Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[UEFA Projekat] Shakhtar Donetsk


Sale92
 Share

Recommended Posts

Shakhtar Donetsk.=UEFA Champions League projekat

 


http://www.dodaj.rs/f/2J/As/1Qqswcbd/1895.png


 

Predstaviću vam univerzalnu i napadačku taktiku.


 

Univrzalna Taktika

 

Formacija i sastav ekipe:

 

[hs width=300 height=300]http://www.dodaj.rs/f/3z/CB/3LwcYSex/univerzal-formacija.jpg[/hs]

 

 

Igra se atraktivno i kontoliše se igra, sa kretkim pasovima, bez presinga. Znate i samu da je Shakhtar skup vrhunskih Brazilskih tehničara i ovde je upravo zbog toga njima dosta toga podredjeno jel će oni tu itekako umeti da iskoriste verujte mi.

 

 


 

Team Instruction

 

[hs width=300 height=300]http://www.dodaj.rs/f/L/XT/4qF8VOMe/ti.jpg[/hs]

 

 

Kao što sam vam već rekao igra se: jednostavno poprilično atraktivno i brzo uz kontrolu meča, Ima promena pozicije takodje je agresivnost u odbrani na visokom nivou i vaši igrači će konstantno gristi na loptu ne bi li je osvojili. Zadnja linija je dosta povučena namerno pa neće biti prilike za ofsajd zamke ali zato očekujte odlične mnogobrojne kontra napade. U svakom slučaju ovde možete prilagodjavati TI ali po meni i kako su se pokazale ove su najbolje. .

 

 


 

Player Instruction

 

 

GK: Goalkepper/Defend

DR: Wing Back/Support

DCR: Ball Playng Defender/Defend

DCL: Ball Playng Defender/Defend

DL: Wing Back/Support

DMC: Anchon Man/Defend

MCL: Deep Lying Playmaker/Support

MCR: Advanced Playmaker/Attack

AMR: Winger/Attack

AML: Inside Forward/Attack

ST: Pocher/Attack

 

Koga zanima detaljnije celokupni Player Instruction neka klikne na ovaj tekst.

 

 


:download:


 


 

 

Napadačka Taktika

 

Formacija i sastav ekipe:

 

[hs width=300 height=300]http://www.dodaj.rs/f/t/UD/3uyTLvYe/formacija-attaking.jpg[/hs]

 

 

S obzirom da Shakhtar ima mnogo odličnih brazilskih tehničara kao što sam rekao u vezi sa predhodnom taktikom ovde su oni upravo glavna pokretačka snaga tima. Njih trojica na sredini plus anchon man mogu svakako da pariraju i najbolje tehnički obučenim ekipama na celom svetu. Jednostavno ovde izgledaju mnogo lepo složeno i zna se tačno ko kakav posao i zadatak ima. Odbrana je konstantno dobra bez kikseva dok što se tiče napada Eduardo i Luiz Adriano su vrlo ofanzivni i iskoristiće svaki vrhunski postupak vaše moćne sredine terena.

 

 


 

Team Instruction

 

[hs width=300 height=300]http://www.dodaj.rs/f/18/R4/ehye26H/ti-attaking.jpg[/hs]

 

 

Nešto drugačije se igra od predhodne taktike i moram reći značajno ofanzivnije. Igra sa kratkim pasovima ostaje jel to mnogo odgovara ovim sjajnim tehničarima. Igra se takodje disciplinovano sa presingom i izarzitim prtiskom na rivala. Odbrana je zonska a napred će se uglavnom koristiti brzina i snalaženje u prostoru Eduarda i Luiz Adriana koji će veoma često ostajati iza ledja odbrane rivala i praviti dosta CCC.

 

 


 

Player Instruction

 

 

GK: Goalkepper/Defend

DR: Wing Back/Support

DCR: Ball Playng Defender/Defend

DCL: Ball Playng Defender/Defend

DL: Wing Back/Support

DMC: Anchon Man/Defend

MCR: Central Midfielder/Support

MCL: Advanced Playmaker/Support

AMC: Inside Forward/Attack

STR: Pocher/Attack

STL: Advanced Forward/Attack

 

Koga zanima detaljnije celokupni Player Instruction neka klikne na ovaj tekst.

 

 


:download:


http://www.dodaj.rs/f/2/qS/1PdmJCoC/logotakticar-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Univerzalna je dobra, ali napadacka mi se ne svidja. Previse je ofanzivna i za napadacku.

Zonal marking + Press more = Dolazi do pucanja odbrane, tj. zone, a kad jedan igrac ispadne, onda ide drugi, treci... Zasto ? Pa zona se igra kad imas spore igrace, igra se gusto ( narrow) i odbrana bi po pravilu trebala imati short passing u PI. Bekovima staviti direct da bi mogli slati krila ili napadace u kontru. Da nastavim zasto bi odbrana ispala. Pa zona je da branis prostor. Kad igracima stavis press more, oni ce da napuste zonu i da izljecu na protivnicke igrace.

Ovo ne vrijedi ako igracima u PI stavis closing down na 'own half' ili 'own area'.

Link to comment
Share on other sites

Univerzalna je dobra, ali napadacka mi se ne svidja. Previse je ofanzivna i za napadacku.

Zonal marking + Press more = Dolazi do pucanja odbrane, tj. zone, a kad jedan igrac ispadne, onda ide drugi, treci... Zasto ? Pa zona se igra kad imas spore igrace, igra se gusto ( narrow) i odbrana bi po pravilu trebala imati short passing u PI. Bekovima staviti direct da bi mogli slati krila ili napadace u kontru. Da nastavim zasto bi odbrana ispala. Pa zona je da branis prostor. Kad igracima stavis press more, oni ce da napuste zonu i da izljecu na protivnicke igrace.

Ovo ne vrijedi ako igracima u PI stavis closing down na 'own half' ili 'own area'.

Ajde taktički magu dodji da radiš sa nama :D

Da slažem se da dolazi do lagšeg pucanja odbrane ali suština je da ovde jeste uključen presing ali na instrunkcijama igračima samo 3 najofanzivnija igrača imaju zadatak da vrše konstantan tačnije maximalan pritisak na rivalovu odbranu Anchon se povlači nazad dok su Jadson i Fernandinho negde na sredini moje polovine i čakaju prilku da iznesu loptu i uposle ovu trojicu. Po meni jedini problem ovoga mogu biti bekovi ako protivnik igra sa visokim krilima AMR/L tada su možda pre ofanzivni jednostavno mislim da ovo ubija kontra igrom svaki put će se višak stvoriti napred. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Sto bude trebalo, ja sam tu. Nije problem, uvijek sam se odazvao kad je trebalo pomoci. Da ne duzim, poenta je da racunate na mene. Da udjem u takticki tim, ne bi valjalo, svadjao bi se sa vama xD. Sala naravno, nemam vremena da sad udjem u neki tim, mozda za nekih mjesec dana, ali cu uvijek biti tu da vam ispljujem taktiku .!.

Pa da, ako u PI stoji drugacije ( closing down na 'own area') onda je ok.

Zola, ma i nisam nesto posebno.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |