Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kada stignes do vrha sveta i osvrnes se iza sebe


ronba
 Share

Recommended Posts

Sada kada sam usao u kucu slavnih Engleskog futbala,kada vodim reprezentaciju Brazila,kada je moje ime u mislima svakog mladog igraca a pominjanje vukova unosi strah i zebnju u svakom timu starog kontinenta mogu ispricati svoju pricu.

 

                                                          http://img600.imageshack.us/img600/6389/70618631.th.jpg                                      Kao mlad i ambiciozan menadzer,nakon dokazivanja po manjim ligama odlucio sam da se oprobam u najatraktivnijoj ligi sveta.Plan je bio uzeti mali tim i sa malo sredstava ,mnogo strpljenja uz velika odricanja stvoriti giganta interkontinentalnog renomea.Nakon mnogo razmisljanja i razmatranja raznih solucija nacuo sam da mali tim iz Wolverhamptona ocajnicki zeli da ostane u drustvu najvecih.Nije trebalo mnogo vremena kako bih pokucao na vrata Jez Moxey-a.Moje predstavljanje je bilo kratko i sazeto.Naime rekao sam "Gospodine Moxey ukoliko mi date slobodu i poverenje doveo bih par mladih igraca iz latinske amerike koji ce nakon nekoliko godina biti okosnica vaseg tima.Nemogu vam obecati mnogo ali jedno zasigurno mogu a to je opstanak u ligi".Generalni direktor me je nakratko premerio pogledom uz ledenu grimasu na licu koju cu jos dugo pamtiti nebili se vec nakon par sekundi grohotno nasmejao i rekao "Recit si ti mladic i imas plan a to mi se veoma dopada usput cuo sam da vi Balkanci volite da popijete.Imam flasu Cardhua u vitrini pa bi mogli da zalijemo ovo potpisivanje ugovora uz vrhunski single malt".Nakon toga sam otisao u jedan predivan mali hotel "The Shakespeare Inn" koji je odisao atmosverom centralne Engleske.Pored zelje da se rashladim pintom crnog piva znao sam da me vec sutra ceka veliki dan pa sam odmah zatrazio sobu i otisao na odmor.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

                                                http://img715.imageshack.us/img715/140/42752493b.jpg

Prvo jutro u wolverhemptonu docekao sam uz tradicionalni Engleski dorucak koji se sastojao od meko kuvanog jajeta i przene slanine.Malo jaci dorucak za moj ukus ali kako poslovica kaze"Kada si u Rimu ponasaj se kao Rimljanin".Nakon dorucka pozeleh da prosetam lagano po kraju ali me je ispred hotela vec cekao prevoz.Cim sam usao u stari Rover zapazio sam starijeg gospodina u odelu od tvida sa uredno podsisanom bradom."Moje ime je Cenwig i bicu vas licni sofer"Pomislih da je to jos jedan od hladnih i odmerenih ostrvljana ali vec nakon startovanja motora Cenwig je zapoceo razgovor."Vi ste zemljak sa onim Miliakem...Miliahem....htedoh ga ispraviti ali svatih da nema smisla......Momak ima opasnu levicu nastavio je Cenwig,bice lepih golova ove sezone.Inace zovite me Ken ukoliko vam je lakse"Prijatan razgovor se nastavio do samog ulaza u Molineux.

 

Dolaskom na stadion zeleo sam ostati anoniman i odgledati trening prvog tima.Prvo sto mi je upalo u oci jeste taj stari ostrvski stil igranja,neprestano nasumicno gadjanje napadaca dugim loptama i veoma malo individualne igre.Ovo se mora menjati iz korena pomislih.Vec sutra igramo jednu utakmicu protiv rezervnog tima ali ovaj put po mome.

Utakmica protiv rezervnog tima mi je vec ulila neke nade.Karl Henry se dobro pokazao u defanzivnim ulogama na sredini terena dok je Milijas slao veoma korisne lopte ka napadacima.Sve je to delovalo uigrano ali je falilo zivosti.Igralo se bez ulaza u prostor,krila su bila nemocna kako bi plasirala dovoljan broj centarsuteva visokim spicevima,postojala je velika praznina izmedju veznih i napadaca dok je rupa na levoj bekovskoj poziciji bila toliko velika da i pored mnogih izmena igraca i taktike nije mogla da se popuni.Odmah nakon utakmice sazvao sam sastanak svih igraca i osoblja.Neocekivano sastanku se pridruzio i gospodin Moxey.Kao i obicno bio sam iskren i neposredan"Ovaj tim ima jedanaest igraca koji izlaze na teren ali samo jednog koji odlucuje o tome sta i kako se igra,ko nije u stanju da ispostuje tako nesto neka dodje kod mene u kancelariju sutra u 16h".Na izlasku sa sastanka me je presreo gospodin Moxey i pozvao u kancelariju.Spominjao si neke latinoamerikance rece on.Da vec imam u planu jednog mladog Kolumbijskog igraca koji trenutno igra za Banfield ime mu je James Rodrigues i verovatno bih mogli da ga dovedemo za oko 4 miliona eura.Decko je veoma brz,dobar tehnicar i ima opasan osecaj za dobar pas,ali moramo reagovati sto pre posto ga skautira nekoliko vecih timova.Usput bih doveo i levog.....Polako,hajmo dovesti tog Rodrigueza za pocetak prekinu me Moxey za njega trenutno imamo para.Poslacu svog coveka u Argentinu i ako nebude nikakvih poteskoca smatraj posao zavrsenim.

Nakon nekoliko dana zazvonio mi je telefon.Dobar dan ovde je Bob Laslett James Rodriguez dolazi u nas tim dve nedelje pred pocetak sezone imamo jos samo da zavrsimo neke papire oko radne dozvole,usput moram vam reci da su nasa sredstva veoma skromna tako da vam nemogu obezbediti novac za dovodjenje levog beka.Ukoliko je taj potez neophodan morate se odreci usluga nekog od nasih igraca.Nakon nedelju dana i 2 pripremne utakmice svlacionicu vukova ce poslednji put pogledati:Cris Iwelumo,George Elokobi i Matt Jarvis.Novca za transfer ima i vise nego dovoljno a izbor pada na brzonogog mladog Brazilca Gabriel Silvu koji je placen ogromnih 7,5 m americkih dolara.Pored velikih kritika i navoda kako trosim ogromne pare na golobradu decu moj vozac a sada vec dobar prijatelj Ken mi je nakon jednog od treninga na putu ka hotelu rekao"Neobracaj paznju na ove nase pametnjakovice njima je filozofija futbala jos uvek na nivou igre Bobby Charltona.Gledao sam onog malog Kolumbijca na treningu,pa takvog talenta Molineux jos nije video.Decko igra prednjeg veznog,inside forward-a,trequarist-u a snalazi se kao centralni vezni playmaker bolje od 90% ovih metuzalema",i zaista vec na prvoj utakmici protiv Bradford-a Rodriguez daje gol sa 25 metara i pravi fantasticnu asistenciju.Silva uspesno zatvara levu stranu i podize nivo igre po boku neprestanim ubacivanjima.Publika je u transu i nakon utakmice sam cuo samo uzvike NEMANJA COME TO THE WANDERER!!!!.Pomislih da je to neka fraza ali me je u tunelu dicekao Moxey i rekao"hajmo u Wanderer tamo je veceras festa.

                                                    http://img834.imageshack.us/img834/2528/wonderer.th.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                                    Prica o James Rodriguez-u

                                                                                                  http://img819.imageshack.us/img819/4282/rodrigez.jpg

Pre nekoloko dana pozvan sam na svecanost povodom 40-og rodjendana nekadasnje zvezde Wolverhampton-a gospodina Steve Bull-a.Nisam veliki ljubitelj "black and white" svecanosti ali se takav poziv nikako nije mogao odbiti.Po obicaju me je sacekao Ken samo ne sa svojim starim klubskim Roverom vec sa novim modelom Jaguara,posto su se u predhodnih 6 godina dogodile velike promene.Pre ulaska u kola Ken mi je rekao"nadam se da ti nece smetati drustvo posto se neces voziti sam".Pogledah na zadnje sediste kola i spazih James-a kako sedi u smokingu.Moram priznati da mi je delovao pomalo smesno u"pingvin"kombinaciji.James nikada nije bio pristalica glamura i nije sebe isticao u prvi plan.On je zapravo bio igrac kojeg ste uvek mogli dici sa klupe i reci James racunam na tebe znas sta treba da uradis.Za svojih 6 godina u Wolvsima dao je vise golova sa 30 metara nego sto su mnogi napadaci dali golova u svojoj karijeri.Posto gospodin Bull trenutno zivi u Blackpool-u voznja je potrajala neko vreme.U toku cele voznje James je izgovorio jednu recenicu i to"Gospodine Stepanov imate li neke savete oko moje igre na sledecoj utakmici?".Nista bitno James,gledaj da se vise usresredis na napad ostatak ostavi Sissoku...o da i da nezaboravim krilima salji lopte na glavu a ne u prostor.Ostatak voznje smo precutali.U toj tisini su mi se vratile uspomene na igre ovog mladog igraca.Ko bi pre 6 sezona pomislio da ce taj decak odrasti u veliku zvezdu koja iz sebe ima 20 reprezentativnih golova,dve titule  fudbalera godine u Engleskoj,zvanje treceg igraca godine u evropi i ono sto je najbitnije.Ko je tada mogao da pomisli da ce taj decak poslati loptu iz penala iza ledja Casillasu i doneti Wolvsima titulu prvaka starog kontinenta.Rodriguez je pre samo nedelju dana popisao svoj novi ugovor na 4 godine i nadam se da ce i dalje igrati kao do sada.

                                                                    width=450 height=337http://img707.imageshack.us/img707/6926/zapricu.jpg[/img] width=450 height=337http://img822.imageshack.us/img822/4204/zapricu01.jpg[/img]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se način pisanja, ovo je nešto novo čega se nitko dosad nije sjetio.  :thumbup:

Jedino što mi se ne sviđa je tvoj način postavljanja slika koji je ovakav:

 [url=http://imageshack.us/photo/my-images/822/zapricu01.jpg/][img=http://img822.imageshack.us/img822/4204/zapricu01.jpg][/url]

Sad sam ti editiro post i slike postavio ovako:

[img width=450 height=337]http://img822.imageshack.us/img822/4204/zapricu01.jpg[/img]

Naime, fora je u tome da kada klkneš na sliku ona se poveća, a prvotno se i otvorila u novom tabu. Sada se samo poveća.

Ako nije problem zamolio bih te da tako postavljaš ss-ove.  :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                                            Najteze je poceti

 

Vratimo se na pricu o prvoj sezoni i pronalazenje prave igre mog tima.Sezona pocinje a u mali gradic Wolverhampton dolaze "gradjani".Tih dana su se na licima igraca i navijaca mogli videti samo strah i neverica.Cesto sam u restoranu hotela "The Shakespeare Inn" slusao dosaptavanja i price poput "Dobri su vukovi ali City...uf to je City".Ukoliko bih se slucajno osvrnuo zeleci da kazem nesto nastao bi muk a svi gosti kao i osoblje bi me pogledali sa sirokim osmehom na kojem se mogao videti grc dok im je u ocima zracilo neko sazaljenje,rekao bih zaljenje za unapred pretrpljenim katastrofalnim porazom i sramotom.Zar sa ja jedini koji veruje u ovaj tim rekoh sebi.Tezak protivnik na startu ali zar nije svaki pocetak tezak.Na dan utakmice ustadoh ranije nebi li docekao sve igrace u svlacionici.Tribine su vec bile pune ali od pesme i navijackog zagora nista muk i samo posmrtni muk,cak je i gospodin Moxey zaobisao prostorije tima i otisao pravo u lozu.Pa nece moci ovako! uzviknuo sam glasno u svlacionici.Ima danas da izadjete na teren i odigrate najbolju utakmicu  u zivotu!Nezelim nikakvo odstupanje od pozicije.Igrajte kratke pasove i gusite igru.Verovatno necemo dati gol ali nece ni oni nama.U tom momentu Karl Henry uzviknu glasno Wolves! a odmah za njim i ostatak tima,i istrcase na teren.Voleo bih da mogu reci kako smo oduvali gradjane sa terena ali nezelim da lazem.Utakmica bese mucna i dosadna.Adebayor je dao gol u 69tom minutu za konacnih 0-1 za City.To je bio poraz koji je imao snagu pobede jer su svi u timu shvatili da se jedan mali tim moze nositi sa gigantom kao sto je  Manchester City.Nakon toga usledio je remi protiv Burnley-a u gostima i prvi bod vukova.Atmosvera u timu postaje sve pozitivnija.Dolazi dan kada ce u Wolverhampton stici veliki Liverpool.Dolazeci iz sredine u kojoj u svakom gradu ima veliki procenat ljudi koji navijaju za"velike timove"zacudilo me je kada sam na putu za stadion shvatio kako su svi obuceni u narandzastu odecu.E to je lokalpatriotizam rekoh uz smeh Kenu koji me je samo pogledao kroz centralni retrovizor kola.Na izlasku iz kola srete me gospodin Moxey.Gde si ti konferencija za stampu pocinje za 20 minuta.Tada ugledah televizijski kombi i gomilu novinara.Ostavimo taj deo mom asistentu rekoh.Sve sto imam danas da kazem recicu u svlacionici.Zaobisavsi svu guzvu i medijsku pompu usao sam u svlacionicu.Momci ovaj put imamo da im zabiberimo corbu,kamere su svuda okolo a te kamere snimice samo jedno.Snimice sramotu "Crvenih".Idemo hrabro napadacki uz tecnu igru od pocetka tome se sigurno nece nadati.Tim izlazi na teren i neocekivano Surman u 13 minutu postize gol za wolvse.Liverpool je van sebe i uzaludno pokusava da prodorima preko boka napravi cudo.Mascherano i ekipa su savladani.

                                        http://img263.imageshack.us/img263/723/prvapobeda.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi,ali to je bilo nekada.Prica je napravljena kao retrospektiva.Trenutno sam u 2015/16 sezoni i Liverpool moze samo da mi .....Nadam se da ljude zanima kako napraviti 3ci najbolji i najskuplji tim sveta za 6 sezona.

http://img577.imageshack.us/img577/6382/liverpool01.jpg

width=450 height=337http://img190.imageshack.us/img190/3291/liverpool02.jpg[/img]

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Polako prica ide i sve ce se videti na kraju.Veruj mi neces verovati sta sam ja sve kupio i za koje pare.Uglavnom su to regeni dovedeni sa 16 godina i forsirani do iznemoglosti.Dream team sa igracima od 21 godine.Sutra pisem kako sam u prvoj sezoni napravio cudo.Nekoristim citove niti sam fan load save varijanti ovo je bio moj ozbiljan poduhvat nakon gomile igranja sa drugim timovima,i jedini razlog zasto nezelim da skinem fm2010 sa compa.

Link to comment
Share on other sites

To je regen  u izgradnji,beda i jad u poredjenju sa levim krilom(regen 20 god).Kontam da ce do 23ce godine biti strah i trepet,posto imam opasan trening a u engleskoj se igra 2 kupa prvenstvo i liga sampiona.Inace to je jedan od najslabijih karika u timu iako mu godi moja taktika i neretko postize golove i pravi asistencije.Izgurao je Milnera iz postave i ukoliko sve krene kako treba Milner ide na dobos a u prvi tim ulazi jos jedan regen iz rezervi.Ukoliko nekoga zanima kako izgleda prejaka ekipa u 2015/6 sezoni mogu staviti ss-ove.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |