preskacu moj vezni red i salju loptu na mog lijevog beka ( koji nije bio dobar u vazduhu, ocjene 8 i 5). Ako vidite da vam to stvara problem, predlazem vam da zamjenite lijevog beka sa nekim drugim koji je dobar u vazduhu.

CB: Normalan CB sa jednom iznimkom. Igraci moraju da budu brzi. Bar 14 pace i acceleration ako ste u top ligama. Takodjer ako je jedan CB bolji u vazdugu od drugog, stavite ga na poziciju CB koji je kraj lijevog beka. Na taj nacin cete imati vise sansi da date gol iz kornera.

AP: U nekoj drugoj verziji ove taktike, tu je bio DLP, jer sam isao na nesto defanzivniju varijantu, pogotovo u LS. Vazno je da i pored playmakerskih ocjena ima i dobar 'long shots'. Ukoliko nema bar 14-15, onda u postavkama stavite long shots na 'rarely'.

BWM: Kod mene u timu vise djeluje kao box to box zbog njegovih PPM's. E sada, bilo bi pozeljno da je ovaj igrac brz, jak i dobar u vazduhu, pored toga sto je dobar i u odbrani. Trazite kompletne vezne igrace za ovu ulogu. Veoma je vazna.

IF: Dakle, ljevak na desnu stranu, desnjak na lijevu stranu i sve ce biti OK. Pustite njima da unistavaju protivnicke odbrane dok sljedeca dvojica daju golove.

AM: Ofanzivni vezni. On ce cesto biti druga spica. Vazno je da ima dobru kretnju bez lopte ( off the ball) te finishing.

AF: Ovo je mozda najspecificnija pozicija u timu, jer zahtjeva od vaseg napdaca sjajnu radnu etiku ( work rate), snagu ( strength) kobinovano sa brzinom i tehnickim sposobnostima ( dribbling, first touch). Posto vam je on jedini napadac u timu, on mora da bude fizicki jak. Cavani, Falcao su odlicni primjeri kakav igrac mora da bude. Ukoliko trazite jeftinije igrace, Wilfried Body ili Leonard Kewuke su sasvim solidni.

 

Evo i rezultata kroz prethodnu sezonu:

http://www.dodaj.rs/f/P/M/1PbE5zEc/2013-02-2200019.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2k/Nu/gSWyjJ6/2013-02-2200020.jpg

 

Click here to download this file

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguce. Uglavnom ja uvek gledam da kad igram sa 1 napadacem da ima i brzinu i snagu. E kad igram sa 2 napadaca jedan uvek jak i da ima dobar heading ili kako se vec kaze, drugi da bude brzi, agilniji itd.

Inace, ova taktika i formacija mi je najbolja i furam je na svakom serijalu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nalazim se u zadnjoj trećini sezone i tim mi je "pao", gubim tri utakmice zaredom protiv klubova iz sredine tabele. Inače mi se ovo dešava uvijek na kraju sezone da mi igrači jednostavno "popuste" i izgube onu oštrinu i sabranost u igri... Probat ću taktiku, javim kako sam prošao. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Alan Ford. To je do tebe, nije do tvojih taktika. Uvijek imaj tri taktike i mijenjaj ih povremeno.

@Torrent

BWM sluzi za kradju lopti, dok je CM ti vise kao podrska, e sada napadu ili odbrani, zavisi od support uloge. CM je takoder manje mobilan.

@Lampard

Ne koristim shoutse.

Link to comment
Share on other sites

je li moguće da sam gotovo identične instrukcije postavio u svojoj jednoj taktici?! ne znam zašto, pade mi na pamet da tvoja taktika ima dobre rezultate, pa rekoh da uporedim... kao da mislimo istom glavom, minimalne razlike, neznatne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |