Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

Meni se jos Fierro nije razigrao, cak ga je i Lazar presisao, pa su sad on i Alan udarne igle. Razmisljam se da ga posaljem na pozajmicu na polusezoni.

 

sent from u20i using Tapatalk 2

 

To bi ti bila velika greška. Samo ti njega forsiraj, raspucaće se on. Koju si mu rolu stavio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nabavio FM, pa će biti kur*enje sledećih dva dana. :D Počeo sa Arsenalom, obavio jedan transfer, mislim da nisam pogriješio. Takođe, morao sam da postujem i ovde jednom sa razlogom. :D Doveo sam Dembu Ba, koji je poačer, i mogao bih dovesti još jednog, jer Podolski i Giruod ne ispunjavaju neka očekivanja, a i njihove role mi remeti koncept igre. Predložite još jednog napadača, koji bi se slagao sa Ba. :)

 

http://i.imgur.com/xu7sl.png

 

Riješio sam se Šamaka, dobre pare sam dobio za njega.

 

http://i.imgur.com/xUwXN.png

 

I evo moje uzdanice, 1 utakmica, 2 asistencije, dobar početak. :)

Matia Destro nepogrjesiv izbor a giroud razvaljuje koliko sam ja imao prilike vidjeti ovako u LP bude nekad najbolji strijelac LP,finishing mu odlican probaj ga nekako podesiti jer bi ustedio dosta na tome.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni na Fm nijedan napadac nece zabijat, i da igra advanced f. i da igra poacher, target man, deep lying foward...bilo sta...nece im niko loptu dat, svi bi sami isli makar sam im naložio da dodaju loptu

 

 

 

ista stvar kod mene...kupim dembu baa frajer mi zabije u 18 utakmica 3 gola,kupim lorentea u 22 utakmice 6 golova,i onda poludim prodam obadvojicu kupim falcao i zabije 59 golova u sezoni....

Link to comment
Share on other sites

To bi ti bila velika greška. Samo ti njega forsiraj, raspucaće se on. Koju si mu rolu stavio?

 

Pa onu koju si mi rekao/preporucio(DLF support), ono sto ga jos drzi kod mene je sto rotiram igrace. Dobro dodje ta rotacija u Engleskoj, zato sto imam puno utakmica. A i razvija se, tj. vredno trenira. :)

Nego se u onim gromadama od engleskih stopera izgubi. Mada sam sada promenio jedan deo taktike, pa ocekujem da ce se vise videti na terenu. Ta promena u taktici mi je donela vazne bodove, i od tada sve bolje funkcionise od odbrane do napada.

Edited by Dzoni
Link to comment
Share on other sites

Dobro, možda mu treba vremena da se privikne na Englesku. Kod mene u Ukrajini je dosta slabija liga pa se iživljava na slabijim klubovima, ali i u onim jačim duelima pokazuje svoje znanje. Ja ga forsiram maksimalno, čak sam i taktiku napravio da bi igrao on i Ademilson, s' tim što sam krila povukao i ne igram ofnazivno, ali daje dosta dobre rezultate i taktika i njih dvojica.

Samo ti njega pusti da se razigra, nemoj očekivati da će odmah da razvaljuje, ali vremenom će to biti druga priča..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

upravo sam ostvario pobjedu u Ligi prvaka nad Anderlechtom...najbolji igrači dosadašnjeg dijela su uvjerljivo hazard i Ramires...Mata stalno ozljeđan tako da sturridge forsiram na Amr inside f. support...da vas upitam usput, koja je najbolja rola za Falcaa ?

Link to comment
Share on other sites

Cass, mogli su i morali ti transferi i bolje. Jedan moćan igrač u sredini je neophodan, Radošević je diskutabilan za to. Meni M Villa nije mogao adekvatno prvih mjeseci da se navikne, mislim da ti je dovoljno objašenjenje. Mislim da ćeš tu dosta kašljati, pogotovo u vrijeme oko nove godine kada Ba, Cisse i Tiote odu na ACN a raspored bude zgusnut, maltene svaki treći dan utakmica.

Prodo si Percha koji je bio strašna rotacija na DR i DM. Za Simpsona izmislio fudbal. Morat ćeš forsirati Anitu desno, jer ćeš u protivnom biti šupalj ko švicarski sir po desnoj strani. A onda ćeš izgubiti na onom što sam ti gore rekao. Sredini.

Gutierez ti je najbolje što si imao na lijevoj strani,a prodao si. Nemaš klasičnog Wingera. ( osim Obertana ali on je AMR). Arfa i Gaitan vole sredinu i opciju Cut Inside više nego hljeb. Gaitan preplaćen. Ako ti se sviđa na ljeto ili čak u januaru si ga mogao imati za 10ak miliona eura, jer ga Manchester United redovno kupi pa uništi, te je uvijek na transfer listi.

U biti u Engleskoj prolazi ultra brzi nogomet, na uštrb possesion game. U sredini se cijene ubice, razarači, fizički jaki. Krila su neophodna. Ferguson je diplomirao taj stil, njegovo ko slijedi ne može pasti.

U Španiji recimo ne moraš imati ovog ubicu, možeš komotno igrati bez Ball wininga, DMa, Anchor Mana. I ne trebaju ti krila, mogu svi u liniji biti Adv Playmakeri. To je neka razlika na koju se čovjek mora prilagoditi u prelasku iz Španije u Englesku, a ovaj FM je realan do pičke i ne može se isti stil gajiti.

 

uh ima materijala za odgovorit:

 

Radošević već sada igra jako dobro, nija mu bilo potrebno niti malo vremena za prilagodbu, s vremenom će biti još i bolji.

 

Što se tiče desne strane u obrani tu mi je Ryan Taylor prvi izbor, Simpsona nema ni na klupi. Tako da Anita neće biti tu korišten. Po mom mišljenju Perch nema kvalitet za ovaj klub.

 

Gutierez igra ML, a meni je trebao baš AML. I trebao mi je igrač poput Gaitana jer igram sa AML i AMR igračima, obojici je rola IF. Nisam mogao čekati januar, morao sam ga dovesti odmah. Po meni nije preplaćen, vrijedi baš ovoliko, od 20 do 25 miliona €

 

Znam da su krila neophodna, zato i igram sa njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja obično, prije kreiranja, ispratim vodič za neki klub na Sports Interactivu. Roma je dosta slaba sa finansijama, prvu sezonu nešto tanko, drugu također. Imaju nekakav kredit ili šta već. Ali ako je neko igrao nek me uputi, velika mi je želja da igram s njima ali su me malo finansije sputavale. No svakao ću kreirati poslije Arsenala, pa ćemo valjda nešto iskopati ( ako budu loše finansije)

Link to comment
Share on other sites

Jovetica sam doveo tako sto sam dao Burdissa i Marquinja + 10 miliona.Yarmolenka za free,narsingh 12 miliona..Prodao sam De Rossija ima 30 godina pa sam uzeo 26 miliona dok mogu,Pjanica za 25 salkeu i jos one seljacine Bredlija i ostalu bagru za otprilike 40 m i tako sam kupio ostatak tima.. :) Preporucujem Romu veoma zanimljiv tim za vodjenje,mozete zivot izgubiti zivot ako ih vodite toliko su nekad odvratni.Koliko ja znam oni imaju novog gazdu ne znam kako je u menadzeru ali kod mene su finansije u drugoj sezoni okej 20 miliona balance u plusu.

Edited by Lukaku
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trans na tribnama St. Jame's Parka

 

http://i.imgur.com/l14Zs.png

 

http://i.imgur.com/TiNCQ.png

 

kakva dva transfera sam dogovorio KAVA pogotovo ovaj drugi...za Bochettia sam se borio za nizom klubova, uključujući i jedan Man Utd, ali sam pobjedio u toj utrci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Roma je vjerovatno u takvoj finansijskoj situaciji da je to donekle opravdan potez. Ako će ti držanje De Rossija značiti još nekoliko godina bez konkurentnog rostera, onda ga je bolje prodati i dovesti 2/3 igrača koji ga mogu mjenjati. Jer menadžer nije takav da ćeš držanjem legende kupiti navijače i upravu. Trofeji kupuju povjerenje, dižu rejting. A De Rossija se može vratiti nakon 3/4 godine da završi karijeru u Rimu.

Drugo je držati legende u Realu, Manchesteru i slično gdje je situacija takva da imaš novca na bacanje. Klubovi kao Roma u modernom vremenu žive i živjeće od kvalitetne prodaje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poceo sa Unitedom karijeru, prvu ozbiljnu nakon FM10. Za sada imam samo dva vaznija transfera i taktke koje cu koristiti ove sezone:

http://i.imgur.com/NEwegmr.jpg

http://i.imgur.com/1M6BR5K.jpg

Planiram jos da prodam Nanija i najvjerovatnije Hernandeza jer imam previse napadaca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |