Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Football Manager 2007


Recommended Posts

Evo, nakon četvrtfinala LŠ, morao sam, da stavim ovo.

 

Igrali smo protiv Valencie, prvi meč fantastičan, šutevi 15-6 za nas, ali bilo je dovoljno samo za nerešen rezultat.

 

Prvi meč

http://www.shrani.si/t/1I/Rl/2eUD3Q5O/1/valpar.jpg

Uzvratni meč

http://www.shrani.si/t/3c/Wl/6EaHCOD/1/par-val.jpg

Prekletstvo uzvratnih mečeva se nastavlja... Ali... Dve izmene preokrenile su rezultat. Slično kao 1999. u finalu LŠ. Prva (ušla u 65. minutu) ga izjednačila, a druga (ušla na početku 2. poluvremena) zapečatila je sudbinu "netopira"... Ko sad kome pije kri?  :zlo: Stadion Partizana tako još ostaje europska tvrdnjava i ne damo je.

 

U polufinalu čeka nas Benfica, a drugi par je Real Madrid : Milan. Kao najava za okršaj za Portugalcima neka služe slike sa poslednjem duela sa "orlovima". Bilo je to u sezoni 2026/2027 u osmini finala LŠ.

 

Prvi meč

http://www.shrani.si/t/2D/De/f1TlAky/1/fsscr142.jpg

 

U uzvratu na vratnicama crno-belih svoj europski debi dočekao je tada mladi golobradi Urugvajac Carlos da Silva. Bio je glavni krivac za dešavanje u prvih 45 minuta... međutim i Dida je prvi put pogrešio (gol protiv Leedsa u 90. min.). U nastavku orlovi ipak nisu više sleteli, a crnobeli otišli su do kraja. A Silva danas je naš čuvar mreže broj 1.

 

Uzvratni meč

http://www.shrani.si/t/42/de/10A84gb5/1/fsscr141.jpg

 

U prvenstvu neočekivano smo doživeli drugi poraz (Čukarički), što znači da smo na +4 ispred OFK-a, sa kojim igramo sad... i kojeg smo izbacili u polufinalu kupa. U finalu biti če večiti derbi na Marakani.  :great:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PARTIZAN BEOGRAD: Sezona 2033/2034 - Crno beli slave trojnu krunu

 

Evo, završio sezonu, na najbolji moguči način.

 

Prvenstvo

 

http://www.shrani.si/t/2W/hJ/2JKqPtAl/1/3334.jpg

 

Poslednji dio sezone završili smo impresivno, sa osam pobeda u deset kola, jedino OFK nas savladao na njihovem terenu, a i to jim nije pomoglo. A najbitnije je bilo, da je proradila i obrana, i to u ključnom delu sezone. Posve drukčije od crveno-belih "komšija", koji su na proleče upali u veliku rezultatsku krizu, promenili trenera ali uzalud... :D

 

Lav kup

Tri dana, nakon što smo Zvezdu razvalili na Marakani sledio je okršaj u finalu kupa. Igralo se na jedan gol, međutim u 120 minuta mreže su mirovale i sledili su penali. Ali na sreču mi smo mrežu zatresli svih pet puta-vrlo retki događaj u dobi regena...

 

Liga šampiona

Benfica je bila naš suparnik u polufinalu; prvi meč u Beogradu... U 20. minutu nemački sudija (sa prezimenom Wunderlich!) isključuje našeg zadnjeg veznog (i nervoznog) Južnoafrikanca. Igru nastavljamo i ništa ne menjamo... i ipak zabijamo dva puta za pobedu od 2:0. U Lisabonu ozleđe i situacija narekuju nama, da igramo bunker sa 6 igrača za loptom, što je za neutralne pratioce značilo nočnu moru, a za nas zlata vredan remi bez golova. U drugom polufinalu Milan je izbacio Real, za kojeg je to bila prilika da igra veliki finale kot kuče,ali...

 

Finale počeli smo strahovito i bili smo puno bolji od Italijana, koje je spašavao 34-godišnji rumunjski čuvar mreže Baian. Sve do 75. minuta, kad je naš desni bek slao visoku loptu napred do našeg 195cm visokog napadača, koji je loptu nekako pogodio glavom i prevario Baiana, koji je bio potpuno na krivom mestu. Njegov 4 gol u finalima LŠ...Rosso-neri išli su na sve ili ništa ali... kraj, kraj...  i sledio je slavlje ukupno osmog triumfa prvaka Europe!  VAMOSS

 

http://www.shrani.si/t/I/xP/1Fbx6rpX/parmil-34.jpg

 

Trenutačno nalazimo se u julu 2034, kupljena dva kvalitetna vezna igrača (Kolumbija, Brazil), a odlučio sam se, da promenim svog pomočnika... jedva sad sam kopčao, da dosadašnji (Ukrajinac) nije baš dobro procenjivao igrače u mom timu... I tako smo podpisali ugovor sa...

 

http://www.shrani.si/t/o/6O/uJonxqK/terry1.jpg

 

Obratite pažnju na njegov bivši klub... Pošto je ušao u "zrele" godine, nadamo se, da su izlasci sa ženama drugih igrača prošlost i da neče imati negativnih efekta u slačionici...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala na čestitkama!

 

Partizan: polusezona 2034/2035

 

U prvenstvu ove sezone imamo jakog protivnika: Vojvodina nam beži na +2 (39 poena) ali ne sumim, da če na proleče biti sve po starom... Lagano smo prošli i kup i čekamo na polufinalnog suparnika. Dobro nam ide i u Europi. U LŠ dobili smo na papiru jaku grupu, sa Monacom, Bayernom (tek u 3. šeširu) i PSV-om.  Sa 5 pobeda (posobno ona 5:1 usred Alianz Arene)  i jednim nezasluženim porazom u Monte Carlu sledeči naš protivnik je Chelsea, što znači povratak Johna Terrya na Stamford Bridge, ali u ulogi pomočnog trenera Partizana (zamislite engleske medije).

 

Naš je i Europski superkup (Palermo je pao 2:0) i Svetski kup (New York 5:0 i Boca 3:0). Protiv New Yorka dogodila se smešna situacija, iako smo pobedili 3:0, na kraju rezultat je bio 5:0 i strelci su bili potpuno drukčiji; suđena su bila i 3 penala?! Na koji sam to utakmici bio? :o  Na kraju nisam mogao ni da pohvalim igrače, jer te opcije nije bilo, pa zato neki od njih nisu bili baš sretni...

 

Ono ostalo, što je zanimivo, su novi stadioni. Još jednom sam  pregledao neke od timova, i zapravo jesu se gradili:  Voždovac, Srem... i Bežanija če ga dobiti jula 2036, iako su skoro pred bankrotom! U Hrvatskoj pravili su novi stadion u Velikoj (više od 20,000). Jedini stadion, koji se zove po bivšem igraču, je Matić Arena u Zagrebu (NK Zagreb); igraču, koji je zapravo iz Srbije, i posle je igrao i za Vojvodinu.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: svaka cast  :thumbup: ja sam na 07 najduze igrao do 2030.....

 

Da li si igrao sa jednim ili više klubova? Si primetio kakve promene, uspone/padove kakvih timova?

 

Kod mene (2035) recimo Kolumbija je trenutačno najbolja južnoamerička reprezentacija, koja je na SP 2034 osvojila drugo mesto. Isto Čile ima fantastične regene. Brazil i Argentina imaju dobre pojedince, a kao tim nisu baš dobri. I u Partizanu imamo veliku južnoameričku koloniju: Urugvajac, Ekvadorac, 2 Argentinca, 3-4 Brazilci, Čilenac, dva Kolumbijca a pre deset i više godina imali smo top levo krilo iz Peruja.  Od "domačih" igrača najbolji je bivši wonderkid, koji vredi slabih 20 mio. € i koji je postigao 4 golove u Minhenu. U budučnosti ču se truditi dati više prilika igračima iz akademije, gde imamo obetavnog napadača iz Nizozemske (Andrew Winter-možda unuk Arona Winterja?) a i zanimljivog napadača Spasica, koji kao osoba ima vrlo slabo poverenje u sebe (Personality: Low self belief)-prvi put sam čuo za ovo. Dao sam ga na tutoring, tako da možda če se promeniti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li si igrao sa jednim ili više klubova? Si primetio kakve promene, uspone/padove kakvih timova?

 

Bilo je puno promjena...Svedska najbolja,osvojila 2 svetska,bilo je puno regena,vecina boljih je odlazila u real za nekih 50mil,Arsenal i Liverpool igrali 2 ligu,WBA najbolji u premier ligi,igrao sam najvise Svedsku ligu,sa AIK-om sam jednom osvojio LS....

Link to comment
Share on other sites

Partizan: Sezona 2034/2035 u znamenju broja 9

 

Jelen superliga: u završnici najbolji

 

http://www.shrani.si/t/3M/RA/1uVyCdp3/3435.jpg

 

Konačna prednost vara. Voša nam je disala za vrat sve do četiri kola pre kraja i mnogo puta čak i vodila. Pre 6. kola bili smo poravnani na 60 bodova. Pobedom kod Voždovca 3:2 sa golom u 87. min. i porazom Vojvodine kod Čukaričkog bili smo na +3 i u 7. kolu, tri dana od velikog europskog okršaja gostovali smo u Novom Sadu. U trdoj utakmici domači su igrali prljavo, ozledili dva naša igrača, ali smo uspeli da pobedimo sa 1:0 i tada smo uzeli stvar u svoje ruke. Sa dve uverljive pobede proti Mladosti i OFK-a bili smo opet najbolji, kada je to najviše trebalo.

 

Ako odmislimo duel Partizan-Vojvodina, ovo prvenstvo bilo je prilično nezanimljivo, na što kažu i razlike u bodovima između susednjih timova (npr. Mladost +13 u odnosu na Čukarički, a Čukarički +9 u odnosu na Voždovac, koji je na kraju imao isto bodova kao i Spartak u ligi "play-out", koji je ispao).  A šta reči o Napredku, koji je jedinu pobedu osigurao tek u poslednjem kolu (Srem, 4:0) i kojeg smo dva put napunili ukupnim rezultatom 12:0?

 

Na tabeli europskih koeficijenta, Srbija je izgubila jedno mesto u LŠ, ali je zato dobila jedno u kupu UEFA. Ali naredne sezone če u Europi nastupati ništa manje od osam (3/4) klubova iz Srbije. Dva u LŠ, Zvezda u kupu Intertoto, a čak pet u kupu UEFA (klubovi na pozicijah 3-6 + Rad je izborio fair play).

 

U ostalim ligama, koje imam loadovane (SLO, HRV), Dinamo se vrača na puta stare slave i osvojijo je hrvatsko prvenstvo, a kod nas u Sloveniji, prvak je Koper. Največe iznenađenje dogodilo se u hrvatskom kupu, kde je slavio drugoligaš Mosor!

Lav kup: OFK-u vratili nakon 21 godina…

 

Uverljive pobede donesle su nam finale protiv OFK Beograda; sa kojim smo igrali poslednji put finale 2014, kad smo u poslednjem minutu izgubili zbog nepostoječeg penala. Romantičari so poveli u 25. minutu i činilo se, da če nam opet zagreniti život. Međutim, dva minuta pre kraja naš najbolji napadač ove sezone, Cvetković matirao je OFK i spasio nas u produžetke. Tamo igra nije bila baš gledljiva, pa smo pratili dramatične penale… U sedmoj (ili osmoj) seriji plavo-beli šalju loptu iznad grede,a crno-beli omladinac, veznjak Srđan Mikić, koji je bio u timu samo zbog norme trojice U-21 igrača u timu, pobrinuo se za veselje Grobara na Marakani!

 

LŠ: … a u Briselu dobili ono, što je falilo pre 69 godina

 

Proleče u LŠ počeli smo promenljivo… Iako je bio u Londonu Papa (=Admir Papež, slovenski golman u vratima Chelseaja; papež u slov. znači papa), prekosio ga je John Terry na naši klupi i bio je prva zvezda za Sun, Daily Mirror… A u fudbalskom smislu Grobare je više mučilo to, što je Partizan još čekao na prvu pobedu nad Bluesima. Bio je to prvi duel nakon sezone 2019/20, a na Stamford Bridgeu unatoč dobroj igri, poraženi smo bili od 1:2. Na sreču, u uzvratu smo slavili sa 1:0 (gol Cvetkovića u 45. min.). U četrtfinalu išli smo na Barcu (izbacila OFK), po mome trenutačno najboljem timu u Europi, koji ima najskupljeg igrača na svetu, Engleza Batemana. Pobeda na Camp Nou-u 1:0, golom iz kornera i domači remi 2:2 značio je 9. uzastupni polufinale i opet let u London, ovaj put na Topničare. Scenarij bio je sličan nego prije: pobeda na Emiratesima 1:0, a kuči 1:1 donela nam je finale u Briselu protiv španskog protivnika. Ne, nije to bio Real, kao 1966, nego netopiri iz Valencie. U najvažnijem meču sezone pokazali smo odličnu igru, i u prvom delu igre rešili pitanje pobednika.

 

http://www.shrani.si/t/14/w2/3cIIk1wU/fsscr322.jpg

 

Na taj način pokazalo se je, da je ova sezona itekako bila u znamenju broja 9: u godini, u koji Partizan slavi 90. godišnjicu kluba, izborili smo 9. europski naslov, 9. uzastopni polufinale LŠ, a naš napadač Slaviša Cvetković bio je treči najbolji golgeter LŠ sa 9 golova. 

 

Evo i slike bivšeg igrača Rada, koji bi, kad bi igrao u top 5 ligi, vredio barem dva put toliko kao sad:

http://www.shrani.si/t/15/sV/4bVILrog/fsscr323.jpg

 

A ovo je najbolji igrač finala, pojačanje iz Kolumbije pre ove sezone:

http://www.shrani.si/t/1B/fg/4WfKJKqA/fsscr324.jpg

 

Sledi odmor, i onda, nadam se, juriš na europsku kronu broj 10.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, ako pratite. Ima još zanimljivih stvari... Izvinjavam se za (opet) malo duži post.  :D

PARTIZAN: SEZONA 2035/2036, 1. maj 2036

 

Ne, nismo još završili sezonu... Glavni meni još sledi.

Odlučio sam, da prezimena igrača pišem brez č,ć, jer ponekad se ne zna, recimo imamo igrača, koji se zove Cerovic, da li je to Cerović, Čerović...?

Transferi: zbog ozljeda, kod nas je došao 27-godišnji bosanski napadač i ex igrač Reala, Dalibor Simic a u zimskom odmoru kupili smo crnogorskog napadačkog vezista Misu Milica (oba na free).

 

Prvo nego govorimo o klubu, evo nešto iz reprezentativnog fudbala. U dodatnim kvalifikacijama za Euro 2036 u Belgiji bilo je veoma zanimljivo za reprezentacije ex-Jugoslavije. Na žalost Slovenci smo ispali od Švicarske, ali je zato Bosna prošla Ukrajinu, a najzanimiviji meč, završio je:

 

http://www.shrani.si/t/3p/10S/10w4pcX4/fsscr326.jpg

 

Evo, kako stoje grupe:

http://www.shrani.si/t/46/ib/1JdE4xAR/fsscr327.jpg

 

Jelen Superliga

Nakon možda 15-20 godina, prvenstvo donosi dramu na kraju... 6 kola pre kraja, OFK vodi na tabeli sa 62 bodova, a Partizan sledi mu sa jednim manje. Treča Zvezda zaostaje 17 bodova... Praktično od početka sezone, plavo-beli predvode vrh tabele, na polusezoni neporaženi i tada su imali čak 7 bodova prednosti. Crno-bele međutim, skoro su pokopale ozljede ključnih napadača na početku (Cvetkovic 5, Kurcubic 6, Radinovic 6 meseca). 

 

Nije istina ali je, broj 1.

Sečate se Vojvodine i kakvu smo bitku bili prošle sezone? No, Voša ove sezone nije ni među 6 najboljih. Usred sezone promenili su trenera, i na njihovo mesto došao je Dusan Andjic, trener... OFK-a!  :odvala: Možda i zbog toga OFK napokon je počeo da kiksa (kod nas dobio je 4 komada) a mi pobeđivati (Zvezdu 2:0, Javor 6:0). Tako ne čudi, da je bilo pre trečeg ovosezonskog derbija na Karaburmi veoma gusto. Na dan meča, 13. aprila 2036*, činilo se, da fudbal neče biti u prvom planu, ali na svu sreču bio je, i prave zvezde bile su na Zemlji... sa rezultatom 1:1 prednost OFK-a još uvek je bila +3 ali remi plavih na Marakani i več spominjenih 6 golova crno-belih protiv Javora znače, da smo na -1, ali imamo meč sa njima kod kuče.

 

*http://www.deepastronomy.com/apophis-asteroid-could-hit-earth.html

 

Lav Kup

Ispali u polufinalu protiv Vojvodine, 3:3 i penali... Neka igraju barem Europu...

 

Liga šampiona

Puno lakši posao nego pobediti, recimo Srem... U grupi imali smo Romu, Boavistu i West Ham, i sa skorom 4-2-0 završili kao vodeči. Za pamčenje bio je jedino duel sa Romom. U Beogradu isčupali su bod bez golova sa bunkerom, prljavom igrom i pravljenih 37 faulova. Ali mi smo znali, da kad imamo više prostora, smo najjači. Tako ne čudi, da smo naš dolazak u "večno mesto" nadgradili sa pobedom 4:0 i hattrickom Cvetkovica. Giallo-rossi ipak plasirali su se dalje, pobedivši West Ham u 6. kolu. Ali ne za dugo... U osmini finala pakirali smo za Italiju i za Giuseppe Meazzu, kde još nikad nismo pobedili. Internazionale golom u poslednjem minutu osigurao je pirovo pobedu 2:1, koju smo lagano prestigli u uzvratu 3:0. Mogli bi ostati u Italiji, i smanjiti troškove, jer na letu na prvi meč četrtfinala igrači su opet pevali "Bunogiorno Roma". Ali ne znam, šta je radio njihov stručni štab pre meča... Prvo poluvreme i 4:0 za nas,  i opet tri golova Cvetkovica... Deja vu! Jadni Talijani su se nama zasmilili, pa smo u drugom delu malo smanjili tempo i tako nismo zabili nijedan gol (4:0). U uzvratu trudili smo se, ali ipak manje od tri gola nismo smeli da zabijemo (3:1), pogotovo zbog navijača ne. I tako došao je polufinale, i Bayern... 3:1 kod kuče i proverenih 0:0 u Nemačkoj, znači, da čemo za 10. europski naslov u Trondheimu igrati sa...sačekajte još malo...

 

Nije istina ali je, broj 2.

Ako mislite. da je glavna priča uoči finala LŠ 2036 mogučnost Partizana, da osvoji rekordan 10. naslov.... nije! Nije ni to, što su finale dodelili stadionu, koji prima samo nešto više od 20 hiljada gledaoca. Ne, nego Engleska i Srbija pričaju o Johnu Terryju...

 

"HERE I COME HERE I GO"

Dolazak Johna Terryja na klupu Partizana kao pomočni trener smatrao se velikim stručnim potezom uprave a i trenera crno belih A.M. "Velik igrač, velik stručnjak", govorili su čelnici Partizana. I zaista, međusoban odnos sa trenerom bio je izuzetno korektan. Međutim, postojala je i grupa onih, koju su znali za njegov karakter. Nemanja Rnić, nekadašnji Partizanovac i sad menadžer još u decembru 2034. izjavio je: "Pitanje je, koliko če on zaista ostati u Beogradu. Nadam se, na duže vreme". Još pre skoro dve nedelje nekadašnji engleski reprezentativac radovao se Partizanovog izbacivanja Rome ukupnim rezultatom 7:1...

 

U drugom polufinalu u prvom susretu igrali su Liverpool i Chelsea. Bluesi su bili izuzetno u krizi, i izgubili prvi meč sa 1:2, vodeni sa pomočnim trenerom. A onda... pre uzvrata predstavili su novog trenera, nekadašnjeg kapitena... Johna Terryja. ??? "Znam, da navijači Partizana neče biti baš sretni, ali dobio sam ponudu, koju nisam mogao da odbranim. Partizanu želim sve dobro, ali Chelsea je tim u mom srcu." U prvom zvaničnom meču, Terry  i njegovi pobedili su Liverpool 1:0 i tako če biti protivnik crno-belih u finalu 21. maja.   

 

"ENGLESKI FER PLEJ I ZVANIČNO NESTAO"

"Sve se dogodilo veoma brzo. Nismo se ni pregovarali puno, jer mi je bio odmah jasno, šta hoče i da neče odustati. Od povratka iz Londona prošle godine (utakmica Chelsea: Partizan, 2:1) ovo nije bio više ista osoba. Sad, sa obzirom na situaciju, u koji se nalazimo i mi i njegov novi tim, bilo je veoma neetično. Upozorio sam ga na to, ali ništa." To su bili prvi zvanični odzivi stručnog štaba Partizana, odnostno trenera A.M. nakon ovog slučaja. Prvi muž, predsednik Milovan Đorič bio je još oštriji: Nečemo plakati, imamo nove zadatke. Ne mora da bude jedna osoba veča od Partizana. Računao sam na engleski fer plej, a tog zaista nema više". 

 

VIŠE NEGO VARALICA, VIŠE NEGO IZDAJICA

Reakcije Grobara bile su veoma ostre. Nečemo jih izdvajati, jer bi puknuo internet. Samo zamislite...  :lud: :lud:

 

U Engleskoj tabliodi doživljavaju ludnicu. "TERRY RUNS ON BRIDGE", objavio je Sun, usporedivši povratak na Stamford Bridge i aferu pre četvrt stolječa sa djevojkom tadašnjeg reprezentativca Wayna Bridgea. Neki od njih hvale 69-godišnjeg predsednika Abramoviča (ABRAMOVICH LAST ASSAULT). Nemački Bild, međutim prenosi, kako za neočekivanim odlazkom Terryja stoji ruska mafija, koja je i pomogla da namesti poraz Partizana u Londonu prošle godine u prvom meču osmine finala (1:2).

Sledeči put: Intervju sa trenerom Partizana uoči nastale situacije i nastavku sezone. Da li če seči u ruke Johnu Terryju u finalu LŠ? Zašto OFK neče biti prvak ove godine? Zašto ne voli brazilske napadače? Kako procenjuje šanse Srbije i Bosne na EP?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ti kad bi krenuo pisati neku karijeru, ona bi bila među najpraćenijima na forumu. Samo nastavi !  :cast: :respekt:

 

Biče sigurno nastavka. Nisam odlučio pisati kao karieru, jer ne igram FM baš regularno, kad mogu da igram svaki dan po sat, a kad ga ne dirnem ni za mesac dana - pa da se ne desi, da bi tema išla pod ključ.  :D

 

Sad ces mene da nateras da igram posle FM08 moj omiljeni FM, samo kad bi neko imao adresu prodavnice gde moze da se kupi.

 

Možda nađeš gde da se kupi preko interneta. Znam kod nas, da neke kupovine prodaju još ne rabljene FM 2005. A ljepota FM 2007 je, da ima dovoljno stvari, ne premalo, ne previše...

 

Sjajni rezultati i sjajno pisanje, i odlicna je ova fora sa asteroidom :D

 

Zaboravio sam, šta se desilo u 2029, no ako budemo živi i zdravi, dočekati čemo ga opet 2068.  :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde kazite nekog dobrog free igraca i nekog ko moze da se uzme za male pare, vodim osrednji klub u Srbiji imam budzet oko 300k i za plate 2.000 za svakog igraca.

 

Ne znam, da li če pomoči, ali na pamet nekoliko igrača, koji če možda doči kod tebe; ne sečam se više, koliko vrede, ali mislim, da možeš mnoge dobiti na free:

 

Kirill Pavlyuchek

Omar Andrade (Peruanac, ne Ekvadorac)

Sergey Kisliy

Sergey Kislyak

Alban Dragusha

Gabriel Torje

Mihail Afanasiev

Wang Dalei - kineski golman

Vasilje Prodanovic

Krsto Zvicer

Naemeca Ajuru

Vladimir Boljevic (doveo ga u 4. sezoni u Partizan iz Zete i sečam se, da je igrao fantastično)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |