Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

La Dea


Dino151
 Share

Recommended Posts

Listopad 2014

 

Glazbeni broj:Prljavo Kazalište-previše suza u mom pivu:

 

 

http://i.imgur.com/oCU98.jpg

 

 

Što smo vidjeli u prošlom nastavku?

 

Relativno sam dobro startao,ali idemo korak dalje,može ova ekipa puno,možda i boriti se za naslov,ali polako.

Uprava traži od nas min.6.mjesto,ja opet kažem:vjerujem da možemo možda čak i prvo.

 

7.kolo

 

Genoe-Atalanta 1-3 (Gilardino 26' / Schelotto13' Ariaudo59' Verratt i62')

 

Zanimljiv početak utakmice,gol već u ranoj fazi bi nam osigurao 80% pobjede,ali znali smo da je Genoe neugodan domaćin,te Gilardino neugodan,posebno za nas,igrač.

Opet ih je vratio u susret,dok je Padoin kod nas dobio crveni početkom drugog dijela.

Istina,near,i majstorija Verrattia donijeli su nam slavlje u Genoi.

 

8.kolo

 

Atalanta-Inter 0-1 (Vilanueva 63'

 

Objektivan moram biti:Inter je bio bolji u toj utakmice,iako smo mi imali bolje šanse i vrlo dobru igru,ali nismo još na razini Intera,koji je ove godine dominantan u Serii A.

 

9.kolo

 

Juventus-Atalanta 0-2 (Đurić 40',Schelotto 88' (p) )

 

Igrali smo talijanski,jako,moćno,i što je najvažnije efikasno.Nismo dali da lako dođu u situaciju,pa se Vidal i družina morala okušati u udarcima iz daljine,što im baš nije pomoglo.

Dominacija očitana u kontri u 40.minuti kada sa lijeve strane ubacuje Padoin,a Đurić je najspretniji i pogađa za velikih 1-0.

Kasnije,igrali smo još zatvorenije,i defanzivnije i čekali,i na kraju može se reći dočekali,penal koji sigurno realizira Schelotto,i donosi velika tri boda u Bergamo.

 

10.kolo

 

Atalanta-Parma 2-0 (Toprak 2',Schelotto 88')

 

Odma na početku utakmice ubacivanje sa strane,Verratti-Toprak,1-0. Poslije smo ih lagano mrvili,dok opet se nije iskazao Schelotto,i rješio pitanje pobjednika. Sve u svemu,lagana utakmica.

 

Rezime mjeseca:

 

Pao je jedan velikan,drugi nije,+ još dvije glatke pobjede,i samo dva primljena gola,odlično.Verratti i Schelotto vuku ovu ekipu,plus još par pojedinaca,što će se dokazati i u daljnjem dijelu natjecanja.

Tablicu nažalost nemam,jer sam već u ožujku 2015.

 

 

FOKUS:

 

Taktika

 

http://i.imgur.com/ZTLHQ.png

http://i.imgur.com/3287I.png

 

Formacija možda nije očekivana,igrao sam 4-4-1-1,pa 4-5-1,i ovako se pokazalo najbolje,kao neka vrsta romba,Verrati je ključni igrač,koji nije baš toliko napadački orijentiran,nego pomaže i sredini,odnosno zadnjem veznom.

Bekovi su vrlo važni,gdje oni prave razliku u napadačkim akcijama,i tako donose višak na terenu.

Napadači ne moraju striktno biti poacheri i target man-i,jer ja imam 3 napadača koji mogu idealno igrati te role.

Schelotto je također vrlo važan,jer on svojim ubacivanjem u prostor i svojom odličnom realizacijom zabija puno golova.

U TI,nema ništa puno kompicirano:argesivnost i disciplina,nisam htio riskirati sa direktnim pasovima,niti sa dubokom obranom,jer ovako najbolje igramo,i to ne treba mjenjati.

Također,korneri su na mixed,da nebi bilo poslije,jedino auti na quick.

Volim koristiti pass into space,te get ball forward.

 

 

Hvala na praćenju,pozdrav do idućeg reporta.

Link to comment
Share on other sites

Studeni i Prosinac

 

http://i.imgur.com/ZZP2C.jpg

 

 

Što smo vidjeli u prošlom nastavku?

 

Nastavili smo dobar niz,te dobili Juventus,protiv Intera nije išlo.

 

Seria A

 

 

http://i.imgur.com/fAMhO.png

 

11.kolo

 

Atalanta-Palermo 3-3 (Verratti 10(p,Djurić 40',Schelotto 91' N'gog 60',Montero 67',85')

 

Vrlo zanimljiva utakmica,počeli smo idealno reklo bi se,penal Verrattia za 1-0,poslije smo još imali neke prilike,ali smo uspjeli samo doći do 2-0,golom Đurića.

Drugi dio je možda i najlošiji dio u sezoni,Palermo je upotponosti preuzeo inicijativu i totalno preokrenio rezultat,ali nas naš junak Schelotto dovodi do zasluženog ipak boda.

 

12.kolo

 

Empoli-Atalanta 1-5 (Rodrigo 52' Verratti 3',60',Gabiadini 14',63',77)

 

Potpuno gaženje kluba koji igra u Ligi Prvaka(klub je preuzeo tajkun),Verratti i Gabbiadini su rješili sve i potopili "bogataše".

 

13.kolo

 

 

Samo ću reći,loša utakmica,i moramo biti zadovoljni tim jadnik,rekli bi smo bodom.

 

14.kolo

 

Fiorentina-Atalanta 0-3 (Verratti 35(p),52' Đurić 75')

 

Verratti je zaslužan iako smo dobili crveni,tj dobio ga je Gabbiadini,u 50.toj,ali smo pokazali karakter,uspkos igračkom manjku,doći do velike pobjede nad vrlo dobrim protivnikom.

Đurić je rješio sve pitanje pobjednika u 75toj minuti.

 

15.kolo

 

Atalanta-Lazio 1-2 (Ariaudo 8' Ruben 14',94')

 

Pucanj veličine pobjede na Wembleyu,Marco Ruben odnijeo je sve iz Bergama,i to je rezultiralo drugim lošim rezultatima,koji slijede u daljnjoj priči.

Formica prolazi sa lijeve strane i ubacuje,a Ruben volejem sa vrha šesnaesterca pogađa pred kraj utakmice.

 

16.kolo

 

 

Sjetimo se utakmice protiv Bolonge,ovdje smo bili još gori,što je rezultat i poraza u prethodnom kolu,uglavnom,razočaranje i veliki minus u borbi za vrh.

 

17.kolo

 

Atalanta-Milan 0-1 (Dzuszdak 24')

 

Veliki Milan i naš protivnik za vrh,nam je došao u goste,i jednostavno nas dobio,iako smo u nekim trenutima utakmice bili bolji,i možda smo zaslužiti taj bod,ali on nažalost,nije došao.

 

 

http://i.imgur.com/F3d55.png

 

 

Talijanski kup

 

http://i.imgur.com/DUiV0.jpg

 

4.pretkolo

 

Atalanta-Piacenza 4-0 (Gabbiadini 2',Toprak 17',50',Verratti 80')

 

Lagano zagrijavanje za prave utakmice,istina dva gola iz prekida,ali što je tu je,pobjeda i idemo dalje.

 

 

Siječanjski prijelazni rok

 

 

Od nekih odlazaka trebao nam je još jedan kvalitetan stoper,a njega smo dobili za relativno male novce,i zove se Alberto Botia,bivši junior Barce.

 

 

Drugi transfer je također je bio Šoanjolac,gdje se pridružio Botii i Vieri,koji su također u crno-plavom dresu.On je došao jer smo sa

Zuculiniem odlučili raskinuti ugovor,odnosno,prvo ga poslati na posudbu,a zatim probati prodati,a ako ne ide,odlazi na obostranu sreću,razlog?- ne disciplina,naravno.

 

i za kraj..

 

http://i.imgur.com/8QEXU.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lijepo te ide u Serii A uz malo truda možeš do drugog mjesta.Pojačanja su odlična Botia i Camacho za njih se nema šta reći.Zanima me koliko imaš stranaca, a koliko talijana?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uspavao si se.Ovo je prvi put da citam ovu karijeru.Jedva cekam slijedeci report :thumbup:

Generalno,zadovoljavajuci rezultati,vidim da volis igrati cvrsto talijanski.

Jedini - je transfer politika.Npr.Massiela si prodao za 200k,zatim previse veterana dovodis,da bi ih se rijesio nakon 6-12 mjeseci.Totalno nerezonski.

Sretno dalje ;)

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se to što igraš onaj pravi talijanski fudbal.Ne bi rekao da je to cattenaccio,nego nešto drugačije,što možemo samo u Italiji vidjeti.

Vidim u ekipi imaš dosta španskih igrača,to je velika rijetkost za klub u Italiji.

Sretno!

Edited by simik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo sam skrenio sa transferima,od idealnih 20 Talijana,uletilo je par stranaca,ali oni nisu kostur ekipe i nisu na druge staze. Torcidađ,shvatiti ćeš jednom da male ekipe bez veterana i balansa ekipe ne može izdržati. Hvala obojici na komentaru.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam skrenio sa transferima,od idealnih 20 Talijana,uletilo je par stranaca,ali oni nisu kostur ekipe i nisu na druge staze. Torcidađ,shvatiti ćeš jednom da male ekipe bez veterana i balansa ekipe ne može izdržati. Hvala obojici na komentaru.

 

Nisam ni rek'o da su iskusni igraci nepotrebni.Dapace...Samo je bespotrebno dovoditi isti prijelazni rok i Liveranija i Perottu i Marescu,3 veterana za istu poziciju,pa ih se onda opet rjesavati.Imas iskusnu ekipu i ako dovodis malo mladih igraca a cuvas iskusne koje si vec imao.Ali ti Manfredinija,Bellinija i slicne prodajes i mijenjas ih drugim veteranima ???

Nije mi ni najmanja namjera svadati se :nemojdapricas: .Samo argumentiram,mislim bolje od tebe. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Krenio sam u formaciji 4-4-1-1,fokusiramo se na oba dio 4 u sredini,još točnije dva centralna vezna,gdje bi bili jedan BWN/BTB igrač (Perrotta),i jedan playmaker tipa Maresca.Ako malo gledaš Talijansku ligu,vidio da svaki klub ima iskusnu ekipu,a ja želim igrati što realnije.

Zar je moj problem još nisam doveo Sanoga i Fierra,i rješio sve?.. ne,ja ne igram tako. Drugo,Maresca je odletio jer se bunio što ne igra,i naravno da je prodan,jer je ipak timski duh ispred svih.

Dalje- svaki iskusan igrač može biti koristan za tutor mladima,a ja sam u prvoj sezoni već imao dosta talenata,istina u juniorima.

Ponavljam ti,jednom ćeš shvatiti zašto se ovo radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |