Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

The Commander


Nedjo
 Share

Recommended Posts

29.9.2036.

 

Legenda svetskog fudbala, proslavljeni svetski fudbaler i jedan od najtrofejnijih managera svih vremena penzionisao se na svoj 60-ti rodjendan.Legendarni "Komandant" odlucio se povuci iz svoje bogate Fudbalske karijere, te staviti tacku na pricu koja ce se prepricavati godinama posle njega.Na sve te popularni Komandant je odlucio objaviti svoj dnevnik koji je poceo pisati od kako je prestao da se bavi fudbalom, te presao u trenerske vode, tacnije davne 2008 godine !

 

Dnevik ce se moci i nabaviti i kod nas na svim malo bolje snabdevenim trafikama, a u njoj ce biti opisana sva desavanja iz zivota Komandanta, moci ce te zaviriti u zivot fudbala do najsitnijih detalja, i diviti se zgodama i nezgodama kroz koje je prolazio Evropski fudbal.

 

Igram sa FM 08 ali imam patch sa novim transferima, sve u svemu nadam se da ce te pratiti pricu :)

Link to comment
Share on other sites

Isecak iz predgovora :

 

Na 643 utakmice u razdoblju od 1994 do 2008 zabio sam 324 u tri Evropska kluba.U reprezentaciji sam iz 102 nastupa uspeo da zabijem 46 golova.Tacno se secam svog prvog internacionalnog gola, prvi Maj 1996.Svi moji prijatelji su bili na izletima jedino ja nisam mogao sa njima, i to mi se vrtelo kroz glavu celi dan dok smo isli u Samsun (Turska) da odigramo taj prijateljski mec sa reprezentacijom Turske.Bio je nesto tmuran dan, bas kao sto sam se i ja osecao tog dana.Teren je bio vlazan, klizav, a ja nisam imao volje da potrcim za loptom.Dok smo cekali da se izvede pocetni udarac sa centra terena kroz glavu su mi prolazile raznorazne scene, i raznorazne gluposti...Govorio sam sebi da sam lud, i da mi ovo ne treba u zivotu ! Pocela je utakmica, a ja sam trckarao tamo vamo, ne znajuci sta da radim, razmisljajuci o sestim stvarima.Uhvatio sam sebe kako sam gledajuci u publiku razmisljao kako oni mene vide "odozgo".Ubro neko rece :"Hej, trgni se malo covece ! ".Lopta je prosla pored mene a da nisam ni pokusao da je primim.Bacio sam oko na selektora koji je mahao glavom levo desno okretajuci se prema klupi.Bio sam zbunjen.Turci su nam svo vreme zvizdali dok smo imali loptu u nogama, a kada sam dolazio blizu aut linije vikali su na mene na Turskom...Gledao sam u njih zbunjeno kada je Serhiy dosao do mene i rekao da me selektor zove.Bio je prekid, slobodan udarac za nas, a selektor me je zovnuo da dodjem brzo do njega da mi kaze par stvari.Tada mi je rekao :"Halo, jesi li ti prisutan, sta ti je ?".Zbunjeno sam gledao pokusavajuci nesto da kazem, ali nije islo.Tada mi je rekao :"Neprijatelju trebas neprekidno oprastati, to je ono sto ih najvise ljuti".Tada je nesto puklo u meni, i na sekundu sam se osvestio.Potapsao me je po ramenu i rekao da se vratim u igru.Istrcao sam gledajuci prema tribinama odakle su se culi zvizduci upuceni meni, i mojim saigracima.Stao sam uz aut liniju i poceo da tapsem navijacima Turske koji su se otimali i tukli nebi li kako dosli do mene.Turska je vec u medjuvremenu vodila sa dva gola prednosti, a navijaci su nas sve vise ponizavali i ponizavali, a ja sam samo stojao uz aut liniju i tapsao im.Nedugo zatim dobijam loptu na 20 metara od gola.Stajem na sekund nebi li video sta se desava oko mene, ali to je kratko trajalo.Nisam ni bio svestan sta se desilo a alopta je vec isla prema golu.Moji saigraci su vec dizali ruke u znak protesta sto im nisam doda, a ja sam u neverici gledau u onu loptu vikajuci na sebe da nisam smeo to da uradim ! BUMM!! ja sam trepnuo na trenutak, lopta je bila u mrezi iza golmana Turske, dok je precka jos vibrirala od potresa i jacine udarca.DAO SAM GOL ! rekao sam, dok su igraci trcali ka meni nebi li me uhvatili i zagrlili.Mahinalno sam potrcao ka navijacima Turske koji su cutali, skocio na reklame, digao dres i poljubio grb svoje nacije.Poludeli su ! Nakon ovog gola spremala se moja izmena, a na kraju utakmice bio sam propracen Policijskom pratnjom do autobusa."Tako se to radi" rekao mi je selektor.Iako smo tu utakmicu izgubili sa 3:2 to je bila utakmica mog preobrazenja.Vladyslav, moj reprezentativni kolega rekao mi je tad :"Prijatelju, ne znam sta se sa tobom desilo ali ti si u drugom poluvremenu postao novi covek ! Ako nastavis tako najebali su" uz smesak je zavrsio recenicu !"Andriy", rekao mi je, "Pazi na sebe, vidimo se".

Link to comment
Share on other sites

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45618000/jpg/_45618413_shevaind466.jpg

 

Pozdrav moj dnevnice, ja sam Andriy Shevchenko !

13.4.2007.

 

Odlucio sam da postanem promatrac svog zivota, kako god to zvucalo...Zasto ? Jednostavno jer sam shvatio da je papir taj koji me nikad nece zaboraviti, koji ce me podsetiti na sve sto sam mu rekao, i koji ce mi vratiti secanje i uspomene...Istina je, ne mogu sa tobom da se druzim, da odem na kafu ili caj i procaskam o devojkama iz grada, procitam novine, ili igram neku igricu...Ustvari mogu, ali prvo treba da te naucim kako se to radi, zar ne ? Za pocetak cu te nauciti da neprijatelju treba uvek da oprastas, jer ga to najvise naljuti ! Zapami to, to je mene ucinilo takvim kakvim sam...A da, pa ti ne znas ko sam ja ustvari, sad cu ti napisati...Nije da se hvalim, ali evropa je pricala za mene da sam jedan od najvecih imena Evropskog fudbala u poslednjoj deceniji.Ostavicu ti neke clanke iz novina sto sam sakupljao do sad pa procitaj nesto o meni, jer me stvarno mrzi da pisem sve...Ali svemu tome je dosao kraj, da bas na ovaj dan odlucio sam da svoje igracke dane ostavim iza sebe jer sam poceo da opadam u formi, snaga mi je opala, a sve vise mi problema zadaju mladji fudbaleri od mene protiv kojih vise ne mogu, i nemam snage...Sve mi je teze da dam gol, a mozda je i to sve pomalo monotono postalo, mozda mi je i dosadilo...Kako god, neka hiararhija mora da se postuje, tako da cu ja svet da prepustim mladjima.Pre nego sto kopacke okaim o klin istrcacu jos jednom na teren, pun elana i snage kao sto sam bio te davne 1996 kada sam postigao prvi gol za svoju reprezentaciju, za Ukrainu.Odlucio sam da to bude utakmica izmedju Dinama iz Kieva, koji me je odgojio i postavio na noge, i Milanskog giganta, koji me je naucio i pokazao kako da zivim, i kako da uzivam u svemu tome.Drago mi je sto ce se na utakmici pojaviti svi moji prijatelji, i ljudi koji su mi pomogli da ostanem normalan posle svega sto sam radio, a veruj mi nacitaces se svega sto ne mozes ni da predpostavis.Carlo Anceloti, moj fudbalski otac pojavice se da mi bude trener u poslednjoj utakmici, bas me zanima sta ce mi reci u svlacionici...Takodje Sergei Rebrov, moj dugogodisnji oslonac u reprezentaciji i u Dinamu ce se pojaviti.Ja mislim da je on jedini covek koji me je ubedjivao da treba da ostanem u Milanu pre nego sto sam presao u Celzi, ali zelja me je povukla da zaigram na ostrvu...To mi je najveca greska u zivotu...On je jednom u novinama izjavio :

 

"Tesko je biti najbolji ako ne igras.Shevi treba dati slobodu i ceo teren, i on ce od toga da stvori ono sto njemu treba.Jose Murinjo ga je unistio taktiziranjem.Engleski fudbal je takav da jednostavno svako zna u datom trenutku sta treba da radi, i ako jedan ne radi po planu svi pucaju, a njemu je trebala samo sloboda ! "

 

Pokusao sam se vratiti ponovo u Milan, ali nije islo.Bio sam previse zategnut i nisam znao kako da se ponasam na terenu.Odlucio sam da karijeru zavrsim u mom maticnom klubu, u Dinamu.Anceloti je u par navrata izjavio da bez mene nebi mogao da zamisli svoj napad jer sam jednostavno bio opusten na terenu, nisam dozvilio nikad da me neko iznervira, i voleo sam to sto radim...A fudbal sam igrao strogo profesionalno...

 

 

 

http://www.footballitaliano.co.uk/images/articles/shevamourinho.jpg

 

Jose Murinjo, jedan od najintaligentnijih fudbalskih managera svih vremena, uvek je vise voleo Didiera Drogbu od mene.Iako sam placen 30.000.000 eura nisam bio u njegovim prvim planovima, a to me je najvise unistilo, sto psihicki sto fizicki.Kada nemas dobar odnos sa svojim trenerom dzaba ti sve, a nisam ni mogao da ga imam kada je on trazio od mene ono sto ja nisam mogao da radim.Morao sam da igram kao "programiran", a Lampard koji je u Celziu proveo ceo svoj zivot jednom prilikom mi je rekao "Cuti i igraj kako ti se kaze, nije ti ovo Italija da moze da igra kako se kome cefne, stvar je u mudrosti i taktickom nadmudrivanju".To me je izuzetno pogodilo, te sam istog dana otisao kod Josea na razgovor sa namerom da ga upitam zasto ne mogu da igram kako zelim, jer tako mogu da uradim ono sto znam, i sto najbolje umem.Hladnokrvno mi je odgovorio "Ne uklapas mi se u koncept, Didier Drogba nece sutnuti loptu u gol iako je prazan ipsred njega ako mu to kazem, a ti ces je zakucati, razumes ?...Didier ce uzeti tebe na ramena i istrcace sa tobom 15 krugova oko terena ako je takav trening na redu, a ti ces reci, zasto bi to radio kad je to van svake pameti..." Na tome smo zavrsili, a ja sam trazio da odem iz kluba sto je ubrzo i usledilo, preselio sam se u Kiev i po zadnji put zaigrao za Dinamo.

 

 

http://www3.pictures.gi.zimbio.com/Andriy+Shevchenko+Michael+Ballack+Chelsea+uwQ97Q1tfppl.jpg

 

Taj dan kada sam dosao na trening Jose me je posle nekoliko minuta poslao na presvlacenje jer sam rekao Ballacku da mi istegne nogu posto me je grc uhvatio."Da radis kako ti ja kazem nebi te grc hvatao, kad ces jednom da shvatis da nisi u Italiji, kad razmislis kako ces se ponasati na treningu onda se vrati".Pogledao sam u Ballacka ne verujuci sta mi je covek rekao, pokupio se i otisao.To je bio moj poslednji trening u Celziu.

 

Poslednja utakmica

 

22.5.2007.

 

http://u.goal.com/125900/125960hp2.jpg

 

Pocelo je vec sve da mi smeta na terenu, zato sam i odlucio da odustanem.Nervirao me znojav dres na koji pre nisam obracao paznju, nervirala me kosa dok trcim, a nisam vise ni kopacke znao da zavezem kako treba pa su mi se odvezivale non stop.Prestavsi sa fudbalskom karijerom odma su pocele spekulacije po novinama kako cu da sednem na klupi Milana jer je klub trenutno bez trenera.Priznajem, zvali su me, poceo sam da pregovaram sa nekoliko Evropskih klubova, i ozbiljno da razmisljam da se upustim u trenerske vode.A.C. Milan bi bio pravi izazov za mene, a da li sam ja spreman na to upitao sam sebe posle razgovora sa Silviom, predsednikom fudbalskog kluba iz Milana.Pa, sta ti mislis moj dnevnice ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.decalsplanet.com/img_b/vinyl-decal-sticker-14156.jpghttp://4.bp.blogspot.com/_10NfSeeb2G0/THBUMsUfxTI/AAAAAAAAAAM/JwoVnLAR1uo/s1600/AC_Milan2.gif

 

http://www.zaslike.com/files/w0h4hvnwjtvn32o2c0dd.png

 

1.6.2007.

Oprostajna utakmica

 

Moja oprostajna utakmica odrzala se 1.6.2007. pred prepunim stadionom Dinama iz Kieva, utakmica izmedju A.C. Milana 2004-05 i Dinamo and Sheva friends.Igrao sam jedno poluvreme za svoj maticni klub, drugo za Milan.U Kievo su dosli svi moji prijatelji koje sam pozvao, i to mi je izuzetno drago, a Ukrainci su imali priliku videti sve te zvezde kako nose dres Dinama medju kojima su Henry, Nedved, Ronaldinho, Ballack itd.Utakmica je zavrsena rezultatom 8:7 za A.C. Milan 2004-05 mada rezultat nije ni bio bitan.Sav prihod od ulaznica odlucio sam da dam u dobrotvorne svrhe.Evo sta je Henry izjavio posle utakmice

 

"Svet se oprostoio od jos jednog velikana fudbala.Zao nam je sto Sheva vise nikad nece istrcati na teren u kopackama, ali se iskreno nadamo da ce ostati u fudbalu jer bi njegovo iskustvo moglo da pomogne mnogim klubovima.A.C. Milan je trenutno bez trenera, i jako bi bio srecan kad bih ga video na tom mestu."

 

Sve se to ispostavilo tacno, a nakon utakmice jedan akter iste, Costacurta, koji je trenutno u upravi A.C. Milana prisao mi je i pitao da li bi hteli negde na pice.Naravno, slozio sam se.Tada je poceo horor za koji do sad jos niko ne zna, ali sam odlucio da to napisem.U kaficu mi je rekao :

 

"Vidi Sheva, znamo se veoma dobro, i sve je super...Ali...Predsednik me je poslao da te pokupim danas i da te dovedem u Milano, te da te sutra predstavimo kao novog trenera A.C. Milana..."

 

Ostao sam u cudu, "Kako da me pokupite", pitao sam ?

 

"Hteo ti ili ne, ti moras postati nas trener, odnosno figura koja ce se slikati i ici na pres konferencije.Nas predsednik je dogovorio sa fudbalskim savezom Italije, i ti vec imas osiguran kup i titulu u ligi.Naime ja cu voditi ceo tim, koncepciju igre, a ti ces biti tu samo da ides na pres konferencije.Pazi napolje su moji ljudi, ne pokusavaj da pobegnes."

 

Pa zasto ja, sto cu vam ja tamo ? Pitao sam ga dok mi je srce tuklo 360 na sat.Rekao mi je samo da me to ne interesuje.Ubzo su usli neki ljudi te me podigli sa stolice, a Costacurta im je samo rukama pokazao prema kombiju, te otisao da platim racun.Pokusao sam da se otimam ali nije islo jer su ljudi u crnom bili mnogo sposobniji od mene, i fizicki jaci...Ubacili su me zavezanog u kombi, i poceli da me voze u nepoznatom pravcu, nisam znao sta da radim bio sam izgubljen !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlazak u Milano !

 

2.6.2007.

 

Ubrzo sam izasao iz kombija.Nalazili smo se na nekom vojnom aerodromu gde nas je cekao privatni avion Silvia Berluskonija.Costacrta je rekao da me odvezu jer sam ja gospodin, i da ne valja za moj ugled i dostojanstvo da budem vezan.Rekao mi je da udjem u avion, da putujemo za Milano.Kroz glavu su mi prolazile najgore moguce scene, i samo sam se nadao da necu biti izlozen nekoj vrsti nasilja.U avionu mi je Costacurta objasnio da je sutra moje predstavljanje kao novog trenera A.C. Milana, ali da to nije jos objavljeno medijima jer me spremaju kao iznenadjenje...Gledao sam ga sa nevericom i dalje razmisljajuci kako je to mogao da mi uradi...Ubrzo je izvadio iz dzepa cigare, te me ponudio."Oces jednu" pitao me je dok sam bledo gledao u njega.Uzeo sam cigaretu iz kutije i zapalio je bez da sam ista rekao.Vrativsi kutiju u dzep nastavio je sa pricom : " Secas se kako smo posle treninga, Maldini, Inzaghi, ja i ti pusili non stop, pa onda u zurbi provetravali sobu da Anceloti nebi skontao...xexexe bila su to vremena."Cutao sam gledajuci u njega nemavsi snage ista da mu kazem.Videvsi da nisam raspolozen za razgovor ustao je i otisaou kokpit, a ja sam ubrzo zaspao od umora, ne znam ni sam kako sam to uspeo u tom trenutku, ali mozak mi je taj dan jednostavni bio na rezervi.Probudio sam se u Milanu gde su me odveli u hotel u kojem sam odsedao i dok sam bio igrac."Bez interneta, telefona i pod stalnim nadzorom ces biti, pazi sta radis...".Otisao je, i ostavio mi onu kutiju cigara na stolu govoreci mi da ce mi trebati.To vece sam zaspao u fotelji gledajuci u plafon.

 

TUP TUP TUP, trgnuo sam se, a ono je vec bilo jutro.Costacurta mi je sa vrata bacio neko odelo, i cipele, i rekao da budem u sali za konferencije za pola sata.Ispred vrata je bio jedan od ljudi u crnom dok sam se oblacio.Krenuo sam da se umijem kad odjednom zacu se onaj tup zvuk, zvuk od kojeg se najezis.Izvirio sam iz WC-a a ispred mene se vec nasao policajac koji me je zgrabio za ruku i bukvalno izneo iz hotela u Policijsku maricu.Pitao sam sta se desava, a oni su mi odgovorili da je u toku akcija hapsenja strucnog staba A.C. Milana, i da nemam vise razloga za brigu.Pao mi je kamen sa srca, a ja sam ubrzo deportovan u Kiev privatnim avionom, brze nego sto sam mogao da zamislim.Receno mi je da ne pricam okolo sta su celnici kluba iz Milana radili samnom, i da nemam veze sa tim.Takodje su mi rekli da izmislim kako sam bio na poslovnom putu, ili bilo sta drugo, a ukoliko se procuje sta se izdesavalo bicu momentalno pritvoren.Eto dnevnice, za to sad znamo samo ja i ti, nemoj kome da si rekao...

 

Kada sam stigao kuci imao sam sta i da vidim.U svim evropskim i svetskim fudbalskim novinama osvanula je informacija kako su celnici kluba iz Milana uhapseni jer su pokusali da nameste utakmice, ceo strucni stab...A na vanrednoj sednici izabran je novi predsednik kluba, a to je Jose Murinjo...Hmmm, govna !! Odmah mi je bilo sumnjivo to u startu.Covek je odlican manipulator i govordzija, na prvoj press konferenciji ubedio je navijace A.C. Milana da treba njemu da veruju, a kroz naredne dane bice izabrana nova urpava kluba u kojima ce ucestvovati i navijaci svojim glasanjem.

 

5.6.2007.

 

Ustao sam, kao i obicno sisao sam do prodavnice da uzmem novine i 3 u 1, te da uz kaficu prosvrljam po internetu i vidim sta se desava.Uprava A.C. Milana je izabrana, a medju njima su vecina bivsih igraca istog kluba.Jedna zanimljiva stvar je ta da sam se i ja nasao u toj prici tako sto sam bio izglasan od strane navijaca da postanem novi sportski direktor tog kluba, ali je na tu funkciju dosao Zvonimir Boban jer kako kaze Jose ja sam tu rolu odbijo.Bar sam se lepo nasmejao ako nista drugo, kakvo je to govno od coveka...Otvorio sam svoju elektronsku postu nebi li proverio ima li sta novo, i imao sam sta da vidim...

 

 

http://www.decalsplanet.com/img_b/vinyl-decal-sticker-14156.jpg

 

Postovani Andriy

 

Ne znamo da li ste poznati sa nasom situaijom, ali nas klub je trenutno bez kapetana ladje.Trenutno je vodi nas pomocni trener Rebrov.Kao legenda ne samo naseg kluba i cele Ukraine, vec i Evropskog i Svetskog fubala bila bi nam cast i zadovoljstvo ukoliko bi bas vi zeleli da preuzmete Dinamo.Ukoliko ste zainteresovani mozete doci u prostorije kluba kada god budete imali vremena da se dogovorimo oko detalja u ugovoru.

 

Pozdrav !

Edited by Nedjo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |