Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Los Bianconeros


Alex Del Piero
 Share

Recommended Posts

 

 

Uvod u sezonu:

 

Cim ulazim u klupske prostorije vidim toliko toga cega se treba rijesiti da mi dodje muka i sada od same pomisli na to. Od asistenta, preko trenera, fizioterapeuta (nije ni cudo da su imali toliki broj ozljeda zadnje dvije sezone), skauta pa do samih igraca. I kao da to nije bilo dovoljno dosao je i neugodni sastanak sa upravom na kojem su se raspravljali ciljevi za sljedecu sezonu. Obecanja koja morate dati, a niste sigurni da cete ih ispuniti, nikad nije prijatno davati, ali... Sto se mora, mora se. Dogovoreno je sljedece:

 

- borba za titulu Serie A

- najmanje 1/2 finale Europske Lige

- kup nije ocjenjen kao pretjerano bitan

 

Za dato obecanje dobio sam 8 M € za transfere koji, kad se pretvore u placanje u ratama, dolaze na sasvim pristojnu cifru od 32 M € + novac od prodaje igraca.

 

Sto se mojih licnih suradnika tice u klubu je ostalo samo pet osoba: Fabio Paratici i Gianluca Pesotto (Scouts), Roberto De Bellis (Fitness Coach), Mario Rotondale (Coach) i Claudio Maiani (GK Coach). Ostalo je po brzom postupku napustilo klub i aBd vise nikad se nece vratiti u svetinju. Dovedeni su puno kompetentniji i sposobniji ljudi za ovaj posao.

Sto se igraca tice, na listi za odstrel nasli su se: Zdenek Grygera, Marco Motta, Fabio Grosso, Paolo De Ceglie, Tiago Mendes, Vincenzo Iaquinta i Amauri. Svim igracima, osim Amauriju, smo uspjeli naci nove klubove.

 

Kao i uvijek, nakon sto se rijesis smeca, ostaje ti onaj zabavniji dio; na red je dosla kupovina. Zaista nisam htio puno kupovati i pregomilavati igrace. Dovedeni su skupi, odlicni, ali zaista neophodni igraci. Rupe na bekovskim pozicijama boljka su Juventusa od povratka u elitu iz Serie B. Tu boljku sam odlucio ispraviti sa dva igraca s kojima nema greske. Andreas Beck i Aly Cissokho su pripadnici njemacke tj. francuske nacionalnosti; Nacionalnosti ciji su pripadnici uvijek bili uspjesni u Juventusu, pa se nadamo da nece razocarati ni ova dvojica. Kao treci igrac doveden je Sergio Aguero, sigurno najzvucnije ime cijelog prelaznog roka. Nema cjenkanja, odmah je aktivirana klauza od 45 M i popularni Kun je uz 12 M € po sezoni sletio na Torinski aerodrom. Tu je jos i mladi 18-godisnji (bivsi) stoper Barcelone, Sergi Gomez. Od njega se svakako najvise ocekuje u buducnosti.

 

Spremni smo za pocetak sezone...

 

Polusezona 2010/11!!

Europska Liga:

 

Odmah sam otkazao sve unaprijed dogovorene prijateljske utakmice jer igramo kvalifikacije za EL od 3. pretkola pa nam igra protiv te bagre dodje kao uigravanje. Prvo je mali kalmar isprasen kuci, pa onda i Randers. U grupama su izvuceni, ruku na srce, ne tako mali klubovi, ali u usporedbi sa Juventusom i dalje su jako mali. Svih sest utakmica odigrano je besprijekorno i ostvaren je maksimalan broj bodova. U prvoj knock-out fazi izvukli smo Bragu, a poslije njih idemo na pobjednika duela izmedju At. Madrida i Partizana. Izgleda da ce se Kun barem na jednu utakmicu vratiti kuci.

 

Serie A:

 

Otvaranje sezone protiv Palerma, tvrda utakmica, zasluzena pobjeda. kasnije dolazi i prasenje Cesene od 6:1, ali i prvi kiksevi; remi sa Chievom i poraz od Intera. Ipak, uz manje problemcice, na kraju Decembra drzali smo 2. mjesto 4 boda iza Intera uz utakmicu manje. Imali smo i jos jedan razlog za zadovoljstvo; Aguero je briljirao i bio prvi strijelac Serie A u to vrijeme.

 

Naravno, uz dobru igru idu i priznanja:

 

- UEFA Forward Of The Year

- UEFA Goalkeeper Of The Year

- Serie A Miglior Calciatore Assoluto

- Seria A Miglior Calciatore Italiano

- Serie A Miglior Calciatore Straniero

- Serie A Fans Player Of The Year

- Serie A Miglior Calciatore Giovane

- Serie A Miglior Portiere

- Serie A Miglior Difensore

 

Na kraju je i statistika izgledala ovako:

 

http://i.imgur.com/FOGw4.jpg

Zimski prijelazni rok; Sezona 2010/11!!

 

- Pretpostavljate, opet ciscenje. I tako je i bilo. Ono sto se nije moglo otjerati na pocetku, rijeseno je sada. Ali, Amaurija opet niko nije htio pa ce ostati do kraja sezoneu klubu. Takodjer, jedan igrac je neplanski otisao. Arsenal je zagrizao za Zieglera i ponuda od 10.5 M € je bila sasvim dovoljna.

 

- Sto se tice kupovine, odlucio sam povecati konkurenciju jer je forma pojedinim igracima bila pocela malo opadati. Dovedeni su samo mladi igraci zeljni igre. Mats Hummels bi mogao istisnuti jednog u tandemu Bonucci-Chiellini, dok ce Pjanic konkurisati Andrei Pirlu za mjesto u prvih 11. Fabio je doveden na posudbu nakon odlaska Zieglera, a Wilshere kao igrac koji moze pokriti sve pozicije u veznom redu. Fossattija ceka ista sudbina kao i Gomeza na pocetku sezone.

 

Napomena: Igram sa svojim updateom ljetnih transfera.

 

To bi bilo to zasada, komentirajte, pa se cujemo na kraju sezone. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kraj sezone 2010/2011!!

 

"Rise and rise again until lambs become lions"-citat je koji najbolje opisuje nasu sezonu. Da vidimo zasto...

 

Krenimo prvo od onog gdje smo bili najslabiji:

 

- Coppa Italia TIM:

 

Kao sto sam na pocetku naveo odmah poslije onog neugodnog razgovora sa upravom, kup nije ocijenjen kao bitan vec ce se moj rad ocjenjivati na osnovu ostvarenih rezultata u Serie A i Europa Ligi. Tako sam i krenuo u ovu malu avanturicu; igrali su oni koji su se htjeli dokazati, rezerve i juniori. Dobro su poceli; lagana pobjeda protiv Catanie i teski prolazak Rome na produzetke, ali neslavno zavrsili. Napoli je ipak bio prejak i njihov tenk u napadu, momak kojeg zovu El Matador, igrao se nasom odbranom u dvije utakmice. Ukupni poraz od 5-1 sve govori.

- Europa League:

 

Mogu slobodno reci da smo ovdje prosli malo bolje nego u domacem kupu. Vec sam vam rekao da je prvi protivnik bila portugalska Braga. Decki su se malo otimali, nisu se htjeli predati bez borbe, ali to je sve sto su mogli. Koliko god smo ih podcijenili u prvoj utakmici, toliko smo to naplatili sa kamatama u drugoj. Dalje, At. Madrid je u oba meca bio bolji od Partizana, pa je tako Kun dobio priliku za jedan brzi obilazak Madrida mozda posljednji put. Ovog puta nema podcjenjivanja, punim gasom naprijed i Kun vec u prvoj utakmici potapa sve nade svog bivseg kluba. U drugoj utakmici je to samo potvrdio. Poslije toga na megdan nam dolazi Stuttgart i ponovo se ponavlja operacija Braga iz prve knock-out faze. Prva utakmica opustanje i gubljenje 2-0 vodstva, ali onda u drugoj rutinska pobjeda. U 1/2 finalu jedini klub koji sam zelio izbjeci od moguca tri (Porto, Leverkusen, Man. City) bio je Porto. I gle' cuda, izvukli smo bas Porto. Bilo je jako gusto, zilavo do samog kraja. Minimalna pobjeda u prvoj utakmici, minimalan poraz u drugoj. Ide se na penale gdje su igraci obje ekipe razocarali navijace jer su od mogucih deset penala svi zajedno pogodili samo tri. Aly Cissokho i Sebastian Giovinco nas vode u finale gdje nas ceka Leverkusen. Bila je to mala utjeha za Cissokha koji je upravo u ovoj utakmici dobio zuti karton koji ga je uklonio sa mog popisa igraca na koje cu racunati u Dublinu. Tamo je dobro pocelo; odmah na pocetku Giovinco zabija pogodak, ali slavlje nije dugo trajalo; on je ponisten zbog offside-a. Tvrda utakmica, bez pravih sansi bolje je pasala apotekarima i Kiessling ih dovodi u vodstvo. Ja kao na iglama, znojim se, srce probija grudi, 81. minuta Pepe se ubacuje iz drugog plana i centarsut Krasica sprema u mrezu za izjednacenje. Idemo na produzetke. Radost nam donosi Omer Toprak svojim autogolom da bi slavlje malo prije kraja utakmice potvrdio nas najbolji igrac ove sezone, Sergio Kun Aguero koji je na kraju zavrsio kao drugi strijelac ovog takmicenja.

 

- Serie A TIM:

 

Zavrsnica lige ove sezone dugo nije bila uzbudljivija. Sjecate se da sam kasnio za Interom 4 boda uz utakmicu manje na kraju Decembra. Njihov poraz od Rome i remi protiv Catanie uz nasu pobjedu u zaostaloj utakmici donijeli su nam prvo mjesto na kratko vrijeme, ali, naravno, ni ja nisam mogao izdrzat bez kikseva tako da smo se "ganjali" u ta dva boda sve do kraja sezone. Zadnje kolo, meni treba pobjeda jer je sve drugo ravno drugom mjestu. Ja igram protiv Barija, ekipe koja nema sta izgubiti, dok Inter ide u goste Palermu, ekipi koja se bori za plasman u Ligu Prvaka. Odmah od pocetka je pocelo odlicno, oni su igrali kao da igraju finale LP + Aguero se ozljedio na samom pocetku utakmice. Ipak, nekako uspjevam preuzeti kontrolu i preko Matrija na poluvrijeme odlazim sa vodstvom. Inter je takodjer postigao pogodak sto je znacilo da ni u kom' slucaju ne smijem primiti pogodak. Ironicno, upravo to se desilo unatoc crvenom kartonu Almirona 10 minuta prije toga. Ubacujem malog Wilshere-a koji unosi zivost u igru i iz kornera asistira Bonucciju za 2-1. Do kraja Bari ipak nije uspio opasnije zaprijetiti i Giovinco zapecacuje njihovu sudbinu pred sami kraj utakmice. Pobjeda od 3-1 i veliki peterostruki niz Intera je prekinut. Sada je Juventus na redu.

Najbolji strijelac lige je naravno Aguero sa 25 golova.

 

Sastav koji je izgurao vecinu sezone je sljedeci:

 

http://i.imgur.com/tTqGj.jpg

 

Cak petorica od njih su izabrani u tim godine, mada ja mislim da ih je trebalo biti i vise.

 

Moj licni izbor za igraca sezone je ovakav:

 

3. Milos Krasic ( 21 gol; 20 asistencija )

 

2. Sebastian Giovinco ( 10 golova, 35 asistencija )

 

1. Sergio Aguero ( 38 golova, 11 asistencija )

 

I na kraju, ukupna statistika:

 

|| Player stats || Team stats ||

 

Ostale vijesti:

 

- Inter je osvojio Ligu prvaka pobjedom nad Barcelonom od 1-0

- Napoli je osvojio talijanski kup pobjedom nad Palermom

- Arsenal je osvojio Premier Ligu

- Marseille je osvojio Ligue 1

- Bayern je osvojio Bundesligu

- Barcelona je osvojila Primeru

 

Link to comment
Share on other sites

Pripreme za sezonu 2011/12!!

 

 

- Transferi:

 

Nakon po meni odlicne sezone koja je iza nas odlucio sam ne ici na odmor nego ostati u klubu i rijesiti igrace na posudbama i dovesti koje pojacanje ako bude potrebno. Nazalost, onaj neugodni sastanak sa upravom opet nije donio nista dobro, pa smo tako samo dobili teret da moramo osvojiti Serie A i doci najmanje do 1/2 finala Lige Prvaka uz samo 5 M € budzeta. Naravno da nisam bio time odusevljen, ali, sta je tu je. Prvo sam prodao igrace koji su se vratili sa posudbi, a to su Michele Pazienza, Jorge Martinez, Paolo De Ceglie i Zdenek Grygera. Prvi je otisao u HSV, drugi i treci u Aston Villu i cetvrti u Hoffenheim. Takodjer, da bih malo olaksao financije, morao sam prodati Felipea Mela za sasvim pristojnih 15 M € u Sevillu.

 

http://i.imgur.com/r7x2v.jpg

width=450 height=13http://i.imgur.com/Wil5u.jpg[/img]

width=450 height=14http://i.imgur.com/DKDR9.jpg[/img]

width=450 height=12http://i.imgur.com/DtV8F.jpg[/img]

 

Sada dolazi meni najdrazi dio; kupovina. Prvi igrac koji je potpisao je mladi Borja Baston kao slobodan igrac ciji transfer je dogovoren jos u Januaru. Sljedeci je takodjer jedan mlad igrac koji dolazi iz kluba koji nam je bio dostojan protivnik u finalu EL, a njegovo ime je Danny Da Costa. Sto se tice igraca koji su bili posudjeni proslu sezonu u mom klubu (Fabio, Wilshere i Matri) uspio sam otkupiti samo jednog; Fabia. Moje ponude su bile prihvacene i za preostala dva igraca, ali oni, iz ne znam kojeg razloga, nisu htjeli ni pregovarati oko ugovora. U zamjenu za Fabia u Manchester je preselio mladi stoper Frederik Sorensen. Sljedeci je takodjer jos jedan mlad i perspektivan igrac tj. golman; Matej Delac. On je dosao iz Chelsea na posudbu uz mogucnost otkupa za 13 M €. Dalje imamo jos jednog mladog igraca, ali za razliku od njegovih prethodnika, on bi trebao imati puno bitniju ulogu za prvi tim. Belgijski gorostas, djecijeg lica; Romelu Lukaku, placen je 9 M €. I na kraju igrac koji nam je bio prijeko potreban, jedan rasan strijelac, Thomas Muller koji je placen 17 M €.

 

 

Sezona 2011/12!!

 

-

Talijanski superkup:

 

Prva utakmica nove sezone nas je cekala, a protivnik nam je bio klub koji nas je isprasio u polufinalu kupa prosle godine; Napoli. Dobro je pocelo i preko Giovinca dolazimo u vodstvo u 3. minuti, ali samo pet minuta kasnije Manuele Blasi jednim projektilom sa 20 m pogadja Gigijeve raslje (doticni gospodin ima long shots samo 5). Poslije toga i Cavani pogadja za 2-1. Mislio sam da je gotovo, ali momci me uvijek obraduju kad najmanje vjerujem u njih. Hat-trick Krasica i doppel-pack Del Piera razbijaju protivnika i prvi trofej je u vitrinama.

 

- Europski superkup:

 

Kao sto znate, ovo je utakmica izmedju pobjednika EL i LP. Utakmica je pocela tvrdo, bez pravih sansi. Negdje oko polovine prvog poluvremena moji momci preuzimaju kontrolu i sijeva nekoliko jako opasnih napada, ali 100%-na sansa Aguera nije pretvorena u pogodak. Kazna je dosla u 43. minuti poslije kornera. U drugo poluvrijeme ulazimo puno bolje i napadamo konstantno, ali FM jednostavno nije dao da moji igraci pogode mrezu Julia Cesara. Kun i Muller su promasili po dvije 100%-ne sanse. Ovim rezultatom je i zavrsena utakmica i prvi poraz, kao i prosle godine, nam je nanio najljuci rival.

 

- Serie A:

 

Zdrijeb nam je za prvu utakmicu sezone dodijelio novopecene prvoligase; Regginu. Debi Mullera je prosao fantasticno i Njemac postize dva gola uz jedan Aguera. U drugom kolu smo dozivjeli i prvi remi sezone; kobna je bila Parma, ali ni FM-u necemo oduzimati njegove zasluge. Ponovo mali milion sansi ali sve je promaseno. Ova tri gola su nista prema tome kakav je potop trebala dozivjeti Parma. S druge strane njihova tri udarca u okvir gola su zavrsila iza Gigija.

 

width=400 height=20http://i.imgur.com/Ff2B2.jpg[/img]

width=400 height=120http://i.imgur.com/OVfT3.jpg[/img]

 

- Uefa Champions League:

 

width=400 height=35http://i.imgur.com/BMJnT.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |