Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Veciti derbi - FK Partizan vs FK Crvena Zvezda


Vrag
 Share

Recommended Posts

FK PARTIZAN-FK CRVENA ZVEZDA

 

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/partizan.pnghttp://www.dodaj.rs/f/E/hJ/41yM9ZRC/zvezda.png

Beogradski "Veciti derbi" je definitivno jedan od najvecih derbija na Balkanu pa i sire. Danima unapred se prica samo unapred, a naboj i rivalitet se osecaju na svakom koraku. Kaze se da je svaki derbi poseban. Mozda i jeste, ali ovogodisnji derbi ima posebnu draz. On bi mogao odluciti o tituli. Po prvi put nakon mnogo vremena Zvezda i Partizan su izednaceni na tabeli sa gotovo identicnim sansama za naslov dok ni Vojvodina nije daleko.

 

Kvaliteti ekipa

 

Golmani:

 

Na ovoj poziciji tesnu pobedu odnosi Partizan. Istina je da crveno-beli imaju dva gotovo jednako kvalitetna golmana, Stamenkovica i Bajkovica, no ipak mislim da je Partizan nesto kvalitetniji na ovoj poziciji, pre svega zbog Stojkovicevog iskustva te odlicnih refleksa. Jedina mana su mu slobodni udarci za cije je branjenje totalno netalentovan. S druge strane Stamenkovic je vrlo dobar golman no zna primiti nesretan gol, i to pogotovo u derbijima protiv Prtizana. Kako bi se to kod nas reklo "bije ga maler". Druga opcija na golu crveno-belih, Boban Bajkovic poseduje odlicne reflekse, ali je unatoc zrelim godinama neiskusan sto se tice ovakvih derbija u kojima se resava prvenstvo bez obzira na to seto je u proslom utakmici izmedju ova dva tima branio sasvim solidno.

 

Pobednik: Partizan

 

http://www.dodaj.rs/f/B/K/4hXkIcqv/vladimir-stojkovic.jpg

 

 

Obrana:

 

U ovom delu terena pobedu odnosi Crvena Zvezda iskljucivo zbog toga sto ima mnogo bolje bekove u odnosu na Partizan. Partizanovi bekovi Miljkovic i Jovanovic su u potpunosti inferiorni u odnosu na Zvezdinog kapitena Pavla Ninkova i nekadasnjeg reprezentativca Srbije Duska Tosica. Za ocekivati je da ce kod Partizana na stoperskim pozicijama od prve minute krenuti veteran Mladen Krstajic i mladi Stefan Savic, dok ce kod crveno-belih verovatno stoperski par ciniti povratnik Milan Vilotic i mladi Uros Cosic. Postoje pretpostavke da ce se u prvoj postavi naci Lee Addy koji je odsustvovao s nekoliko poslednjih utakmica zbog krsenja klupske discipline mada je i sam trener gostiju Robert Prosinecki izjavio da Addy nece igrati u derbiju od prve minute. S obzirom na to da su stoperi oba tima otprilike podjednake kvalitete, a da su bekovi Crvene Zvezde mnogo kvalitetniji pobedu odnose crveno-beli.

 

Pobednik: Crvena Zvezda

 

 

Sredina:

 

Evidentno je da obe ekipe u veznom redu imaju veliki kvalitet no ipak malenu prednost dajem Crvenoj Zvezdi. Robert Prosinecki u svom verznom redu definitivno mnogo vecu mogucnost rotacije i iznenadjenja u odnosu na svog kolegu Stanojevica. S obzirom na to da popularni "Veliki Zuti" forsira igru sa 3 igraca u veznom redu od cega je jedan od njih zadnji vezni ostaje potpuno otvoreno pitanje za sve pozicije. Sigurno je samo da ce na poziciji centralnog veznog igrati Brazilac Evandro. "Maestro" je svoj kvalitet dokazao u proslom kolu protiv Slobode iz Uzica zabivsi efektan gol iz slobodnog udarca. Na zadnjem veznom ce startati Issah ili mladi Mijailovic dok je najveca guzva na poziciji drugog centralnog veznjaka. Na toj poziciji Prosinecki na raspolaganju ima Kadua, Milovanovica i mladog Lazovica te je stvarno tesko pretpostaviti za koga ce se odluciti. S druge strane Stanojevic ce na teren verovatno poslati Petrovica i Vukica, kao zadnjeg odnoso ofanzivnog veznog, dok ce po stranama igrati Sasa Ilic i Stefan Babovic koji ce zameniti povredjenog Tomica.

 

Pobednik: Crvena Zvezda

 

width=450 height=315http://www.dodaj.rs/f/f/kR/4LTwmUS2/partizan-crvena-zvezda-4.jpg[/img]

 

Napad:

 

U ovom delu terena su rivali izuzetno izednaceni, no ipak malu prednost ima Partizan za koji ce verovatno od prve minute zaigrati najbolji strelac dosadasnjeg toka Jelen Super Lige, Ivica Ilev, i jedan od najboljih napadaca prvenstva Prins Tejgo. S druge strane tesko je predvideti koga ce na teren poslati hrvatski strucnjak na klupi Crvene Zvezde, no uzimajuci u obzir trenutnu formu njegovih igraca da se naslutiti da bi po krilima mogli igrati Aleksandar Jevtic i Kristijan Borha, dok ce u spici napada gotovo sigurno biti neprikosnoveni Andrija Kaludjerovic. Uzimajuci u obzir ucinak napadaca i jedne i druge ekipe malu prednost imaju crno-beli.

 

Pobednik: Partizan

 

 

Konacna analiza

 

Sve u svemu sigurno je da cemo gledati jednu veoma izednacenu i neizvesnu utamicu. Pobednika je kao i uvek pre derbija nemoguce predvideti, ali to ovaj put posebno dolazi do izrazaja jer ova dva rivala vec dugo nisu bila ovako izjednacena i na tabeli i po kvalitetu igre te stoga treba ocekivati sjajnu utakmicu u kojoj se pobednik nece znati sve do poslednjeg sudijskog zvizduka.

 

http://www.dodaj.rs/f/2W/NB/3KXUYAue/5/txt-team.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaka čast Vrag, odradio si ovo najrealnije. :cast:

 

Hvala Stefane, trudio sam se da budem objektivan  :)

 

Vrag odlicno, svaka ti dala ;)

 

PS.. ovo ide na portal  :thumbup:

 

Hvala, cast mi je sto ovo ide na portal  ::love::

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Izvinjavam se za gresku kod Lazevskog  :thumbup:

 

A sto se tice ovog za obranu ne bih se slozio s tobom, a razloge sam ti naveo gore:

 

 

S obzirom na to da su stoperi oba tima otprilike podjednake kvalitete, a da su bekovi Crvene Zvezde mnogo kvalitetniji pobedu odnose crveno-beli.

 

Link to comment
Share on other sites

Vrag druze svaka cast... Ja sam neutralan i manje-vise se slazem sa tvojim uporedjivanjem.

Smatram da bi smo se svi mogli pozabaviti pa da se odradi uporedjivanje timova na svim jakim evropskim derbijima.

Ja sam uvek za ako treba pomoc, mada nemam puno vremena zbog posla i malog deteta.

Jos jednom VRAG svaka ti dala, a ako sta mogu pomocu ubuduce TUJ SAM  :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |