Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Opšta/Općenita tema o FM13


DraganR
 Share

Recommended Posts

Valjda je uredu tema...Promijenio sam odluku.Umjesto s Hajdukom,prva karijera ce biti sa Aston Villom.Imaju prezanimljivu mladu ekipu.Prvi transfer period iskljucujem opciju transfera da izvucem maksimum onoga sto imam,a onda krece nadogradnja.Cilj je titula.

Onda ide dugacak save sa HAJDUKom...

Bar tako sad planiram...

Link to comment
Share on other sites

iman dva pitanja:

1. koja je točno uloga director of football

2. tamo di si vuće ona crta u boardroom koliko će mo novaca imat za transfere, e sad na fm 2012 si moga to stalno minjat, ja bi to uvik stavia na nulu jer sam negdi čita da se tako zarađuje više jer ti je ono kao u banci pa na kamate, tako sam i sad napravia međutim nemogu više minjat i sad ništa ne mogu kupit. što da radim?

Link to comment
Share on other sites

iman dva pitanja:

1. koja je točno uloga director of football

 

 

Na ovo pitanje ti mogu odgovoriti. To je sportski direktor. Kao i u real life-u sportski direktor ima ovlašćenja da otpušta i zapošljava trenere, pronalazi neke igrače (za prvi tim ili mlade), šalje ponude, ti mu kažeš da završi pregovore sa nekim igračem kojeg želiš, postavlja zaduženja skauting timu.. Isto tako brine o igračima koji ti nisu u planu ili koje bi poslao na loan listu. Npr. kada kažeš nekom igraču da ga ne želiš u timu, Sportski direktor traži novi klub tome igraču..

 

Sve u svemu, novina koja će biti osveženje za novi FM. Ako ti se ne svidja isključiš mu ove funkcije i igraš kao i na FM12. Sa sportskim direktorom će biti dosta realnija igrica jer danas malo koji trener pregovara sa igračima i ima mnogo uticaja u transfer politici. Znači tvoje je da sastaviš transfer listu i predaš je sportskom direktoru, pa on nek završava posao. A ako ti se ne svidi, uvijek mu možeš maknuti funkciju.

 

Nadam se da sam ti bar malo razjasnio, kad instaliram FM (za 2, 3 dana) onda ću i ja znati jasnije o čemu se radi.

Edited by Youri Djorkaeff
Link to comment
Share on other sites

Ja neću koristiti Sportskog Direktora kada budem vodio neki manji klub. Jedino nek vodi brigu o igračima koji mi nisu u planovima. Uveli su Šefa omladinske škole tako da mi ne treba Sportski Direktor da brine o mladim igračima. Isto su uveli i Šef skautinga tako da mi ni tu ne treba.. Jedino platu da prima bezveze..

 

A kada budem vodio neku jaku ekipu onda je svaki vid pomoći potreban i potrudiću se da približim real life-u.

 

P.S. Jbg tek sad sam vidio Dinov post.. Prebaci mi komentar tamo ako je moguće..

Edited by Youri Djorkaeff
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |