Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Koje role koristite za igrače u sredini?


Dino151
 Share

Recommended Posts

dobro ribery ,a ronaldinho u barci? gerrard u liverpoolu kada je igrao desno krilo...onda je i srna playmaker u shaktaru? pa većina lopti ide na njega i on diktira tempo?

Link to comment
Share on other sites

Ronaldinho je imao istu ulogu kao Ribery, Inside forward kao i Ronaldo u Realu...ipak Ronaldo igra svašta, ima mnogo slobode što je imao i Dinho jer su znali igrati s obje noge jednako...Gerrard ne znam kad je igrao desno krilo, ali reći će nam Kruno je li bio playmaker ili ne? Mislim da je tada u L'poolu playmaker bio Alonso :)

Link to comment
Share on other sites

čekaj jel ronaldinho diktirao igru u barci i jesu ostali igrači tražili njega kao opciju za daljnje razigravanje...to što vi govorite sve stoji ali tko kaže da ne mogu biti dva playmakera u igri? može xavi biti playmaker i može ronaldiinho također biti playmaker što je u barci sigurno bio :D

Link to comment
Share on other sites

Ozil je odigrao ove sezone dvije utakmice, max tri(od 45) na desnom krilu i to ne znači da je on sada playmaker krilo, čak je 90% te utakmice provodio u sredini i tako stvarao gužvu uz Modrića koji je u tom slučaju igrao AMC...opet si se zeznuo :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.whoscored.com/Players/13756/

 

bio sam bliže...ja sam rekao max 3, a odigrao je eto 5 utakmica...dok je igrao na toj poziciji dao je jedan gol i asistirao jedan, dok je u 25 tekmi na AMC asistirao 10 i zabio 7 što bi značilo da mu je učinak playmakera puno bolji na AMC pozciji gdje svako 2.5 utakmice asistira, dok na AMR poziciji asistira svako 5 utakmica...

Link to comment
Share on other sites

Ozil je central winger, ne playmaker. Uloga koju SI tek od ove sezone uzima u razmatranje za eventualno uvođenje. Znam sigurno da istu trenutno nije moguće preslikati u FM. Za njegovu ulogu na krilu rekao bih da je advanced playmaker.

 

Inače attacking midfielder rola u FM-u u nekim stvarnim okvirima se također može posmatrati kao istureni playmaker. Razlike su suptilne i zato je ovakve rasprave najbolje izbjeći dok ne dođe do argumenata potkrijepljenih statistikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali nikada neću priznati riječ krilni playmaker, to nikako -.-

 

Opet ponavljam, Ozil kada je na teren izašao kao AMR je 90% ako ne i više proveo u sredinu i u tih 5 utakmica Real je kiksao 3, dvije je pobjedio sa 2-0 i 1-0 i upravo zato jer mu nije to pozicija i nije se navikao igrati tu...

Link to comment
Share on other sites

Ali nikada neću priznati riječ krilni playmaker, to nikako -.-

 

Opet ponavljam, Ozil kada je na teren izašao kao AMR je 90% ako ne i više proveo u sredinu i u tih 5 utakmica Real je kiksao 3, dvije je pobjedio sa 2-0 i 1-0 i upravo zato jer mu nije to pozicija i nije se navikao igrati tu...

Jedna stvar je šta je njegova najbolja pozicija i gdje pruža najbolje partije, a druga je detektovanje uloge u zateknutom sistemu, u ovom slučaju na krilu. To je od ponuđenih FM rola advanced playmaker. Jasno da tu nije riba u vodi, teoretski shvatam šta se time pokušava dobiti, ali u praksi to užasno izgleda i u Realu i u reprezentaciji.

 

Oezil je tad bio samo na grafici desno, a zapravo poludesno i lutao po terenu uz veliku slobodu. Napdač bi bio nagnut malo udesno i Ronaldo bi ulazio više unutra.

Upravo to, baš kao što i Dortmundova krila to zapravo nisu, ali ih svi križaju tako. Razlika između ponašanja Bayernovih krila i Dortmundovih je nebo i zemlja, ali ih opet svi svode pod termin ''krila''.

 

Kakvu bi rolu Silvi dodijelili u FM-u? To je ono što radi Ozil kad je na krilu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danny iz Zenita je playmaker koji igra po krilu. Xabi Prieto takodjer. To su jedina dva igraca tog tipa koje se ja mogu da sjetim. Playmaker je neko ko diktira igrom, on ne mora imati ni asistencije, ni golove. Pirlo ili Carrick za primjer. A i moze, kao Mata ili Ozil, koji igraju istureno. A moze i da bude, pazite ovo, cak i bek. Jedno vrijeme je Dani Alves u Sevilli imao tu ulogu, pa cak i Bastos u Lyonu. A sve je pocelo od Carlosa Alberta koji je to znao da odigra za Brazil. Playmaker je fleksibilna pozicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danny iz Zenita je playmaker koji igra po krilu. Xabi Prieto takodjer. To su jedina dva igraca tog tipa koje se ja mogu da sjetim. Playmaker je neko ko diktira igrom, on ne mora imati ni asistencije, ni golove. Pirlo ili Carrick za primjer. A i moze, kao Mata ili Ozil, koji igraju istureno. A moze i da bude, pazite ovo, cak i bek. Jedno vrijeme je Dani Alves u Sevilli imao tu ulogu, pa cak i Bastos u Lyonu. A sve je pocelo od Carlosa Alberta koji je to znao da odigra za Brazil. Playmaker je fleksibilna pozicija.

 

Danny baš i ne znam, ali Prieta znam i to vrlo dobro. On također često kruži po cijelom terenu, ima tu slobodu, a ponekad i Griezmann igra desno pa bi također onda i njemu trebala biti dodjeljena ta uloga, ali opet kažem, za mene bi Griezmann bio IF, dok recimo Prieto na desnom krilu donekle zadovoljava AP jer staje u igri i zna držati tu loptu dok recimo Ozil to dosta rijetko radi, vrlo često odmah juri naprijed tražeći igrača za zadnji pas, dok recimo Alonso također radi to da stane na loptu i čeka slobodnog igrača jer diktira igru...

Link to comment
Share on other sites

Ozil za mene i nije klasican playmaker, ali moze i tako da se nazove. Hocu da kazem da nije primarni play, to je Alonso. Xavi i Iniesta...

 

To da, Alonso je po meni i jedini pravi playmaker u Realu, Ozil je samo onaj koji će ti dati zadnje dodavanje, a od Alonsa sve kreće...Čak prije u Barceloni bih stavio Xavija nego Iniestu, jer Iniesta jako često igra, kada igraju 4-3-3 sistem, u napadu pa je nezgodno opisati tu rolu, nekakav Trequartista

Link to comment
Share on other sites

Tiću je li u stvarnosti Silva desni AMC ili ima slobodu lutanja od linije do sredine, čak često i na drugu stranu, dok je njegovo da u defanzivi zatvori prostor uz liniju?

 

U FM-u je to najbliže što se može dobiti, blago pomjereni AMC koji će markingom čuvati beka i tako ostvarivati i ovaj defanzivni dio, ali time se i dalje ne može očekivati sloboda odlaska uz liniju makar u situaciji primi/odigraj pas koja je nekih do 50% vremena u igri tog igrača. U stvarnosti je to uloga kojoj FM još nije ni blizu, Englezi je zovu ''drifting wide player''.

 

City igra bez krilnih igraca u vecini slucajeva.

Klasičnih uz crtu krilnih igrača. Imaju ovo gore pod navodnicima po defaultu iako sa Milnerom u ekipi mislim da imaju jedno klasično krilo.

 

http://t1.gstatic.co...FpVpjGohrTrZ3C0

 

Tu je slika Silvinog kretanja i odigranih pasova. Nažalost previše je mala, ali intenzitet žute će reći gdje provodi najviše vremena, upravo onaj 50/50 odnos o kojem sam gore govorio.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |