Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

NK Junak SINJ-...igraj, igraj, igraj stroju plavi...


Los Galacticos™
 Share

Recommended Posts

Nakon osvajanja sa Marseillom odlučio sam malo voditi klub kojeg ja volim...Klub dolazi iz Sinja(odakle sam ja) i zove se NK Junak...Stadion je prekrasan i nalazi se ispred moje kuce...Inače sam veliki fan NK Junaka i KK Alkara...

 

NK Junak SINJ

http://img69.imageshack.us/img69/7172/129874.png


 

Povijest kluba

-Nogometni klub Junak osnovan je u gradu Sinju 18. srpnja 1916. godine. Godine 1922. uzima ime Velebit, a 1924. vraća ime Junak. Prvi predsjednik kluba bio je Ante Brož.

-Klub su osnovali nogometni entuzijasti koji su po gradskim livadama naganjali kožnatu loptu. Mahom su to bili sinjski studenti koji su studirali po Splitu, Zagrebu i drugim gradovima te su i u svom gradu željeli zaigrati nogomet. Ime kluba je nastalo iz dišpeta prema Hajduku pa su Sinjani rekli ako Split ima Hajduka onda Sinj mora imati Junaka. Dres kluba je plave boje ali su svoje utakmice na početku stoljeća igrali u crno bijeloj kombinaciji jer se zbog siromaštva nije moglo nabaviti tkanine plave boje za dresove. U klubskim vitrinama nalazi se preko 250 trofeja sa raznih natjecanja.

-Prvi predsjednik kluba Junak je bio Ante Borč, a u prvu utakmicu kluba odigranu na blagdan Velike Gospe 15.kolovoza 1916. poveo prvi kapetan Mirko Kačić.

-1939. pobjeda nad Hajdukom 1:0 strijelac gola Barišić

-1946. zbog nedostatka financija nije u mogućnosti otputovati na odigravanje utakmice protiv Višana za prvaka Dalmacije i Višani osvajaju titulu

-1968. osvaja drugo mjesto u Dalmatinskoj zoni pa dobija pravo u natjecanju za amaterskog prvaka Hrvatske te osvaja tu titulu koja mu omogućuje nastup u završnici za amaterskog prvaka Jugoslavije čiji je i organizator ali zauzima tek treće mjesto

-1969./1970. osvaja prvo mjesto Dalmatinske zone i odlazi u kvalifikacije za Drugu saveznu ligu koje ne prolazi

-1970./1971. prvo mjesto i ponovni odlazak u kvalifikacije za drugu saveznu ligu Jugoslavije ali ovaj put prolazi i kvalificira se utakmicom u Čakovcu a na povratku ga dočekuje 10 000 ljudi na Sinjskoj pijaci va važno je napomenuti da je klub kao trener tada vodio Mirko Jozić poslije proslavljeni trener Nogometne reprezentacije Hrvatske

-1987. prvi u Dalmatinskoj zoni i osvajač Županijskog kupa u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu ispada od NK Radnika iz Velike Gorice

-1988./1989. prvo mjesto Dalmatinska zona te išao u kvalifikacije za međurepubličku ligu te je u 21 dan odigrao 1 prvenstvenu i 6 kvalifikacijskih utakmica te se uspio kvalificirati i u toj ligi ostati sve do rata.

postankom Hrvatskih nogometnih liga (HNL) svrstan je u 2. HNL

-1993./1994 igra u 3. HNL

-1994./1995. osvaja 3.HNL i kvalificira se u 1.B HNL ali zbog reorganizacije odlazi u čak 3. HNL Jug

-1999./2000. osvaja Županijski nogometni kup

-2007./2008. ulazi u 2. HNL iako je tek treći u vrlo tijesnoj završnici, jer prvaci NK Hrvace i viceprvaci NK Zagora Unešić ne zadovoljavaju uvjete za igranje lige


Poznati igrači

»Slaven Zambata

»Svemir Delić- jugoslavenski reprezentativac iz 1956. godine

»Ivica Zorica- najbolji strijelac kluba u povijesti

»Goran Sablić- hrvatski reprezentativac

»Mirko Hrgović- reprezentativac BIH

»Andrija Balajić- hrvatski reprezentativac

»Stipe Balajić

»Nikola Jerkan- hrvatski reprezentativac

»Vedran Runje- hrvatski reprezentativac

»Janko Janković- hrvatski reprezentativac

»Tonči Gabrić - hrvatski reprezentativac

»Mario Tičinović

»Ante Vukušić

»Mladen Delić-Legendarni hrvatski športski komentator... "Ljudi moji, pa je li to moguće!"


Navijači

»Navijačka skupina koja prati svoj klub se zove Maligani i izvorno su navijači KK Alkar koji je košarkaški klub.

Otvorenje stadiona...NK Junak-HNK Hajduk

http://www.sinjski-maligani.org/images/rsgallery/display/P1010104.jpg.jpg


Grb Sinjskih Maligana

http://img262.imageshack.us/img262/6348/smm9pg.jpg


Ulazak u 2.HNL...NK Junak-NK Hrvace...

http://img529.imageshack.us/img529/4669/maligani1qt7.jpg

 

 


Stadion

 

 


SJEVERNA tribina – 1.408 sjedećih mjesta

 

ZAPADNA tribina – 1.667 sjedećih mjesta

 

UKUPNO - 3.075 sjedećih mjesta

 

NOGOMETNO IGRALIŠTE dim 100 x 66 m sa obrubom od umjetne trave širine 6 m

 

SADRŽAJI U FUNKCIJI NOGOMETA: svlačionice, tuševi, sudačke prostorije i prostorije za delegata utakmice, prostorije za doping kontrolu, ambulantu, fizioterapeuta, praonica, spremište za novu i korištenu opremu, prateći higijenski sadržaji za gledatelje – sve u potpunosti opremljeno

 

PRATEĆI ŠPORTSKI SADRŽAJI: sauna, solarij – opremljeno, prostor za fitness

 

KOMERCIJALNI SADRŽAJI: restoran sa kuhinjom, dva prostora za caffe bar i četiri prostora za druge komercijalne djelatnosti

 

PARKIRALIŠTE: 250 parkirnih mjesta unutar ograđenog dijela stadiona, a na otvorenom dijelu na natkrivenoj bujici cca. 170 parkirnih mjesta.

Kapacitet:

3.096 sjedećih mjesta


[shadow=red,left]Jedan mali dugi uvod u najdraži klub...Nadam se da ću uspjeti doći u 1.HNL...Pripremne utakmice idu kasnije...[/shadow]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odličan uvod. :cast: :) Obično me ne zanima istorija kluba i tako to ali ovde sam sve pročitao verovatno iz razloga što nisi odabrao ni Dinamo a ni Hajduk. :) Svaka čast na izboru kluba i pratim te u nastavku. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

NK Junak SINJ

http://img69.imageshack.us/img69/7172/129874.png


Pripremne utakmice->Predsezona 2010/11

 

Nakon dolaska u najdraži klub organizirao sam prijateljske utakmice...Utakmice su se odvijale uglavnom po Dalmaciji...Odigrali smo 1 domaću utakmicu sa NK Zadrom koju smo vrlo dobro odigrali...Bilo je veoma vruće(kao i danas)pa su igrači bili na minimalnoj kondiciji...2.utakmicu smo odigrali vani protiv Jadran LP...Na tu sam utakmicu poveo 22 igrača...Rasporedio sam igrače kako za 1.poluvrijeme tako i za 2...Veoma jaka vrućina u Pločama ali dajemo sve od sebe i dobivamo sa 5:2...3.utakmicu smo odigrali protiv NK Grobničana koji se natječe u 3.HNL...Ravnopravna utakmica,22 igrača i pobjeda od 3:0...4.utakmica je derbi Cetinske krajine između NK Hrvace-NK Junak...Derbi je ipak bio prijateljska utakmica koju smo dobili sa 2:0...S igračima veoma zadovoljan...Zadnja utakmica tj.5 pripremna odigrana je u Makarskoj protiv NK Zmaja...Zadnja pripremna ,veoma uspješna...Nakon tih utakmica i dolaska u Sinj bilo je znatiželjno tko će izboriti mjesto u 1.postavi...Zato sam napravio trening-utakmicu i odlučio tko ide...Prva postava je po meni izabrana a tko se ne slaže od igrača neka se javi ili neka šuti..


Transferi

Prije pripremnih utakmica doveli smo nove igrače koji će pomoći u sastavu...Kao najzvučnije ime u sastavu je Ante Tomić bivši igrač Kopera i GNK Dinama...Jako dobar tehničar koji nije htio novi ugovor Kopera pa je ostao bez kluba a sada gradi novu karijeru u NK Junaku...Ostalo pojačanje smo našli u Hrvatskom Dragovoljcu...Igrač Davor Špehar kojemu je istekao ugovor u Hrvatskome Dragovoljcu i 22-godišnjak potpisuje ugovor na 1.god...Bivši igrač NK Junaka koji je igrao u NK Solinu(NK Junak-NK Solin derbi u 2.HNL)vratio se u svoj matični klub...Imenjak i prezimenjak sa najboljim i najskupljim igračem u povijesti NK Hajduka Antom Vukušićem...To ipak nije Ante Vukušić iz Hajduka nego iz Solina...Nakon potpisa sa NK Junakom na 1.god,transferom se nisu oduševili Sinjski navijači,jer kako oni to kažu,on je za njih "prodana duša"...Junak i dalje dovodi pojačanja tako dovodi 6 prinova Dario Mijatović(Istra),Ivica Vuka(Olimpija Osijek),Petr Laga(Inter Zaprešić),Gordan Golik(free),Marko Radaš(free) i Patrice Kwedi(free)...Klub nitko nije napustio osim igrača koji 2010/11 sezonu odrađuju na posudbama u raznim hrvatskim klubovima...Svim ovim transferima su zadovoljni navijači...Jedini transfer koji oni neće podržati je transfer na relaciji Solin-Junak..


Sljedeći report je na rasporedu na polusezoni...

Link to comment
Share on other sites

NK Junak SINJ

http://img69.imageshack.us/img69/7172/129874.png


Polusezona 2010/11

http://img5.imageshack.us/img5/6719/129646.png

 

Nakon dobro odrađenih pripremnih utakmica za novu sezonu 2010/11 i dovođenja kako jakih,tako i malo slabijih igrača,nastojali smo prezimiti u 2.HNL na sredini ili čak otići na 1.mjesto..To nam se i ostvarilo..Nakon 15 utakmica,ostvarili smo 12 pobjeda,2 neriješene i 1 izgubljenu...Moram naglasiti da su mediji prognozirali da ćemo biti na 6.mjestu..1 poraz nanio nam je Dugopolje u Dalmatinskom derbiju pobjedom od 2:1...Nismo imali prilika...Od naših 6 udaraca samo su 2 završila u golu...Oni su poveli i znali su držati rezultat..Poveli su sa 2:0 a mi smo smanjili na 2:1 ali nismo imali više prilika da dođemo do izjednačenja...Najbolji strijelci Junaka su Mario Midenjak i Dražen Vuković sa 7 postignutih golova...u 9.kolu smo igrali derbi protiv Mosora..Utakmica je završila sa 2:1 za nas..Uspjeli smo zadržati vodstvo od 1:0 pogotkom Ante Tomića...2:0 je bio ag.Ivana Runje...Zadnje kolo u polusezoni(15.kolo)odigrali smo pravi derbi protiv NK Solina..Rezultat je pripao nama pobjedom od 1:0..Jedini strijelac utakmice je bio Petr Laga...Do kraja susreta obadvije su strane napadale...Može se reći da je Solin bio puno bolji u šutevima ali mi smo bili u zabijanju golova tj.gola...


Hrvatski kup

http://img684.imageshack.us/img684/4/129648.png

Hrvatski kup u 1.kolu smo rutinski prošli...Pobjeda protiv NK NAŠK Našice 6:0..Našk je klub u 3.HNL i jako je slab...Mi smo to iskoristili i dobili...2.kolo nismo mogli lakšeg izvući...Izvukli smo Cibaliu...Oni nisu bili u "top formi" ali su u 1.HNL i jednako težak klub...Igrali smo u Vinkovcima i u 12.min smo gubili 1:0..Strijelac pogotka je bio Prgomet koji je u 25.min dobio crveni(drugi žuti)zbog simuliranja za 11.m..Mi smo probali iskoristiti igrača više ali njihova obrana je bila povučena i postava im je bila nakon igrača manje 5-3-1..Probali smo bokovima,nije išlo,odigravanje u sredinu na 11.m...Ni to...Jednostavno tih 5 igrača je bilo puno...Zadnja prilika je bila 95.min...Nabačaj Tomića i udarac glavom Mandaca...Lopta ide točno u stativu a iz drugog plana dolazi Kwedi koji ulazi ispred golmana i šalje loptu glavom u suprotni kut...Ako nije išlo na preko boka i u sredinu 11.m išlo je iz kornera...Penali ipak nisu bili za nas...Cibalia je imala svoj stadion i dobila 4:3 na penale...Cibalia je prošla dalje i u 3.kolu ispala sa Dinamom...


Nastavak reporta je polusezona 2010/11(pripreme i transferi)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |