Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Obrana sa 3 ili 4 braniča?


Dino151
 Share

Recommended Posts

Mislim da je Barcelona igrala s tri stopera dosta tekmi i sa Ancman-om koj ibi došao tu kao 4 branič,ali s tim da je Pique u toj situaciji jako visoko izlazio i izgledao kao BPD,možda sam loše procjenio :)

 

P.S. sa tri stopera je bolje igrati ako se imaju dobri i svestrani wing backovi...

Edited by Madridista
Link to comment
Share on other sites

Sve ovisi o igračima kojima raspolažem i inspiracijom za izmišljanje tople vode. Ono što je kod mene sigurno je to da nikada ne igram sa 3 DC-a, već sa 2 DC-a i jednim SW-om, s time da onda obavezno moram imat 2 WB-a da pokrijem krila.

Još jedna varijanta obrane sa 3 braniča se svodi na DL/R i DC-a. Ako je tako onda obavezno imam 2 DMC-a kako bih osigurao sredinu.

Do ove sezone nisam mogao zamisliti obranu bez 4 igrača u zadnjoj liniji. Još moram dodati kako sam tu platio školu jer defanzivni DR/L nisu dovoljni da pokriju stranu ako nema nikog ispred njih.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja preferiram 2 štopera + 2 ofanzivna beka + anchor man, poželjno visok tipa Raće Petrovića, da mi ne padaju duge lopte pred odbranu.

 

Kad odbrana ima 4 igrača s tim zadnjim veznim možeš dosta da zatvoriš, tako da ostaju 3 ofanzivnija vezna + 2 napadača. Dovoljno za dobar napad.

 

Nebitno je da li su vezni krila ili ne, može se dosta široko a relativno sigurno igrati.

 

Pokušao sam sa 3 štopera, tu mislim da ljudi greše kad stavljaju 2 zadnja vezna, ostaju krila gola kao na tacni. 3-5-2 može da funkcioniše samo ako su vrhunski def-wingeri, da su dovoljno brzi da zatvore pozadi + opcija Hit early crosses kojom mogu dosta dobro da uposle napad a da ne idu suviše visoko zbog oddbrane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |