Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

A? FM, to one kuglice...


Andrey'Blanc
 Share

Recommended Posts

A? FM,to one kuglice...

 

http://4.bp.blogspot.com/-bUB9ktd5qs4/TmoiwM0nHXI/AAAAAAAABL0/qMz-2bm5EOo/s1600/fm2007_1.jpg

 

 

Pa možda,dok sam i bio mlađi tako je bilo,možda je i sad,kako kome,tako mi barem otac kaže,ali jedno je jasno svima nama ljubiteljima ove igre je vanjski pogled na ovo apsolutno isti.Kako li je sve to izgledalo,manje nestvarno,onako lajički rečeno,ofucano.Igra k'o igra,neko manje neko više,uglavnom svi isto.Ma koje sranje,zaglupljivanje,tupavenje,ma jedan obični odron.Eh tu,upravo tu dolazi motivacija,pusti se priče balkan u čudu je,FM radi prave stvari,nek me zaglupljuje al mene ne okolinu,možda malo.Igra je postala je važan faktor života,ne sporedni,ne primarni,jednostavno faktor,droga,alkohol,cigarete da li je ovisnost to je vrlo teško zaključiti jer svakom ona drugačije dolazi.Kao od boga dano,kao od druga dano,ma kao sve moguće solucije koje proizilaze.Svađe i svađe sa vašim najboljim prijateljima,kanter,

lol a za vas samo jedna elegantna sportska strategija,Football jebeni Manager.Koliko god to smiješno zvučalo,dragi moji to je tako,stvar zbog koje gubimo osjećaj prsotora i vremena,zbog kojeg često znamo izgubiti ponos,mišljenje,percepciju.Potiskivanje naših čula biva okončano na samo jedno,čulo vida,koje ključa kao Vezuv po najgore Napuljeve dane,jel tako da je jebeno istinito?Da,ali za mene je jedna to druga retrospektiva,ona koja zagrađuje dvije osnovne varijable,vas i vaš privatni život znaju dosta zavisiti od nje.

 

 

http://www.24sata.hr/image/kako-postici-ravnotezu-izmeu-poslovnog-i-privatnog-zivota-504x335-20120313-20120326160005-c8a6022b701cc8182140f004c8adec33.jpg

 

Tu dolazi jedno nova realnost,e ta realnost se zove mašta,upravo naša mašta.Koliko ova igra uopšte nama znači,evo sada uzmimo ove naše kreativne stvarnosti,čekanje kreka,prinudno kupovanje igre,ne ide ne ide ne ide,uništena je žar svega FM više nije FM,to je sada jedna posesivna stvarnost koju ne želimo da prihvatimo,za mene možda stariju generaciju koja se već odvikava od svega što je u okolini postignuto,moja realnost oko igre jedine igrive se izgubila,a i primjetno je da je tako kao i kod svakog srmtnog bića koji je voli,identično postignuto.Znamo svi kada padnu zavjese da uvijek se dobije aplauz ovaj put,bačena je jedna velika mrlja na sve,na jednu eru,novu generaciju koja dolazi,na mojeg i vašeg sina,kojem ćemo priuštiti djetinstvo uz SI-ev serijal,ovaj nedjeljivi serijal koji nam uzimaju.Naravno,ovo je možda sve malo histerično rečeno,ima i naglenja u svemu ovome,tuge i smrtnosti koju osjetimo kada smo sve naše živce izgubili,opsjednuti revolt koji vlada,i manjak nade,a ta ista nada je samo iluzija,varka da se izbjegne istina i ta ista nada je produživanje patnje i boli.

 

 

 

http://pressrs.ba/upload/boxImageData/2011/10/9/147246/bilino-polje.jpg

 

 

Možda jednog dana,oept se vrati isti stari FM,stvar koja je ujedinila sve balkanske ratne narode,pogubila realnost u kojoj živimo,smanjila sve naše bolove koje smo imali do tad,sve zbog čega smo se tužnim osjećali izgubili smo sa FM-om,to je topla preporuka zaista možda jedna od najljepših stvari koja mi se dogodila,možda sada ove rečenice jesu kontradiktorne ali su zaista paradoksalno tačne,jer kada ovo sve ne bi bilo tačno,onda ja sada ne bi pisao ovaj članak upravo na ovom forumu,koji nosi ime po jednoj regiji na jugoistoku Evrope.Upravo mi,narod koji ima strateški najveći razlog da živi bez uslova za sreću,možda smo i najsrećniji narod koji je barem jednom na FM-u osjetio slavu i zvijezdani ćorsokak,možda upravo mi najsretnije živimo.Eto to ćete odgovoriti svakom ljubitelju anti FM-a eto to je jedna surova realnost ,i privlačnost zbog kojeg ćete vidjeti na neprijateljevom računaru instaliran FM,a do tada,sretno.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Bravo za tekst!

 

Secam se pre kad sam igrao i cale prodje pored sobe i vidi i kaze mi: " Kako te ne mrzi da gledas u te kuglice ? " ... A sad kad prodje kaze: " Ko igra ? " - Ko razume shvatice :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bravo za tekst!

 

Secam se pre kad sam igrao i cale prodje pored sobe i vidi i kaze mi: " Kako te ne mrzi da gledas u te kuglice ? " ... A sad kad prodje kaze: " Ko igra ? " - Ko razume shvatice :D

 

Isti slucaj i kod mojih bio :D

 

Danas sam odigrao utakmicu sa kuglicama i nisam imao ovoliko volje za igrom jos od FM 08. Nostalgija :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo će ić u drugačijem smjeru nego ovaj gornji tekst od Andreya. Sjajan tekst sa porukom...

 


Jebiga, moram nešto napraviti....Nemože to tako... Moj odgovor nakon poraza u prvoj utakmici polufinala Lige Prvaka na FM'12 u mojoj karijeri sa Đenovom. 22 se kuglice sudaraju, prepliću i od njih se odbija jedna manja crno-bijela kuglica jedno 5-10 minuta. I poraz. Poraz koji me više dotukao nego prekid sa djevojkom dva tjedna prije toga. Poraz koji mi je ukazivao na neke greške koje sam popravljao dobrih 30-45 minuta kako bih pobjedio Chelsea (ili Manchester..United, jel'? ) i igrao protiv Barcelone u finalu. Sad kad gledam...pa jebote više vremena ulažem u taktiku nego u sređivanje svog izgleda, što traje u prosjeku 6-10 minuta, pred važan spoj, izlazak ili pak ,jednostavno rečeno, važan event. Svi smo bili u toj situaciji i imali takav osjećaj.. Ali zašto se mi toliko trudimo oko, kako moj stari kaže, 'kuglica kaj lete po ekranu'? Zašto me više pogodi taj jedan jebeni, pišljivi poraz u srce, u ponos, u dostojanstvo više nego loš događaj iz...stvarnosti? Možda se čini da pretjerujem, ali to je tako...barem kod onih koji su i dalje strastveni igrači virtualnog menađerskog nogoloptanja. Nakon završetka slaganja taktike i premišljanja dali da igram sa Anchor Man-om ili Defensive Midfielderom kako bih imao igrača više prema naprijed slijedi taj završni pogled jel' sve uredu sa postavom nebi li slučajno đoker s klupe ostao u Đenovi imajući spolni odnos sa ženskim psihijatrom kojeg sam zaposlio ono..iz fore...da podigne.. hmm...moral (?) igračima... I stiščem taj završni Continue koji znači početak utakmice... Sad slijedi klasika.. OI najboljim igračima sam slažem, Team Talk obavim ko Ćiro - jebem mamu svima ako ne preokrenu rezultat u našu korist... I početak utakmice... Tijek utakmice se prati intenzivno sa sendvičem u ruci koji je majka(kod mene majka, kod starijih žena/cura/kćer) napravila jer smo mi bili preokupirani taktikom... Naravno preinake se rade nakon svake manje greške u obrani... I onda ono što se najviše čeka... EUFORIJA nakon gola... Pa još jedan...i krenulo je slavlje... Euforija u Važem tijelu slična onoj kad ste prvi put umočili svoje ćune u mačkicu...OK, pretjerujem, ali shvaćate poantu... Uglavnom, u trenutku zadnjeg zvižduka umjesto u stolici kožnoj ja sam bio na nogama sa rukama na glavi i sa velikim smješkom na licu i ulazi buraz u sobu i pita koji kurac radim... Ali onda vidi rezultat Genova 2 : 0 Chelsea... I umjesto da pita šta je to, i uz običan govor da je to sranje razlog za toliko veselje... On jednostavno kaže - daj da vidim golove i postavu. To je to jedinstvo koje se prepoznaje između dva 'suradnika', dva igrača FM-a... Koje je nažalost uskraćeno mnogim balkanskim igračima virtualnog menađera zbog krize i nemogućnosti davanja 250 kuna/50 dolara/30 eura za jedan DVD koji znači jednom običnom građaninu jedne od balkanskih država poput plaće iz svibnja (maja) koju dobijete u prosincu(decembru)...


 

Eto jedan tekst od mene nakon dužeg vremena. Pusa <korjeniz9

Edited by How Yes No™
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |