Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Defanzivni korneri


Bili Tić
 Share

Recommended Posts

Trazim dugo idealnu postavku kod obrambenih kornera.

2 ogromna stopera sa dobrim markinranjem su zaduzeni za visoke protivnicke igrace. Igrac sa vrlo dobrim pozicioniranjem i jumpingom bar preko 10(uglavnom jedan od bekova) cuva prvu stativu, drugu stativu cuva jedan od bekova(bar 8 jumping). Jedan igrac sa preko 11-12 marking i jumping ima "mark man", jedan nizi igrac sa dobrim markingom ima "mark small player". 2 niska igraca a da nisu napadaci su zaduzeni za korner i rub sesnaesterca. Napadac ako je upotrebljiv u skok igri ide na "go back" da pokriva prostor, a ako ne ostaje naprijed.

Ima li netko skroz provjerenu varijantu jer ova moja ponekad puca ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trazim dugo idealnu postavku kod obrambenih kornera.

2 ogromna stopera sa dobrim markinranjem su zaduzeni za visoke protivnicke igrace. Igrac sa vrlo dobrim pozicioniranjem i jumpingom bar preko 10(uglavnom jedan od bekova) cuva prvu stativu, drugu stativu cuva jedan od bekova(bar 8 jumping). Jedan igrac sa preko 11-12 marking i jumping ima "mark man", jedan nizi igrac sa dobrim markingom ima "mark small player". 2 niska igraca a da nisu napadaci su zaduzeni za korner i rub sesnaesterca. Napadac ako je upotrebljiv u skok igri ide na "go back" da pokriva prostor, a ako ne ostaje naprijed.

Ima li netko skroz provjerenu varijantu jer ova moja ponekad puca ?

 

ma kakva provjerena varijanta, što god pokušam ne ide. + je ovog fm-a i pečeva što su sredili one udarce iz daljine, tako da se više ne događa da ti veteran sutjeske sa long shots 6 zabije gol u rašlje sa 40 metara u kupu dok vodiš Dinamo ili Hajduk.

 

s druge strane korneri su katastrofa, što je najgore potpuno sam paraliziran jer ne mogu ništa poduzet, užasan osjećaj nemoći. radije bi da sude penal nego korner protivniku, imam veće šanse da ne primim gol.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bogami ja sam sa mojom defanzivnom postavkom kod kornera za sada u ovih 6 sezona primio minimalan broj golova posle kornera.. :)

 

Imam igrače na obe stative, ako se ne varam čuvam i najmanjeg i najvišeg, a jedan stoji na 15 metara od izvođača, drugi stoji na ivici šesnaesterca da blokira šut, dok je ako se ne varam samo napadač na centru..

 

Kada napadam, postignem dosta više golova ali ne toliko jer mi je primarni cilj da sprečim kontre.. uvek ima 3-4 igrača pozadi.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |