Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

SFRJ Lige by prodo v4.0


prodo
 Share

Format SFRJ Lige iduće godine  

34 members have voted

  1. 1. Želite li dogodine SFRJ Ligu u formatu iz posljednje odigrane sezone 1990/1991 ili ligu kakva se trebala igrati 1991/1992 da nije došlo do raspada države?

    • U formatu iz 1990/1991 sa po 19 klubova u prvoj i drugoj ligi
      3
    • U formatu koji se trebao igrati 1991/1992 sa 18 klubova u prvoj i 20 klubova u drugoj ligi
      31


Recommended Posts

ma dobro ne mogu cekati , steta za mene , a gde mogu procitati u cemu ce biti razlika ili mi ti mozes reci , najbitnije ?  i jos jedno pitanje ja sam skino onaj za nasu ligu da nema neogranicen broj to ne vazi ? i jos jednom hvala na svemu  :thumbup: ostaje mi da cekam sat vremena ...

Link to comment
Share on other sites

Broj stranaca u zvanicnoj SFRJ nece se smanjivati. A ako ti hoces 7 stranaca da moze u njoj, onda imas zahtjeve za DB i tamo trazi, mi cemo da napravimo  :thumbup:

            ja ceko izgleda niste izbacili, svraticu sutra valjda ce biti mozda cak sa 7 stranaca  :thumbup:  . pozdrav
Link to comment
Share on other sites

da se malo vratimo na temu

 

@zhule

nisam na to obracao paznju ali imam save sa odigrane 4 sezone. pogledat cu pa ti javim sutra

 

@iluzionista mani se spamanja. imas temu gdje postavljas zahtjeve za lige kakve ti hoces. ili uzmi google, editor, slobodno vrijeme pa radi kako se tebi svidja. sto se mene tice mogu ti i klubovi iz azerbaidzana sa 100 stranaca igrati u yu lizi

 

inace za ostale, uskoro stavljam 2. verziju sfrj lige u kojoj su promjene poput sredjenih nagrada, historya lige, dodavanja jos jednog pretkola kupu da bi sudjelovalo vise malih momcadi, mijenjanja naziva nizim ligama u republicke i podrucne lige, dodavanja  nekih klubova sa kosova koji su po defaultu ubaceni u albanske nize lige u podrucne lige sfrj, dodavanja grafike i sl.

 

takodjer ako se ekipa researchera slaze dodao bih i media pack u njihovoj izradi?

Link to comment
Share on other sites

Objavljena verzija SFRJ Lige v2.0. Pogledajte prvi post

 

Promjene u verziji v2.0

 

1. Dodana povijest osvajača svim SFRJ Ligama

2. Obrisane povijesti osvajanja nagrada za npr. najboljeg strijelca Prve Savezne Lige SFRJ iz razloga što su kao osvajači bili navedeni samo igrači iz srpske superlige

3. Uređene transfer preferences na način da su kao glavne države za dovođenje pojačanja navedene države bivše SFRJ

4. Od ugašenog kluba Crvena Zvezda Gnjilane koji se natjecao u Međurepubličkoj Lizi Istok napravljen stvarni klub KF Gjilani

5. U skladu sa stvarnim povijesnim stanjem promijenjena imena sljedećim natjecanjima:

-Regionalne Lige SFRJ u Republičke Lige SFRJ

-Niže Lige SFRJ u Područne Lige SFRJ

6. U Područne lige SFRJ dodani kosovski klubovi koji su po defaultu bili smješteni u niže albanske lige

7. Dodan dodatak grafike za SFRJ Lige v2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Objavljena posljednja verzija SFRJ Lige v3.0. Pogledajte prvi post u temi. Ubačene i nove slike :)

 

Promjene u verziji v3.0

 

1. Uređena natjecanja Lige prvaka i Europa lige. Na prve dvije verzije za SFRJ klubove nije uopće bilo moguće pravilno sudjelovati u Europi od 2. sezone i to je najveća greška. Iz toga razloga obrisani download linkovi za v1.0 i v2.0 jer te baze imaju tu grešku pa da se neko nebi zajeba

2. Dodani mediji sa prostora SFRJ koji se pojavljuju na presicama i sl.

3. Dodana 3 pretkola kvalifikacija Kupu Maršala Tita tako da sada sudjeluju svi klubovi iz igrivih liga i još 15-ak klubova iz neigrivih liga

4. Povećana reputacija Prve Savezne Lige sa 108 na razinu Švicarske, Rumunjske i sl. (115), Kupa Maršala Tita sa 95 na 105, Međurepubličkih Liga sa 50 na 65

5. Prema stvarnim povijesnim činjenicama uređena pravila natjecanja na način da se suspenzija za žute kartone dobiva u sekvencama po 2 žuta kartona, dodano pravilo o minimalno 3 igrača do 21 godine u prvih 11 u Međurepubličke Lige (tzv. bonus igrači)

6. Prema povijesnim činjenicama promijenjeno da se utakmice Druge Savezne Lige i Međurepubličkih Liga također igraju nedjeljom kao i utakmice Prve Savezne Lige

7. Ispravljena greška kojom je strancima trebalo 5 godina za dobiti srpsko državljanstvo i vraćena na defaultnih 3 godine

 

Velika zahvala ide čovjeku koji stvarno zna sve o Jugoslavenskom nogometu, Icko1610

Pogotovo zahvala za točne dane odigravanja utakmica, pravila o žutim kartonima kao i o bonus igračima.

http://icko1610.bloger.hr/

 

Napomena!

Ovo je posljednja i konačna verzija SFRJ Liga. Smatram da sam sa ovom verzijom v3.0 obuhvatio sve promjene i detalje, ispravio sve greške i jedina baza koju ću još izdati će biti ova verzija v3.0 prilagođena službenom patchu sa zimskim transferima ukoliko bude potrebna takva prilagodba. Ovo je bio prvi put da sam radio ovako nešto u editoru i zato su bile potrebne 3 verzije dok sam naučio sve cake, skupio sve informacije i sl. Iduće će godine, ako Bog da, sve to ići mnogo brže, jednostavnije i točnije.

Link to comment
Share on other sites

jebi ga brate reka san ti ovo je jedini način da igrači zadrže svoje nacionalnosti bez pojavljivanja jugoslavenske nacije. to mi je i bio cilj. neka vrsta regionalne lige kao nastavak na ligu bivše juge. inače ajd pokreni tamo malo u research dijelu onu bih i world ligu. jebeno je zapelo :D

Link to comment
Share on other sites

ma jok brate ima 18 klubova i nema regionalnih liga podijeljenih istok - zapad. osim toga ima bug. prema toj db bosna se edina odcijepila i ima svoju reprezentaciju sastavljenu od nekih mediokriteta dok dzeko i ostali igraju za jugoslaviju.

 

mozda je to do mene ne vjerujem da im je tako nesto promaklo

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ventus

 

ona liga by balkan research team nije po sastavu klubova i formatu lige napravljena po uzoru na 90/91

 

@mbarbaric

 

ne planiram iz 2 razloga

nije problem aktivirati jugoslavensku naciju, prebaciti gradove da se regeni pojavljuju kao jugoslaveni, prebaciti najveći broj današnjih igrača da budu jugoslaveni itd. nego su problemi:

 

1) što je vrlo teško prebacivati igrače kojima je second nationality neka od ex yu nacionalnosti

*nacionalnost se može prebaciti automatski, ali se second nationality može prebaciti samo ručno igrača po igrača, a tih je igrača u igri sa prostora ex yu cca 4-5 tisuća

 

primjer

neki igrač je bih nacionalnosti ali su mu second hrvatska ili srbija ili obje. i sad lako je tu njegovu bih nacionalnost maknuti i staviti da je on jugoslaven ali za second mu ostaju ove dvije (hrv i srb) i onda kako on nije dovoljno dobar da nastupi za jugoslavensku reprezentaciju on se deklarira kao srbin ili hrvat i nastupa za te reprezentacije.

 

tu dolazimo i do 2. problema i po meni najveće limitiranosti editora a to je

 

2) nemogućnost brisanja postojećih nacija

 

primjer

znači osim toga što će taj igrač iz gore navedenog primjera nastupati za srbiju ili hrvatsku također je nemoguće te ex yu države izbrisati iz editora a da igra u potpunosti funkcionira tako da ti se može dogoditi da jugoslavija u kvalifikacijama za europsko ili svjetsko prvenstvo igra u skupini sa makedonijom, srbijom, hrv ili nekom drugom državom iz ex yu. to je za mene preglupo i tu moj svaki daljnji rad na jugoslavenskoj reprezentaciji staje

 

znači da razjasnim tebi i svima koji imate bilo kakve nedoumice u vezi ex yu liga i reprezentacije u football manageru, imate 2 opcije, a to su da:

 

1) ako vam je stalo do originalnog sistema natjecanja uz zadržavanje postojećih nacionalnosti i bez jugoslavenske reprezentacije igrate ovu moju SFRJ Ligu

 

2) ako možete prijeći preko problema da se borite sa današnjim ex yu državama koje imaju prave igrače* u kvalifikacijama za prvenstva dok vi vodite jugoslaviju, a želite imati reprezentaciju jugoslavije igrate SFRJ Ligu by FM Balkan Research Team

 

*znači nije kako ti kažeš "bosna se odvojila i igra sa nekim sranje igračima" nego prave igrače imaju zbog gore navedenog problema 1) jer je ručno nemoguće prebaciti cca 4-5 tisuća igrača

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

napomena! -za sada nije moguće nikakvo treće rješenje ovog problema u editoru i tako ostaje do daljnjega!

zašto je to tako i zašto je editor tako limitiran pitajte SEGA i milesa jacobsona

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

 

Slazem se u potpunosti s tim da je neozbiljno igrati sa reprezentacijom SFRJ i ovim ostalim istovremeno. To je otprilike ko da postoji reprezentacija velike britanije pa onda jos i engleska, wales i ostale.

 

bojim se da cu si morat priznat da je jugoslavija definitivno propala i na manageru :D

 

nego imam jos jedno pitanje. recimo da odes na holiday jedno 10 godina, ovi kojima nije prebacena nacionalnost u medjuvremenu "odumru", reprezentacije hr, srb, slo... vise nemaju novih igraca i dalje se natjecu u medjunarodnim natjecanjima?

bojim se da znam odgovor i cini se da stvarno nema nacina da se obnovi jugoslavija nego u ovom obliku u kojem je SFRJ Lige.

 

a bas sam mislio napravit neki golemi projekt u kojem je svijet ostao kakav je bio 1991 sa ligama i drzavama od tada.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

-bez obzira na tih 10 godina holidaya i nestanak pravih igrača reprezentacije ex yu bi također igrale. ako bi prebacio sve gradove pod jugoslaviju nebi imale ni regene (jer se oni stvaraju prema gradovima) nego one sive igrače u sastavima ali bi ipak redovito sudjelovale u kvalifikacijama i prvenstvima

 

-jedino što bi se možda moglo napraviti je maknuti reprezentacijama ex yu da su fifa full member ako bi to imalo ikakvog efekta pa probati tako pustiti malo na holiday i vidjeti kako će reagirat ali mislim da bi ti onda patila europa liga i liga prvaka tj. nebi se one mogle normalno igrati ni ti kao klub iz jugoslavije normalno kvalificirati (iz razloga što bi to da nisu fifa full member mislim maknulo i njihove predstavnike u europi pa bi dolazilo do nesrazmjera klubova u kvalifikacijama i pretkola i skupine se nebi mogle dobro matematički popunjavati). baš ću pokušati to ovih dana napraviti pa ti javim rezultate

Link to comment
Share on other sites

ej odlicno hvala ti obzirom da ja nikad nisam cackao po editoru mislim da bi sam tesko mogao tako nesto izvesti.

 

ne znam kako to funkcionira u igri, ali ako uzmemo primjer iz stvarnosti, kosovo nije u fifi niti uefi i automatski ne sudjeluje u medjunarodnim natjecnajima (do daljnjeg) prema tome pretpostavljam da nece ni ove ex yu reprezentacije ukoliko se maknu iz fife i uefe.

 

sad, kako rijesit pitanje funkcionalnosti medjunarodnih natjecanja (klupskih i reprezentativnih) stvarno nemam pojma. Prepostavljam da u igri postoji neki kod koji odredjuje koliko ima klubova/reprezentacija u pojedinom natjecanju i onda ih automatski popunjava iz fifa/uefa baze u igri.

 

ukolilko izbacimo slo, hr, bih, cg i mkd iz baze i ostavimo samo srbiju (tj yug) nedostajalo bi pet reprezentacija u kvalifikacijama, trebalo bi vidit kako bi igra reagirala na to. Postoji li mogucnost da sama rekalkulira broj reprezentacija u kvalifikacijama?

 

nadam se da bi za klupska natjecanja to bilo nesto jednostavnije posto bi se klubovi iz ex yu nacija lako mogli zamijeniti drugim klubovima. hocu reci, u poredbi s reprezentacijama, klubova ima gotovo neogranicen broj, mozda bi se i koeficijentima dalo reprogramirat broj sudionika iz pojedinih liga pa bi se odrzao standardni sustav natjecanja.

 

ako ne, mozda bi se dalo editirati postojece kupove i u pretkolima smanjiti broj sudionika za ove nacije koje bi se nastankom yug stvorile.

 

hmm, puno pitanja...

Link to comment
Share on other sites

1. jedina je šansa da igra sama rekalkulira broj reprezentacija

2. baš suprotno. mislim da je puno teže rješiti pitanje kvalifikacija klubova jer recimo imaš za kvalfikacije za ligu prvaka champions kvalifikacije i best place kvalifikacije. kup uefa i nije toliki problem. on se nakon 3. sezone sam stabilizira ali kako rješiti nedostatak klubova u champions dijelu kvalifikacija za ligu prvaka jer tu igraju prvaci tih isključenih država. nemožeš umjesto njih ubaciti prvake nikakvih drugih država jer su ti prvaci već uključeni u te kvalifikacije i dolazi do manjka za koji nevidim rješenje

3. liga prvaka i kup uefa se kroz editor nemogu uređivati znači nevjerujem da će uopće funkcionirati ali probam ovih dana

Link to comment
Share on other sites

oni koji imaju uticaja na forumu gdje je taj jacobson, trebaju mu predlozitri da postavi više opcija na editoru kao npr dodavanje novih država, jer bar o meni je taj editor napravljen da mozeš sam sebi kreirati ligu po tvojoj volji, i da još promijeni ili da izmijeni opciju pri regional divisions, kad se dodaju klubovi, jer me mrzi ona opcija štimanja u koju ligu sve klub može ispasti jher je to stvarno veliki dio posla..

Link to comment
Share on other sites

oni koji imaju uticaja na forumu gdje je taj jacobson, trebaju mu predlozitri da postavi više opcija na editoru kao npr dodavanje novih država, jer bar o meni je taj editor napravljen da mozeš sam sebi kreirati ligu po tvojoj volji, i da još promijeni ili da izmijeni opciju pri regional divisions, kad se dodaju klubovi, jer me mrzi ona opcija štimanja u koju ligu sve klub može ispasti jher je to stvarno veliki dio posla..

 

Može da se omogući dodavanje novih država ali moraš da znaš da radiš sa XML fajlovima. U svakom slučaju pogledaj novi tutorijal koji sam napisao. :) U njemu između ostalog imaš kako da dodaš novu državu, edituješ kontinent neke države i kako da ti se u editoru pojavi opcija za editovanje broja stanovnika... ima tu još dosta opcija kao što je dodavanje novog kontinenta ali moraš da znaš da radiš sa XML fajlovima. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |