Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Non Mollare Mai!


Kranjoti Serdjo
 Share

Recommended Posts

Dobrodosli u Capitale, dobrodosli u pupak sveta. Dobrodosli u Rim.

 

http://www.destination360.com/europe/italy/images/s/italy-rome-colosseum.jpg

 

 

I odmah cu razjasniti da cemo u onaj lepsi deo Rima, severni. U njemu se nalazi "baza" Lacija, najvecega i najstarijeg prestonickog kluba.

 

http://bp3.blogger.com/_Hx_Xj0NSz7s/RssYkhHs6NI/AAAAAAAAAAU/bzJepy2ei0Q/S660/lazio3smalllr7.jpg

 

Cilj mog upravljanja ovim klubom bice povratak uspeha u klub. Metode upravljanja ce biti sledece:

 

- maksimalna posvecenost svojim igracima;

- stavljanje akcenta na podmladjivanje ekipe, pocevsi od dana stupanja na kormilo;

- ostavljanje proverenih veterana (veterani za mene su oni iznad 32 godine);

- briga o stabilnosti finansija ce biti na prvom mestu, cak i ako ide na stetu kvaliteta igraca;

- nameravam da kada "skrojim" ono ekipu koju sam zeleo, kroz najdalje tri sezone, kupujem najvise dvojicu igraca tokom mercata;

- u slucaju zasicenja i dobijanja otkaza, nameravam da se zadrzim u Italiji, u Seriji A, a ukoliko neki "velikan" ima problema, u drugoj ili trecoj ligi, mogu preuzeti i njih. Ako u Italiji nema ekipa, nameravam otici u Tursku, Grcku ili Rumuniju.

 

 

Posto sam odigrao prvu sezonu, a u drugoj vec stigao do novembra, samo cu kratko sumirati debitantsku sezonu, a opsirnije pisanje zapoceti u drugoj.

 

Odmah da predjem na transfere.

http://www.dodaj.rs/f/40/UC/168273PM/lazio-transfers-history.png

 

Ovako, da kratko sumiram dolaske: Pieters je primarna opcija za levog beka, posto bih Radua stavio na stopera, a Garido ne uliva poverenje; Berg je doveden da pojaca konkurenciju u napadu, ali je bio slab, te je vracen u HSV u januaru; Yaisien je ogroman ulog za buducnost, koji me je prilicno kostao; Jorginho takodje, ali je on ostao u Veroni.

Na zimu sam doveo jos par igraca, posto je napad bio ubijen povredama. Kavenadji je stigao, Nelson Oliveira iz Benfike, Skuli je otkupljen i odmah dat na pozajmicu, a stigla su i dva stopera. U pitanju su Fabricio i jos jedan francuski talenat Isimat-Mirin.

Otisli su oni koji su visak, plus Karico koji je sam zeleo da ide.

 

 

Sto se tice Kalca, osvojeno peto mesto, uz neizvesnu trku sa Udinama, do pretposlednjeg kola. Izborena Liga Evrope, sto je zadovoljilo sve apetite.

http://www.dodaj.rs/f/44/C7/3f9TCOiB/serie-a-overview-stages.png

 

 

U kupu sam zavrsio u prvoj rundi, protiv Katanije, poraz kod kuce, 1:2.

 

U Ligi Evrope sam stigao do prve nokaut faze, gde sam naleteo na "hibridni" PSZ i zavrsio takmicenje. Ja zadovoljan, UO ne toliko.

http://www.dodaj.rs/f/3j/lm/1JduLG2h/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

Sve u svemu, druga sezona ce biti mnogo zanimljivija od prve, zato sto nameravam da pojacam klub i nadmecem se bar za jedan od tri potencijalna trofeja.

 

Do pisanja, AVE!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da ne čitaš pravila,ovaj puta ću ti oprostiti,drugi puta ne,samo zato jer si novi.

 

Izvini, nisam znao da se razlikuje od drugih foruma. Ako hoces, brisi.

 

 

pisace. ja ti garantujem.

Ariverderci.

 

Arivederci BotoX, saborce. :D

Link to comment
Share on other sites

KOMENTAR PRED SEZONU 2012/13:

 

Ove sezone, po nekom mom planu, krece pravo formiranje Lacija po mom modelu. Jos od januara prethodne sezone sam razmisljao i krojio ekipu za narednu godinu, te su se neke kockice sklopile u glavi.

Pre svega, za dobar merkato, Lotito je treba da mi da na raspolaganje minimum 15 miliona evra. To je bio i minimum koji je ponudio, te sam prihvatio oberucke, mada sam mogao da idem i do 19 miliona evra, ali je uslov bilo osvajanje Serije A, sto nije realno ove sezone. Dakle, licni cilj mi je plasman u LS (dakle, prva tri mesta u ligi), mada sam pred UO postavio plasman u LE kao ocekivan.

Liga Evrope ce ove godine imati veci prioritet, pre svega sa finansijskog aspekta. Neophodno je otici sto dalje. Na prosloj verziji FM-a sam u drugoj sezoni sa Laciom i osvojio ovo takmicenje, te nada tinja u meni.

:D

Kopa Italija je takmicenje koje ce biti, ne u drugom, nego u trecem planu. Medjutim, ukoliko se do januara pokaze da cu preko lige tesko u Evropu, a ne prodjem u nokaut fazu po grupama, Kopa ce biti primarno takmicenje. Sve u svemu, naredna godina nece biti neuspeh ukoliko se zavrsi bez trofeja, ali bih prizeljkivao jedan. Ako bih mogao da biram, birao bih Ligu Evrope.

 

Dalje, idem na sastav igraca. Proslogodisnji platni spisak je bio, ocigledno, nedovoljan da iznese takmicenje na tri fronta. To sam i znao 31. avgusta. Ove godine necu ponoviti istu gresku. Resen sam da ojacam ekipu, te da mi rezervisti budu barem prosecni igraci, po Kalco standardima.

Proteklu sezonu su "izneli" stoper Andre Dias, veznjak Kristijan Ledezma, dok je napad "vrludao" izmedju Kloseove tacnosti i Siseove inspiracije. Sise je bio tri meseca povredjen, sto je glavni razlog sto sam ostao van borbe za LS. Ono cemu sam se najvise nadao pred ritiro jeste implementiranje sistema 4-3-3, umesto dosadasnjeg 4-3-1-2. Razlog je povratak Maura Zaratea, za kojeg je Inter nudio 18 miliona evra, ali on nije zeleo da trajno ode u Milan. VAMOSS Te bi napadacki trojac cinili Zarate-Klose-Sise. Ne lezi vraze, Sise je zadobio (ponovo) povredu ligamenata tokom priprema, te sam se vratio 4-3-1-2 sistemu.

 

 

A sada, posle trabunjanja, merkato

http://www.mcalcio.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/01/calciomercato.jpg

 

http://www.dodaj.rs/f/3B/6F/3lgC0h8r/lazio-transfers-history-.png

 

Kao sto vidite, vecina budzeta je potrosena na dovodjenje jakog stopera, posto je Dias vec usao u godine kada ne moze biti toliko jak. Davide Astori je placen 11 miliona evra, pola odjednom, pola na dve godine. Dalje, stigao je, iz Vigana, kao slobodan, Mohamed Diame, jedan Cana-tip igraca, koji je zainteresovao moje skaute, pa i mene. Kada sam video da je dzabe, Lotito se nasmejao i dao znak za posao.

:deda:Pieters je otkupljen, kako bi bio startni levi bek. Kapuano je doveden na pozajmicu, da mu bude potpora i rezerva. Za desnog beka je izabran "povratnik" Lolo de Silvestri, koji je bio na snizenju, posto je bio u rezervama Viole. Yaya Sanogo je doveden da nasledi Sisea u napadu, a trenutno da pojaca vec jaku konkurenciju. Napadom sam prezadovoljan: Klose, Zarate, Sise, Capitano Roki, Sanogo, Oliveira.

Na kraju, da napomenem i dovodjenje Marka Ezio Fossatija. Dosao je kao slobodan, posto mu je istekao ugovor u Milanu, kao i Luka Kastelaci, koji je trebao da bude treci golman, iza Marketija i Bizarija.

Sto se tice ostalih igraca, to su regeni, ali neki opaki regeni. Ignazi Grisoli je doveden iz Ternane. Ima 16 godina i potencijal da bude naredni Robert Betega. BRAOMALI Ioan Grec je univerzalni rumunski veznjak, 17 godina star, koji ima potencijal da bude sledeci Ianis Zicu. Sutra cu postaviti i njihove ss-ove.

 

Sada odlasci. Jednostavno, otisli su viskovi i igraci koji nemaju dovoljan kvalitet. Garido, Stankevicijus, Lulic (jebem vam sve, kako ste ga napravili bedno WEEEER )(pozajmica), Skuli, Dijakite (pozajmica) i Kozak (pozajmica), te igraci kojima su isticali ugovori, a nisu vise mogli doprineti ekipi: Broki, Skaloni (jedan od omiljenih), Bjava, Makinva (najveca nepoznanica u istoriji fudbala), Fodja i Flokari, jedini oko kog sam razmisljao. U slucaju Kavenadjija, povredio se na prvoj utakmici, u januaru, te je veci deo polusezone bio povredjen, a pored ozbiljnijih napadaca za njega nije bilo mesta. Brzo je prodat.

 

A, posto je sve spremno, mozemo i na pripremne meceve.

http://www.dodaj.rs/f/1l/O5/3hbIhat1/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

Dobri rezultati, protiv dosta slabijih ekipa i remi protiv Viljareala. Sve u svemu, rezultati me ovde nikada ne interesuju, samo da se ekipa uigra i igraci steknu kondiciju.

 

Mogu reci da je to sve iz predsezone, sledeci raport ocekujte uskoro, za period septembar-oktobar. Do pisanja, FORZA LAZIO!

Link to comment
Share on other sites

Pisanje cisto OK. Zanimljiva transfer politika,klasicna talijanska,puno igraca IN,puno OUT.Fino si poceo graditi ekipu,vec imas nekoliko rjesenja na duze staze.

Ove sezone ocekujem minim. 4. mjesto i to ti treba biti imperativ :thumbup: ...Slijedeci put ako moze ss prve postave,formacijski.

Sretno :)

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se tvoja transfer politika.Potpuno je realna onoj kakvu obavljaju talijani trenutačno(osim Juventusa).Kriza je nema se para i mora se ovako kupovati.Tebi svaka čast što ne praviš inastant ekipu.

Meni se pisanje lično sviđa,mada grafički dio može biti nešto bolji.

Link to comment
Share on other sites

Pisanje cisto OK. Zanimljiva transfer politika,klasicna talijanska,puno igraca IN,puno OUT.Fino si poceo graditi ekipu,vec imas nekoliko rjesenja na duze staze.

Ove sezone ocekujem minim. 4. mjesto i to ti treba biti imperativ :thumbup: ...Slijedeci put ako moze ss prve postave,formacijski.

Sretno :)

 

:thumbup: Mislim da je ovo pretposlednji merkato gde ce ovoliki broj igraca napustiti, odnosno doci u klub. Sledece leto mozda vidi slicnu politiku, dok bi leto 2014. godine trebalo da podrazumeva prelazak na politiku slicnu Mancesteru, malo igraca IN, malo igraca OUT, dva, najvise tri u oba pravca.

Cetvrto mesto je moguce, ali se mora zapeti. U toku dana dolaze ostali SS-ovi.

 

 

Sviđa mi se tvoja transfer politika.Potpuno je realna onoj kakvu obavljaju talijani trenutačno(osim Juventusa).Kriza je nema se para i mora se ovako kupovati.Tebi svaka čast što ne praviš inastant ekipu.

Meni se pisanje lično sviđa,mada grafički dio može biti nešto bolji.

 

:thumbup: Mrzim da pravim instant uspehe u igri, nije u skladu sa realnoscu i mojom vizijom No al calcio moderno. Siti, Malaga, PSZ - sranja nisu mi plan. Pre svega, finansijska stabilnost kluba je na prvom mestu, a igraci ce se naci, zbog cega cu obratiti paznju na scouting i omladinski pogon.

Sto se tice grafike, bice bolje, ali sam zeleo da sustignem igru, mozda sam pozurio. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se pisanje zemljak. Rezlutati sasvim solidni, znam da će biti i bolji, treba vremena za to.

Transferi sasvim solidni, kada se dođe do malo više para dići će i bolji. Srećno u nastavku, očekujem neke trofeje uskoro. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1R/jR/4Dnv2jcw/ss-lazio-tactics-overvie.png

Evo startne postave. Najcesca rotacija jeste Zarate na Siseovo mesto, odnosno Diame na Canino mesto.

 

http://www.dodaj.rs/f/1H/Bq/3uQo1RiU/ignazio-grisoli-overview.png

Mali Ignazio Grisoli. Sa taze napunjenih 17 leta, vec je na nivou kvalitetnog igraca za Seriju B.

 

http://www.dodaj.rs/f/y/d/6ng7Tol/ignazio-grisoli-overview.png

Betega-stil.

 

http://www.dodaj.rs/f/1r/hT/2dfA3kyT/ioan-grec-overview-attri.png

Mlada rumunska nada, Ioan Grec. Muci ga neambicioznost. :(

 

 

Sviđa mi se pisanje zemljak. Rezlutati sasvim solidni, znam da će biti i bolji, treba vremena za to.

Transferi sasvim solidni, kada se dođe do malo više para dići će i bolji. Srećno u nastavku, očekujem neke trofeje uskoro. :thumbup:

:thumbup:

Ocekivanja su obostrana. :D

Edited by Kranjoti Serdjo
Link to comment
Share on other sites

AVGUST - SEPTEMBAR - OKTOBAR - NOVEMBAR 2012. GODINE:

 

Resio sam da odjednom ubacim sva cetiri meseca koja obuhvataju period takmicarskih meceva u novoj sezoni. Posto sam tacno na 1. decembru, ovako cu sustici igru, te lakse pisati nastavke.

 

Da pocnemo jedim ss-om (ne divizijom

:pokvaren: ):

http://www.dodaj.rs/f/2M/3d/4tt0aS0m/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

Tu je kompletna lista meceva koje sam odigrao tekuce sezone.

Poceli smo poslednjom rundom kvalifikacija za LE. Protivnik je bio belgijski Gent, sasvim dobar protivnik za zagrevanje. Nismo previse grizli, te su ukupno tri gola bila dovoljna za prolazak u grupnu fazu. Na zrebu sam osetio da mi je sreca okrenula ledja. Naime, bio sam ekipa sa najvecim koeficijentom u trecem sesiru.

:S Mogao sam dobiti dve prilicno jake ekipe, plus bilo je baksuza i u cetvrtom sesiru, npr. Malaga. I tako je delovalo, dobio sam Galatasaraj, HSV i moskovski Dinamo iz cetvrtog sesira. Delovalo je opako.

 

U ligi, krenuli smo dobrim pobedama protiv Djenove i Empolija. HSV je razbijen u prvom kolu LE, pa sam osetio da sam dovoljno jak i za ovo takmicenje. HSV je ekipa koja ima neke jake igrace, pa je ovaj rezultat za respekt.

Protiv Torina mucenje, ali zasluzena pobeda. Dve precke nisu zaustavile Maurija. Dolazi Milan i delirijum. Prvi put pobedjujem Milan, kome je na celu Tasoti. Taj napor je rezultirao remijem na Sardiniji, uz prilicno traljavu igru u napadu. Medjutim, jos tri boda u Moskvi, pa sam zaseo na celu grupe D.

Dolaze dve lagane pobede protiv Atalante i Parme, pa trece kolo LE. U Rim stize naostrena Galata (inace, simpatisem ovu ekpu od ere Hakana Sukura). Vodimo, pa gubimo, ali Roki donosi bod; ja zadovoljan.

Moguc zamor je vidljiv protiv Lecea, protiv koga se mucim do 82. minuta, kada Sise probija bunker.

Dolazi remi u Firenci, kojim sam bio zadovoljan i prvi realan kiks ove sezone, remi sa Bolonjom u Rimu. Primam gol iz prakticno jedine sanse za goste, i tek u drugom delu dolazim do izjednacenja, ponovo preko Rokija.

Na moje iznenadjenje (i zaprepascenje), u utakmici spustenih gardova, u Istanbulu, Zarateova dva gola i Siseov jedan mi donose mozda (pre)ubedljivu pobedu. Ali, prezadovoljan. Ovom pobedom sam obezbedio nokaut fazu. VAMOSS

Sledi poraz od Sampe u gostima, sa najslabijom igrom u dosadasnjoj sezoni. Medjutim, posle reprezentativne pauze, usledio je della Capitale. Do poluvremena je bilo 0:0. Poveo sam preko Klosea na pocetku drugog dela, da bi Krkic izjednacio. Ponovo nas Roki vadi, cetiri minuta pred kraj. Tri ogromna boda protiv omrazenog rivala.

 

http://www.dodaj.rs/f/1i/se/aktKXLR/serie-a-overview-stages.png

Drugo mesto, sa solidnom zalihom u odnosu na pratioce, te dva boda zaostatka u odnosu na Milan. Zanimljivo je da sam ja tukao Milan, ali sam razocarao protiv Bolonje i Sampe, sto me bacilo na drugo mesto. Ako zapazite, igrao sam protiv svih ekipa izmedju 12. i 20. mesta, sto znaci da me ceka niz paklenih meceva do kraja polusezone. Sledi Juventus u gostima, pa Inter kuci.

 

http://www.dodaj.rs/f/1e/hH/3FmPZk8K/euro-cup-overview-stages.png

U LE obezbedjena nokaut faza dva kola pred kraj. Sansu naredna dva meca ce dobiti igraci koji su imali manju minutazu.

 

Do raporta sa kraja decembra, ziveli. I FORZA LAZIO!

Edited by Kranjoti Serdjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasad odlicni rezultati :thumbup: ..Obrana impresivna, 0.5 primljenih po mecu.To mi je uvijek neki sveti cilj,pogotovo kad igram s talijanskim ekipama.Uvijek je ljepse znati da imas bedem straga.

 

Meni takodje. Skoro nikada ne igram attacking ili overload, osim kada jurim rezultat, te mi je odbrana jako bitna. Protivnici retko imaju vise od 5-6 suteva ka golu, po mecu. Uspelo je Galati, kada sam ih dobio 3:0. Tada su imali, mislim, par suteva vise, ali ponovo izgubili. ;)

 

 

Rezultati odlični,za 3 mjeseca izgubio si samo jedan meč,što je odlično,svaka čast za grupu LE,kao i za seriu A,za koju se nadam da ćeš osvojiti. :)

:pijemo: Bice nesto, valjda.

Link to comment
Share on other sites

Odlican klub si izabrao , Ligu evrope si odlicno prosao iako si imao jake kluboveu grupi, i pokusaj u ligi da zadrzis tu poziciju ili jos bolje da budes prvi , pojacanja odlicna i ako moze da mi das samo Najbolja 3 igraca , srecno dlaje i naravno prtavim ! :)

Link to comment
Share on other sites

Odlican klub si izabrao , Ligu evrope si odlicno prosao iako si imao jake kluboveu grupi, i pokusaj u ligi da zadrzis tu poziciju ili jos bolje da budes prvi , pojacanja odlicna i ako moze da mi das samo Najbolja 3 igraca , srecno dlaje i naravno prtavim ! :)

 

:pijemo: Pokusacu. LE je prosla prelako, rekao bih. Sada sam do februara okrenut prvenstvu.

 

Evo ti tri najbolja igraca, po meni najznacajnija za ekipu.

 

http://www.dodaj.rs/f/1o/GV/1QjNXCjm/davide-astori-overview-a.png

Astori, jede zivu decu iz skoka. Zasada, isplacuje ogrmnu svotu koju sam platio.

 

http://www.dodaj.rs/f/2e/pa/3xmqZ4r5/cristian-ledesma-overvie.png

Ledezma, najvazniji sraf u ekipi i zamenik kapitena. Za njega cu morati da nadjem odlicnu zamenu, posto cini pola ekipe. Pirlo i Cavi Lacija.

 

http://www.dodaj.rs/f/25/dq/4JkaRIXc/hernanes-overview-attrib.png

Hernanes, advanced playmaker, ume da "nestane", ali kada je tesko, medju najboljima, ako ne i najbolji.

 

 

Dobri su rezultati, fino je kad navijac Lacija igra sa Lacijem. Moze ss Pietersa?

Omiljeni sejv, uvek sa Laciom. :D

 

http://www.dodaj.rs/f/1A/5k/NSsnEWr/erik-pieters-overview-at.png

Unazadio ga je lom noge u toku druge polusezone 2011/12. godine. Nece biti najbolji bek u Italiji, ali jos nije dostigao pun potencijal.

Link to comment
Share on other sites

DICEMBRE 2012. - DECEMBAR 2012. GODINE:

 

http://www.dodaj.rs/f/j/3f/2yaJZR5I/1/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

Stigao je mesec kojim se zavrsava kalendarska 2012. godina. Na kraju godine, docekalo me je sest meceva. Od toga, cetiri su bila visokog prioriteta, a dva niskog. Visokog prioriteta su bili mecevi u Seriji A, dva u gostima i dva kod kuce. Niskog prioriteta su bili mecevi u Ligi Evrope, posto je plasman u narednu rundu obezbedjen jos posle cetvrtog kola.

 

Da krenemo od prvog decembra i gostovanja Juventusu. La Signora Vecchia je tek hvatala formu i opasno prilazila vrhu tabele, tako da sam znao da ovaj mec nece biti nimalo lak da bi se uzeo i jedan (ali, vredan) bod. Upali smo u "centrifugu" domacina, koji, najvise zahvaljujuci Vucinicu, stize do 2:0. Sise iz kontre smanjuje na 2:1 i budi nadu. Medjutim, ubrzo Vela demonstrira silu na mojoj odbrani, te na poluvreme odlazim sa tri gola u mrezi i samo jednim na mojoj strani semafora.

Drugo poluvreme nije mnogo izmenilo; Juventus je jurisao ka mom golu, dok su Sise i Klose promasuju retke sanse iz kontri. Pri kraju, Ledezma uspeva da smanji na

nesto prihvatljivijih 3:2. Kroz stoperski par Astori-Radu na ovom mecu je duvala promaja. Ljudi kao da nisu bili prisutni ceo mec.

 

Sledi gostovanje u Hambrugu gde relativno kombinovan sastav rutinski

izvlaci tri boda iz jos nezainteresovanijeg domacina.

 

Sledi Inter. Inter je imao veoma los start u Kalcu, ali je posle pet-sest kola uspeo da se oporavi i krene ka vrhu. Plasila me ta pozitivna serija. Na terenu, jedan od najnapetijih meceva koje sam odigrao. Inter je imao vise od igre, ali ne i pravu sansu u prvom delu. Mi nesposobni u napadu. Sve u svemu, 0:0 je odlican rezultat koji opisuje taj deo igre. Osokoljeni solidnom predstavom u prvom delu, momci krecu ofanzivnije u drugom delu i Zarate brzo postize gol kojim je atmosfera na vrhuncu! Tada krece promena taktike i Inter krece ofanzivnije i odlucnije napred. But but, ovoga puta je odbrana nesalomiva. Veteran Dias je uskocio umesto Radua u startnu postavu i ocitao lekcije Forlanu i Paciniju. Pacini u jednom navratu uspeva da pogodi stativu, cime je Inter stigao najblize golu, ali

uspevamo da uzmemo tri jako bitna boda.

Kljuc ove pobede je bio u tome sto je Snajder bio izolovan gotovo ceo mec, te nije uspevao da deli lopte, dok Strotman i Zaneti nisu igraci koji su za takve poslove.

 

Posle nedelju dana (dobrodosle) pauze, usledilo je jako nezgodno gostovanje Cezeni. Nezgodno, pre svega, zbog toga sto je Cezena iznenadjenje prvenstva. Kasnije cete i videti detaljnije. A pogotovo opasni kuci. Elem, Cezena uspeva da povede preko odbitka i tako se odlazi na poluvreme. Drugi deo je doveo do uozbiljenja mojih momaka, te Zarate i Klose preokrecu rezultat. Ali, Cezena uspeva da iz jos jedno odbitka (

:S ) postigne drugi gol. Dias je odigrao katastrofalnu utakmicu (za razliku od prethodne) i time opravdao dovodjenje Astorija (koji je ovaj mec propustio zbog suspenzije. Bod, koji nije bio po meri.

 

Mec protiv Dinama iz Moskve je bio potpuno nebitan, vec smo pre njega obezbedili prvo mesto, te je veoma sarolik sastav istrcao na teren i bio rival koji je pruzio vise, ali nedovoljno.

Kuranji odnosi tri boda u Moskvu, kojim su "Policajci" obezbedili drugo mesto i nokaut fazu.

 

I, zavrsni mec godine, must win za ekipu. Katanija je umela da pruzi nezgodne partije i napravi iznenadjenja (kakva je i u stvarnost). I ovde je krenula tim putem, poveli su iz kornera. Primljen gol je "osamario" igrace i oni su zaigrali mnogo bolje. Zarate iz penala odvodi nas na poluvreme izjednacene. Na pocetku drugog dela, Klose je visi u skoku i dovodi nas u vodjstvo. Do kraja smo zaigrali jos bolje, i pored dve precke i jos jednog zicera,

ostalo je 2:1. Ali tri boda najbitnija.

 

Stanje na tabeli, posle 16. kola

http://www.dodaj.rs/f/z/mH/YIzi8Ej/1/serie-a-overview-stages-.png

Vidi se da je Milan za dva boda u vodjstvu, dok su Palermo i Napoli za petama. Cekaju me mecevi protiv obe ekipe pocetkom januara.

 

U skladu sa uspesima, UO je resio da me prijatno iznenadi.

http://www.dodaj.rs/f/T/W3/EK4rvar/1/djordje-mladenovic-news-.png

Ovo ce omoguciti mozda jedno ili dva pojacanja u januaru, ukoliko odlucim da je to potrebno. Trece mesto je sada i zvanicni cilj.

:boks:

 

Finansijska situacija je sigurna. Iako klub belezi minus svakog meseca,

generalno su finansije stabilne.

 

Takodje, dobio sam vesti i iz Niona, gde je odrzan zreb za

prvu i drugu nokaut fazu LE. Moglo je i bolje, ali sam zadovoljan dobijenim.

Uveren sam da je prvi protivnik prolazan, cime bi se zadovoljili apetiti u Evropi. Potencijalni drugi protivnik moze biti jedan od najvecih favorita za titulu ili ekipa protiv koje sam vec igrao.

 

Do sledeceg pisanja, FORZA LAZIO!

Link to comment
Share on other sites

GENNAIO 2013 - JANUAR 2013. GODINE:

 

http://www.dodaj.rs/f/4/13E/2Xp3PZ1C/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

Pocela je i nova, 2013. godina. Za fudbalere u Italiji, odmor je zavrsen, te smo cak sedam meceva imali u ovom mesecu, iako je na pocetku planirano sest.

 

Nego, da krenemo iz Napulja, gde se nismo najbolje proveli na Badnji dan (tj. vece). Duel dve ekipe iz vrha tabele dobio je domacin, nesto dominantnijom igrom. Uspeli su oba gola da postignu iz igre, dok je moj bio posle kornera. Astori je izjednacio, ali je odbrana ubrzo popustila i Malonga je zacementirao

tri boda za Napoli.

 

Na proslavu 113. godina postojanja kluba, u Rim je stigao Palermo, jos jedna ekipa iz samog vrha. U jakom ritmu, uspeli smo da nametnemo svoju dominaciju u prvom delu i povedemo preko Zaratea. Medjutim, Sicilijanci ne bi bili Sicilijanci kada ne bi zakuvali corbu. Sigporson i Ilicic iz dva prekida preokrecu rezultat na nesto vise od pola sata do kraja. Igrali smo cvrsto u svim segmentima, sto pokazuje veliki broj faulova. Poraz ne bi bio zasluzen, pa se nije ni desio. Zarate sa nova dva gola stupa na scenu i

donosi nam tri izuzetno vazna boda.

 

Kroz samo tri dana, novi mec, ovaj put u Udinama. Udineze nije ni senka one ekipe sa pocetka igre. Pred ovaj mec su prodali i Handanovica i Islu, koji su se pridruzili grupi koja je rasprodata, tako da su od znacajnijih igraca ostali Toto di Natale, Torhe, Neuton i Basta. Ali, imaju ogroman plus u kasi.

Plus u kasi nije bio dovoljan da se zaustavi Lacio i Zarate.

Samo 1:0, iako je pobeda mogla biti ubedljivija.

Losa stvar je teska povreda kolena malerasa Pietersa, koga nece biti tri meseca.

 

Protiv drugoligasa Kjeva, u Kupu, nastupila je izmesana ekipa, koja nije pruzila neku Bog zna kakvu igru, ali je

zabelezena pobeda. Istakao se Fosati. U cetrvrtfinalu se docekuje Juventus.

 

Gostovanje Djenovi, lideru "crvene zone za odstrel", nije najbolje proslo. Bod i nije tako los ishod, ali ko je gledao utakmicu (a to sam bio samo ja

:D ). Odbrana mi je, imam utisak, korozirala u poslednjih par nedelja. Prelako se primaju golovi. Ovde je, doduse, stupio drugi stoperski par, Astori - Isimat Mirin, a Radu je bio levo. Elem, mi smo poveli preko Zaratea, medjutim, Palasio preokrece u korist domacina i tako se zavrsava prvi deo. Ponovo preokret, ovog puta u nasoj reziji. Nije dugo potrajao, posto Djenova uspeva da izjednaci 20 minuta pred kraj i odigra mirnu zavrsnicu. Mrzim kada se utakmica ovako otvori i golovi krenu kao na traci. Takve sam u 80% slucajeva gubio.

 

Potom, kao porucen, stize fenjeras Empoli.

Mreza je zatrpana do vrha, istakli su se Klose i Zarate. Medjutim, pokazala se klasicna mesarska igra Empoleza, te su lakse povrede pokupili taze oporavljeni De Silvestri i Mauri. Par dana su bili van treninga.

 

Dolazi nam Juventus, u Kupu. Kao prvo, da pojasnim ovaj ludacki rezultat. Juventus je ocajan u ligi. Redjaju remije i poraze, pa su bili sedmi na tabeli u ovom trenutku. Par igraca je u svadji sa ostatkom ekipe, zele da odu. Jedan od njih je i Markizio, koji je bio moja meta u januaru, ali je iskrsao problem oko njegove vanzemaljske plate.

:S

Ali, na utakmicu. Prvo poluvreme, mirno, cvrsto sa obe strane. Zadovoljni nastupom iz prvog dela, osokoljeni na poluvremenu, momci krecu da melju Juventus u nastavku. Astori je skakao, Sise izborio i realizovao penal, Sanogo se upisao, a De Celje povecao bruku gostiju. Sve u svemu,

velika pobeda, za polufinale, gde nas ocekuje Cezena.

 

 

Tabela, posle 21. kola

http://www.dodaj.rs/f/2S/FB/2QLuZtYp/serie-a-overview-stages.png

Kao sto se moze videti, prvi smo na kraju januara! Milan je kiksirao u zadnjih par utakmica, zaredjao sa remijima, te smo za bod ispred. Napoli gazi sve jace, dok su i Inter i Palermo u blizini. Kroz dva kola mi sledi gostovanje u Milanu, koje ce zaista pokazati koliko je ekipa kadra da napadne Skudeto. Sve u svemu, igra je odlicna i treba nastaviti ovakvim ritmom.

 

Finansije su nesto oslabile, ali se nadam poboljsanju koje ce doneti uspeh u Kupu i LE, dok bi zavrsni plasman u ligi dosta mogao da poboljsa bankovni racun.

 

Do sledeceg pisanja, FORZA LAZIO!

Link to comment
Share on other sites

FEBBRAIO 2013 - FEBRUAR 2013. GODINE:

 

http://www.dodaj.rs/f/21/Ff/1pHqjX7l/ss-lazio-fixtures-fixtur.png

 

U februaru sam bio aktivan u cak sva tri takmicenja, a po rezultatima se vidi gde je bio najveci prioritet. Cak osam meceva, igralo se u paklenom ritmu sreda (cetvrtak) - nedelja.

 

Da pocnemo od Serije A. 5 meceva, 3 na Olimpiku, 2 u gostima. Zabelezno je 13 bodova, tacno ono onoliko koliko sam i planirao u ovom mesecu. Pocelo je protiv Torina, ekipe iz donjeg dela tabele. Nastavila se tradicija teskih meceva protiv slabijih ekipa, ali je zabelezena pobeda od 1:0. Sledilo je gostovanje (u tom trenutku) drugoplasiranoj ekipi Milana. Malo je reci da smo potpuno izdominirali u ovom susretu. Rezultat od 4:1 je cak mogao da bude i uvecan, ali je Abijati sa par intervencija spasio Diavole ponizenja. Mada, i poraz od tri gola razlike na San Siru je ponizavajuci.

Sledi domacinstvo protiv Sardinjana, tradicionalno tvrde ekipe. Medjutim, jos u prvom delu uspevamo da sa jednim golom probijemo bunker i do kraja rutinski odradimo posao.

 

Dolazi nam Cezena, prvi mec polufinala Kupa. Malo sam izmesao ekipu, mozda i malo nadmeno ocekujuci da ce Cezena brzo puci. Ali, pokazalo se da je sedmoplasirana ekipa Kalca veoma uigran i dobar kolektiv. Ponovo me sahranjuje Paoluci

:S , te mi znatno otezava posao u revansu i ulazak u finale.

 

Vracamo se Seriji A, utakmicom protiv solidne Atalante u Bergamu. Mozda jos pod uticajem poraza od Cezene, Atalanta uspeva da uzme bod i meni zakomplikuje liderstvo na tabeli.

 

Sledi nam dalek put na istok, u Moskvu, kako bi se obracunali sa CSKA. Izgubili smo posle vodjstva od 0:1, pod snegom i minusom. Imamo suvise tezak posao u revansu, te sam se skoro pomirio sa ispadanjem.

 

Posle povratka u toplije krajeve, u Rimu mi cinimo preokret protiv Parme i ostajemo na vrhu tabele.

 

I konacno, revans protiv CSKA. Sve se okrenulo, imali smo nadmoc i inicijativu, medjutim, ovog puta je pobeda od 1:0, bila nedovoljna. Ispadamo, te CSKA odlazi dalje i dace megdan Arsenalu.

 

Tabela, posle 26. kola

http://www.dodaj.rs/f/3u/13A/2MAQQUnx/serie-a-overview-stages-.png

 

I na kraju ovog meseca smo prvi. Ovog puta, ne prati nas Milan, vec Napoli. Nanizali su odlicne rezultate, te su nam za petama. Treceplasirani Palermo je i dalje blizu, uspeo je da se odrzi van tumbanja. Milan je u velikoj krizi u 2013. godini. Milan je nastavio da propada posle poraza od moje ekipe, te je tek cetvrti, dok su mu prisli Inter i Fiorentina.

 

Ocekuje nas grcevita borba za titulu, to je jasno. Napoli ce biti najveci rival, sto se vidi po tabeli ali i po trenutnoj formi. Ispao sam u Ligi Evrope, sto ce mi olaksati takmicenje u Kalcu.

 

Do sledeceg pisanja, FORZA LAZIO!

Link to comment
Share on other sites

Odlično te u ligi ide,malo nerealno da je Roma dole,al eto,neka tebe na vrhu...U ligi prvaka sam očekivao i više,al prošao si grupe,lovica je tu pa neko pojačanj gdje fali ;)

Sto se Rome tice, moze i u petu ligu da ispadne. :D

Nije Liga Sampiona, vec Liga Evrope. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Čim sam video da si ti otvorio karijeru znao sam da je sa Laciom i morao sam da uđem da bar bacim pogled što sam i uradio. Vodio sam ih i ja, odmah sam krenuo u renoviranje tima, ali uprava za mene nije imala strpljenja pa su kasnije doveli nekog trenera i dva puta ispali u Seriju B, a imao sam tim za velike rezultate i u Evropi, ali eto. :) Ti si vidim dobro odigrao dosadašnji deo sejva i želim ti da samo tako nastaviš. Verujem da možeš da uzmeš titulu. FORZA LAZIO !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |