Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

Kako si zaradio 115 miliona u prvoj sezoni,a onda u drugoj gotovo 100 miliona. Arsenal nema igrače u toj mjeri za prodati. A vidim da si one bitne, najskuplje igračke zadržao. Živo me zanima. De pregled prodaje fino. Izvini što te smaram ali volio bi naučiti i ovaj segment.

Link to comment
Share on other sites

Manchester je bogatiji od Arsenala. Nema kredit za stadion, Arsenal je u sto kredita. Dakle Arsenal nikad ne može imati 200mil budžet. Pa ni 100mil ( do 2030. dokad su mu krediti). Pored toga ima se neki pristojan budžet da se izvuče par kvalitetnih transfera, ali da se troši u ovoj mjeri a da finansije u drugoj sezoni budu na +50mil, mislim da ne može.

Ja sam sad zavrsio drugu sezonu ( sve ćete vidjeti u priči), nisam trošio kao on ni približno. U drugoj sezoni nisam potrosio početni budžet( kad se oduzmu prodaja i kupovina) , osvajao sam trofeje i donosio dosta para i imam oko 60ak miliona na balansu.

Zato ga pitam da mi prezentira sve transfere lijepo, jer nemam komplet pregled da vidim kome i kako je prodavao. Možda to zaista može uz neku sreću, ali ovako da dvije sezone trošiš 100 miliona, pa da je svaki transfer na 48 mjeseci ( s nulom odmah) presušila bi ona Arsenalova banka. Još su to sve igrači koji zahtjevaju masne plate, on daje sigurno duplo više od mene godišnje na platama.

Edited by Astorre
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vi nikad niste culi za kupovinu na rate ili? pa nisam ove sve igrace kupio za keš...uzimao sam i na rate prodao neke igrace..i to je to...stavit cu ti ss malo kasnije ili sutra...

 

 

normalno da je moguce stavit cu ti ss pa ces vidjet....

Edited by tkrmak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Llorentea si dao 20.5 mil. a mogo si ga sljedece sezone dovest besplatno, Isca si mogo za 18, Dembu za 7. Moutinha si isto mogo za manje para dovest a kasnije si ga prodo u City za 28mil...Dedea i Hummelsa si takodjer preplatio, Neznam od kud ti tolko para.

Link to comment
Share on other sites

Pustite covjeka ljudi, ako on oce tako igrati i prezentirati nam rezultate neka tako i radi, ja nemam nista protiv.

Iako, moram se pridruziti kritikama:

1) Kako si uspio potrositi tolike pare u oba transfer roka? Jedina, ajmo tako nazvati legalna, opcija je kupovina na rate, no i ona bi te trebala pojesti uz vrlo vjerojatno ogromne place igraca i kredita za stadion. Zakljucak do kojeg logicnim slijedom dolazim je da si masno upotrijebljavao editor, sto je disrespect prema ikakvome racionalnome vođenju momcadi i ovoj igri opcenito.

2) Potpuno izmjenjivanje momcadi u mojim ocima, a vidim i vecine, je samo izivljavanje na igri... No ako to tebe zabavlja onda slobodno nastavi, ja ovdje pruzam kritike radi tvojega dobra

3) Malo me i boli pri srcu kad to sve radis s Arsenalom, klubom koji se , mozda malo i previse, tvrdoglavo opire modernom nogometu racionalnim trosenjem budzeta, te ujedno i mojem najdrazem klubu

Link to comment
Share on other sites

ma gledajte boli mene briga sta si vi mislili..editor nije radio ne vidim gušta tako igrat...arsenal ima na pocetku buđet od nekih 50 miliona...prodao sam igraca za skoro 100 miliona...svi ovi igraci su kupljeni vecinu na rate mali dio je isao za keš odmah...prvu sezonu sam zavrsio u minusu nekih 50 miliona,drugu sezonu oko 35 milona...drugu sezonu sam prodao igraca za preko 100 miliona i isto kupovao igrace na rate..tako da ne vidim di je problem..mjesecno mi uzimaju 6 miliona samo za transfere znaci za te igrace koje sam kupio na rate...editor nikad nisam koristio niti se neznam sluzit s njime,pa ako ima nacin da se dokaze da editor nije radio rado cu vam dokazat da zacepim usta nekim ljudima...

Link to comment
Share on other sites

ma gledajte boli mene briga sta si vi mislili..editor nije radio ne vidim gušta tako igrat...arsenal ima na pocetku buđet od nekih 50 miliona...prodao sam igraca za skoro 100 miliona...svi ovi igraci su kupljeni vecinu na rate mali dio je isao za keš odmah...prvu sezonu sam zavrsio u minusu nekih 50 miliona,drugu sezonu oko 35 milona...drugu sezonu sam prodao igraca za preko 100 miliona i isto kupovao igrace na rate..tako da ne vidim di je problem..mjesecno mi uzimaju 6 miliona samo za transfere znaci za te igrace koje sam kupio na rate...editor nikad nisam koristio niti se neznam sluzit s njime,pa ako ima nacin da se dokaze da editor nije radio rado cu vam dokazat da zacepim usta nekim ljudima...

 

Nemoj misliti da smo te krivili ili nešto...Tema je upravo za to,da se diskutira o tome,o potezima nas ''trenera'' i slično :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jebiga mozda i jesam malo pretjerao s transferima al me zivcira sto me se sad optuzuje da sam koristio editor,a ja znam da nisam i to mi je dovoljno sad ko vjeruje dobro ko ne ni netreba..ubili ste mi volju za ovim sejvom :D krecem ispocetka s novim klubom a to je nott. forest ili leeds

Link to comment
Share on other sites

Najblaze receno, tranferi su ti losi. Mislim da nisi koristio editor. Kad prodas igrace za 10M, mozes komotno potrositi na rate 25, isto tako kad prodas igrace za 200, mozes na rate dovesti za 400. Problem ti je ako mislis igrati jos koju sezonu sto ces biti na ivici bankrota. Igracki transferi vise nego losi. Prodao neke dobre, bitne igrace, a dovodio(cesto i preplatio) vise igraca za jednu poziciju. Malo si onda i preprodavao, itd.

Daleko je to od ozbiljnog igranja.

Edited by Bili tić
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |