Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kabiru Akinsola


popaj
 Share

Recommended Posts

KABIRU AKINSOLA

 

http://www.dodaj.rs/f/J/uI/ZwxQ4Uv/akinsola.png

 

Ime: Kabiru

Prezime Akinsola

Datum rodjenja: 21.1.1991. (18)

Nacionalnost: Nigerijac

Vrednost: 1.700.000.

 

O igracu

 

6. januara 2009. tuniski klub Étoile Sportive du Sahel objavljuje da je potpisao petogodisnji ugovor sa 18-ogodisnjim napadacem iz Nigerije, Kabiruom Akinsolom. Nekoliko klubova se borilo za njegov potpis, ali se on odlucio za tuniski Étoile Sportive du Sahel u zelji da igra sa svojim zemljakom Emakom Oparom. Za taj tim je debitovao nesto kasnije jer je nakon potpisivanja ugovora igrao na kupu africkih mladih reprezentacija u Kigaliju (Rvanda). Ali vec 31. januara 2009. on odlazi u Spaniju, zaigrao je za drugoligasa UD Salamanku.

 

Pozicija

 

Naturalna pozicija mu je Striker, a moze da igra i kao Attacking Midfielder (centre, right)

Iako je prema ocenama mozda najbolji sa ulogom Poacher,  ja predlazem da ga koristite kao Deep Lying Forward (Igrajuci sa tom ulogom kod mene je bio prvi strelac Serije B, sa 28 golova u sezoni).

 

Prednosti

 

Najvece prednosti ovog igraca svakako su dribling (dribbling) i brzina (pace), ima i odlican njuh za igru (flair). Svi fizicki atributi su mu odlicni, samo mu je snaga (strength) nesto losija.

Mane

 

Najveca mana ovom igracu je zavrsavanje akcija (finishing) koji mu je na pocetku svega 8. Ali ni to ga ne sprecava da cesto postize golove. Kao sto sam vec pomenuo neposeduje neku snagu (strength) i nema neki udarac glavom (heading) ali uz dobre treninge lako ce se poboljsati.

Transfer

 

Kao sto rekoh Akinskola igra u ekipi UD Salamanka iz spanske druge lige, i vrednost mu se procenjuje na 1.700.000. dolara. Medjutim za dovodjenje ovog igraca treba se izdvojiti izmedju 3 i 4 miliona dolara.

Opsti utisak

 

Po meni ovo je odlican igrac, i predlazim svim menadzerima da ga dovedu jer se kasnije razvije u odlicnog igraca, koji bez problema moze da igra u nekoj od liga petica.

 

SS-ovi

 

SS sa pocetka igre

SS iz 2015

History do 2015

 

I za kraj prvi gol koji je akinsola postigao u Spaniji

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |