Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pitanja vezana za Editor, FMRTE i Genie Scout


Ling^2
 Share

Recommended Posts

aj da i ovdje pitam s obzirom da me na "zanima me" ne doživljavaju

 

ako netko zna s editorom. napravio sam nižu ligu sa subdivizijama. test nation rules mi je prošlo. otišao na holiday prvu sezonu i na kraju sezone se ta liga potpuno izmješala? sve sam mislio da sam dobro napravio. za svaki tim u toj, jednoj ispod i višim ligama sam namjestio pod competitions-regional divison u koju ligu upada/ispada i sad se sve izmiješalo? kako?

 

i kako to opće funkcionira u manageru? npr. da imam 2. ligu koja se dijeli sjever, jug, central. namjestim da iz 2. u 1. prolaze po 1 klub iz svake regije, a iz 1. u 2. ispadaju 3 kluba. al što se desi ako iz 1. lige ispadnu 3 tima koja bi trebala spadati u regiju sjever? napomena!-iz 2. lige se može ispadati i ispod sebe ima neigrivu ligu, također za sve klubove o kojima je riječ su namještene postavke za regional division?

 

lige su odrađene preko srpske i ne miješaju mi se srpski klubovi (uglavnom) ali ostali ubačeni luduju. već sam našao razne savjete tipa pomijeniti min i max broj timova lige pa će se lige sužavati i proširivati ovisno o regionalnim postavkama klubova koji upadaju u te lige-probano i ništa se ne mijenja

 

da li možda mogu obrisati te 3. lige i addati new competition pa ponovo ubaciti klubove. to mi se čini kao moguće rješenje ali s obziron da je to raditi cijeli posao iznova volio bih imati kakvu informaciju od nekoga ko ima iskustva s tim prije nego krenem

 

link na dbc

http://www.4shared.com/file/iuoCcvnc/SFRJ_Liga_v10.html

Link to comment
Share on other sites

npr. klub završi 1. sezonu u 3. lizi istok negdje u sredini (ni promoted ni relegated) i u tablici za početak iduće (2.) sezone se pojavi u 3. lizi jug. a namještene su regionalne postavke za svaki klub? nije mi jasno al možda sam na pragu rješenja. objavim danas-sutra ako uspijem

Link to comment
Share on other sites

ja sam riješio problem...

sve sam to davno namjestio lingling ali je očito bio problem što sam radio preko već postojećih regionalnih liga (srpskih), a ubacivao neke strane klubove. bez obzira na sva namještanja klubovi su se (svi osim srpskih) miješali. očito ima nešto u tim već gotovim ligama što se nevidi na običnom editoru i prouzrokuje to.

riješio sam na način da sam obrisao te postojeće subdivizije (regionalne-kako hoćete) i add new competition te kreirao nove subdivizije i sve je prošlo 4 sezone holidaya bez problema ;)

Link to comment
Share on other sites

evo da pojasnim sta sam mislio kad sam rekao da broj klubova varira. ako iz prve lige srbije ispadne dva kluba koji ispadaju u srpsku ligu vojvodina a iz iste udje jedan klub u prvu ligu kako onda moze broj klubova u srpskoj ligi vojvodina da ostane 16? trebalo bi d bude 17 ili da se linija ispadanja iz nje pomera za jedno mesto gore kao sto i jeste slucaj zapravo

Link to comment
Share on other sites

ja podesim broj klubova od 12 do 20 npr. i prodje test. jedino mi nije jasno ovo sto sam ti malopre pisao. iz prve lige srbije ispali srem i radnicki sombor i trebalo bi da ispadnu u srpsku ligu vojvodina. ako iz srpske lige vojvodina u visi rang ulazi samo jedan klub kao sto jeste onda imamo klub viska. mislio sam da zbog toga dolazi do mesanja. mislio sam da sam fm gura klubove bilo gde samo da popuni prazna mesta ali nije tako. izgleda da je to bug i da nema pomoci

Link to comment
Share on other sites

@lingling

nepostoji mogućnost da klub staviš u neku regiju. eventualno možeš premjestiti grad iz kojeg je taj klub u neku regiju ali onda povlačiš pitanje regena. recimo prebacim zagreb u vojvodinu i regeni bi mi imali srpsko i hrvatsko državaljanstvo (dvojno). očito onda nisi dovoljno upućen u editor...

 

@averel80

rekao sam ti kako sam ja smanjio ta događanja. iako ih nikad nemožeš potpuno eliminirati ali ih možeš svesti na minimum (klub-dva da promaše ligu). evo što kažu englezi o tom problemu na primjeru njihovih nižih liga:

 

* Why is my team in the Northern Premier League, shouldn’t they be in the Isthmian League?

 

One of the qwerks of the English non league steps is how much change there is every season. This all depends on which teams are selected for promotion from Level 9 that may not easily fit into the regional geography of Levels 7 and 8. For Football Manager this is a problem as whilst rules have been set for each league and the vast majority of teams, unfortunately you can’t programme common sense into the data editor. On the rare occasion you may find a team sorted into the wrong division, be rest assured that when the first opportunity arises to place them back into their correct division the game will sort them correctly.

Link to comment
Share on other sites

Na to sam prijatelju i mislio, da grad prebacis, a s njim i klub. Ja onda ne razumijem sta hoces ?

Da HR klubovi igraju u srpskoj ligi, a da regeni budu iz HR ? Ako je tako kao sto si boldovao jedan dio teksta, onda nije do nas, nego je do FMa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E pozdrav svima :) Molim pomoc, instalirao sam normalno igricu i probao igrati sve noramalno funkcionirše, :bo: problem je taj kad otvorim Editor izabaci mi " editor.exe- Drive Not Ready    i sad ispod toga The drive is not ready for use; its door may be open. PLease check drive A; and make sure that a disk is inserted and that drive dore i closed. "  :lud:

MOLIM POMOC BILO TKO HITNO, BAŠ SAM VOLIO PROMIJENITI PAR SITNICA, UNAPRIJED HVALA  ::) ::)

Link to comment
Share on other sites

E pozdrav svima :) Molim pomoc, instalirao sam normalno igricu i probao igrati sve noramalno funkcionirše, :bo: problem je taj kad otvorim Editor izabaci mi " editor.exe- Drive Not Ready    i sad ispod toga The drive is not ready for use; its door may be open. PLease check drive A; and make sure that a disk is inserted and that drive dore i closed. "  :lud:

MOLIM POMOC BILO TKO HITNO, BAŠ SAM VOLIO PROMIJENITI PAR SITNICA, UNAPRIJED HVALA  ::) ::)

To ti je do kompa, ako ti izbacuje tu gresku ( tj. do citaca). Mi ti nista ne mozemo.

Link to comment
Share on other sites

Dirao si nesto u settings. Ne znam tacno sta. Probaj vratiti sve na default.

stvar je u tome što sam prije 20-ak minuta radio u editoru i normalno je radio, evo sad cu ti poslat ovdje sta mi se još sad počelo pojavljivati..ala me je krenulo :pras: :pras: :pras:

evo i ovo mi se sranje počelo pojavljivat...

http://imageshack.us/photo/my-images/252/bezimena15315365.png/

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |