Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Dileme Oko Prve Postave


Sale92
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Posto vodis Partizan,da te pitam,kako igra Sasa Ilic kod tebe,jer sam ga se u startu oprostio zbog fizickih ocena,tj ne moze da izdrzi celu utakmicu?! A tu je i Vukic,i doveo sam jedno klinca(18) za tu poziciju.(Cidinho).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ajmo reci da ima. Winger - Attack ima default 'hug touchline', sto znaci da se ide na ubacaj. Kako Young nije klasicni ljevak, to znaci da ce usporavati napad. + Young ima 'cut inside' u PPMs, sto opet znaci da ne samo sto nece ubacivati, nego ce brze trositi i kondiciju.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je bilo ko je bolji na toj poziciji ( W - Attack). Bastos po meni. Young je najbolji inside forward od njih ili Winger - support da mu stavis 'move into channels'.

Ali pitanje je bilo za Winger - attack ( default je 'hug touchline') dakle primarni zadatak je ubacaj.

Link to comment
Share on other sites

ovde niko nista ne pise , imam neku postavu koja trenutno koristim zbog igraca koje imam najlakse sa njom kombinujem, koju korigujem u zavisnosti sta mi treba u tom trenutku , ova mi je standarna pa da cujem vasu diskusiju sta mislite ... 4-1-3-2 u odbrani je sve jasno kirovski nelson rivas i adi kakav tandem , bekovi petkovic i eduardo ratinho , petkovica redovno prodajem oko 4,5 miliona u novembru , to je amin kara mi je zadnji vezni , ofanzivni mi je evandro al cim ga prodam ulece levan kenia koji je na pocetku na pravom snizenju 2,2 miliona e sad levo james rodrigez prva zvezda tima a desno se bore barazite , lazovic , tijani belaid stim da prvi i treci mogu po potrebi da igraju u sredini i levo , i na kraju napad wilfred stavljam ga na af i fantasticno funkcionise to znam od pre , a drugi napadac lenard kweuke iz sparte praga njega ne znam kako da postavim da bi dobro saradjivo posto je jedan napadac na af a drugom to ne odgovara a ne znam nije koje se kombinacije najbolje poklapaju , dosad sug mi svi napadaci bili brzi agilni i ja stavim na af i oni igraju ko ludi, slusam predloge i ideje cak i ako je u pitanju neki igrac dao sam najvise za rodrigeza 10 miliona od toga ne dajem vise

Link to comment
Share on other sites

Prvo da ti gazem da si oformio dobar tim. Kontma da je ovo neki stariji FM, posto na ovome vrlo su niske sanse da dovedes Rodrigeza i Wilfreda. Pa nisu svi napadaci kvalifikovani da igraju rolu AF-a. Naravno za tu rolu trebaju odredjeni atributi, mozes da pogledas koji su to. Kweuke je po meni cisti Deep Laying Forward-a. On sa tom rolom i iza sebe sa fantasticnim, i ofanzivnim vezistima, te krilima(ako nekom od njih stavis rolu inside forward) moze da ucini cuda. On ce prevashodno biti okrenut ledjima golu i nastojati da sacuva loptu dok se ne prikljuce ostali igraci tima. Samo po meni rolu Deep Laying Forward-a ne treba koristiti ako nemas jos jednog brzog igraca sa njim u spicu. Naravno mozes ga staviti i kao Target Man-a. Uostalom imas u reportu svakog igraca koju mu poziciju preporucuju treneri i asistent. Mada ja licno slabo poslusam njihov savjet. Mada odaberi onoga trenera ili asistenta koji ima veci tactical knowledge pa vidi sta on preporucuje. A sto se tice prjedloga za napadaca, da li ti igras FM12 ili neku raniju verziju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

igram 12, ali napravljenu balkansku ligu od sfrj , sve sam kopiro od engleza 2 kupa , super kup , kopiro i njihov rapored , znaci januar se igra, posto u toj ligi ima 6 drzava , napravljen je malo bolji rejting od njihovih liga sto je logicno , po meni bar 5 ekipa sad ide na titulu , svi igraci hoce odma al neke treba u posebnom trenutku pitati pa ako ih tadne dovedem posle su ne zainteresovani , jedino james rodrigez nije hteo da dodje , wilfred ubija na af , igrac koji puno trci ( pace) i ima veliku agilnost rodjen je za af, kweuke nije takav , a sa druge strane imati dva napadaca sa balance 20 ko da imam dva tenka parkirana u sesnaestercu, razmisljam o alen iz salcburga i traore iz kubana al on je preskup al nadam se da ce kuban ispasti u drugu pa da se pojavim ko lesinar , inace traze previse 25 miliona ... i

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Očigledno nisi igrao s Chelseajem ili ga dovodio u svoj klub :)

 

Kod mene je u takvoj konkurenciji, u tako dobroj ligi zabijao bez problema, tek mu je 18 godina tako da je bolje da ga cesce ubacuje jer njemu ako se daje dovoljno sansa moze se pretvoriti u jednu ogromnu igracinu, zvijer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |