Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

*Zivot mladog fudbalera


Ice-T
 Share

Recommended Posts

Čudan dan

 

 


 

 

Dok sam bio u svom dubokom snu, netko je pozvonio. Cuo sam zvono ali nisam htjeo ustajat, spavao sam i nije mi se dalo. Opet je netko pozvonio, vise mi je dosadilo to zvono, brzo sam ustao, obukao majicu i hlace te otvorio vrata. Na vratima je bio moj dobar drug Nikola. Rekao sam mu:

 

 

Džoni(ja): Sta je vise jebemu mater ?

Nikola: Dzoni ajde jeboga ja, imamo veliki trening danas, zar si zaboravio ?

Džoni: Ahh, jebote, bas sam dobro spavao. Aj sacekaj da spremim stvari.

Nikola: Pozuri.

 

 

Brzo sam otisao do sobe i poceo se spremati. Uzeo sam torbu te sam ubacio sta mi je prvo palo na ruku. Otvorio sam ormar te uzeo majicu i sorc.. otisao sam u kupaonicu te uzeo sampon i rucnik, potrcao do ladice i uzeo kopacke te izletio van...

 

 

Nikola: E moj Džoni, samo znas spavat a nogomet nista.

Džoni: E, aj neseri i hodaj.

Nikola: Haha, vidim nisi dobre volje.

Džoni: Ma...

 

 

Ubrzo smo dosli do stadiona, trener je bio ljut na nas..inace igrao sam za Siroki Brijeg, a bio sam klupa, rjetko kad me je uvodio trener. Kada sam pogledao na trbine vidio dvojicu ljudi u odjelu.. hmmm pomislio sam, 'Tko bi to mogao biti?'. Malo sam se zagledao te mi je trener skrenuo paznju i pozvao me da pocnem trcati. Krenuo sam. Nakon 7 krugova trcanja trener nas je pozvao te je Nikola odrzavao zagrijavanje. Nakon zagrijavanja trener nas je podjelio u 2 tima po 11, tim s markerima i tim bez markera. Ja sam bio u timu bez markera, igrao sam napad. U 62 minuti zabio sam gol s 24 metra, gol je bio fantastican.

 

 

http://i.imgur.com/icQ2Q.jpg

 

 

Bilo je to za rezultat 1:0. U 83 minuti sam uspio zabit jos jedan gol, gol je bio dobar s 13 metara. Nakon sto je zavrsila utakmica trener mi je prisao i rekao 'Dobra utakmica Džoni, dobri golovi' bio sam sretan, na neki nacin. Ubrzo mi je prisao gospodin sa trbine, dosao je do mene i rekao mi....

 

 

 

 

...Nastavice se...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Razgovor s menadzerom HNK Tomislava

 

 


 

 

Prisao mi je covjek s trbine i rekao mi:

 

 

 

Menadzer: Ej mali, kako se zoves ?

Dzoni: Dzoni, zasto pitas ?

Menadzer: Pa decko, imas talenta, dobro ti ide nogomet.. Onaj zanima me, koliko si golova zabio u ovoj sezoni ?

Dzoni: Ehm... ovaj... zabio... zabio sam 0 golova gospodine.

Menadzer: Sta ? pa igras li ti ikad za Siroki ili te samo tako bezveze drze u klubu ?

Dzoni: Jebiga, tako je kako je. I da, sto tebe ovo sve zanima ? tko si ti uopce ? daj da ja sad malo postavljam pitanja.

Menadzer: Mali, ja sam menadzer HNK Tomislava, dogovorio sam se sa tvojim menadzerom da odradite ovaj trening te da izaberem najbolje.

Dzoni: I ? zasto onda pricas samnom ?

Menadzer: Pa ti nekontas da ja ocu tebe da dovedem ? kako mi je rekao tvoj trener, imas 19 godina i mogao bi igrati u prvoj timu, sta mislis ?

Dzoni: A neznam, vamo je slaba placa, 700€ mjesecno.. Kakva bi mi bila u Tomislavu ?

Menadzer: E to cemo se dogovorit, dodi danas kod kafica.. hmmm... dodi kod Kafe Bar 'Devils', cekam te tamo.

Dzoni: Dobro, vidimo se tamo!

 

 

 

Nikola je brzo dosao do mene i poceo postavljat pitanja, 'Tko je to bio?', 'Sta te je pitao?' lagano sam ga ignorirao i otisao do kuce. Putem do kuce mnogo sam razmisljao. Znao sam da je HNK Tomislav sla b klub, ali odem li tamo, prije cu stec slavu nego u Sirokom... Za moje negativno misljenje uvjek se nasao pozitivni odgovor. Napokon, dosao sam kuci, fino sam otvorio vrata, otisao do hladnjaka te uzeo pivo, otvorio ga i izvalio se na kauc. Upalio sam TV i prebacio na FTV, kad ono.. 'Mladi igrac Tomislava zovu ga 'Robi' a inace ime mu je Robert Kovacevic, otisao je igrat za FC Sarajevo, kako saznajemo Tomislav je Robia prodao za 80 000€... Nadamo se daljnim uspjesima Robija' Kad sam ovo vidjeo odmah sam rekao: Idem u Tomislav, to je to i tako sam odlucio.. Popio sam pivu te se odmah obuko i krenou prema kaficu. Putem sam mislio 'Oh, ako mi uspije ova fudbal karijera, vise necu morat zivit u ovom malom stanu u kojem trenutno zivim', 'Nebih vise morao zvati taksi, nebi morao pjesacit, uf'. Bio sam sav sretan, a i na onoj utakmici na treningu sam dobro odigro, valjda imam talenta, rekao sam. Kada sam stigao do kafica, menadzera nije bilo, gledao sam bolje ali ga nisam mogao naci. Otisao sam do sanka te upitao:

 

 

Dzoni: Ej konobar, jeli vamo dolazio neki covjek u crnom odjelu, kratka kosa, vako malo nizi ?

Konobar: Ehm, nisam ga jos vidio, izvini.

 

 

Ohh, jebote ako ga ne nadzem, najebo sam, pomislio sam. U trenitkuu kad sam se okrenuo vidio sam Menadzera kako dolazi prema kaficu, krenu sam do njega te.....

 

 

 

 

....Nastavice se....

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odlazak u HNK Tomislav

 

 


 

 

Kada je menadzer HNK Tomislava dosao do mene, prvo me pozdravio pa smo sjeli za stol, narucili pice i krenuli, ja sam narucio kao obicno pivu, no menadzer me je odma napao i rekao da nesmijem piti alkoholna pica dok igram, kao da do steti mojoj igri, al eto, odustao sam od piva i uzeo Colu, a menadzer je uzeo pivu, izgledalo je kao da se igra samnom. Prvo smo pricali nesto bezveze, postavljao je pitanja poput 'Kako je meni u sirokom?' 'Jesam li zadovoljan?' naravno ja nisam bio zadovoljan jer rjetko kad sam ulazio na teren... ali ovaj menadzer mi je bio cudan, na jednom treningu on je pomislio da ja igram dobro, mozda mi je bio sretan dan, sta ja znam. Prvih 30-40 minuta bilo je jako dosadno, samo smo pricali o glupostima, ali nakon nekoliko minuta rekao je 'Ajde sada, bacimo se na posao'...

 

 

Dzoni: Ovako, ja neznam... kolika ce mi u tomislavu bit placa, ako mi bude manja od ove koje imam u Sirokom, neidem u Tomislav, nazalost.

 

Menadzer: Ovako, slusaj. Mislio sam ti dat manju placu, sada ti je u Sirokom 700, ali oni ce te kad tad prodat, netrebas im, rekao mi je tvoj trener, jednostavno receno Netrebas im, mislio sam ti dat placu od 550€, malo manje od tvoje place u Sirokom... al eto, na tebi je da prihvatis.

 

Dzoni: Hmmmmm, vidio sam na vjestima, igrac tomislava prodan je za 70 000€, dali je to istina ? ako je... neznam, volio bi doc u Tomislav, ali! Ako cu biti u prvom timu, ako budem dobro igro...

 

Menadzer: Da, istina je. Robi, inace jako dobar igrac, morao sam ga prodat.. trebalo mi je para za transvere, da dovedem nekog boljeg napadaca... i mislim da sam ga nasao, upravo sjedi ispred mene. Vjeruj mi ja lako prepoznajem talent, vidio sam na terenu, trudis se, mislim da se previse trudis... i slusaj, ti u Tomislav dolazis na 2 tjedna, ako budes dobar uzimam te, ako ne ostajes u Sirokom... oces, neces ?

 

Tu sam stao i poceo razmisljati, jedan dio je htjeo da idem u Tomislav, a jedan ne, ali htjeo sam da idem u Tomislav, no nesto me je vuklo i govorilo 'Ne, neisplati se' no... nakon 2-3 minute razmisljanja, prije toga rekao sam menadzeru da me pusti da razmisljam te sam otisao u WC i razmisljao... nakon 2-3 minute skontao sam da se vise isplati ic u Tomislav, tamo cu bar igrat, 'Tamo cu bar igrat, mozda i imam talenta, pa mi se posreci i odem u neki bolji klub i postanem odlican nogometas, a vamo u Sirokom, za veliku nogomtenu karijeru sanse su male, bar za mene' - pomislio sam

 

 

Dzoni: Prihvacam! Idem u Tomislav i to je to, nadam se to sto govoris, da je istina.

 

Menadzer: Uh, drago mi je, na trenutak sam pomislio da neces prihvatit... i vjeruj mi, neces pozalit... i odma krecemo, spremi se i dodi opet vamo za 1 sat.

 

 

I to je bilo to, odlucio sam otici u Tomislav. Izvadio sam mobitel iz dzepa i nazvao nikolu te mu rekao da idem u Tomislav na probu, bilo mi je zao sto se rastajem od svog najboljeg prijatelja, ali jebiga, kako je tako je... nikoli uopce nije bilo zao sto idem, naprotiv bio je sretan, rekao mi je: 'Samo idi, pokazi im sta mozes!' prekino sam poziv i uputio se kuci. Kada sam stigao kod kuce poceo sam spremat stvari... prije toga sam upalio TV te prebacio na vjesti, da nebi opet nesto iskrsnulo... spremao sam se te mislio: 'Valjda ce biti jos jedan trening, pa ce menadzer HNK Tomislava imati sansu izabrati Nikolu, posto on isto dobro igra nogomet... ima talenta. Kada sam se spremio, ostavio sam stvari pred vratima. Otisao sam do vlasnika stana u kojem sa zivio, inace to mjesto je bilo iznajmljeno. Dosao sam do vlasnika i snjim se pozdravio te mu rekao da vise necu iznajmljivat, platio sam sve sto sam trebao i vratio se kuci. Dok sam to sve uradio vec je proslo vrjeme, tako brzo.. nisam se ni nadao. Otisao sam do kuce te se izvalio na kauc, upalio teletext i slucajno mi je oko zapelo za sat, pomislio sam 'Jebo te hljeb vec je vrjeme proslo, kasnim vec 15 minuta, puj jebem ti!' brzo sam ugasio TV te pokupio stvari i izletio vani... kada sam dosao do kafica vidio sam menadzera te mu prisao.

 

Dzoni: Uhhh! Izvini sto kasnim, kada krecemo?

 

Menadzer: Ahh, taman sam popio pivu, ajde odma krecemo, idemo sa mojim mercedesom...

 

Kada je rekao sa 'Mojim mercedesom' shvatio sam da lik ima para, samo meni sere, ali valjda mi je dao pocetnu placu 550€ zato sto cu tek poceti igrat za Tomislav, valjda ce mi povecavat placu ako budem dobro igrao... dosao sam do njegovog mercedesa, i sta ? nisam imao sta da vidim Mercedes Benz CLS 320, zamalo da me infarkt strefi, kad sam vidio auto.

 

 

http://i.imgur.com/gRMd9.jpg

 

 

Otvorio sam vrata tako njezno, a oci mi se rasirile kao da ce ispasti, usta mi se otvorila do poda... otvorio sam vrata i usao u auto, a kovcege sam dao menadzeru te je stavio u gepek, kada je usao u auto i upalio, u autu je bilo tako udobno... a menadzer se okrenuo prema meni i rekao mi....

 

 

 

....Nastavice se...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |