Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Fc Lorient-Real Madrid-Inter-Everton-Bayer-Vitesse-Olympiakos-Ofk Beograd-Steaua


Thierry Henry 14
 Share

Recommended Posts

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

2014/2015

 

Transferi

 

Ove sezone dobili smo oko od uprave oko 20 M za transfere i kupili smo sledeće igrače:

 

Arda Turan-fantastični Turčin,jako dobar u ofanzivi,došao za 6 M

Vurnon Anita-odlični Holanđanin,došao za 5.25 M iz Ajaxa.Bio mi je potreban igrač na poziciji zadnjeg veznog i mislim da sam našao odličnog igrača.

Dedryck Boyata-defanzivac koji je ostao u lijepom sjećanju navijačima Lorienta,došao kao slobodan igrač

Danny Welbeck-fantastični napadač,smatram da mi je potrebno osvježenje napada,došao kao slobodan i igrač

Sergio Ramos-talentovani Portugalac,plaćen 800 000

Mbaye Niang-jedan od najvećih talenata u francuskom fudbalu,došao kao slobodan igrač

Vito Mannone-solidni italijanski golman,došao kao slobodan igrač.

 

Kao što možete vidjeti,dosta igrača je došlo slobodno i predstavljaće okosnicu tima u ovoj sezoni.Od odlazaka vrijedi izdvojiti odlazak Muntarija za 2.3 M.

 

Superkup

 

Već drugu godinu zaredom igramo u ovom superkupu.Ovaj put protivnik nam je bio PSG.Utakmicu je moj tim bolje otvorio,stvarao šanse ali nismo imali sreće.Tek u 69-oj minuti Danny Wilson nakon jednog ubačaja zakucava loptu glavom u mrežu Parižana i to je konačnih 1-0 za nas.Dokazali smo ovom pobjedom da ćemo opet biti najveći kandidati za osvajanje Lige 1.

 

Liga

 

Ligu smo žustro počeli,pobjedama nad Brestom(5-0) i Troyesom(6-0).U tim utakmicama istakli su se Niang,Welbeck i Boyata.Nakon ovih velikih pobjeda savladali smo Lille sa 3-0 golovima Nianga,Welbecka i Wilsona.Tek u 4-om kolu smo ostvarili prvi kiks i to protiv Marseillea 3-3.Tri puta smo gubili i sva tri puta se vratili u igru golovima Welbecka(2) i Nianga.U 5-om kolu smo izgubili od Bordeauxa sa 2-1 a gol je postigao Niang.Na početku,u 5 utakmica ostvarili smo 3 pobjede,remi i poraz te smo time na 4.poziciji.

 

Što se tiče Lige Šampiona dobio sam prelaku grupu sa Bragom,Bešiktašom i Shaktarom.

 

_______________________________________________________________________________

Toliko od mene za sada,pozdrav do idućeg izvještaja.

Link to comment
Share on other sites

Kada si doveo Benzemu i kako, da ga nije mozda Real postavio na TL, ili da mu nije istekao ugovor, pa je dosao kao free? Kada dovede Hazarda nisam primjetio da si ga spominjeo u reportima... Sve u svem za sada dobro guras, svaka cast sto si prosao Real u LS!!!

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Polusezona

 

Transferi

 

Bjorn Siguroarson-koji je plaćen 2.9 M,talentovani islandski napadač

 

Liga

 

Vodi se velika borba za prvaka Francuske i ja sam poslije 22 utakmice na 2.poziciji na tabeli sa 51 osvojenim bodom,bod manje od prvoplasiranog Marseillea.Opet smo najefikasniji tim lige sa 50 golova dok smo se dosta popravili u odbrani.Opet to sve nije dovoljno za prvu poziciji jer Marseille je nezaustavljiv.Utakmicu protiv St.Ettiena bih najradije što pre zaboravio jer od zadnjeg tima u prvenstvu smo izgubili 1-0 i vjerujem da će te male utakmice odlučiti prvaka.Što se tiče igrača,svi odlično igraju ali najbolja dvojica su:Mbaye Niang,koji je postigao 20 golova u 22 utakmice i Danny Wilson,koji ima već 9 golova u ovoj polusezoni i odlučio sam se za njega pošto svaku utakmicu odigra vrhunski.Osim njih istakli su se i Boyata,Kagawa i Welbeck.

 

Kupovi

 

Trenutno smo aktivni u oba francuska kupa.U Coupe de la Ligue smo izborili plasman u finale jer smo prvo izbacili Valenciennes sa 4-2,sledeći tim kojeg smo pobjedili bio je Marseille a u polufinalu PSG.U svim tim utakmicama Niang je davao golove i nadam se da će tako i u finalu protiv Lyona.Što se tiče French Cupa tamo smo došli do 3.runde i igramo protiv Lyona.

 

Evropa

 

Bio sam smješten u relativno laku grupu sa Bragom,Bešiktašom i Shaktarom.Grupu sam sa lakoćom osvojio tako što sam u 6 utakmica ostvarili 5 pobjeda i remi i time osvojio 16 bodova.U LŠ sam uvjek igrao u šarenom sastavu a nekada su po potrebi igrali i najbolji igrači.Prve 2 utakmice sam glatko odradio,1-0 sa Bragom i 2-0 protiv Shaktara.Tek protiv Bešiktaša sam se malo namučio ali i tu upisao 6 bodova što je značilo prolaz.U revanšu u Portugalu bilo je 0-0 dok sam u zadnjem kolu savladao Shaktar sa 3-1.U prvoj nokaut fazi igramo sa Ajaxom.

 

_______________________________________________________________________________

Toliko od mene za sada.Uskoro novi update.

 

@Budma-ss Wilsona imaš u izvještaju :)

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Kraj sezone

 

Liga

 

Nažalost,nismo uspjeli da osvojimo treću vezanu titulu pošto smo na kraju sezone zauzeli 2.poziciju sa samo 2 boda manje od Marseillea.Utakmica u kojoj sam izgubio titulu bila je ona protiv PSG gdje sam izgubio 2-1.Nisam toliko razočaran zbog toga pošto sam se više fokusirao na Ligu Šampiona.Na kraju osvojili smo 83 boda u 38 utakmica.U ovoj polusezoni forma nam je dosta bila promjenjiva i šta je tu je,titula nije tu ali nadam se uz odgovarajuća pojačanja iduće sezone da ću je vratiti u Lorient.Što se tiče igrača najbolji su bili Mbaye Niang sa 20 golova u Ligi 1 čime je postao najbolji strijelac takmičenja,Kagawa sa 6 golova i 12 asistencija u Ligue 1 te Dedryck Boyata sa 8 golova u Ligue 1(izvinjavam se što nema njihovih ss,kasno sam se sjetio uzeti).To bi bilo to što se tiče prvenstva.

 

Kupovi

 

Ovo je bila prva sezona u kojoj sam uzeo oba francuska kupa.Kao što se već saznali u prošlom izvještaju,u Coupe de la Ligue sam dogurao do finala gdje me čeka Lyon.Lyon se jako dobro držao,bila je to utakmica prepuna šansi i na kraju su penali morali donjeti pobjednika.Tek poslije 8-e serije šutiranja ja sam došao do ovog trofeja i bilo je 6-5 u korist mog tima.Što se tiče drugog kupa tu sam imao dosta više utakmica za odigrati i put do finala možete vidjeti ovdje.Dvije vrlo teške pobjede od 3-1 su ostvarene protiv Lyona i Le Mansa,da bi opet nakon penala u polufinalu izbacio Marseille.U finalu me je čekao fenjeraš u prvoj ligi,Troyes koji su igrali na sve ili ništa.Ja sam igrao u pomalo rezervnom sastavu i poveo sam autogolm 1-0.Ubrzo Troyes izjednačava da bih ja poveo golom Mvuembe 2-1.Troyes u finišu prvog poluvremena dolazi do  izjednačenja i onda kreće dramatično drugo poluvrijeme.Tek u 92.minuti Boyata zakucava glavom loptu u gol i to je konačnih 3-2 za moj tim.

 

Evropa

 

Ah ta Evropa,prošle sezone umalo da se popnem na najvišu stepenicu ali nismo mogli više od toga da budemo vicešampioni.Ove sezone je priča malo drugačija te smo ipak osvojili najpoznatije klupsko takmičenje.Krenimo redom...U relativno lakoj grupi sa Bešiktašem,Bragom i Shaktarom bili smo prvoplasirani te smo u borbi za 1/4 finale LŠ izvukli Ajax.Ajax se nije posebno proslavio i sa 3-2 u Amsterdamu i 3-1 u Lorientu smo ih prošli.U 1/4 finalu nas je čekao neugodni Chelsea ali i tu prepreku smo rješili.Sa 4-3 u prvoj utakmici i 2-2 u revanšu u Londonu prolazimo dalje.U 1/2 Lige Šampiona smo dobili madridski Real.Prva utakmica je odigrana u Madridu i imali smo sreće što nismo više golova primili i što smo uopšte izborili 1-1.Junak u Madridu bio je Lee Addy.U Lorientu dobijamo sa 3-1 sa puno kontraverzi jer je Kagawa oba gola dao iz penala da bi Addy potvrdio pobjedu.Stigosmo i u finale gdje nas je čekala Valencia koja je izbacila Barcelonu.Valenciu smo dočekali u oslabnjenom sastavu pošto smo igrali bez Nianga.Već u 2.minuti utakmice Kagawa i Babacar razmjenjuju pasove i Kagawa dolazi u gol šansu i to je 1-0.Odmah poslije toga slijede strašni naleti Valencie koja nije uspjela zabiti gol.Na poluvrijeme se otišli golom Kagawe.U nastavku Babacar zabija nakon dobre akcije i to je 2-0 za naš tim.Poslije toga viđena je igra viktorije pred našim golom i Lora je uspio zabiti za konačnih 2-1.Do kraja utakmice bilo je slabijih uzbuđenja ali kad je sudija svirao kraj to je značilo da smo prvaci Evrope.Bio sam presrećan,veliki uspjeh je ostvaren.Put do finala možete pogledati ovdje.

 

_______________________________________________________________________________

Toliko od mene za sada.Hvala svima na komentarima,nadam se da sam ispunio vaša očekivanja :D .Što se tiče Lorienta vjerovatno ću ostati još jednu sezonu pa ću da probam osvojiti lige petice kao i na prošlom menadžeru.Veliki pozdrav do idućeg puta.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima :)

 

@dex

 

Ostaću još ovu sezonu kako bih bar uzeo Svjetsko za klubove,pa ću onda razmotriti gdje i šta dalje ;)

 

 

@Ling

 

Iz 4.sezone nemam taj ss,pošto sam uzimao slike na početku 5.sezone.Ako ti znači ovo  ti je iz sezone  2015/2016,jedino to imam gdje su svi strjelci pošto sam već 7.sezonu počeo ali u drugom klubu :) Ako još nešto trebaš slobodno napiši ;)

 

http://www.dodaj.rs/t/N/s3/1Ln35j88/fc-lorient-squad-players.jpg

 

 

Uskoro i novi update,samo dok nađem vremena :)

 

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

2015/2016

 

Transferi

 

Pošto nam je prošla sezona jako uspješna bila,dobili smo oko 50 M za transfere.Klub su pojačali:

 

Sunny Bright-talentovani napadač iz Nigerije,plaćen 80 000

Holger Badstuber-osvježenje na mjestu štopera,plaćen 2 M + 6 poslije prve utakmice

Eden Hazard-jedan od najboljih igrača na svojoj poziciji,plaćen 29 M

Karim Benzema-trenutno najbolji francuski napadač,došao kao slobodan igrač

 

Superkup

 

Već 4.put zaredom igramo francuski superkup,ovaj put protivnik nam je bio Marseille,trenutni prvak Francuske.Već u prvoj minuti Sow dovodi OM u vodstvo,da bi nakon 5 minuta defanzivac Marseillea zatresao svoju mrežu.Nakon toga u 49.minuti Sow opet zabija za 2-1 ali Niang i Turan prave preokret i to je 3-2.Ipak za dramatičan završetak pobrinuo se Sow koji zabija za 3-3.Poslije toga igrani su penali gdje je moj tim izašao kao pobjednik.Ukupno 5-3 nakon penala.

 

UEFA Superkup

 

Pošto smo bili osvajači najznačajnijeg evropskog fudbalskog takmičenja,igrali smo i ovaj superkup protiv pobjednika EL a to je bio Tottenham.Već na početku utakmice Benzema postiže prvi gol u karijeri za naš klub i sa njegovim golom se otišlo na poluvrijeme.Moram i napomenuti da je moj tim vršio veliki pritisak na Engleze i mogao je još neki gol da padne.Za efikasnu utakmicu pobrinuo se Mbaye Niang koji je sa svoja 3 gola nagovjestio da će biti jedan od najboljih igrača ove sezone.Na kraju velikih 4-0

 

Liga

 

Pošto je Marseille osvojio prvenstvo prošle godine,očekujem od svog tima da vrate titulu.Prvenstvo smo dobro otvorili pobjedom nad Le Havreom od 1-0.Nakon toga dobijamo Toulouse 3-1 gdje je prvijenac postigao Eden Hazard.Poslije toga razočaravajuća utakmica protiv Nice koja se 1-1 završila.Još smo pobjedili PSG 1-0 i glupo remizirali sa Le Mansom.Nakon 5 utakmica imamo skor od 3 pobjede i 2 remija te smo 5.na tabeli.U LŠ smo dobili CSKA,Austriu i Pao.

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Polusezona

 

Liga

 

Velika se borba vodi za prvo mjesto u ligi i zahvaljujući odličnim igrama Marseillea trenutno smo drugoplasirani sa bodom manje ali i utakmicom više od Marseillea.Zadovoljan sam igrama svojih igrača ali Marseille je manje kiksao i zasluženo je prvi.U 25 odigranih utakmica imamo skor od 17 pobjeda,5 remija i 3 poraza.Najefikasniji smo tim lige sa 57 golova.Moj najveći problem su male utakmice,domaći porazi od Caena i Nice ne bi se trebali desiti dok mogu dobiti najjači tim u Francuskoj sa 3-1 što me dosta zbunjuje.Od igrača najbolji su bili:Eden Hazard sa 8 golova i 21 asistencijom,Mbaye Niang sa 18 golova u 21 utakmici i Karim Benzema sa 21 golom i 12 asistencija u 31-oj utakmici.Nadam se da ću u svojoj poslednjoj sezoni u Lorientu osvojiti titulu.

 

FIFA Club World Cup

 

Pošto smo osvajači Lige Šampiona,igrali smo ovo cijenjeno takmičenje.U polufinalu smo dobili Al Shabab iz Saudijske Arabije i slavili sa 3-1.Golove za naš tim dali su Arda Turan,Lazar Marković i Karim Benzema.U finalu smo dobili slavni brazilski klub Santos te slavili sa 2-0.Bolje smo otvorili utakmici i do 26.minute golovima Markovića i Kagawe smo obezbjedili pobjedu.Inače za igrača turnira proglašen je Karim Benzema.Jedini trofej koji je nedostajao u mojoj karijeri sa Lorientom je osvojen.

 

Kupovi

 

Ove godine sam se više fokusirao na prvenstvo i Evropu nego na kupove i to mi se osvetili.U Coupe de la Ligue prvo smo pobjedili Lens 2:1 golovima Jankovića i Hazard.Janković me je oduševio ove sezone jako kvalitetnim igrama.Ispali smo u sledećoj rundi od PSG-a rezultatom 1-0.U French kupu smo prvo izbacili Stade Plabennecios sa 3-0.U idućoj rundi slijedi visoka pobjeda nad Andrezieuxom od 7-1 gdje je hattrick postigao Benzema.U idućoj rundi ispadamo od Bordeauxa sa rezultatom 6-4 gdje su strijelci za naš tim bili Benzema 3 puta i Badstuber.

 

Evropa

 

Kao što sam i najavio na početku sezone,grupa je jednostavno bila prelaka.U prvoj utakmici pobjeđujemo Panathianikos sa 5-1 gdje je opet gol zabio mladi Filip Janković.Slijedi najteža utakmica u hladnoj Moksvi ali ipak pobjeđujemo sa 3-2.U dvomeču protiv Austrie osvajamo 6 bodova i u tim utakmicama se vratio Welbeck.U revanšu u Grčkoj pobjeđujemo sa 1-0 da bi od CSKA izgubili kod kuće sa 2-1.U idućoj rundi igramo sa Wolfsburgom

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Kraj sezone

 

Liga

 

Drugi dio sezone smo odlično odradili što nam je donjelo prvu poziciju sa čak 6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Marseille.Zadovoljan sam što se titula vratila gdje pripada i mirne duše mogu napustiti ovaj klub.U 38 utakmica zabilježili smo 29 pobjeda,5 remija i 4 poraza i sa gol-razlikom 92:30 smo ubjedljivo osvojili prvenstvo.Od poslednje utakmice na polusezoni(Sochaux) ostvarili smo nevjerovatnih 12 pobjeda i 1 poraz i sasvim zasluženo osvojili.Jedini poraz je bio od napaljenog Bordeauxa kod kuće sa 2-1 ali on nije puno uticao na našu igru.Što se pojedinaca tiče najbolji su bili:Karim Benzema sa 27 golova i 20 asistencija u 48 utakmica,Mbaye Niang sa 27 golova u 40 utakmica i Eden Hazard sa 15 golova i 34 asistencije u 53 utakmice.Inače Niang je najbolji strijelac lige a Hazard asistent a statistiku svih igrača možete pogledati ovdje

 

Evropa

 

Pošto sam prošao laganu grupu sa Panathinaikosom,Austriom i CSKA sa osvojenih 15 bodova u idućoj rundi me je čekao Wolfsburg.Meč u Njemačkoj se završio 2-2 dok smo kod kuće rutinski dobili sa 3-1.U 1/4 finalu nas je čekao Bayern.Opet se meč u Njemačkoj završio 2:2 ali kod kuće smo imali sreće.Najviše smo imali zbog toga što je njihov igrač promašio penal te se meč završio sa 1:1 i zbog gola u gostima prolazimo dalje.U 1/2 finalu smo imali najlakši posao do sada,čekao nas je poznanik iz lige PSG.U Lorientu se meč završio sa 3:2 gdje je Filip Janković opet dokazao svoju klasu.U uzvratu u Parizu smo pobjedili 2:1 sa 2 gola Karima Benzeme.I finale protiv Manchester Uniteda,nisam mogao vjerovati da sam već treću godinu zaredom u finalu.Meč su bolje otvorili Unitedovci ali golova nije bilo u prvih 45 minuta.U 54.minuti nakon odlične akcije Hazarda i Kagawe lopta dolazi do Benzeme koji rutinski zabija.Od toga momenta United je počeo sa napadima ali bez većeg uspjeha i kad je sudija svirao kraj bio sam u euforiji,pošto sam odbranio titulu evropskog šampiona.Put do finala možete pogledati ovdje.I tako sam se na najbolji mogući način oprostio od Lorienta.

 

_______________________________________________________________________________

Bio je ovo moj zadnji update što se tiče ovog kluba u kojem sam osvojio sve što se moglo osvojiti.U idućem izvještaju ću vam predstaviti novi klub kao i jedno cijenjeno takmičenje koje igram sa Brazilom do 23 godine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |