Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Notts County ! Najstariji profesionalni klub 1862 !


archi
 Share

Recommended Posts

Eh drugovi čačkajući malo po ovom googlu ugleda "Notts County najstariji profesionalni klub" Osnovan je davne 1862 godine u Nottingham-u huuh jbt nismo bili ni u mudima

:) .Gledajuci malo po historiji kluba otkrio sam da su samo jednom osvojili FA Cup i iskreno nisam mogao vjerovati da jedan klub koji je bio osnivač najjače lige današnjice u svijetu fudbala ostavi tako mali trag..ii onda sam odlucio da uradim sljedeće FM 2012 -> Start New Game -> England -> npower League 1 -> Notts County ! Zašto ih nebi vratili u vrh Engleskog nogometa ? Tesko ? Vidjet cemo !  :D

 

http://www.dodaj.rs/f/2B/WK/4PGyGWm1/nottscountyfc-small.jpg

 

INFORMACIJE O KLUBU

 

 

Bosanski nogometni da kazemo„nepoznati stručnjak“, 31-godišnji Armin Prašović, prihvatio je ponudu menadžera engleskog četvrtoligaša Notts Countyja, najstarijeg nogometnog kluba na svijetu. Notts County je potvrdio da Prašović na dužnost stupa odmah, zajedno sa svojim asistentom John Morling-om. Plaća bosanskog stručnjaka ovisit će o rezultatima, a trenutna plaća iznosit ce 2.100 KM p/w.

“Primamila me ideja za dužnost koja mi je ponuđena i jedinstvena prilika za igradnju kluba na duže staze. Trenersku karijeru sam započeo u malom nižerazrednom klubu u BiH, kojeg sam pokusao dovesti u vrh bosanskog nogometa. Ovo je prilika da to pokušam opet učiniti, ali ovoga puta s najstarijim klubom na svijetu”, izjavio je Prašović.  Notts County, klub iz Nottinghama, osnovan je 1862. godine, a 1888. godine je zajedno s još 11 klubova bio suosnivač engleske lige. Ovaj klub je 1894. godine osvojio FA Cup, što mu je i danas jedini veliki klupski trofej.

 

 

"Maedow Lane" Stadion Notts County-a, kapacitet 16947

 

 

 

FINANSIJE !

 

 

SASTAV !

 

 

 

 

I tako sam poceo sa igrom. Nadao sam se da me nece docekati lose stanje ali... Finansijsko stanje ajd da kazemo stabilno, ali ipak za moje ciljeve potrebno je puno puno vise novca. Ma ajde nema veze kontam doci cu do para rjesim se par igraca, nesto prodam, nesto otjeram, ali kad sam vidio sastav tek su tad nastali problemi. Samo tri igraca koja su u cijelom sastavu dobila prolaznu ocjenu su kapiten Neal Bishop,Krystian Pearce i Jeff Hughes. Na pozicijama (ST, DR, DL, AMR/L) sam morao nesto dovest jer u slucaju povrede nisam imao bas ni jedne kvalitetne zamjene, a svi znate kakva je sezona kod engleza i kojim se tempom igra. Tako da sam doveo 3 igraca koji i nisu bas neki kvalitet, al za finansije koje mi stoje na raspolaganju i nije toliko lose ! Al problemima nema kraja pogledam onda kakva je situacija sa staff-om hahaha jos gora. I tu ide jedna velika cistka, dolaze novi ljudi naravno..

 

 

TAKTIKA

 

 

Dok sam pravio taktiku najvise sam se dvoumio dal da igram sa dva napadaca. Na kraju doveo sam ovog Kandola i odlucio se da zapocetak samo probam s njim, jer bi bilo previse supljina u sredini i odbrani. A jednostavno kalibar igraca nije toliki da bi mogao zaustaviti napade protivnika ukoliko se toliko otvorim. Ipak stavio sam dva Wingera na Attack da mu sto vise pomazu sto mislim da ce se pokazat kao dobitna kombinacija. U sredini jedan centralni vezni na Attack ili na Support zavisi protiv koga igram...drugi Box to Box i nazad sam vratio jednog defanzivnog veznog koji ce pomesti sve na 20m

:) Nazad centralni odbrambreni standarno ii dva beka na Full Back.

 

LET'S GO !

 

Na pocetku sam otkazao sve prijateljske utakmice i zakazao nove. Naravno u gostima, pokusavajuci na taj način zaradit malo para jer je budzet stvarno jako los. Odigrao sam samo jednu utakmicu kuci i to protiv rezervnog tima. Nadam se da to nece toliko poremetit formu na domacem terenu.

 

Sezona pocinje i prvu utakmicu igramo protiv Bury-a kojem ne predviđaju tako blistavu sezonu. Dan prije utakmice na treningu se pojavila velika grupa navijaca koja je podrzala ekipu i novog menadzera !

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 24
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Notts County - Bury

 

http://www.dodaj.rs/f/1M/13m/2iVQZPlz/notts-co-v-bury-split-vi.png

 

Poceli smo strasno prvih 15 min posjed lopte 73%-27%. Kandol novi igrac kojeg sam doveo postize 2 gola. Izgleda da nisam pogrijesio sto sam ga doveo. Poluvrijeme 2-0 sasvim zasluzeno. E onda u drugom poluvremenu ni sam nezz sta me snaslo jednostavno sam toliko pao u igri da nisam mogao. U 3 minute primam dva gola, istina jedan greskom mojih igraca tacnije golmana Neslona. Al ni oni nisu ispred naseg gola bili toliko superiorni sve se to vrtilo oko 20-tak metara. 68 minuta 2-2, izvrsio sam 2 izmjene ii polako sam uspostavio ravnotezu. Ipak pred njihovim golom nista posebno..izvodim Kandola uvodim drugog napadaca iskusnog Hughesa i napokon 3-2

:) Eh sad kontam da je ovo ono sto sam otkazao sve prijateljske utakmice kod kuce aa igrao sve na strani nezz vidjet cemo malo kasnije ! Sve u svemu prva pobjeda zasluzeno..

 

Scunthorpe - Notts County (League Cup 1st Rnd)

 

 

Ovdje se nema sta reci osim da Kandol ponovo zabija i iskusni kapiten Bishop. Kandol je nevjerovatno poceo sezonu i vec je jedan od ljubimaca domacih navijaca. I btw Kandol se povrijedio na ovoj utakmici al na srecu ne dugo 2-3 sedmice

 

 

13.8.2011 u 15:00 se igra jedan veliki derbi između Chesterfielda i Notts County-a. Navijaci jednostavno zive za ovakve utakmice !

 

 

Chesterfield - Notts County

 

Neal Bishop nakon postignutog pogotka u zagrljaju navijaca !

 

Jednostavno ne mogu da vjerujem da je na kraju rezultat 1-2. Samo pogledajte omjer suteva. Iz jedne prilike, samo jednog suta prema golu sam primio go

:/ . Nevjerovatno, ali kako kazu pobjedi se ne gleda u zube?..uglavnom ocigledno je da su pripreme ucinile svoje. Utakmice u gostima idu veoma dobro ii ima tu jos dosta mjesta za napredak.

 

Link to comment
Share on other sites

U buducnosti cu ipak malo skraceno pisati.. Samo zanimljivije stvari, SS na polusezone, na kraju, transfere, finansijsku situaciju i ukratko sta se desavalo u klubu u tom periodu :) Pozz svima, nadam se da pratite !  :uzivanje

Link to comment
Share on other sites

Notts County FC

1862

 

http://www.dodaj.rs/f/b/Xr/j1Lcw7e/nottscountyfc.jpg

 

 

Happy New Year

 

 

S Novom Godinom dosao je i kraj polu-sezone u Engleskoj. U ovoj 2012 godini Notts County proslavlja jedan veliki jubilej tj. punih 150 godina postojanja. Da li ce 2012 godina bit sretna za ovaj klub ?

 

npower League 1

 

 

Kakav pocetak sezone. Nisam ni sanjao da bi mogli ovako krenuti. Pripreme fantasticne, taktika se uklopila, rezultati su tu, navijaci,uprava, ja svi sretni..! Na pocetku sezone malo sam pogledao raspored utakmica, englezi ko englezi kupova milion, pa sam odlucio da u kupovima guram skroz drugi tim kako bi ove iz prvog tima koliko toliko odrzao svjezim i odmornim ! Eh sad u ligi sam strasno krenuo, nekoliko vezanih pobjeda i vec sam se izdvojio kao glavni kandidat za promociju. I sve je to lijepo izgledalo na pocetku dok na red nije dosla utakmica protiv Burnleya ekipe iz Championship-a. U pitanju je Liga kup 2 runda. Igraci i navijaci optimisticni. Ja pogledam prethodne utakmice i ono sto smo pokazali do tad te i ja pocinjem vjerovati da bi mogli nesto tu uraditi. Utakmica samo sto nije pocela, a euforija na vrhuncu samo sto ne eksplodiramo svi. Utakmica pocela, a mi po terenu ko muhe bez glave. I tako u prvih 20 min hladan tus za sve nas..3-0 za Burnley. U drugom poluvremenu vucem neke promjene, izvodim 2 igraca i ko eto poceli igrati..Do 60 min vec je bilo 3-2, al to je bilo sve sto smo uspjeli i na kraju 4-2 za Burnley. Malo nam je tu svima palo samopouzdanje nakon tolike euforije i ocekivanja, al ajde sve smo to rijesili i nastavili dalje. Utakmice u ligi su i dalje isle dobro. Istina jedan neocekivan poraz od Prestona, al desava se i najboljim. I dalje smo prvi bjezimo 4-5 bodova drugoplasiranom. Na red dolazi taj kobni oktobar i utakmica protiv Rochdale-a. Jednostavno nisam mogao vjerovati 2 crvena kartona dobijem i sviraju im se dva penala ! Ajde sve to nekako i podnesem, ali kad su mi jos povrijedili do tada dvojicu najboljih igraca tu je bio vrhunac ! Kandola i Laurenta i to na duzi period. I jednog i drugog sam doveo na pocetku sezone. Kandol najbolji strijelac lige, a Laurent najbolji asistent sve do tog trenutka. Jednostavno strasan tandem. Crni kisni oktobar se nastavlja a ja sve dublje i dublje tonem. Da tome svemu ne bude kraj povrijedi mi se jos 6 standardnih prvotimaca. Jednostavno je sve islo nizbrdo. Kontam pa ko jbt da mi igra ? Djeca od 16 godina ? U oktobru dovodim i par novih igraca, nisu neka klasa, al eto samo da mi pokriju te silne povrede ( SS transfera ispod ). Tu sam malo upao u probleme sa finansijama iz kojih se jos nisam izvukao. Ipak sam malo pretjerao sa dovodjenjem igraca, a onako mali wage budget. Morao sam otjerati par nepotrebnih igraca da bi koliko toliko popravio situaciju. Liga se nastavila i tek krajem oktobra sam dosao sebi. Pet uzastopnih poraza je malo previse morate priznat. Ipak to nije ni blizu one ekipe s pocetka, povrede se ponovo javljaju al ne na tako duzi period. Sve u svemu polusezonu sam zavrsio na 3 mjestu, tri boda iza vodeceg Oldham-a kojeg sam u u 23 kolu u gostima pobjedio sa 2-1. Ne mogu reci da sam nezadovoljan, ipak su prvobitna ocekivanja sredina tabele. Znate i sami da u Engleskoj nema predaha, nema pauze, nastavlja se istim tempom i nadam se da cu uspjeti izborit promociju u visi rang !

 

Taktika

 

 

Sto se tice taktike kombinujem sa ove dvije. Igracima odgovara stil igranja i valjda ce tako ostati do kraja sezone.

 

Finansije

 

 

Za ovaj pad finansija sam sam kriv. Jednostavno sam morao dovesti par igraca da pokriju one rupe s povredama. Sad pokusavam da malo osnazim finansije, ali je moram priznat veoma tesko sa ovim klubom to preko noci uraditi.

 

Transferi

 

 

Transferi ipak nista posebno. Nisam imao dovoljno para za neko pojacanje, a cijeli transfer budget sam prebacio u wage budget ! Doveo sam par igraca na free. Dvojicu mladjih koji bi za nekoliko godina mogli konkurisati za prvi tim i jos dvojicu igraca koji trenutno mogu posluzit. Ipak nisu neka klasa, ali sta je tu je !

 

 

Tri najbolja prvotimca

 

Tresor Kandol

 

Neal Bishop

 

Benjamin Laurant

 

OCEKIVANJA I CILJEVI

1. Promocija

2. Poboljsanje finansija

3. Nadogradnja uslova za trening

4. Nadogradnja uslova za mlade

 

Moze li se "Notts County FC" vratiti na stare staze i ponovo biti clan najjace lige na svijetu !?

 

Link to comment
Share on other sites

Borba za promociju

 

http://www.dodaj.rs/f/1z/Hp/34x9UeQV/npower-league-1-overview.png

 

Kraj sezone se blizi, a utrka za promociju se sve vise zahuktava ! Cak 9-10 timova se bori za direktan ulazak u visi rang, a ostalo je jos svega 8 utakmica ! Da li Notts County i njegovi igraci mogu izdrzati pritisak na kraju sezone i izboriti se za promociju ? USKORO U REPORTU !

Link to comment
Share on other sites

Odlično ti ide. :dada Igrači i nisu nešto, al' ajde. :) Sretno.

 

p.s.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sheffield_F.C.

 

Jednostavno su finansije toliko lose da ne mogu dovest dobre igrace al popravlja se situacija..

 

A sto se tice Sheffield-a da oni jesu najstariji klub al ne profesionalni. To je ustvari prvi klub koji je nastao i koji je bio tu pri osnivanju fudbalske asocijacije. Danas mislim da postoje kao neka vrsta amaterskog kluba. Poslije njega ide Notts County pa mnogi drugi kao npr Stoke itd itd...Bit je u tome sto se ovdje radi o profesionalnim klubovima koji i danas postoje :)

Link to comment
Share on other sites

Notts County se polako vraca na stare staze !

 

http://www.dodaj.rs/f/I/eS/4jvNeY4e/armin-prasovic-news-inbo.png

 

Zaista se vodila teska borba do samog kraja. Ipak na kraju smo zauzeli prvo mjesto i direktno se plasirali u Championship League !

 

Odlučujuća utakmica sa Oldham-om

 

 

Dosao je i taj dan kojeg su navijaci i igraci zeljno iscekivali. Utakmica protiv Oldhama koja odlucuje o direktnom ulasku u Champhionship league-u. Stadion solidno ispunjen nekih 12000 hiljada, a atmosfera odlicna. Igracima u svlacionici dajem posljednje savjete. Ipak odlucujem da ih malo rasteretim govoreci im da su do sada napravili zaista neocekivan uspjeh i da istrce na teren hladne glave da nemaju sta izgubiti. Atmosfera u svlacionici je bila fantasticna a predvodio je kapiten Bishop koji je vec duzi period povrijedjen. Kyrstian Pearce stoper u nasem timu saljivim glasom govori "Ne brinite se ja sam tu da postignem pobjedonosni pogodak". Svi ga sa smijehom pogledase i rekose "Ti koji si u citavoj sezoni postigao 1 gol ?" Momci izlaze na teren gledajuci tribine malo sa cuđenjem. Najvatreniji navijaci su priredili prekrasan ambijent. Utakmica pocinje, a igracima je sve polazilo od ruke. Jedna dvije tri polu-sanse, ipak gola nije bilo. I dalje vrse pritisak nad odbranom Oldhama koja sve vise i vise grijesi. Nakon jedne pogreske Benjamin Laurant dolazi prvi do lopte i solo prodorom sa nekih 30 metara dolazi u sesnesterac i lob udarcem dovodi Notts County u vodstvo od 1-0. Tribine Maedow Lane-a su prosto ekslodirale, a kako i nebi 65 min nas je dijelilo od promocije koju niko nije ocekivao. Poluvrijeme zavrseno rezultatom 1-0. Ulazim u svlacionicu, a igraci kao da vec slave pobjedu. Jednostavno mi se to nije svidjelo pokusao sam ih malo smirit i reci da jos nije gotovo da ima jos citavih 45 minuta. Pearce ponovo saljivim glasom govori da ce bas on postici pobjedonosni pogodak. U tom trenutku sam molio Boga da samo ostane tih 1-0. Drugo poluvrijeme je dobro pocelo. Kandol je imao sjajnu sansu, ipak pogadja stativu. U 70 minuti se nesto lose desava na terenu. Igracima cini mi se od umora pada koncentracija i nesvjesno prepustaju igru gostima. Redale su se sanse ispred Nelsona koji nas je sigurno spasio 2 gola. Ipak u 79 minuti Febian Brandy nakon kornera sa lijeve strane pogadja glavom za 1-1. Na tribinama je zavladala tisina,hladan tus, niko nije mogao vjerovati da smo primili gol. Igraci Oldhama slave, a Brandy dobija zuti karton zbog skidanja dresa. Koristim tu priliku i zovem Pearca da mu kazem da je preostalih 10 minuta ono o cemu nam je pricao u svlacionici. Bacio sam sve karte u napad, bilo je sve ili nista. Navijaci nakon sto su vidjeli da igraci daju maximum, posljednji atom snage, ponovo su se probudili. Na red dolazi taj nezaboravni 88 minut. Nakon kornera koji izvodi Laurant nastala je guzva u sesnestercu gdje se najbolje snalazi ko drugi nego Pearce i glavom zabija za historijsku pobjedu Notts County-a ! Na stadionu je nastala erupcija odusevljenja i svi su bili na nogama cekajuci posljednji zvizduk. Sudija D'Urso u 94 minuti svira kraj i Notts County se vraca polako na stare staze.. Proslava promocije u visi rang je mogla poceti !

 

http://www.dodaj.rs/f/3K/Cz/4YacgMKt/pearce.jpg

Pogodak zlata vrijedan. (Kyrstian Pearce)

 

Kada su u pitanju finansije, stanje se nije nista popravilo u odnosu na prosli report gdje je bilo price o finansijama. Nadam se da ce se sad ulaskom u veci rang pojaviti ako nista barem bolji sponzor. Novih transfera nije bilo sve je ostalo isto, a taktika moja standardna 4-5-1 sa dva ofanzivna krila, te to vrlo lako prelazi u 4-3-3. Sve u svemu mislim da je jedna vrlo uspjesna sezona iza mene, osim naravno finansija. Ako neko ima savjet dobro bi dosao !

 

LET'S GO NOTTS COUNTY

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |