Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Vas Prvi Susret Sa Fm-Om


Goku
 Share

Recommended Posts

Najveca(mozda i jedina) prednost CM-a je uigravanje prekid,i ofanzivnih i defanzivnih.To bi bas dobro doslo obzirom da 80% golova primam iz prekida :angry:

 

Pa možeš ti i na 12estici uigravati prekide,bilo kod napada ili obrane iz prekida...ako sam te dobro pohvatao :)

Link to comment
Share on other sites

Pa možeš ti i na 12estici uigravati prekide,bilo kod napada ili obrane iz prekida...ako sam te dobro pohvatao :)

Ok je to sve,ali volio bi ih postaviti na tocno odredenu poziciju u obrani.I u napadu CM nudi mogucnost da vuces liniju za pojedinog igraca,gdje,koliko dugo i kojem smjeru se krece.Nije preznacajno,ali je korisno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prvi susret mi je bio sa CM 2001/2002 . Sjećam se da smo u srednjoj školi igrali taj manager na času informatike. :)

Jedan jedini , najbolji.

Kasnije sam igrao CM 2003/2004 i ostvario predobre rezultate sa Blackpool. Nakon 20 sezona (divovi kao Man UTD, Chelsea, Arsenal, Totenhem završili u 3-4 lizi) postalo dosadno da sve osvajam i prestao sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hahaah koja dobra tema, prvi puta sam ga igro mislim 97/98 i to poslje škole, a cak sam i nekada bjezao sa sata da stignem u igraonicu :D, kad mi je lik koji je radio u igraonici prvi puta pokazao igru odma sam se zaljubio :D , uzeo sam tottenhama. Rekao mi je da kupim van Nistelrooya za kojeg tada nisam nikad cuo, davno je to bilo. igrao sam 4-5 sati tjedno skoro sve sam pare trosio na igraonicu 10kuna je bio sat ja mislim

neznam zasto su mi ova druga slova crna

Edited by Ling
Link to comment
Share on other sites

dođem ja kod susjeda koji je od mene stari godinu i prijatelja, a on bleji u neke kružiće koji se križaju međusobno...ja njemu "ajmo vanka igrat se nečega" a on neće, i tako šta ću sjedi kraj njega i gledaj. kako sam volio strašno nogomet to mi postajalo sve zanimljivije i zanimljivije, on mi objašnjavao osnove jer ni on tada nije puno znao...i dao mi on cd da instaliram, CM 01/02, naravno ja krenija sa Hajdukom, Srna, Deranja, Miše, Računica, Vejić, Pletikosa, Mornar, itd...

 

nisam imao pojma o taktici, samo bi ih poslagao u 4-4-2 formaciju, i strelice bočnim igračima prema naprijed potegnuo i deri, bez diranja TI-a i PI-a...CM 03/04 sam igrao bolesno dugo, perfektna igrica.

 

onda izlazi prvi fm05 i prebacivam se na fm.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FM 2005... Brat mi ga je instalirao, a meni to na prvi pogled nije djelovalo zanimljivo. Onda sam se i ja zainteresovao i sjecam se da je prvi tim koji sam uzeo bio Real Madrid. Nisam imao pojma o formacijama, niti koji igrac na kojoj poziciji igra, samo sam one igrace koje sam vise volio gurao u napad, a ove ostale sam ostavljao u odbrani. Onda mi je brat objasnio gdje da gledam koji igrac gdje igra i kako da dovodim igrace. Sjecam se da nisam znao sta znaci "accept", a sta "reject", kad bi stigla neka ponuda. Sve prijateljske bih uglavnom dobijao protiv nekih treceligasa, a u ligi bih sve gubio. To me smorilo, pa sam onda uzeo PSG, prvenstveno zbog Danijela Ljuboje. Koristio sam taktiku, tzv. 4-2-4. Sjecam se da mi je AML igrao Bonaventure Kalou, a u napadu Pauleta i Ljuboja. Ne znam kako, ali sam tada osvojio ligu samo pritiskajuci Continue. Onda sam instalirao FM 2007 i sve vise sam se interesovao za igru. Tu sam osvojio LS sa Crvenom Zvezdom, pritiskao bih Save i Loadovao bih sve dok ne bih pobijedio. U finalu sam pobijedio velikog Liverpoola, 2-0. U timu sam imao Lebohanga Mokoenu, Nenada Stojanovica i jos neke. Tek sam na FM 2010 otkrio kako se pravi taktika, TI, PI i tako to. Tad sam otkrio prave drazi ove igre i od tada ne mogu da prestanem da je igram. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

prije sam stalno igrao pes ili fifu i mislio da su te dvije igre vrh nogometnih igara no onda sam jednog dana slučajno na youtube-u kada sam gledao nešta vezano na pes naišao na video koji je promjenio moj život...tada sam u tom videu ugledao Božanstvene kružiće koji se igraju sa čudnom malom stvari a to je bila mini lopta...FM 2007 je bio na videu i nisam čekao ni minutu odma sam si išao nabaviti igru....

kada sam je napokon instalirao jedino što me je zezalo bilo je stalno gubljnje zbog ne znanja o taktici...egleski nije bio problem njega dobro znam ali složiti dobitnu taktiku bila je velika muka...

 

onda kad sam se ufurao pohvatao igrače i taktiku preporodio sam se i od tada za mene više nema igranja master lige na pesu ili na fifi njih jedino igram u dvoje sada za mene postoji samo jedna igra vezana uz nogomet a to je FM :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jako zanimljiva tema, baš čitam postove ovih starijih forumaša :wink:

 

Ja sam negdje, nisam siguran, 2006. ili 2007. prvi put vidio FM. Prije će biti 2006. zbog nekih igrača kojih se sjećam.

 

Elem, manji sam bio i odem kod kumova. Kumovi mnogo stariji igraju "neku" igricu. Sve na engleskom, neki igrači, pojma nemam. Kažu Football a nigdje igrača, samo slova i nekada kuglice. Mislim se, u sebi, vidi budala šta rade. Daju oni meni sony, kažu: "Igraj PES, mali si za ovo". Smorio mene PES, odem kod njih u sobu. Kum u Zvezdinoj majci sa šalom.. Drugi kum lagano ispija kafu i piše na listu papira 11 imena. Poznata i neka manje poznata. Te Boško Janković u formi, mora da igra. Pa Basta kapiten, Žigić će ući u drugom poluvremenu jer želi da igra na kontre... Mnogo nekih "nebitnih" informacija. Ali mene zainteresuje jer vidim njihovu zainteresovanost, usresredjenost.. Počinje utakmica, pojma nemam protiv koga su igrali.. Kažu Trišović a samo kuglica na ekranu.. Posle te utakmice, odbijaju ponude, kupuju igrače. Malo po malo, meni se svidi. Kažem tati da ću prespavati kod njih. Cijelu noć smo igrali, pohvatao sam mnoge stvari. Malo me jebavalo to što nisam znao engleski. Posle sam kupio rečnik samo zbog FM-a :wink:

 

To su bili neki moji počeci, kasnije sam ozbiljnije shvatio FM. Brinuo o skoro svim stvarima tokom igre. I tvrdim, to je najbolja igrica svih vremena. Igraš je dok sjediš u školskoj klupi, dok šetaš psa, dok jedeš... Stalno možeš da razmišljaš koga da dovedeš, koju taktiku da koristiš... Igra ne prestaje!! :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ajde mala pomoć.

 

koji FM da instaliram?

08,09,10 ili 11?

i 12 bi uzea u obzir da mi nije stalno barem 5 igraća imalo torn harmstring ozljedu pa zbog toga on otpada iz izbora.

 

 

Igrat ću petu eng ligu tako da preporuka bude više uz igrivost nego neki klub.

Edited by Mikrofonija™
Link to comment
Share on other sites

Ajde mala pomoć.

 

koji FM da instaliram?

08,09,10 ili 11?

i 12 bi uzea u obzir da mi nije stalno barem 5 igraća imalo torn harmstring ozljedu pa zbog toga on otpada iz izbora.

 

 

Igrat ću petu eng ligu tako da preporuka bude više uz igrivost nego neki klub.

ja bi ti preporucio fm08, sigurno je najbolji i najrealniji fm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |