Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

http://www.dodaj.rs/f/37/sg/WeVDiaw/olympique-lyonnais-squad.png

http://www.dodaj.rs/f/2n/Vw/39HaGcvW/ligue-1-orange-transfers.png

http://www.dodaj.rs/f/1h/wB/1Be768EF/olympique-lyonnais-trans.png

http://www.dodaj.rs/f/1a/xq/3yMwb5y8/olympique-lyonnais-tacti.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Astorre meni je cilj da osvojim sve LŠ,a sa Rudarom teško,mogao bi za još jedno 5 sezone,al' da dovodim strance,a nije mi to fazon. Nisam još odlučio,imam bolje uslove u Rudaru,al' kvalitenije igrače tamo mogu dovesti..

 

Ja sam u devetoj sezoni, najveći uspjeh je 1/4 finale Europa League i 1/8 finala LP.

Naravno na domaćem tlu je to već legendarni status. Osam uzastopnih titula prvaka, 6 kupova.

Generalno problem mi je reputacija kluba, koja mi se čini, na ovom FMu, nije dinamična. U protivnom bi već sada iskočio iz okvira Balkana, a i šire te bio sposoban potpisati velika imena, a ne relativno potrošene zvijezde. Ligu sam doveo u položaj da imam dva predstavnika u kvalifikacijama LP, četiri u EL, ali klub i dalje zaostaje po reputaciji. Po koeficijentu sam 22. klub Evrope. U Bosni je i dalje Željo po reputaciji ispred mene, nikad nisu, u jednoj sezoni, odigrali više od četiri utakmice u Evropi. U BH okvirima, otkako sam ja tu nijedna titula. Slobodna Novi Grad prodaje više sezonskih ulaznica od mene :S

Sad je pitanje, dovoditi igrače od 18 godina i mlađe ( koji također nisu atomska klasa za osvajanje EL ili LP), čekati par sezona da napreduju, pa pokušati napraviti ogroman podvig ili dovoditi zvijezde pri kraju pa pokušati opet iznenaditi, na prepad. U oba slučaja, moraš obraćati pažnju na to da u prvih 18 ne može biti više od 6 stranaca. 2018., Bosna i Hercegovina uđe u EU, ja oduševljen, reko sv problemi rješeni, Evropljani neće više biti stranci. Da prostiš, ku*čina i dalje ista stvar.

Nadalje klub živi od prodaje igrača i takmičenja. Kako godine odmiču, primanja igrača su veća. Prije bi samo plasman u grupu fazu LP bio dovoljan da poslujem u velikom plusu (bez prodaje igrača), sada mi nulu na finansijskom planu, garantuje tek 1/8 finala ( prihod od grupne faze, pobjeda, remija, TV prava). Ako hoću da zaradim moram prodati najveće zvijezde kluba, a onda treba naći zamjenu. S ovom reputacijom teško.

Primjer, ulijećem u dvoboj sa Manchester Unitedom za igrača. Ta borba je neminovna, jer me i u EL i LP čekaju timovi iz Lige petice, oni najjači se teško dobijaju bez klase. Barem u napadu. Moram dečku od 18 godina, ponuditi astronomski ugovor, naravno svaku godinu/dvije se to mora donekle poboljšati, a rezultatski nema napretka. Domaće tlo i prihode ne računam, mizerni su.

U globalu, nakon deset godina postane monotono ali ne odustajem, još ima žara u meni. Cilj je neka evropska titula, pa valjda će biti do 15te sezone.

Edited by Astorre
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako prezivim prvu sezonu (tj. ako me ne smori), onda cu najvjerovatnije promjeniti taktiku u 4-2-3-1, kako City igra, sa dva DMCa i tri AMCa. To znaci da cu morati prodati neke igrace. Gledam onog Nokaera iz Lajcestera, mnogo dobar igrac. Valjda ce mu cijena biti pristojna sljedece sezone, i valjda cu imati bar 10ak miliona za dovodjenje.

Link to comment
Share on other sites

Sretan božić :P

 

daj TI da vidim

To ces sutra da dobijes, zavrsio sam danas sa FMom. Inace, vec sada u glavi imam tim za sljedecih par sezona. Dovesti Snajderlina iz Sotona kao partnera Gonalonu, mozda cak i Kapuea. Dok AMC cu da pokusam Nasrija, mada ce to biti tesko. Sjajan je izbor Francuza, tesko da ce biti stranaca u prvih 11.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako prezivim prvu sezonu (tj. ako me ne smori), onda cu najvjerovatnije promjeniti taktiku u 4-2-3-1, kako City igra, sa dva DMCa i tri AMCa. To znaci da cu morati prodati neke igrace. Gledam onog Nokaera iz Lajcestera, mnogo dobar igrac. Valjda ce mu cijena biti pristojna sljedece sezone, i valjda cu imati bar 10ak miliona za dovodjenje.

 

Nokaer je kod mene cesto na TL...Odlican igrac,obavezno ga uzmi...

Link to comment
Share on other sites

Ćao Guardiola. Mogao si je i okačiti. :D

Sledeća utakmica, sa igračem više facepalm

 

http://www.dodaj.rs/f/1j/Nm/3wlozYXl/brann-v-molde-stats-matc.jpg

 

Fali mi jedan centralni vezni, neki dobar sa dobrim završnim pasom, i napadač tipa Mitrović i razbijao bi sa ovom taktikom. Ovako se krpim sa Bergetom, finishing 12, niti brzinu ima, niti dribling, slab skroz. Drugi napadač ima 17 godina, Bard Finne, on je bolji sa ocenama, ali još mlad. Videću sad na polusezoni nešto da smislim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |