Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Football Manager 2007


Recommended Posts

Meni drug doneo disk od FM 07 kada sam ga instalirao mogu vam reći da je skoro bolji od FM 07. Jedino što bi ovde ubacio iz FM 10 je da pitaš asistenta oko instrukcija za rivale. Inače moj prvi FM je FM 08 :)

 

Evo jedan skrin,odmah u prvom kolu dobijena Crvena Zvezda sa 2:0,strelci Jovetić i Zajić a sudio je Svetislav Marušić i dobio ocenu 5. Zbog čega procenite i sami na ovom skrinu.  :cool:

 

http://www.dodaj.rs/t/Q/P4/3zZBzUJN/red-star-v-partizan-over.jpg

 

 

Inače ono što me je posebno oduševilo jeste što se igra po sistemu 12 ekipa,svako sa svakim po dva puta (22 kola) i onda se pravi plej-of i plej-aut mini table (6 plej-of i 6 plej aut ekipa) - tu se igra svako sa svakim po dva puta isto a bodovi se prenose iz prva 22 kola. Šampion je naravno ko osvoji najviše poena. :lol2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

KAVA

 

Ovako, svakako treba pripaziti na igrača iz Djurgardena (svedša) sa B počinje Be nešto. Dc oko 19 godina. Sa mojim barijem je zabio u jednoj sezoni 27 golova glavom!!!!!! treba ga staviti near post flick on i neki dmc da challenge-a gk-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

FM2007 Data Update Season 09-10 v2

 

Data Update for September (up to 7th Sept) Transfers/Loans/Released Players updated Staff and Managers

 

Extract the files from winrar, then place the files in the db folder; My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2007/db

 

:download:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozzz svima..ja sam ovde novi pa se slabo snalazim..imam jedno pitanje..ja imam Manager 2007/2008 i imam patch 8.0.2 ,a treba mi sad ovaj najnoviji trebao bi se zvati 8.0.3 tj. tu trebaju biti najnoviji ovi transferi..ako neko ima link nek postavi,jer mi se stvarno igra..

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

misliš valjda  FM08

ne postoji službeni 8.0.3 od SI-a ...ti valjda želiš transfer update datu

 

v2.3 [Last Update 17 July 2010]
  - Coca-Cola Championship Change Name to Npower Football League   Championship
  - Coca-Cola League One Change Name to Npower Football League One
  - Coca-Cola League Two Change Name to Npower Football League Two
  - Created Youngesters
  - Created Missing Players
  - Created Japanese Players
  - Created New and Missing Teams
  - Created Affiliated B-Teams to Spanish Teams.
  - Created Affiliated B-Teams to Russian Teams.
  - Facepack to Japanese Players in Cut-Out Style.
  - Fixed Award Name Changes in Npower Championship, One and Two
  - Fixed Club Name Changes
  - Fixed the Real Age for Thousands of Players
  - Full Update English Premier League
  - Full Update English Npower Championship
  - Full Update Spanish La Liga
  - Full Update France Ligue 1
  - Full Update German Bundesliga
  - Full Update Swedish Allsvenskan
  - Full Update Swedish Superettan
  - Full Update Korean K-League
  - Latest Transfers & Loans From All Around The World
  - Manager, Board and Staff Changes
  - Player Retirements
  - Recreated Leeds and Bournemouth to Remove Deductions Points
  - Released Players
  - Stadiums Created
  - Stadiums Moves 
  - Update League and Cup History in Many Competitions
  - Update Up and Down Degreadations in European Leagues.
  - Update Teams, Players, Staff All Around The World.
  - Update The Reputations of Many Clubs And Countries.
  - Update Houndreds of Players History
  - Update National Caps and Goals
   
http://www.filefront.com/17096159/Okkas Update v2.3.rar

 

ovo je zadnje šta sam našao

 

 

 

 

 

Imam dozvolu ne brinite

 

Link to comment
Share on other sites

pa ovo je 10/11 do 17 srpnja svi transferi ,novije nisam našao ..

 

EDIT:

 

http://www.image-share.com/upload/300/111.png

width=400 height=316http://www.image-share.com/upload/300/110.png[/img]

 

PA List

-10

Sergio Aguero

Alexandre Pato

Mario Balotelli

Jerome Boateng

Bojan

Sergio Canales

David De Gea

Angel Di Maria

Eden Hazard

Toni Kroos

Romelu Lukaku

Iker Muanin

Nicolas Otamendi

Mesut Özil

Miralem Pjanic

Mamadou Sakho

Davdie Santon

-9

Dominic Adiyah

Gale Agbossoumonde

Ismail Aissati

Anderson

Marko Arnautovic

Alan Kardec

Jozy Altidore

Jano Ananidze

Daniel Aquino

Alphonse Areola

Kwadwo Asamoah

Sergio Asenjo

Gai Assulin

Andre Ayew

Cesar Azpilicueta

Khouma Babacar

Holger Badstuber

Ibrahima Balde

Gareth Bale

Ever Banega

Nassim Ben Khalifa

Nicklas Bendtner

Facundo Bertoglio

Sinan Bolat

Breno

Jeffrey Bruma

Diego Buonanotte

Sergio Busquets

Ignacio Camacho

Diego Capel

Coutinho

Steven Defour

Matej Delac

Fabian Delph

Eren Derdiyok

Dodo

Lorenzo De Silvestri

Giovani dos Santos

Jonathan dos Santos

Douglas Costa

Alan Dzagoev

Stephan El Shaarawy

Rasmus Elm

Jonny Evans

Fabio

Sofiane Feghouli

John Fleck

Lamine Gassama

Lukman Haruna

Javier Hernandez

Lewis Holtby

Mats Hummels

Samuel Inkoom

Mathias Jörgensen

Stevan Jovetic

Shinji Kagawa

Gael Kakuta

Keirrison

Levan Kenia

Simon Kjaer

Thimothée Kolodzieczak

Zakaria Labyad

Lee Chung-Yong

Nicolas Lodeiro

Yann M'Vila

Federico Macheda

Pavel Mamaev

Ivan Marcano

Marcelo

Marko Marin

Javi Martinez

Juan Manuel Mata

Joel Matip

Emmanuel Mbola

Francisco Merida

Cédric Mongongu

Ravel Morrison

Victor Moses

Thomas Muller

Nicolas N'Koulou

Neymar

Gabriel Obertan

Jan Oblak

Ransford Osei

Alberto Paloschi

Sokratis Papastathopoulos

Javier Pastore

Paul Pogba

Rafael

Ivan Rakitic

Aaron Ramsey

Micah Richards

Jack Rodwell

Nuri Sahin

Henri Saivet

Eduardo Salvio

Alexis Sánchez

Yaya Sanogo

Xherdan Shaqiri

Jonjo Shelvey

Moussa Sissoko

Neven Subotic

Sunny

Yannis Tafer

Ömer Toprak

Lacina Traoré

Carlos Vela

Marco Verratti

Theo Walcott

Danny Welbeck

Wellington Silva

Gregory van der Wiel

Georginio Wijnaldum

Jack Wilshere

Danny Wilson

Axel Witsel

Franco Zuculini

 

Link to comment
Share on other sites

Meni drug doneo disk od FM 07 kada sam ga instalirao mogu vam reći da je skoro bolji od FM 07. Jedino što bi ovde ubacio iz FM 10 je da pitaš asistenta oko instrukcija za rivale. Inače moj prvi FM je FM 08 :)

 

Evo jedan skrin,odmah u prvom kolu dobijena Crvena Zvezda sa 2:0,strelci Jovetić i Zajić a sudio je Svetislav Marušić i dobio ocenu 5. Zbog čega procenite i sami na ovom skrinu.  :cool:

 

http://www.dodaj.rs/t/Q/P4/3zZBzUJN/red-star-v-partizan-over.jpg

 

 

Inače ono što me je posebno oduševilo jeste što se igra po sistemu 12 ekipa,svako sa svakim po dva puta (22 kola) i onda se pravi plej-of i plej-aut mini table (6 plej-of i 6 plej aut ekipa) - tu se igra svako sa svakim po dva puta isto a bodovi se prenose iz prva 22 kola. Šampion je naravno ko osvoji najviše poena.  :lol2:

 

3 crvena u derbiju??hhahaha koji baksuzi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da i ja nešto napišem o mom epskom save-u sa Partizanom (sezona 2033/2034), kojeg sam započeo više nego godinu dana nazad. Previše stvari se dogodilo u skoro 28 godina u igrici, tako da ču nabrojati samo najvažnije. Stavio sam ovde, jer to nije klasična priča i jer kad se mi dogodi, da FM ne igram duže vreme... Nadam se, da nije predugački post.

 

Počeo sam sa database-om 7.0.1 što mi je znatno olakšao posao na početku. Tu su bili Rnić Lomić, Odita, Boya, Marinković i ostali. U prvi sezoni nikad nisam kupovao igrače, tako je i ostalo, a i nekoliko početnih godina nisam baš kupovao, jer sam imao u timu U-19 i Teleoptiku vrhunske igrače (Perendija, Obradović, Škuletić, Janković, Velimirović...). Istočna Europa bila je naše glavno tržište za igrače. Poslije, kad se skupilo nekoliko novca i kad nam je uprava dozvolila scouting po celom svetu, počeli su dolaziti talenti recimo iz Južne Amerike i Južne Afrike, a čak i Portugala.

 

Jelen superliga: 26 titula. Podatak koji jeste i nije impozantan. Samo OFK Beograd u sezoni 2009/2010 prekinuo je crno-belu dominaciju; remizirao 2:2 sa Vojvodinom (2.) u poslednjem kolu, a mi smo završili tek na treči poziciji. Sve ostalo crno-bela je priča, sa tome što su se promenili pratioci. Crvena Zvezda prvih 5-10 godina bila je naš jedini konkurenat za titulu, nekada bilo je vrlo neizvjesno i trebalo nam je 5 godina za prvu pobedu na Marakani. I derbiji su bili paša za oči, a najviše se sečam OVOG. Prvo se dogodilo ono crveno, a onda na scenu stupio David Veliki.

 

http://www.shrani.si/t/1f/th/p5WDVys/derbi-2010.jpg

 

Tamo nekde od 2015 dalje Zvezda doživljava krizu i kao drugi klub po moči najavljuje se Vojvodina. No od kraja 20-ih godina 21. stolječa vreme je opet za Romantičare sa Karaburme. Iako nisu osvojili titule, godine 2030 postigli su največi uspeh u historiji, osvojivši kup UEFA, pobjedom 1:0 nad Bragom (europski superkup u Monte Carlu igrali su protiv nas). Njihov uspeh povečao je broj srbskih klubova u LŠ na 3 (ove sezone sva trojica je prošla grupe) a ukupno u Europi 7.

 

Od ostalih klubova, koji normalno nastavljaju takmičenje u zgornjom delu tabele, to su pre svega Rad (izuzetno kvalitetna mladinska škola) i Mladost Apatin. Od ostalih „senzacija“ posebno treba izdvojiti Bežaniju (2. u sezoni 2020/21) i kratkotrajno čudo, zvano RFK Novi Sad (3. u sezoni 2016/17).

 

Lav Kup: 11 titula. Vrlo je delikatna stvar, osvojiti kup. Mogu slobodno da vam kažem, da više od pobeda pamtim crne trenutke, kao što je recimo poraz od Teleoptika (2007/08) u 2. kolu. A i finale 2014. godine, kad nas je OFK pobedio 1:0 za golom u 90. minuti iz penala, za kojeg su nam poslije brisali crveni karton...

Europa: 7 titula prvaka Europe

U 27 godina samo dva put se dogodilo, da Partizan nije dočekao proleča u Europi (2006/07, 2014/15). Prvi put plasirali smo se u LŠ u sezoni 2008/09 (godinu prije u 3. kolu kvalifikacija izbacio nas Milan). Europsku odisejadu možemo, da razdelimo na sledeče delove.

 

2006-2013: zakleta osmina finala LŠ

U redu, nismo baš svake godine igrali u LŠ, ali kad smo igrali, uvek smo prošli grupu. Prvi put, u 2009 zaustavio nas Real Madrid. Nakon hattricka Boye i pobede u Humskoj 3:1, Real nas na Benabeu razvalio 4:1. Godinu kasnije koban je bio Man City a 2011 Barcelona. Sledila je sezona 2012/2013, u kojoj se osečalo nešto veliko. Grupa sa Barcom, Lyonom i Zenitom i čak prvo mesto u skupini i duel sa Bayernom! Prvi meč na Alianz Areni pobedili smo 1:0 ali u uzvratu smo pukli 1:3. To je bilo prvo veče razočaranje u trenerskoj karieri.

 

2013-2020: zakleto 3. mesto u grupama LŠ

Nakon te sezone sledilo je 7 godina, u kojima je Partizan igrao u LŠ, ali nije mogao više od 3. mesta, tako da je proleče nastavio u kupu UEFA.  No, još 2013/2014 crno-beli stvorili su prvu veču senzaciju. Padali su Everton, Panathinaikos, Valencia, Juve... i sledilo je veliko finale za Athleticom Bilbaom u Marseillu, kde smo igrali junački a izgubili 0:1. Dve godine kasnije ostvarili smo polufinale, ali još uvek dobar rezultat vani (Koebenhavn, 1:1) nismo realizirali kuči (poraz od 1:2). To je bilo još veče razočaranje u mojoj karieri. U preostalih godinama nismo uspeli da izborimo više od četrtfinala. Mnogo igrača kod nas izgubilo je motiv za igranje, tako da smo jih uspeli da zadržimo samo za godinu ili dve.

 

2020- zlatna doba

Ono što je sledilo  i počelo sa sezonom 2019/2020 nešto je, što teško može da se razume. Februara 2019 Partizan je izgubio 0:1 od St. Etienna u uzvratu osmine finala kupa UEFA. Tada niko nije znao, da je ovo značio poslednji domači poraz Partizana u Europi.

 

Početak sezone 19/20 bio je katastrofalan, u prvih pet kola čak tri poraza. Prvi put Grobari su zatražili novog trenera. U LŠ žreb nam je donio grupu smrti: Milan, Chelsea, Marseille. Ne ide i ne ide. 1. kolo LŠ 0:0 kuči protiv Francuza uz glasne žvižduke Grobara (povrede su narekovale, da igramo sa 5 obrambenih igrača). Na San Siru pukli 0:3. Sledio je dvomeč sa Čelzijem, gde se forma malo ispravila, ali ovo nije bilo dovoljno. Dva put smo vodili, Englezi uvek izednačili, što znači 2 poena na dve utakmice. Ali sa obzirom na ostale rezultate još smo bili u igri. U tom trenutku Voša nam u ligi  beži na +12... Sledila je možda najvažnija utakmica prvog dela sezone, gostovanje na Velodromu. Pobjeda od 2:1 značila je skok na drugu poziciju, a pobjeda nad Milanom u 6. kolu značila bi čak i prvo mesto u grupi. Veličastvena pobeda 3:0 to je i uradila, i konačni raspored lepo kaže, kakvo je ludilo bilo u ovoj grupi.

 

http://www.shrani.si/t/2d/11g/2QYIusEv/201920.jpg

 

I u proleču bila je ludnica... U LŠ pali su Villareal, Man Utd i Celtic, da bi onda igrali veliki finale sa Interom (na stadionu Brondbyja). Na žalost bili smo suviše neizkusni i nakon rano primljenog pogodka nismo se uspeli vratitu u utakmicu (0:1). Ali smo zato osvojili duplu krunu, gazili sve po vrsti, i Vošu, i tako zaključili veoma stresnu sezonu.

 

Niko nije očekivao nešto slično i u narednoj sezoni. Ali... Prošli grupe brez problema, a u knock-out fazi pobedili smo Lazio, Bayern i Real Madrid, poseban je bio naš 3:0 triumf na Bernabeu. Naš ključni igrač bio je ruski Superman, Andrej Borisov, kupljen iz Krilya Sovjetov za 90 hiljada eura. U finalu naš čekao Porto na San Siru... prvo poluvreme dobro, ali mreže miruju. A u drugom... 47. minut i naš glavni branič, Saša Zrnić čini se da faulira u 11m prostoru nekog od Portugalaca. Nemački sudija vadi crveni i šalje ga van uz žvižduke Grobara. Nakon utakmice bilo je jasno, da je pogrešio, jer su prihvatili moju žalbu. Ali ovo nije pomoglo... Porto je poveo 1:0 iz penala, a konačni rezultat 2:0 postavio je Pedro Leon. E ovo sad značilo je takvo razočaranje, da sam razmislio, da izbrišem ovi save. Tri poraza u tri finala.

 

Međutim, tadašnji predsednik Partizana, Jovica Peković, hrabrio je sve nas. Na ljeto 2021 zatražio je, da kupim što više kvalitetnih igrača. Došli su do tada nepoznani Latvijac (MR), Brazilac (ML), Makedonac (AMC), Bugar (DR)... Kasnije če biti jasno, da je to bio najbolje odrađen prestupni rok crno-belih u ovom save-u. Međutim, u sezoni 2021/22 dovoljno je bilo samo za osminu finala LŠ. Ali voče još nije bilo zrelo.

 

2022. godine, skoro u ponoč poslednjeg dana letnog prestupnog roka sezone 22/23 ugovor sa crnobelima podpisao je brazilski Portugalac, kasnije če to biti najbolji levi bek Partizana. Grupa u LŠ donesla nam je Inter, Marseille in CSKA Moskvu. Nakon poraza u Moskvi u prvom kolu 0:2 unatoč dobroj igri, u drugom pao je Marseille 4:0. Na kraju završili smo drugi u grupi, u fazi najboljih 16 timova čekao nas je Milan. U Beogradu su nas razvalili, u prvom poluvremenu samo da nisu zabili 3 komada, spašavao nas je naš albanski golman, tako da smo na odmor išli sa 0:0. Samo jedna mala ispravka bila je potrebna, samo jedan mali klik; da smo sa 4-4-2 prešli u 4-1-3-2 i izneneda u nastavku iz 5 šuteva zabili smo 3 pogodka, unatoč ne previše dobroj igri. Ali veliki timovi pobeđuju i kad igrajo slabo. U Milanu poraz od 0:2 bio je dovoljan za četrtfinale.... You will never walk alone, čulo se u Humskoj kad je dolazio Liverpool... Opet sa 4-1-3-2 i tada zaista smo se pobrinuli, da neče hodati sami; da če biti teži za 6 komada (6:0). U uzvratu na Anfieldu bilo je 1:1. Sledilo je polufinale, opet Engleska i opet čuveni Red Devilsi iz Manchestra. 0:0 u Beogradu i 1:1 na Old Traffordu značilo je treči finale u 4 godina. Dali če biti Porto ili Sporting u finalu, naš branič poželio je Porto, ali ne brini Saša, dobičeš ga kasnije. Sudbina je htela, da če u finalu igrati dva tima, koja so odigrala baš prvi meč u Kupu prvaka, 1955. Bio je to crno beli večer u hladnom Goteborgu, pobjeda sa 3:0 značila je prvi naslov šampiona Evrope za crnobele i dokaz, da se nekad sve vrača i sve se plače. Fraze što su „desilo se ono što se moralo da se desi“  i slične, mogao da si čuješ svaki minut...

 

„I Marseille je 1993. osvojio LŠ i šta su uradili kasnije? Ništa.  Mi trebamo još, da se dokažemo. Ovo je tek početak. Možemo, da napravimo dinastiju“.  Emir Stamenković, kapiten crno belih to je izjavljivao; ništa posebno, kad ne bi znali, da je tada momak imao nepunih 21 godina. Na žalost, sledeče tri sezone nismo uspeli da ponovimo uspeh (2x četrtfinale, 1x osmina finala). No, kad se pisala godina 2027, opet če se Europa klanjati crno belima. Još jedno finale LŠ...suparnik... Porto...igrače se na... Dragau, stadionu Porta... Na jednoj strani domačin, pobednik LŠ 2004 i 2021, na drugi pobednik LŠ 2023, koji neče imati prednosti domačeg terena, ali če imati 6 godina bolesti nepravedne pogreške...“Jeste Porto favorit, ali setite se nečeg. Ni Portugal 2004. na Euru ni Sporting 2005. godine u finalu kupa UEFA nisu uspeli da realizuju prednost domačeg terena".

 

I Porto nije uspeo. Sve se vrača. U najboljoj predstavi Partizana možda ikad u historiji Porto je pao sa 3:1 nakon produžetka... Saša Zrnić, tragičar pre 6 godina, na prigovaranje igrača pored kapitena podignuo je trofej.

Crno bela Europa: 2027-2032:

 

2027: Porto : Partizan 1:3

 

2028: Partizan: Arsenal 2:0 (Rotterdam) (Martins, Borisov). Sa 3 postignuta gola u 4 finala LŠ, Andrej Borisov prestigao je Alfreda di Stefana.

 

2029: Partizan: Liverpool 1:0 (Goteborg). Odlučujuči gol postigao je Milan Kurčubić pet minuta pre kraja meča. Austrijsko-srbski Partizanovac do groba, produkt akademije, zlomio je nogu septembra i ovo mu je bio prvi europski meč nakon toga. No, kako je gol postigao glavom, možda mu i nisu trebale obe noge.

 

2030: Partizan: Man Utd 1:0 (Old Trafford). Ivan Radinović, 194 visoki napadač odlučio je meč v 81. minutu. I on je bio veči deo sezone povređen. Red Devilsi u 16 duela protiv crnobelima pobedili su samo jedan put.

 

2031: Partizan: Monaco 3:2 (Dortmund) Andrej Borisov postaje legenda LŠ, u svom oproštajnom nastupu u Europi za crnobele postiže hat trick i svoj broj golova u finalima LŠ zaokružuje na 6.

 

2032: Partizan: Marseille 2:0  (Velodrome). Radinović i Kurčubić več u prvom poluvremenu donose 6 uzastopnu titulu europskog prvaka, što znači, da je pregažen rekord Real Madrida (1956-60).

 

"Danas" (mart 2034)

Na žalost, Sporting Lisabon izbacio nas je u polufinalu prošle sezone (2032/33) i revanširao se za poraz od 2023. U ovoj sezoni (2033/2034) u grupama smo prošli Valenciu, Panathinaikos i Slovan Liberec. Upravo u osmini finala eliminisan je Arsenal (nema ništa slično za Arsenalom 2010), ali nakon neočekivane drame.

 

Prvi meč

http://www.shrani.si/t/1B/3x/289fNjJ1/leg1.jpg

 

Uzvratni meč

http://www.shrani.si/t/9/rX/2e6O6DE/leg2.jpg

 

Sad sledi Valencia, a ako prođemo, u polufinalu nas čeka ili Man Utd ili Benfica.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. :thumbup: Za FM 10 ili 11 treba če novi kompjuter,  tako da za sad ostajem na sedmici :shame: i zamišljam u teoriji, kako bi ovde funkcionirala Dynamic league reputation...

 

Evo SS-ja mečeva između dvojicu največih rivala:

 

http://www.shrani.si/t/2T/5u/3Yxedd2I/head-to-head.jpg

 

Nisu mi stali svi mečevi, tako, da samo za informaciju:

 

Najviše domače pobede:

8.3.2009      Crvena Zvezda : Partizan  5:0

28.5.2031    Partizan : Crvena Zvezda   5:0

 

Najviše pobede u gostima:

15.4.2007  Partizan : Crvena Zvezda   0:2 (prva pobeda Zvezde u Humskoj).

5.5.2030    Crvena Zvezda : Partizan   0:4

Prva pobeda Partizana na Marakani:

24.2.2013  Crvena Zvezda : Partizan 1:2

 

Dakle, trebalo je i više, skoro 7 godina, kad smo pronašli lek za Marakanu - igrajuči formaciju 4-1-4-1, a i Purovića nije bilo više u Zvezdi. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |